Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Και τι θές να του πώ ρε; Αφού ούτως ή άλλως με το χέρι το σφίγγούν πάνω από 30 κιλά, του είπα 10 κιλά να προσέχει και με ροπόκλειδο για τις βίδες της σχάρας είναι οκ, πολύ μεν αλλά οκ.
Έχουν βαρύ χέρι!!!! Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.472
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Και τι θές να του πώ ρε; Αφού ούτως ή άλλως με το χέρι το σφίγγούν πάνω από 30 κιλά, του είπα 10 κιλά να προσέχει και με ροπόκλειδο για τις βίδες της σχάρας είναι οκ, πολύ μεν αλλά οκ.
... θυμήθηκα τον πόνο μου βρε.
Η σκαρα στο Χοντακι μου εκτός ότι είναι πλαστική , μόνο οι 3 τρύπες θηλυκωναν .Του 'ξηγηθηκα και 'γω λαμακια ... από τότε σφίγγω τα διπλά παξιμάδια ....! Tooth
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Με αυτά που διαβάζω θα σας αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι, βλέπω να τρώω καμιά μπαγκαζιέρα στη μάπα... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Το πήγα βόλτα παιδιά ! Όλα καλά δεν έφυγε !!! Πάμε βόλτα τώρα μην φοβάστε
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το πήγα βόλτα παιδιά ! Όλα καλά δεν έφυγε !!! Πάμε βόλτα τώρα μην φοβάστε
Εννοείται πως κάνω πλάκα Θάνο ε ? Tooth Tooth Tooth HugHugHug
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.218
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το πήγα βόλτα παιδιά ! Όλα καλά δεν έφυγε !!! Πάμε βόλτα τώρα μην φοβάστε
Πόσα λίτρα είναι η Βαλίτσα;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Πόσα λίτρα είναι η Βαλίτσα;
Ήταν στην προίκα όταν αγόρασα την μηχανή !
μην με κράξετε αλλά πάνω δεν το γράφει , είναι μαλλων η 42Λ που ειδα στο σάιτ τις givi καθώς η άλλη μου φαίνεται μεγαλύτερη !
Χωράει το full face κράνος άνετα και έχει και λιγάκι χορό ακόμα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.218
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ήταν στην προίκα όταν αγόρασα την μηχανή !
μην με κράξετε αλλά πάνω δεν το γράφει , είναι μαλλων η 42Λ που ειδα στο σάιτ τις givi καθώς η άλλη μου φαίνεται μεγαλύτερη !
Χωράει το full face κράνος άνετα και έχει και λιγάκι χορό ακόμα
Σου κουνάει το μηχανάκι στα πολλά;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Σου κουνάει το μηχανάκι στα πολλά;
Βγήκα μια μικρή βόλτα , δεν άνοιξα πολύ μέχρι τα 100 μόνο . Σχεδων δεν ένιωθα ότι έβαλα βαλίτσα , εάν θέλεις όμως θα το δοκιμάσω αύριο να ανοίξω λίγο παραπάνω και να σου πω
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.218
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Βγήκα μια μικρή βόλτα , δεν άνοιξα πολύ μέχρι τα 100 μόνο . Σχεδων δεν ένιωθα ότι έβαλα βαλίτσα , εάν θέλεις όμως θα το δοκιμάσω αύριο να ανοίξω λίγο παραπάνω και να σου πω
"Οχι να μην ανοίξεις για μένα, αν τύχει και ανοίξεις πρόσεξέ το γιατί τα Πενφέ με μεγάλο τετράγωνο κουτί κάποιοι παραπονιόνται ότι κουνάνε (κατά τ'άλλα για την λαίλαπα ήξεραν να πουν).....
Στο δικό μου με στρογγυλή βαλίτσα πίσω τεράστια Maxxia55 και μέχρι 200 που έχω ανεβάσει δεν παρατήρησα τπτ και θα ήθελα να δω αν με 4γωνη βαλίτσα όντως κουνάνε τα μηχανάκια...
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
"Οχι να μην ανοίξεις για μένα, αν τύχει και ανοίξεις πρόσεξέ το γιατί τα Πενφέ με μεγάλο τετράγωνο κουτί κάποιοι παραπονιόνται ότι κουνάνε (κατά τ'άλλα για την λαίλαπα ήξεραν να πουν).....
Στο δικό μου με στρογγυλή βαλίτσα πίσω τεράστια Maxxia55 και μέχρι 200 που έχω ανεβάσει δεν παρατήρησα τπτ και θα ήθελα να δω αν με 4γωνη βαλίτσα όντως κουνάνε τα μηχανάκια...
Ααα δεν το ήξερα !! Ελπίζω να μην κουνάει πάντως γιατί θα ξενερώσω ! Μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα κάτι στην οδήγηση μου . Όταν τύχει και ανοίξω παραπάνω θα επανέλθω να πω εντυπώσεις
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.472
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εξαρταται και τις καιρικες συνθηκες θα ελεγα , μην το δενετε παντα κομπο οτι δεν κουνανε ή οτι οπωσδηποτε θα κουνανε .... βεβαια ενα σφιξιμο παραπανω των αναρτησεων ειναι αυτονοητο. eye
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.540
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
"Οχι να μην ανοίξεις για μένα, αν τύχει και ανοίξεις πρόσεξέ το γιατί τα Πενφέ με μεγάλο τετράγωνο κουτί κάποιοι παραπονιόνται ότι κουνάνε (κατά τ'άλλα για την λαίλαπα ήξεραν να πουν).....
Στο δικό μου με στρογγυλή βαλίτσα πίσω τεράστια Maxxia55 και μέχρι 200 που έχω ανεβάσει δεν παρατήρησα τπτ και θα ήθελα να δω αν με 4γωνη βαλίτσα όντως κουνάνε τα μηχανάκια...
Ρε Μάνο όταν η εταιρεία έχει κάνει τις δοκιμές της στην αεροσυραγγα με topcase στα 40lt maximum και πάει ο άλλος και βάζει 58 litra βαλίτσα ΟΡΘΟΓΏΝΙΑ και θέλει να πηγαίνει με 180 + χλμ η μηχανη και η εταιρεία του φταίνε που κουνάει η μηχανη? ή το μυαλό που κουβαλάει?
Σε νορμάλ τουριστικά χλμ αυτοκινητοδρομου παντως δηλ μέχρι 140 όσοι έχουν βάλει ΟΡΘΟΓΏΝΙΑ 58αρα λένε ότι είναι μια χαρά όπως επίσης ότι δεν κουνάει στα πολλά χλμ δικαβαλο. Ότι θες πιστεύεις ο καθένας στην τελική αποφασίζει για τον εαυτό του.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.218
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ρε Μάνο όταν η εταιρεία έχει κάνει τις δοκιμές της στην αεροσυραγγα με topcase στα 40lt maximum και πάει ο άλλος και βάζει 58 litra βαλίτσα ΟΡΘΟΓΏΝΙΑ και θέλει να πηγαίνει με 180 + χλμ η μηχανη και η εταιρεία του φταίνε που κουνάει η μηχανη? ή το μυαλό που κουβαλάει?
Σε νορμάλ τουριστικά χλμ αυτοκινητοδρομου παντως δηλ μέχρι 140 όσοι έχουν βάλει ΟΡΘΟΓΏΝΙΑ 58αρα λένε ότι είναι μια χαρά όπως επίσης ότι δεν κουνάει στα πολλά χλμ δικαβαλο. Ότι θες πιστεύεις ο καθένας στην τελική αποφασίζει για τον εαυτό του.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ πάντως με την Maxxia 55 στα 200 δεν κατάλαβα κάτι.. Μπορεί σε άλλες συνθήκες...
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.540
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Εγώ πάντως με την Maxxia 55 στα 200 δεν κατάλαβα κάτι.. Μπορεί σε άλλες συνθήκες...
Μάνο η δικιά σου δεν είναι μεταλλική ούτε ορθογώνια οπότε δεν έχεις θέμαστο είχα πει και όταν το συζητούσαμε και είχες αγοράσει την μηχανη.
Εγώ έχω ακούσει από ιδιοκτήτες για κούνημα μόνο για τις ΟΡΘΟΓΏΝΙΕΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ βαλίτσες.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Εγώ πάντως με την Maxxia 55 στα 200 δεν κατάλαβα κάτι.. Μπορεί σε άλλες συνθήκες...
Αυτό που λέει ο Γρηγόρης @grigoris gs .
Οι τετράγωνες αλουμινίου 58 λίτρων κουνάνε στα πολλά . Αφού χωράνε άνθρωπο διπλωμένο μέσα Tooth
Δικάβαλος πολύ καλύτερα , γενικά σε όλες...
Υπάρχουν σύντροχοι που έχουν μικρότερες για καθημερινή χρήση και κουμπώνουν το σερβάν για τα ταξίδια , αφού έχει λογική γιατί θέλεις χώρο και που έτσι κι αλλιώς έχεις μικρότερες ταχύτητες .
ΔΕΝ έχω οδηγήσει με αυτό το μπαούλο πάνω, απλά έχω ακούσει/διαβάσει συζητήσεις πολλές φορές...και θέλω να κάνω πως ΚΣέρω κιετς ToothTooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Και δε μου λέτε βρε παλλίκαροι πόσους έχετε δει δηλαδή εσείς να ταξιδεύουν εθνική με πάνω από 140 - 160 σερί ?
Έτσι για να αποκτήσει λίγο νόημα η κουβέντα.
Για πείτε να μάθω και εγώ.

Δεν μιλάω για κανά άνοιγμα που έρχεται φλασιά και για λίγο συνήθως σε μερικούς, μιλώ συνεχώς.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.218
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και δε μου λέτε βρε παλλίκαροι πόσους έχετε δει δηλαδή εσείς να ταξιδεύουν εθνική με πάνω από 140 - 160 σερί ?
Έτσι για να αποκτήσει λίγο νόημα η κουβέντα.
Για πείτε να μάθω και εγώ.

Δεν μιλάω για κανά άνοιγμα που έρχεται φλασιά και για λίγο συνήθως σε μερικούς, μιλώ συνεχώς.
Παρών 170-180 συχνότατα....
 
Top Bottom