Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Η λύση υπάρχει έτοιμη ρε παιδιά... Και λέγεται ram-mount. Απλά ψάχνω τον δικό μου τρόπο πρώτα και μετά θα πάω στο έτοιμο...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η λύση υπάρχει έτοιμη ρε παιδιά... Και λέγεται ram-mount. Απλά ψάχνω τον δικό μου τρόπο πρώτα και μετά θα πάω στο έτοιμο...
Αστα διάλα ρε και μας τρόμαξες...
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.659
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Η λύση υπάρχει έτοιμη ρε παιδιά... Και λέγεται ram-mount. Απλά ψάχνω τον δικό μου τρόπο πρώτα και μετά θα πάω στο έτοιμο...

Πες τι ακριβως θελεις να κανεις,μηπως εχω κατι ετοιμο.
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Θα βάλεις την μπίλια σε μια βάση 45 μοιρών.

Θα βάλεις πάνω από την μπίλια ένα λεπτό κομματάκι ξύλο. Και καλά ότι πας να το ισορροπήσεις.

Θα ακουμπήσεις το τρυπάνι επάνω στο ξύλο και με κινήσεις μπρος πίσω η αριστερά δεξιά ανάλογα πως θα έχεις βάλει την μπίλια θα φέρεις το τρυπάνι κάθετα στο ξύλο.

Έτοιμος....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα βάλεις την μπίλια σε μια βάση 45 μοιρών.

Θα βάλεις πάνω από την μπίλια ένα λεπτό κομματάκι ξύλο. Και καλά ότι πας να το ισορροπήσεις.

Θα ακουμπήσεις το τρυπάνι επάνω στο ξύλο και με κινήσεις μπρος πίσω η αριστερά δεξιά ανάλογα πως θα έχεις βάλει την μπίλια θα φέρεις το τρυπάνι κάθετα στο ξύλο.

Έτοιμος....
Ναι αλλά τα κέντρα δεν τα έχεις βρεί..
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Πες τι ακριβως θελεις να κανεις,μηπως εχω κατι ετοιμο.

Επειδή όσα και να γράψω δεν θα μπορέσω να γίνω απόλυτα αντιληπτός θα σου στείλω φωτό μόλις το έχω έτοιμο. Το περιμένω από μέρα σε μέρα στο ταχυδρομείο.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.138
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα στη Motoparea! Μου προτείνουν αυτή την κουκούλα για τη γιαπωνέζα μα δεν την έχω ακουστά και ρωτώ: Την ξέρει κανείς σύντροχος? Bacall Spinelli CALIFORNIA D ITALY
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα στη Motoparea! Μου προτείνουν αυτή την κουκούλα για τη γιαπωνέζα μα δεν την έχω ακουστά και ρωτώ: Την ξέρει κανείς σύντροχος? Bacall Spinelli CALIFORNIA D ITALY
Αν είναι η μαύρη πάρτην χωρίς δεύτερη κουβέντα..
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.138
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Αν είναι η μαύρη πάρτην χωρίς δεύτερη κουβέντα..
Είναι σε χρώμα γκρι αλλά ρε φίλε στη φωτό δείχνει άσχημη ενώ θεωρείται κορυφαία!
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.659
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είναι σε χρώμα γκρι αλλά ρε φίλε στη φωτό δείχνει άσχημη ενώ θεωρείται κορυφαία!

Σαν τι ομορφια περιμενες να δεις σε μια τεντα μωρε Αγγελε?
 

aeriko

new member
Δημοσιεύσεις
167
Όνομα
Πάνος
Άλλαξα τελευταία τα grips γιατί είχαν λειώσει. Δεν έβαλα της μαμάς αλλά after market. Παρατηρώ ότι μόλις ανοίξω τον διακόπτη για την θέρμανση των grips - και αφού ζεσταθουν ικανοποιητικα- κολλάει το γκάζι. Μόλις κλείσω τον διακόπτη και κρυωσουν επανέρχεται το γκάζι στην φυσιολογική κατάσταση. Φαίνεται ότι είναι θέμα διαστολης/συστολής, αλλά που ακριβως είναι το πρόβλημα οεο;

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.659
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Άλλαξα τελευταία τα grips γιατί είχαν λειώσει. Δεν έβαλα της μαμάς αλλά after market. Παρατηρώ ότι μόλις ανοίξω τον διακόπτη για την θέρμανση των grips - και αφού ζεσταθουν ικανοποιητικα- κολλάει το γκάζι. Μόλις κλείσω τον διακόπτη και κρυωσουν επανέρχεται το γκάζι στην φυσιολογική κατάσταση. Φαίνεται ότι είναι θέμα διαστολης/συστολής, αλλά που ακριβως είναι το πρόβλημα οεο;

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oι αντιστασεις καθονται σε σκληρο υλικο το οποιο γυριζει μαζι με το grip και λογικα δεν επηρεαζετε απο την θερμοκρασια.Εγω θα εστιαζα αναμεσα στο grip και το αντιβαρο του τιμονιου.Μολις ζεσταθει σπρωξτο προς την αντιθετη μερια για να μεγαλωσει η αποσταση αναμεσα τους.
 

aeriko

new member
Δημοσιεύσεις
167
Όνομα
Πάνος
Oι αντιστασεις καθονται σε σκληρο υλικο το οποιο γυριζει μαζι με το grip και λογικα δεν επηρεαζετε απο την θερμοκρασια.Εγω θα εστιαζα αναμεσα στο grip και το αντιβαρο του τιμονιου.Μολις ζεσταθει σπρωξτο προς την αντιθετη μερια για να μεγαλωσει η αποσταση αναμεσα τους.
Παναγιώτη λογικό μΕ ακουγεται, θα δοκιμάσω και θα αναφερω

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Άλλαξα τελευταία τα grips γιατί είχαν λειώσει. Δεν έβαλα της μαμάς αλλά after market. Παρατηρώ ότι μόλις ανοίξω τον διακόπτη για την θέρμανση των grips - και αφού ζεσταθουν ικανοποιητικα- κολλάει το γκάζι. Μόλις κλείσω τον διακόπτη και κρυωσουν επανέρχεται το γκάζι στην φυσιολογική κατάσταση. Φαίνεται ότι είναι θέμα διαστολης/συστολής, αλλά που ακριβως είναι το πρόβλημα οεο;

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοιτα μηπως το εχεις σπρωξει πολυ ''προς τα μεσα '' και τριβεται στον διακοπτη η στο αντιβαρο upload_2018-12-21_18-35-16.png
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Άλλαξα τελευταία τα grips γιατί είχαν λειώσει. Δεν έβαλα της μαμάς αλλά after market. Παρατηρώ ότι μόλις ανοίξω τον διακόπτη για την θέρμανση των grips - και αφού ζεσταθουν ικανοποιητικα- κολλάει το γκάζι. Μόλις κλείσω τον διακόπτη και κρυωσουν επανέρχεται το γκάζι στην φυσιολογική κατάσταση. Φαίνεται ότι είναι θέμα διαστολης/συστολής, αλλά που ακριβως είναι το πρόβλημα οεο;

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Aυτό που λένε οι παραπάνω, το είχα πάθει και τελικά τ'αντίβαρα το έσπρωχναν πολύ.
 
Top Bottom