Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Χειμωνας - 2 φορμουλες
Άνοιξη φθινόπωρο - 1 φορμουλα
Καλοκαίρι.. Τζην
Rolling Rolling
Μπαμπίνε αύριο με τον κηδεμόνα σου.ToothToothTooth
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ρίξε μια ματιά στο Louis.de πάρα πολύ καλές τιμές...

Όσο για νούμερα, αντιστοιχούν στα νούμερα τζιν που φοράς και το ύφασμα είναι 'στρετς'.

Πήραμε 4 το περασμένο Σεπ με 70€ το κομμάτι.... και παράδοση DHL,στο σπίτι σε 5 μέρες.

Για εαρινή-καλοκαιρινή χρήση δεν έχει αντίπαλο, με προστατευτικά στα γόνατα και θήκες
για επιπρόσθετα στους γοφούς (15€), και ύφασμα με μεγάλη αντοχή στη τριβή (ύφανση με
ειδικές ίνες).

Υπόψη, το σώμα στα πόδια δεν κρυώνει τόσο εύκολα, γιατί δεν έχει όργανα, μόνο μυς...
Ευχαριστώ πολύ θα τα τσεκάρω , έχει πράγμα βλέπω !

εμείς σε κάτι βόλτες που πήγαμε με 7-10 βαθμούς με τζιν και ισοθερμικο ειμουν καλά !!
Τώρα η θερμοκρασία κάτω από 5 εδώ είναι ελάχιστες μέρες που πάει και κρατάει μια δυο μέρες
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ευχαριστώ πολύ θα τα τσεκάρω , έχει πράγμα βλέπω !

εμείς σε κάτι βόλτες που πήγαμε με 7-10 βαθμούς με τζιν και ισοθερμικο ειμουν καλά !!
Τώρα η θερμοκρασία κάτω από 5 εδώ είναι ελάχιστες μέρες που πάει και κρατάει μια δυο μέρες
Αν έχεις σκοπό να γυρνάς τριγύρω απο την περιοχή σου οκ. Αλλά κάποια στιγμή θα θελήσεις να ανέβεις και προς τα πάνω
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Αν έχεις σκοπό να γυρνάς τριγύρω απο την περιοχή σου οκ. Αλλά κάποια στιγμή θα θελήσεις να ανέβεις και προς τα πάνω
Σίγουρα σίγουρα δεν το συζητώ , την άρση απαγόρευσης περιμένουμε , έχεις δίκιο
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σίγουρα σίγουρα δεν το συζητώ , την άρση απαγόρευσης περιμένουμε , έχεις δίκιο
Θάνο δύο σετ χρειάζονται εφόσον σκοπεύεις νάσαι ταξιδιώτης παντός καιρού και ένα σετ επίσης πολύ καλά αδιάβροχα πάντα μαζί.
Όταν λέω σετ εννοώ μπουφάν και παντελόνι.
Καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα με αφαιρούμενες (τα χειμωνιάτικα) όλες τις επενδύσεις για να μπορείς να παίζεις ανάλογα παντού.

Με ημίμετρα θα δυσαρεστηθείς στην πορεία σίγουρα.

ΕΝΤΙΤ : Επίσης χρειάζεσαι αν ξαναλέω σκοπεύεις νάσαι παντός καιρού και προορισμού ζεύγη αναλόγων μποτών (αφήνω τον αριθμό σε σένα, εγώ έχω τρία) και γάντια επίσης δύο ζευγάρια ήτοι καλοκαιρινά και μέτρια για Άνοιξη - Καλοκαίρι - Φθινόπωρο και δύο ζευγάρια χειμερινά. Μέτρια και βαριά.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θάνο δύο σετ χρειάζονται εφόσον σκοπεύεις νάσαι ταξιδιώτης παντός καιρού και ένα σετ επίσης πολύ καλά αδιάβροχα πάντα μαζί.
Όταν λέω σετ εννοώ μπουφάν και παντελόνι.
Καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα με αφαιρούμενες (τα χειμωνιάτικα) όλες τις επενδύσεις για να μπορείς να παίζεις ανάλογα παντού.

Με ημίμετρα θα δυσαρεστηθείς στην πορεία σίγουρα.

ΕΝΤΙΤ : Επίσης χρειάζεσαι αν ξαναλέω σκοπεύεις νάσαι παντός καιρού και προορισμού ζεύγη αναλόγων μποτών (αφήνω τον αριθμό σε σένα, εγώ έχω τρία) και γάντια επίσης δύο ζευγάρια ήτοι καλοκαιρινά και μέτρια για Άνοιξη - Καλοκαίρι - Φθινόπωρο και δύο ζευγάρια χειμερινά. Μέτρια και βαριά.
Έχεις δίκιο σαββα αυτός είναι και ο σκοπός μας και η σκέψη μου εξαρχής ήταν αυτή , 2 σετ ένα καλοκαιρινό ένα χειμωνιάτικο . Είναι πολλά αυτά που πρέπει να πάρω σιγά σιγά και κοιτάω σε τι σειρά να τα βάλω και πιο να πάρω πρώτα .
Και επίσης με την απαγόρευση δεν μπορώ να πάω στην Αθήνα α δοκιμάζω για να αγοράσω .
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έχεις δίκιο σαββα αυτός είναι και ο σκοπός μας και η σκέψη μου εξαρχής ήταν αυτή , 2 σετ ένα καλοκαιρινό ένα χειμωνιάτικο . Είναι πολλά αυτά που πρέπει να πάρω σιγά σιγά και κοιτάω σε τι σειρά να τα βάλω και πιο να πάρω πρώτα .
Και επίσης με την απαγόρευση δεν μπορώ να πάω στην Αθήνα α δοκιμάζω για να αγοράσω .
Οτιδήποτε φοριέται, θέλει δοκιμή, πιστεύω.
Καλές οι αγορές απο ιντερνετ, αλλά σε πράγματα που έχουν το δικό τους πατρόν είναι ρίσκο.
Εγώ πχ σε γάντια φοράω απο L έως και 2XL ανάλογα με την μάρκα.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
ΕΝΤΙΤ : Επίσης χρειάζεσαι αν ξαναλέω σκοπεύεις νάσαι παντός καιρού και προορισμού ζεύγη αναλόγων μποτών (αφήνω τον αριθμό σε σένα, εγώ έχω τρία) και γάντια επίσης δύο ζευγάρια ήτοι καλοκαιρινά και μέτρια για Άνοιξη - Καλοκαίρι - Φθινόπωρο και δύο ζευγάρια χειμερινά. Μέτρια και βαριά.
Μου λυπεί σετ καλοκαιρινό . Μπουφάν / παντελόνι / γάντια , έχω λίγο καιρό όμως μέχρι να πιάσουν οι ζεστές .
Τώρα επείγει παντελόνι μπότες .
Πρώτα θέλω το παντελόνι σίγουρα να έχω τις προστασίες στα γόνατα γιατί έχω χειρουργείμενο γόνατο και το φοβαμε
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μου λυπεί σετ καλοκαιρινό . Μπουφάν / παντελόνι / γάντια , έχω λίγο καιρό όμως μέχρι να πιάσουν οι ζεστές .
Τώρα επείγει παντελόνι μπότες .
Πρώτα θέλω το παντελόνι σίγουρα να έχω τις προστασίες στα γόνατα γιατί έχω χειρουργείμενο γόνατο και το φοβαμε
και καλά κάνεις
εγώ πολλές φορές ακόμη και με τζην φορουσα εντουράδικές προστασίες απο πάνω, όχι για την προστασία σε πτώση, αλλά για να κόβει αέρα πάνω στα γόνατα, στις αρθρώσεις το αφρολέξ του προστατευτικού
Κάνει δουλειά Yes
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Έχεις δίκιο σαββα αυτός είναι και ο σκοπός μας και η σκέψη μου εξαρχής ήταν αυτή , 2 σετ ένα καλοκαιρινό ένα χειμωνιάτικο . Είναι πολλά αυτά που πρέπει να πάρω σιγά σιγά και κοιτάω σε τι σειρά να τα βάλω και πιο να πάρω πρώτα .
Και επίσης με την απαγόρευση δεν μπορώ να πάω στην Αθήνα α δοκιμάζω για να αγοράσω .
Σιγά σιγά και πάντα με δοκιμή και αν χρειαστεί μεταποίηση προσοχή μόνο σε ράφτη που ασχολείται με μοτοσυκλετιστικά γιατί με παντός είδους και τρακτέρ θα την πατήσεις όπως εγώ και πολλοί ακόμα πανάθεμά τους μας καταστρέψανε εξοπλισμό εκατοντάδων ευρώ.mountza 2

Δοκιμή και να τα δεις ζωντανά οπωσδήποτε. Καταλαβαίνεις τι είναι τι.

Μεγέθη τώρα που λέει ο Αρκούδος παραπάνω εμένα δεν μούχει τύχει στραβή. Γάντι medium φορώ σε όλα κλπ αλλά συμβαίνει να υπάρχουν διαφορές και επειδή εδώ μιλάμε για εξοπλισμό που διαρκεί πολλά χρόνια και δεν τον παίρνεις κάθε μέρα επιβάλλεται και να τον δεις και να τον δοκιμάσεις.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Σιγά σιγά και πάντα με δοκιμή και αν χρειαστεί μεταποίηση προσοχή μόνο σε ράφτη που ασχολείται με μοτοσυκλετιστικά γιατί με παντός είδους και τρακτέρ θα την πατήσεις όπως εγώ και πολλοί ακόμα πανάθεμά τους μας καταστρέψανε εξοπλισμό εκατοντάδων ευρώ.mountza 2

Δοκιμή και να τα δεις ζωντανά οπωσδήποτε. Καταλαβαίνεις τι είναι τι.

Μεγέθη τώρα που λέει ο Αρκούδος παραπάνω εμένα δεν μούχει τύχει στραβή. Γάντι medium φορώ σε όλα κλπ αλλά συμβαίνει να υπάρχουν διαφορές και επειδή εδώ μιλάμε για εξοπλισμό που διαρκεί πολλά χρόνια και δεν τον παίρνεις κάθε μέρα επιβάλλεται και να τον δεις και να τον δοκιμάσεις.
Συμφωνώ , μαζεύω τα λεφτά να ανέβω Αθήνα όταν με το καλό ανοίξουν να κάνω μια αγορά μαζεμένη , να μπορώ να τα δοκιμάσω ειδικά τα παντελόνια γιατί είμαι ψηλός και έχω μπούτι πρέπει να μου ‘’καθίσει’’ και η φόρμα του παντελονιού πέρα απτό νούμερο
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Συμφωνώ , μαζεύω τα λεφτά να ανέβω Αθήνα όταν με το καλό ανοίξουν να κάνω μια αγορά μαζεμένη , να μπορώ να τα δοκιμάσω ειδικά τα παντελόνια γιατί είμαι ψηλός και έχω μπούτι πρέπει να μου ‘’καθίσει’’ και η φόρμα του παντελονιού πέρα απτό νούμερο
Να κάτσεις και πάνω στην μηχανή να τα δεις καλά γιατί όταν κάθεσαι στην μηχανή αλλάζει η θέση των προστασιών.
Απλά όρθιος νομίζεις πως είναι στο γόνατο και όταν κάτσεις στην μηχανή θα ανέβουν ποιο πάνω. Το νού σου σε αυτό.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Να κάτσεις και πάνω στην μηχανή να τα δεις καλά γιατί όταν κάθεσαι στην μηχανή αλλάζει η θέση των προστασιών.
Απλά όρθιος νομίζεις πως είναι στο γόνατο και όταν κάτσεις στην μηχανή θα ανέβουν ποιο πάνω. Το νού σου σε αυτό.
Σωστά ναι αυτό το γνωρίζω από φίλους , ευχαριστώ !!
Σαββα μια ερώτηση άσχετη ! Εισουν γραμμένος σε ένα φόρουμ παλιά που λεγότανε my bike ;
Ειμουν πιτσιρικάς τότε 18-20 χρονον και νομίζω θυμάμαι αυτό το όνομα και με αυτό το logo
Το 2010-12
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σωστά ναι αυτό το γνωρίζω από φίλους , ευχαριστώ !!
Σαββα μια ερώτηση άσχετη ! Εισουν γραμμένος σε ένα φόρουμ παλιά που λεγότανε my bike ;
Ειμουν πιτσιρικάς τότε 18-20 χρονον και νομίζω θυμάμαι αυτό το όνομα και με αυτό το logo
Το 2010-12
Ναι και ακόμα είμαι.
Ωραίες εποχές και αναμνήσεις και από την εκεί παρέα.
Κάναμε ωραίες βολτάρες τότε και δεν υπήρχε περίπτωση να μη χαθούμε. Πολύ γέλιο ! Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Δυστυχώς όμως όπως σε πολλές μοτοπαρέες πάψανε να κάνουν μοτοβόλτες οπότε λιγόστεψε και η εκεί παρουσία.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Ναι και ακόμα είμαι.
Ωραίες εποχές και αναμνήσεις και από την εκεί παρέα.
Κάναμε ωραίες βολτάρες τότε και δεν υπήρχε περίπτωση να μη χαθούμε. Πολύ γέλιο ! Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Δυστυχώς όμως όπως σε πολλές μοτοπαρέες πάψανε να κάνουν μοτοβόλτες οπότε λιγόστεψε και η εκεί παρουσία.
Καλά θυμάμαι !! Τότε ειμουν μικρός και έμπαινα συνέχεια χάζευα τα ταξίδια τις βόλτες τις φωτογραφίες και ανυπομονούσα abcde abcde Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλά θυμάμαι !! Τότε ειμουν μικρός και έμπαινα συνέχεια χάζευα τα ταξίδια τις βόλτες τις φωτογραφίες και ανυπομονούσα abcde abcde Smileys drinking beer Emoticon
Είδες πούφτασε η ευλογημένη ώρα ?
Βρε τι ωραία πράματα μου θύμισες και γέλιο ! Ανέτρεξα σε φωτό κατευθείαν και να μια χαρακτηριστική <<χαμένοι στο διάστημα - πού πάμε οέο ?>> Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling :

 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Είδες πούφτασε η ευλογημένη ώρα ?
Βρε τι ωραία πράματα μου θύμισες και γέλιο ! Ανέτρεξα σε φωτό κατευθείαν και να μια χαρακτηριστική <<χαμένοι στο διάστημα - πού πάμε οέο ?>> Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling :

Αυτά είναι !!! Φοβερά !!!! Και το να χάνεσαι έχει την πλάκα του Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon cdefg
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτά είναι !!! Φοβερά !!!! Και το να χάνεσαι έχει την πλάκα του Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon cdefg
Μιλάμε για γέλια μέχρι δακρύων.
Μία φορά πάλι ξεκινήσαμε για βόλτα πάρα μα πάρα πολλοί, αμέτρητοι, τόσοι που αναγκαστήκαμε να σπάσουμε σε ομάδες των πέντε.
Κάποια στιγμή ως συνήθως χαθήκαμε και αρχίζουμε τα τηλέφωνα με τα γνωστά ονόματα με τα πολλά α . Πού είστε ρε .α..ά.ες?
Η μια ομάδα Ανατολή, ή άλλη Δύση, η άλλη Βορρά και η άλλη Νότο στην κυριολεξία όμως από θάλασσα μέχρι βουνό όχι αστεία! Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Ε αυτά όμως μένουν ! Ωραίες φάσεις ! Είμασταν εμείς έτοιμοι για εξωτερικά και τέτοια, ο ένας θάτανε στο Αφγανιστάν και ο άλλος στο Τατζικιστάν και θα μιλάγαμε στο τηλέφωνο στυλ <<Πούσαι ρε ...μ....κα?>>!RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Μιλάμε για γέλια μέχρι δακρύων.
Μία φορά πάλι ξεκινήσαμε για βόλτα πάρα μα πάρα πολλοί, αμέτρητοι, τόσοι που αναγκαστήκαμε να σπάσουμε σε ομάδες των πέντε.
Κάποια στιγμή ως συνήθως χαθήκαμε και αρχίζουμε τα τηλέφωνα με τα γνωστά ονόματα με τα πολλά α . Πού είστε ρε .α..ά.ες?
Η μια ομάδα Ανατολή, ή άλλη Δύση, η άλλη Βορρά και η άλλη Νότο στην κυριολεξία όμως από θάλασσα μέχρι βουνό όχι αστεία! Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Ε αυτά όμως μένουν ! Ωραίες φάσεις ! Είμασταν εμείς έτοιμοι για εξωτερικά και τέτοια, ο ένας θάτανε στο Αφγανιστάν και ο άλλος στο Τατζικιστάν και θα μιλάγαμε στο τηλέφωνο στυλ <<Πούσαι ρε ...μ....κα?>>!RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Αχαχαχα αυτά είναι , το κάνω εικόνα Tooth Tooth Tooth
και φαντάζομαι σίγουρα έφταιγαν οι άλλοι από όλες τις ομάδες ξεχωριστά
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αχαχαχα αυτά είναι , το κάνω εικόνα Tooth Tooth Tooth
και φαντάζομαι σίγουρα έφταιγαν οι άλλοι από όλες τις ομάδες ξεχωριστά
Όχι και αυτό ήταν το ωραίο, γελάγαμε τόσο που ούτε καν ασχολιόμασταν με το τι έγινε πέρα από τα τηλέφωνα περισσότερο για να μην υπάρχει ανησυχία.
Η δικιά μας ομάδα τότε κάτσαμε εκεί πούμασταν, τσακίσαμε κάτι τυροπιτάκια πούχαμε μαζί και ....κατά λάθος ενώ συνεχίσαμε τη βόλτα μας μόνοι μας συναντηθήκαμε και με άλλους και ξεσκιστήκαμε στο γέλιο και πάλι !

Μη πω για τις Πανελλήνιες και μορφές που δεν υπάρχουν πλέον δυστυχώς αγαπημένες !
Γέλιο - γέλιο - γέλιο ! Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 
Top Bottom