Στα βουνά αδερφές μου…στα βουνά.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Να κάνω μια ερώτηση;
Κάνοντας αυτό το ταξίδι που είχε και Ε.Ο αλλά και καλό χώμα, ευχηθήκατε στο χώμα να είχατε κάτι ελαφρύτερο;
Σας ζόρισαν τα μαμούθ με τις βαλίτσες;
Τα εύκολα χλμ της Ε.Ο με τα μεγάλα, αντισταθμίζονται απο τα δυσκολότερα στο χώμα;
Πχ θα κάνατε τον αντίθετο συμβιβασμό να φτάσετε ως εκει με κάποιο Dominator ή DRZ ή κάτι ανάλογο μονοκύλινδρο, για να είστε πιο άνετοι στο χώμα;

Τελικά πολλές οι ερωτήσεις ooops
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Να κάνω μια ερώτηση;
Κάνοντας αυτό το ταξίδι που είχε και Ε.Ο αλλά και καλό χώμα, ευχηθήκατε στο χώμα να είχατε κάτι ελαφρύτερο;
Σας ζόρισαν τα μαμούθ με τις βαλίτσες;
Τα εύκολα χλμ της Ε.Ο με τα μεγάλα, αντισταθμίζονται απο τα δυσκολότερα στο χώμα;
Πχ θα κάνατε τον αντίθετο συμβιβασμό να φτάσετε ως εκει με κάποιο Dominator ή DRZ ή κάτι ανάλογο μονοκύλινδρο, για να είστε πιο άνετοι στο χώμα;

Τελικά πολλές οι ερωτήσεις ooops


Προσωπικά δεν κάθομαι να σκεφτώ τόσα πολλά. Απλά ευχαριστιέμαι την στιγμή με ότι έχω εκείνη την στιγμή. Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή "εδώ θα δυσκολευτώ με τις βαλίτσες", "ρε *****α δεν έχεις χωμάτινα λάστιχα", "μα που είναι το κράτος;"....έβλεπα χωματόδρομο; Εμπαινα, ήξερα οτι ο Ντίνος θα ακολούθησει, πήγαινα και ότι βγει. Θα πέσω; Θα σηκωθώ. Δεν θα μπορώ να στρίψω; Θα το ρίξω κάτω και θα το γυρίσω. Είμαι το ίδιο άνετος με ένα DRZ, με ένα Africa RD07, με ενα XL, με ένα KTM LC4, με ένα R1200GS...και προσωπικά γράφω στα παπάρια μου το σήμα που έχει στο πλάι, το ξεφτιλίζω, το ξεζουμίζω και του παίρνω ότι έχει να μου δώσει...Μολις βγήκαμε από το χώμα πηγαιναμε 100+ σε επαρχιακό δρόμο, ξαναχωθήκαμε σε δασικό δρόμο 60-70 όρθιοι, κατηφόρα σαθρη με κροκάλα 30, νεροφαγώματα έκατσα κάτω. Αν ήμουν με αλλο θα του έπινα αλλιως το αιμα...Ας καταλάβουμε κάποια στιγμή ΟΛΟΙ ΜΑΣ πως η αέναη αναζήτηση της τέλειας μοτοσυκλέτας μας κάνει να χάνουμε και να μην ζούμε αυτό που μπορούμε να ζήσουμε τώρα με αυτό που έχουμε! Θα πεταχτεί κάποιος να πει ναι αλλα τα Honda του 80 ήταν ασπαστα, ναι αλλα ειναι Γερμανοί είναι ψώνια...ναι αλλά τα ιταλικα χαλάνε. Προσωπικα΄...ΣΤ'Αρχίδια μου...μακάρι να είχα λεφτά, να είχα ένα από όλα και να ξυπνάω το πρωί και να κοιτάζω το γκαράζ μου και να λέω..."ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ"...γιατί θα τα έχω για να καβαλάω να ξεζουμίζω, να τα λερώνω, να τα σπάω, να τα ξαναφτιάχνω.

Η περιοχή δράσης μας ήταν η Εύβοια, κοντά και μακρυά, διότι ουκ εν το πολλώ το ευ, αρκεί να βρεις τα καλύτερα σημεία μακρυά από κοσμό, φασαρία, και πολιτισμό. Που; What happens in Vegas stays in Vegas...διότι όταν βάζεις αυτό το ΣΚ στα καλύτερα των τελευταίων ετών, προσπαθείς να μοιραστείς όσο λιγότερα. Αλλον τον πείραξε η κάλτσα με το σανδάλι, άλλον το BMW που υπήρχε στις φωτό με το Honda, άλλον το πλυσιμο στο ποτάμι, άλλον τα κουνούπια, άλλον γιατί φάγαμε ομελέτα στο καφενείο και δεν μαγειρέψαμε. Στους δυο που είμασταν εκεί όμως οι στιγμές μένουν χαραγμένες...και ίσως γι αυτό τόσα χρόνια τα καλύτερα δεν τα δημοσίευα και τα κράταγα...γιατί κανείς δεν μπορεί να κρατήσει την άποψη του για τον εαυτό του, γιατί όσο περισσότερο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείται τόσο περισσότερες στιγμές χάνονται, και πρέπει να στερήσουμε και των άλλων τις στιγμές. Κυρίες και κύριοι, βγείτε καβαλήστε ότι έχετε, όπως γουστάρετε εσείς, όπου σας κάνει να χαμογελάτε... Και στην τελική τα καλύτερα είναι εκεί που το μυαλό ταξιδεύει, χτυπάει δυνατά η καρδιά μας, και είμαστε με αυτούς που εμείς θέλουμε... τους φίλους μας, και όχι τους δικτυακούς "φίλους"/"γνωστούς"...


@Drake Ramore δεν απευθύνομαι επί προσωπικού σε σένα αλλά μου έδωσες μια καλή πάσα για απάντησε σε κάθε δικτυακή περσόνα που ζει στο παρελθόν και "εγω παλιά"...
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Προσωπικά δεν κάθομαι να σκεφτώ τόσα πολλά. Απλά ευχαριστιέμαι την στιγμή με ότι έχω εκείνη την στιγμή. Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή "εδώ θα δυσκολευτώ με τις βαλίτσες", "ρε *****α δεν έχεις χωμάτινα λάστιχα", "μα που είναι το κράτος;"....έβλεπα χωματόδρομο; Εμπαίνα, ήξερα οτι ο Ντίνος θα ακολούθησει, πήγαινα και ότι βγει; Θα πέσω; Θα σηκωθώ. Δεν θα μπορώ να στρίψω; Θα το ρίξω κάτω και θα το γυρίσω. Είμαι το ίδιο άνετος με ένα DRZ, με ένα Africa RD07, με ενα XL, με ένα KTM LC4, με ένα R1200GS...και προσωπικά γράφω στα παπάρια μου το σήμα που έχει στο πλάι, το ξεφτιλίζω, το ξεζουμίζω και του παίρνω ότι έχει να μου δώσει...Μολις βγήκαμε από το χώμα πηγαιναμε 100+ σε επαρχιακό δρόμο, ξαναχωθήκαμε σε δασικό δρόμο 60-70 όρθιοι, κατηφόρα σαθρη με κροκάλα 30, νεροφαγώματα έκατσα κάτω. Αν ήμουν με αλλο θα του έπινα αλλιως το αιμα...Ας καταλάβουμε κάποια στιγμή ΟΛΟΙ ΜΑΣ πως η αέναη αναζήτηση της τέλειας μοτοσυκλέτας μας κάνει να χάνουμε και να μην ζούμε αυτό που μπορούμε να ζήσουμε τώρα με αυτό που έχουμε! Θα πεταχτεί κάποιον να πει ναι αλλα τα Honda του 80 ήταν ασπαστα, ναι αλλα ειναι Γερμανοί είναι ψώνια...προσωπικα΄...ΣΤ'Αρχίδια μου...μακάρι να είχα λεφτά να είχα ένα από όλα και να ξυπνάω το πρωί και να κοιτάζω το γκαράζ μου και να λέω..."ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ"...γιατί θα τα έχω για να καβαλάω να ξεζουμίζω, να τα λερώνω, να τα σπάω, να τα ξαναφτιάχνω.

Η περιοχή δράσης μας ήταν η Εύβοια, κοντά και μακρυά, διότι ουκ εν το πολλώ το ευ, αρκεί να βρεις τα καλύτερα σημεία μακρυά από κοσμό, φασαρία, και πολιτισμό. Που; What happens in Vegas stays in Vegas...διότι όταν βάζεις αυτό το ΣΚ στα καλύτερα των τελευταίων ετών, προσπαθείς να μοιραστείς όσο λιγότερα. Αλλον τον πείραξε η κάλτσα με το σανδάλι, άλλον το BMW που υπήρχε στις φωτό με το Honda, άλλον το πλυσιμο στο ποτάμι, άλλον τα κουνούπια, άλλον γιατί φάγαμε ομελέτα στο καφενείο και δεν μαγειρέψαμε. Στους δυο που είμασταν εκεί όμως οι στιγμές μένουν χαραγμένες...και ίσως γι αυτό τόσα χρόνια τα καλύτερα δεν τα δημοσίευα και τα κράταγα...γιατί κανείς δεν μπορεί να κρατήσει την άποψη του για τον εαυτό του, γιατί όσο περισσότερο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείται τόσο λιγοτέρες στιγμές χάνονται, και πρέπει να στερήσουμε και τον άλλων τις στιγμές. Κυρίες και κύριοι, βγείτε καβαλήστε ότι έχετε, όπως γουστάρετε εσείς, όπου σας κάνει να χαμογελάτες...Και στην τελική τα καλύτερα είναι εκεί που το μυαλό ταξιδεύει, χτυπάει δυνατά η καρδιά μας, και είμαστε με αυτούς που εμείς θέλουμε... τους φίλους μας, και όχι τους δικτυακούς "φίλους"/"γνωστούς"...


@Drake Ramore δεν απευθύνομαι επί προσωπικού σε σένα αλλά μου έδωσες μια καλή πάσα για απάντησε σε κάθε δικτυακή περσόνα που ζει στο παρελθόν και "εγω παλιά"...
Ρε φιλε, εγώ μια απλή ερώτηση έκανα... ooops ooops ooops



RollingRollingRollingRollingRolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
απο το πρωι που μου το εστειλε γελάμε
Λοιπόν ενσωματώνομαι στην βουνίσια ομάδα και άμα πέσω το κρίμα στον λαιμό σας.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Λοιπόν ενσωματώνομαι στην βουνίσια ομάδα και άμα πέσω το κρίμα στον λαιμό σας.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Κοιτα να δεις...πίσω δεν αφηνούμε κανέναν...από την αλλη υπάρχουν δυο προβληματα
Α. Δεν πληρώνουμε ζημιές σε μηχανές
Β. Αν σκορπίσει κάποιος σε πολλά κομμάτια και είναι δυσκολο να μαζευτούν μπορεί να μείνει κανένα κομμάτι πίσω...Θα το βρουν οι αρχαιολόγοι
Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.438
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Καλα κανατε!!!


και σε επομενο παρεα....


Τους "γνωστες" "χεραδες" "επαΐοντες" των fora (forums) τους εχω συνδεσει χρονια σε τοπο χλωερο, σκιερο και τριχωτο!!!

μην δινεις σημασια σε κακοηθειες!!!

Καλες Βολτες!!!
 
N

notakos600

Guest
Λοιπόν ενσωματώνομαι στην βουνίσια ομάδα και άμα πέσω το κρίμα στον λαιμό σας.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Ρε μλκ Μάνο που έχεις μπλέξει; Σε θέλουμε αρτιμελή για τη γουρνοπουλα στη Καλαμάτα.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.532
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Είστε οι καλύτεροι !!!
Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα όταν ο κάθε πικραμένος ψάχνει θάλασσα το καλοκαίρι, εμείς να παίρνουμε τα βουνά, πολύ περισσότερο όπως εσείς ούτε καν ξενοδοχείο.
Σούπερ φάση και μπράβο σας παλικάρια
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ρε μλκ Μάνο που έχεις μπλέξει; Σε θέλουμε αρτιμελή για τη γουρνοπουλα στη Καλαμάτα.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ ρε; Ο Απάτσι των επτά θαλασσών;
 
Top Bottom