Πως στριβει η μηχανη!!

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ειναι καλο να πας, να σε δουν και να σου πουν αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα βρεις και τη λυση..
Σαν το δασκαλο μουσικης..,βοηθαει, αλλα την ακρη θα τη βρεις μονος σου.
Μπάμπη μπερδεύεις την οδήγηση με την αγωνιστική, δεν υπάρχει δίτροχο που οδηγείται χωρίς γυροσκοπικη..
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.495
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
μια αλλη προσεγγιση, χωρις καθολου countersteering, γερνει και την αφηνει να μπει σε τροχια..

Αν δεις την άσφαλτο όμως είναι σαν γυαλόχαρτο αυτό αν το κάνεις σε ελληνικό δρόμο θα έχεις δυο θέματα ή πτώση ή έκπτωση στα χαλασμένα ανταλλακτικά από την πτώση. Rolling Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μπάμπη μπερδεύεις την οδήγηση με την αγωνιστική, δεν υπάρχει δίτροχο που οδηγείται χωρίς γυροσκοπικη..
τι να κανω ρε φιλε, ειμαι γεννημενος για την πιστα
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Ειναι καλο να πας, να σε δουν και να σου πουν αλλα αυτο δε σημαινει οτι αυτοματα βρηκες και τη λυση..
Σαν το δασκαλο μουσικης..,βοηθαει, αλλα την ακρη θα τη βρεις μονος σου.
Θα σου δείξει όμως πως να μελετάς...και καΝια άσκηση...
Νταξ στους άλλους , εσύ μου έχεις πει πως δεν μελετάς... Rolling Rolling Rolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Κυβικα , ροπη και low r.p.m , πως λεμε ...... σεχ , δραγκ και ροκ εν ρολ ....!
Αλλη κουλτουρα και απαιτησεις στην αγορα τους λογω αποστασεων και ευθυβολων δρομων, με πολυ αυστηρα ορια ταχυτητας δε .....!police
Σε τοπικα event και μοτο-show ομως .... dragster , μοτοκρος κ.λ.π. ειναι απαιχτοι θα ελεγα ....!
Και ασε ευρωπαιους , γιαπωνεζους κ.λ.π να τρεχουν αγχωμενοι καθε πρωι μεσα στα σοκακια τους να προλαβουν για ..... παρκιν .....! Tooth
Σαφως, παω να κανω 500 μιλια στην Ινδιαναπολη και ξαναρχομαι. Smileys drinking beer Emoticon
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.351
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ναι , δεν μας ειπε .
Βαλτου χερι Μπαμπη , να μας τα ξερασει ολα το σκουληκι για τις ..... στροφες.....!Hate
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Αυτοδιδακτος χωρις σχολεια και πανεπιστημια.
Στην πρωτη μηχανη ενα CB 400 πηγαινα μονος μου Αγρινιο Μενιδι, κατι σαν την Επιδαυρο που εχετε εσεις στην πρωτευουσα
Μετα ηρθαν οι παρεες, οι λεσχες, οι μεγαλες βολτες, και κυριως οι ερωτησεις σε μεγαλυτερους και πιο εμπειρους.
Αργοτερα ηρθαν και οι πιστες( οχι αυτες που πηγαινεις εσυ), αλλα σε Μεγαρα και Σερρες, ελευθερα παντα, κυριως στις Σερρες
στα Μεγαρα βαζαν συνηθως νταβατζη.(πλοηγο)
Τωρα στο θεμα μας, αν περιμενεις να παρεις εμπειριες και γνωμες απο φορουμ πιστευω δεν θα βγαλεις ακρη.
Γυροσκοπικο πως το λενε, σφιχνεις ποδαρακια στο ρεζερβουαρ, πατας λιγο"παραπανω" μαρσπιε, και βουρ.
ΥΓ. Με την μοτοσυκλετα που εχω τωρα ειδικα σε κλειστα και κατηφορικα κομματια την φοβαμαι,
μια σχεση παραπανω παντα και στην υγεια μας. Smileys drinking beer EmoticonΑυτα τα λιγα απο μενα, Transalp πηρες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτοδιδακτος χωρις σχολεια και πανεπιστημια.
Στην πρωτη μηχανη ενα CB 400 πηγαινα μονος μου Αγρινιο Μενιδι, κατι σαν την Επιδαυρο που εχετε εσεις στην πρωτευουσα.
Μετα ηρθαν οι παρεες, οι λεσχες, οι μεγαλες βολτες, και κυριως οι ερωτησεις σε μεγαλυτερους και πιο εμπειρους.
Αργοτερα ηρθαν και οι πιστες( οχι αυτες που πηγαινεις εσυ), αλλα σε Μεγαρα και Σερρες, ελευθερα παντα, κυριως στις Σερρες
στα Μεγαρα βαζαν συνηθως νταβατζη.(πλοηγο)
Τωρα στο θεμα μας, αν περιμενεις να παρεις εμπειριες και γνωμες απο φορουμ πιστευω δεν θα βγαλεις ακρη.
Γυροσκοπικο πως το λενε, σφιχνεις ποδαρακια στο ρεζερβουαρ, πατας λιγο"παραπανω" μαρσπιε αντιθετο και βουρ.
ΥΓ. Με την μοτοσυκλετα που εχω τωρα ειδικα σε κλειστα και κατηφορικα κομματια την φοβαμαι,
μια σχεση παραπανω παντα και στην υγεια μας. Smileys drinking beer Emoticon
Η κουβεντα είναι καθαρά καφενείου. Για εμένα η καλύτερη κίνηση είναι παρακολούθηση σχολείου και πείτε ότι θέλετε.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Η κουβεντα είναι καθαρά καφενείου. Για εμένα η καλύτερη κίνηση είναι παρακολούθηση σχολείου και πείτε ότι θέλετε.
Και αυτο μπορει να χρειαζεται, κατι ξερουν καλυτερα απο εμας.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η κουβεντα είναι καθαρά καφενείου. Για εμένα η καλύτερη κίνηση είναι παρακολούθηση σχολείου και πείτε ότι θέλετε.
εννοειτε...χαμενος δε θα βγεις..
αλλα θελει χρημα
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.263
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Για μένα φίλε το πιο καλό σχολείο είναι ο δρόμος και μόνο. Ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο οδήγησης και καλό το σχολείο αλλά ο δρόμος και μόνο θα σου δείξει τα όρια σου. Αν πας με την μοτοσυκλέτα σου δυο τρείς φορές σε μια πίστα οδήγησης ώστε να μην έχεις τα ρίσκα του δημόσιου δρόμου θα καταλάβεις ποια είναι τα όρια σου και τι πρέπει να κάνεις για να βελτιωθείς. Προς θεού δεν λέω ότι θα βγεις μετά και θα πηγαίνεις σαν τον παλαβό αλλά θα νιώθεις καλύτερα τις δυνατότητες τις δικές σου και της μοτοσυκλέτας σου.
Aγγελε το σχολειο βοηθαει να ξεκλειδωσης αυτα που το μυαλο και η φοβιες σου κρατανε κλειδωμενο και ειδικα οσο μεγαλωνης μεγαλωνη και ο φοβος Οι περισσοτεροι απο εμας επειδη γενηθηκαμε παγκοσμιοι δεν βλεπουμε τα λαθη που κανουμε νομιζουμε οτι τα κανουμε ολα σωστα ομως το εμπειρο ματι ενος εκπαιδευτη θα εντοπιση το λαθος και θα σε βοηθηση να το βελτιωσης κανονταστο εξασκηση στον δημοσιο δρομο Το σχολειο γινεται σε ελεγχομενο περιβαλον που δυσκολα θα το βρης σε δημοσιο δρομο στο οποιο δειχνεις εμπιστοσυνη να ριξεις την μηχανη ακομη πιο κατω απο οτο θα την εριχνες σε δημοσιο δρομο
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.534
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Οπως του ιωαννη απο θεσαλονικη,
Αυτο το κανει και η κουτση μαρια φιλε Ιωαννη με το μηχανακι σου.
Για να σε θαυμασουμε την εβαλες?
Σβηστηνε σε παρακαλω,
Μάλλον δεν έχεις ακούσει την έκφραση: μια φωτογραφία αξίζει όσο 1000 λέξεις.

Όσο για τον θαυμασμό; Δεν τον έχω ανάγκη, εξάλλου δεν είμαι εγώ αυτός που κάνει μονίμως επιδείξεις εδώ μέσα !
Καλή συνέχεια με όμορφα πλαγιάσματα αγαπητέ φίλε Μπάμπη.

Α ξέχασα τη Μαρία, δεν χρειάζεται να είναι κουτσή για να το κάνει.

Το σβήσιμο, το αφήνω στους υπεύθυνους, εφόσον σε προσέβαλε.
Υγεία φίλε, τα υπόλοιπα είναι ΛΟΓΙΑ.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μάλλον δεν έχεις ακούσει την έκφραση: μια φωτογραφία αξίζει όσο 1000 λέξεις.

Όσο για τον θαυμασμό; Δεν τον έχω ανάγκη, εξάλλου δεν είμαι εγώ αυτός που κάνει μονίμως επιδείξεις εδώ μέσα !
Καλή συνέχεια με όμορφα πλαγιάσματα αγαπητέ φίλε Μπάμπη.

Α ξέχασα τη Μαρία, δεν χρειάζεται να είναι κουτσή για να το κάνει.

Το σβήσιμο, το αφήνω στους υπεύθυνους, εφόσον σε προσέβαλε.
Υγεία φίλε, τα υπόλοιπα είναι ΛΟΓΙΑ.
Υγεία φίλε τίποτα άλλο..
Η φωτογραφια, όμως που έβαλες είναι μηδέν λέξεις..
Θα μπορούσες να πεις πέντε λέξεις για το πως αντιλαμβάνεσαι το θέμα πλαγιαζω τη μηχανή..
Κι αν όχι για τις κοινές στροφές, γιατί το μηχανάκι που εχεις με 99 ίχνος και καρατιμονα στρίβει μόνο του..
Θα μπορούσες να μας πεις για τις φουρκέτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
μια αλλη προσεγγιση, χωρις καθολου countersteering, γερνει και την αφηνει να μπει σε τροχια..

Α πα πα πα πα με ζάλισες πρωί πρωί βρε Μπαμπίνε με τούτονα εδώθε που γυρνάει σαν την χρυσόμυγα που την έχεις δεμένη από το ποδάρ .... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.534
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Υγεία φίλε τίποτα άλλο..
Η φωτογραφια, όμως που έβαλες είναι μηδέν λέξεις..
Θα μπορούσες να πεις πέντε λέξεις για το πως αντιλαμβάνεσαι το θέμα πλαγιαζω τη μηχανή..
Κι αν όχι για τις κοινές στροφές, γιατί το μηχανάκι που εχεις με 99 ίχνος και καρατιμονα στρίβει μόνο του..
Θα μπορούσες να μας πεις για τις φουρκέτες.
Το θέμα μηχανή για εμένα δεν είναι μαθηματικά και φυσική, είναι το πως αισθάνομαι πάνω σε αυτήν. Για αυτό μπήκε η φωτογραφία, όχι για διαφήμιση.
Το μυστικό σε όλα είναι να γίνεσαι ένα με την μηχανή σου (αναφέρομαι σε τρίτο πρόσωπο). Εκεί μετά τα πάντα γίνονται αυτοματοποιημένα.
Έτσι λειτουργώ για αυτό δεν αναλύω το πως πρέπει να μπαίνει κάποιος στη στροφή, αλλά μέσα από μια φωτογραφία μπορεί να καταλάβει τα πάντα αν την παρατηρήσει. Καλή σου ημέρα Μπαμπη.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Με δύο λόγια άμα δεν πηγαίνουμε βόλτες Γιάννη ασχολούμαστε με το πως πεταλώνουμε τα τζιτζίκια και συμφωνώ απολύτως γι' αυτό την κάνω για βόλτα αμεσότατα. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.534
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Με δύο λόγια άμα δεν πηγαίνουμε βόλτες Γιάννη ασχολούμαστε με το πως πεταλώνουμε τα τζιτζίκια και συμφωνώ απολύτως γι' αυτό την κάνω για βόλτα αμεσότατα. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Όχι απαραίτητα τζιτζίκια, με ότι την βρίσκει ο καθένας μας. Χαχαχα
Απλά είπε ότι για εμένα δεν χρειάζονται όλα ανάλυση, αλλά είναι η δικιά μου


Έφυγα μια βολτίτσα τώρα
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το θέμα μηχανή για εμένα δεν είναι μαθηματικά και φυσική, είναι το πως αισθάνομαι πάνω σε αυτήν. Για αυτό μπήκε η φωτογραφία, όχι για διαφήμιση.
Το μυστικό σε όλα είναι να γίνεσαι ένα με την μηχανή σου (αναφέρομαι σε τρίτο πρόσωπο). Εκεί μετά τα πάντα γίνονται αυτοματοποιημένα.
Έτσι λειτουργώ για αυτό δεν αναλύω το πως πρέπει να μπαίνει κάποιος στη στροφή, αλλά μέσα από μια φωτογραφία μπορεί να καταλάβει τα πάντα αν την παρατηρήσει. Καλή σου ημέρα Μπαμπη.
Καλημερα Γιαννη
 
Top Bottom