Μόνος εναντίον όλων, ενάντια σε όλους τους οιωνούς.

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Προλογος εμπνευσμενος απο Κελαηδονη
Τα φτιαξε ο Μηνας με την Αννετα
Που τα χε με τον Δημο τον τρελο
Χωρισε ο Χρηστακης με την Τετα
και τα φτιαξε ξανα με την Ζωζω.......
Συνεχισε ετσι Σοφιανε!!

Πως να συνεχισει αφου την Ζωζω την κουτουπωσε ο Χρηστος που χωρησε με την Τετα και πρινπρολαβε και καπαρωσε ο Μηνας την Αννετα.Οπως το βλεπω εγω μονο με τον Δημο μπορει να κανει κατασταση.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Προλογος εμπνευσμενος απο Κελαηδονη
Τα φτιαξε ο Μηνας με την Αννετα
Που τα χε με τον Δημο τον τρελο
Χωρισε ο Χρηστακης με την Τετα
και τα φτιαξε ξανα με την Ζωζω.......
Συνεχισε ετσι Σοφιανε!!

Πως να συνεχισει αφου την Ζωζω την κουτουπωσε ο Χρηστος που χωρησε με την Τετα και πρινπρολαβε και καπαρωσε ο Μηνας την Αννετα.Οπως το βλεπω εγω μονο με τον Δημο μπορει να κανει κατασταση.
Η *****ια είναι ότι τελικά κανένας δεν κουτούπωσε καμμία. Τόσο *****ες. 30 χρόνια μετά ακόμη μόλις συναντηθούμε πρώτα μ*****τζωνόμαστε και μετά μιλάμε.
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Θα σου πω ενα μυστικό μου. Εχω κάνει βόλτες με clubs, eχω κάνει βόλτες με forums, εχω κάνει βόλτες με 10 μήχανες, με 3 μηχανές, με 100 μηχανές. Εχω οδήγησει ομάδες, έχω κάτσει σκούπα σε όμαδες. Οτιδήποτε πάνω από 2 μηχανές (που ο δεύτερος είναι επιλεγμένος και λέγονται και οι δυο επιλεγμένοι Χρήστος), με αγχώνει. Με αγχώνει για την *****ία που μπορεί να κάνει, με αγχώνει για την *****ία που μπορεί να κάνει ο απέναντι και αυτός να μην την γλύτωσει, με αγχώνει για την *****ία που μπορεί να κάνω εγώ και να την πληρώσει αυτός. Πάει μια 20ετία που δεν μπορώ να κάνω διαδρομές με άλλους για να μην αγχώνομαι. Οτι ανάμνηση μου έχει μείνει είναι πάντα μοναχική, solo. Οτι ανθρώπους γνώρισα στα ταξίδια μου τους γνώρισα στα solo ταξίδια μου. Οταν είσαι με παρέα κλείνεσαι στην ασφάλεια της και αφήνεις απ'εξω τους ξένους. Γι αυτό Μπάμπη μου Solo και πάλι SOLO.
Πάντως εγώ σε καταλαβαίνω...
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Η *****ια είναι ότι τελικά κανένας δεν κουτούπωσε καμμία. Τόσο *****ες. 30 χρόνια μετά ακόμη μόλις συναντηθούμε πρώτα μ*****τζωνόμαστε και μετά μιλάμε.
Ωχου δες το πλατωνικα! Αλλα η σκηνη να μοιραζετε ταληρα θελω να την ΔΩ!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν έχω καταλάβει τίποτα...
Κάτσε να βοηθήσω. Το ρεζούμε, η περίληψη δηλαδή, είναι πως συνάντησε τον Στηβ Ντούζος με ένα ΧΤ550 και κέρδισε την κόντρα για δύο κολώνας και καβάτζωσε ραντεβού και με την Βινα Ασινάκη.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δεν έχω καταλάβει τίποτα...
Ξεκίνησα το πρωί. Έστριψα. Ήπια καφέ. Γύρισα το απόγευμα.
The End.

(φήμες λένε πως θα βγει και αε κόμικ για να είναι ευλοκοαναγνωστο στην τουαλέτα κατά το χεσιμο)
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σοφιανέ ευχαριστούμε για την απολαυστικότατη περιγραφή ευχόμενοι ολόψυχα και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία !

Δεν συμφωνώ με την μοναχικότητα αν και προσωπικά υπάρχουν φορές που ακολουθώ και αυτήν αλλά σέβομαι ότι αρέσει στον καθένα και τον ευχαριστεί .

Συνέχισε να ροκάρεις όποτε και όπως μπορείς. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σοφιανέ ευχαριστούμε για την απολαυστικότατη περιγραφή ευχόμενοι ολόψυχα και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία !

Δεν συμφωνώ με την μοναχικότητα αν και προσωπικά υπάρχουν φορές που ακολουθώ και αυτήν αλλά σέβομαι ότι αρέσει στον καθένα και τον ευχαριστεί .

Συνέχισε να ροκάρεις όποτε και όπως μπορείς. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Σάββα η μοναχικότητα είναι και θέμα χαρακτήρα..
Ας πούμε χθες Κυριακή έπεσε τηλ για βολτα στο κέντρο, με παρέακι που γουσταρω.. Και γω πηγα Παρνηθα και χάθηκα στην αγκαλιά του δάσους..
Απλά, με ξέρουν και δεν παρεξηγούν..

Eμαθα και παραλλαγή της ρίγανης... Τη λένε... Κατσικοριγανη και είναι κοντουλα.. 2cm
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σάββα η μοναχικότητα είναι και θέμα χαρακτήρα..
Ας πούμε χθες Κυριακή έπεσε τηλ για βολτα στο κέντρο, με παρέακι που γουσταρω.. Και γω πηγα Παρνηθα και χάθηκα στην αγκαλιά του δάσους..
Απλά, με ξέρουν και δεν παρεξηγούν..

Eμαθα και παραλλαγή της ρίγανης... Τη λένε... Κατσικοριγανη και είναι κοντουλα.. 2cm
Γιαυτό είπα Μπαμπίνο ότι γουστάρει ο κάθε ένας σύντροχος και ότι τον ευχαριστεί.
Και γιαυτό λέω συνήθως μεταξύ άλλων στις συζητήσεις περί μοτοβολτών και βολτών γενικότερα ότι δεν ταιριάζουν όλοι με όλους.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Γιαυτό είπα Μπαμπίνο ότι γουστάρει ο κάθε ένας σύντροχος και ότι τον ευχαριστεί.
Και γιαυτό λέω συνήθως μεταξύ άλλων στις συζητήσεις περί μοτοβολτών και βολτών γενικότερα ότι δεν ταιριάζουν όλοι με όλους.
Αυτό εννοείται.
Βέβαια με κάποιες παραχωρησεις όλα έρχονται.. Αν δεν κάνεις παραχωρησεις στη ζωή, θασαι σόλο..
Μ αρέσει και η μπουγιαρικη φάση της παρέας..αν και νιώθω (και είμαι) λιγότερο ασφαλής στο δρόμο..
Όλα καλά είναι...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτό εννοείται.
Βέβαια με κάποιες παραχωρησεις όλα έρχονται.. Αν δεν κάνεις παραχωρησεις στη ζωή, θασαι σόλο..
Μ αρέσει και η μπουγιαρικη φάση της παρέας..αν και νιώθω (και είμαι) λιγότερο ασφαλής στο δρόμο..
Όλα καλά είναι...
Παραχωρήσεις σίγουρα είναι στο παιχνίδι, δεν υπάρχει παρέα κλώνοι του εαυτού σου με ακριβώς τα ίδια θέλω και αν υπήρχε θάτανε βαρετή.
Και οι παραχωρήσεις βέβαια είναι υποκειμενικές και έχουν όριο.
 

PetrosPetr

member
Δημοσιεύσεις
667
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Honda XL 650V Transalp
Όνομα
Petros
Μπράβο Σοφιανέ για την ιστορία σου και την εξιστόρηση αυτής της μέρας! Το'χεις το γράψιμο και σου βγάζω το καπέλο!cdefgcdefg

Πραγματικά όλα τα μέρη της ιστορίας με συνεπήραν και ήθελα να διαβάσω τί έγινε μετά!

Επίσης μπράβο σου που την έκανες τελικά αυτήν την βόλτα και τα έγραψες όλα τα άλλα στα παπάκια σου. Νομίζω το αξίζεις και όλοι το αξίζουμε για να έχουμε κουράγιο να συνεχίζουμε με τις υποχρεώσεις μας είναι ζωτικής σημασίας να κάνουμε κάτι τέτοιο για πάρτι μας.

Στο τέλος τέτοιες τρέλες μας μένουν χαραγμένες στο μυαλό και ξεχωρίζουν από την καθημερινότητά μας που είναι σαν τη μέρα της μαρμώτας.

Μπράβο και πάλι μπράβο! σου εύχομαι να κάνεις και άλλα τέτοια συχνά και να μας εμπνέεις έτσι!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το μοναχος σου χορευε που βλεπω πολλους να το λενε και να το ξαναλενε μου φαινεται οτι ειναι αναγκαστικη επιλογη για καποιους,οχι γιατι δεν ανεχονται τους αλλους και τις παραξενιες τους,αλλα γιατι οι αλλοι δεν ανεχονται αυτους και τις δικες τους παραξενιες.

Ειναι δυνατον οντα με λαλια να μην περασουν καλα αν βρεθουν ολοι μαζι?Ειναι δυνατον νοημενες οργανισμοι να μην μπορουν να βρουν πεντε νοματαιους που να ταιριαζουν τα χνωτα τους?Δεν μπορειτε να κανετε με δυο νοματαιους και εγω που ειμαι απο την φυση μου μοναχικος και ερημιτης μετραω μερες για τον Ασπροποταμο?

Ναι συμφωνω οτι οι μοναχικες βολτες ειναι ολα τα λεφτα για καποιους απο εμας,αλλα ειμαστε κοινωνικα οντα απο την φυση μας.Αν καποια στιγμη δεν αποζητουμε την παρεα το προβλημα δεν ειναι οι αλλοι αλλα ο εαυτος μας.


Ειμαι εκτος θεματος??? ooops
 

PetrosPetr

member
Δημοσιεύσεις
667
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Honda XL 650V Transalp
Όνομα
Petros
Το μοναχος σου χορευε που βλεπω πολλους να το λενε και να το ξαναλενε μου φαινεται οτι ειναι αναγκαστικη επιλογη για καποιους,οχι γιατι δεν ανεχονται τους αλλους και τις παραξενιες τους,αλλα γιατι οι αλλοι δεν ανεχονται αυτους και τις δικες τους παραξενιες.

Ειναι δυνατον οντα με λαλια να μην περασουν καλα αν βρεθουν ολοι μαζι?Ειναι δυνατον νοημενες οργανισμοι να μην μπορουν να βρουν πεντε νοματαιους που να ταιριαζουν τα χνωτα τους?Δεν μπορειτε να κανετε με δυο νοματαιους και εγω που ειμαι απο την φυση μου μοναχικος και ερημιτης μετραω μερες για τον Ασπροποταμο?

Ναι συμφωνω οτι οι μοναχικες βολτες ειναι ολα τα λεφτα για καποιους απο εμας,αλλα ειμαστε κοινωνικα οντα απο την φυση μας.Αν καποια στιγμη δεν αποζητουμε την παρεα το προβλημα δεν ειναι οι αλλοι αλλα ο εαυτος μας.


Ειμαι εκτος θεματος??? ooops
Αν και δεν είμαι ο συγγραφέας της ιστορίας οπότε δεν μπορώ να απαντήσω εκ μέρους του, κατα την ταπεινή μου άποψη δεν τίθεται θέμα ποτέ με παρέα παρά πάντα μόνος.

Απλώς κάποιοι σύντροφοι εξέφρασαν ότι όταν είναι solo γίνονται κάποια πράγματα (να γνωρίζεις ξένους ανθρώπους, ξένα μονοπάτια κλπ) και γενικά να υπάρχει κάποιος αυθορμητισμός που κάποιες φορές αυτή η "τρέλα" της στιγμής την θυμόμαστε για πολύ καιρό.

Από την άλλη όντας με παρέα μπορεί να μην υπάρχει αυτός ο αυθορμητισμός της στιγμής να ξεκινάς για το άγνωστο αλλά πρέπει να είναι λίγο πιο πειθαρχημένα ότι ξεκινάμε από εκεί σταματάμε εκεί με μικρές αποκλίσεις. Αυτό βέβαια είναι απολύτως λογικό γιατί αν ο καθένας κάνει ότι θέλει θα διαλυθεί το πράγμα.

Κατα την γνώμη μου πάντα είναι θέμα επιλογής και μπορεί κάποιος να διαλέγει 5 βόλτες solo και μία με παρέα και άλλος με άλλη αναλογία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν επιλέξω να ακολουθήσω την παρέα πρέπει να πάω με τα νερά της παρέας και όντας κοινωνικά όντα όπως είπες με καλή διάθεση σίγουρα θα βρούμε κοινα να μιλήσουμε και να περάσουμε τέλεια.

Όπως επίσης πιστεύω ότι αν κάποιος ήθελε να είναι 100% solo δεν θα γραφόταν σε ένα φόρουμ με μηχανές.

Οπότε για εμένα είναι θέμα επιλογής τί τραβάει η όρεξη του καθενός και αν επιλεγεί η παρέα το σημαντικό είναι καλή διάθεση και γιαυτό εγώ προσωπικά όποτε έχω έρθει στη βόλτα της παρέας (δυστυχώς δεν είναι πολλές φορές λόγω υποχρεώσεων ουτε σόλο στο ενδιάμεσο Banging head ) έχω περάσει τέλεια.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.526
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Δεν έχω καταλάβει τίποτα...
Καλυτερα Μανο θα σου τα εξηγησω εγω σε καμια μαζωξη με λαγκαβουλια Hug
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν και δεν είμαι ο συγγραφέας της ιστορίας οπότε δεν μπορώ να απαντήσω εκ μέρους του, κατα την ταπεινή μου άποψη δεν τίθεται θέμα ποτέ με παρέα παρά πάντα μόνος.

Απλώς κάποιοι σύντροφοι εξέφρασαν ότι όταν είναι solo γίνονται κάποια πράγματα (να γνωρίζεις ξένους ανθρώπους, ξένα μονοπάτια κλπ) και γενικά να υπάρχει κάποιος αυθορμητισμός που κάποιες φορές αυτή η "τρέλα" της στιγμής την θυμόμαστε για πολύ καιρό.

Από την άλλη όντας με παρέα μπορεί να μην υπάρχει αυτός ο αυθορμητισμός της στιγμής να ξεκινάς για το άγνωστο αλλά πρέπει να είναι λίγο πιο πειθαρχημένα ότι ξεκινάμε από εκεί σταματάμε εκεί με μικρές αποκλίσεις. Αυτό βέβαια είναι απολύτως λογικό γιατί αν ο καθένας κάνει ότι θέλει θα διαλυθεί το πράγμα.

Κατα την γνώμη μου πάντα είναι θέμα επιλογής και μπορεί κάποιος να διαλέγει 5 βόλτες solo και μία με παρέα και άλλος με άλλη αναλογία.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν επιλέξω να ακολουθήσω την παρέα πρέπει να πάω με τα νερά της παρέας και όντας κοινωνικά όντα όπως είπες με καλή διάθεση σίγουρα θα βρούμε κοινα να μιλήσουμε και να περάσουμε τέλεια.

Όπως επίσης πιστεύω ότι αν κάποιος ήθελε να είναι 100% solo δεν θα γραφόταν σε ένα φόρουμ με μηχανές.

Οπότε για εμένα είναι θέμα επιλογής τί τραβάει η όρεξη του καθενός και αν επιλεγεί η παρέα το σημαντικό είναι καλή διάθεση και γιαυτό εγώ προσωπικά όποτε έχω έρθει στη βόλτα της παρέας (δυστυχώς δεν είναι πολλές φορές λόγω υποχρεώσεων ουτε σόλο στο ενδιάμεσο Banging head ) έχω περάσει τέλεια.

Δεν αναφερομουν στον συγγραφεα Πετρο.Το ειπα εξ αλλου ειμαι εκτος θεματος.
 
Top Bottom