Μοτοσυκλετιστής είναι ο τυπάς με το ADV που το έχει για τη καφετέρια ή ο σκουτεράς που αλωνίζει την Ελλάδα?

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Νομίζω περισσότερη σημασία έχουν οι ταμπέλες για αυτόν που θέλει να ανήκει κάπου και το έχει πλάσει κάπως στο μυαλό του.
Οι υπόλοιποι απλά κάνουν την δουλειά τους, το κέφι τους, την φάση τους σε δύο τροχούς. Με όποιον τρόπο γουστάρει ο καθένας

Και μην νομίζετε πως η "αυθεντικότητα" των όρων είναι μόνο φαινόμενο των μοτοσυκλετιστών.
Οπουδήποτε υπάρχει ένα status και πάει να αλλάξει με κάτι νεοεισερχόμενο στον χώρο που κάνει τα πράγματα λίγο πιο διαφορετικά, υπάρχον παρόμοιες συζητήσεις.
Κι ομως εγω τους χαιρομαι τους σκουτεραδες..
Για τους ασχετους λεω.
M αρεσει η ελευθερια της νεοτερης γενιας.
Βλεπω κοπελες στυλ alternative, σκουλαρικι τατοο κλπ...που ομως δεν ξερουν που παν τα 4...Παλιοτερα θα σου ελεγαν για τον Μαρξ...Τωρα ενδυματολογικο στυλ και τιποτα παραπανω....αμα λαχει θα πανε και στη βισσυ!!

Γνωρισα τυπο 40αρη, που ειχε παει ελευθερο καμπινγκ νοτια Κρητη...μπαφους κλπ..
Και στη συζητηση μου λεει ειναι οργανωμενος ΝΔ απο μικρος Rolling Rolling
Αυτα δεν επαιζαν παλιοτερα.....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κι ομως εγω τους χαιρομαι τους σκουτεραδες..
Για τους ασχετους λεω.
M αρεσει η ελευθερια της νεοτερης γενιας.
Βλεπω κοπελες στυλ alternative, σκουλαρικι τατοο κλπ...που ομως δεν ξερουν που παν τα 4...Παλιοτερα θα σου ελεγαν για τον Μαρξ...Τωρα ενδυματολογικο στυλ και τιποτα παραπανω....αμα λαχει θα πανε και στη βισσυ!!

Γνωρισα τυπο 40αρη, που ειχε παει ελευθερο καμπινγκ νοτια Κρητη...μπαφους κλπ..
Και στη συζητηση μου λεει ειναι οργανωμενος ΝΔ απο μικρος Rolling Rolling
Αυτα δεν επαιζαν παλιοτερα.....
Φουμαρα σου πούλαγε ο φλούφλης ο φιλελε...Το μόνο κάμπινγκ που θα είχε κάνει θα ήταν με τους προσκόπους...
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Κι ομως εγω τους χαιρομαι τους σκουτεραδες..
Για τους ασχετους λεω.
M αρεσει η ελευθερια της νεοτερης γενιας.
Βλεπω κοπελες στυλ alternative, σκουλαρικι τατοο κλπ...που ομως δεν ξερουν που παν τα 4...Παλιοτερα θα σου ελεγαν για τον Μαρξ...Τωρα ενδυματολογικο στυλ και τιποτα παραπανω....αμα λαχει θα πανε και στη βισσυ!!

Γνωρισα τυπο 40αρη, που ειχε παει ελευθερο καμπινγκ νοτια Κρητη...μπαφους κλπ..
Και στη συζητηση μου λεει ειναι οργανωμενος ΝΔ απο μικρος Rolling Rolling
Αυτα δεν επαιζαν παλιοτερα.....
Δεν υπάρχουν πια ιδεολογίες , όλοι αυτό πού θέλουν είναι να περνάν καλά, να εχουνν χρήμα στην τσέπη,να καταναλώνουν.Η μόνη ιδεολογία πλέον είναι ο καταναλωτισμός.Ο μελλοντικός παγκόσμιος πόλεμος θα γίνει για την διαχείριση των σκουπιδιών,και για το πάρκινγκ.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν υπάρχουν πια ιδεολογίες , όλοι αυτό πού θέλουν είναι να περνάν καλά, να εχουνν χρήμα στην τσέπη,να καταναλώνουν.Η μόνη ιδεολογία πλέον είναι ο καταναλωτισμός.Ο μελλοντικός παγκόσμιος πόλεμος θα γίνει για την διαχείριση των σκουπιδιών,και για το πάρκινγκ.
Δεν μιλάς σοβαρά τώρα; Δηλαδή κάποια κυβέρνηση που να εφαρμόζει τους νόμους και να δουλεύει για τον πολίτη σου φαίνεται ουτοπία; Αν ναι τότε άστο..
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Φουμαρα σου πούλαγε ο φλούφλης ο φιλελε...Το μόνο κάμπινγκ που θα είχε κάνει θα ήταν με τους προσκόπους...
Κι όμως, οι φιλελεύθεροι κάνουν και ελεύθερο κάμπινγκ. Επίσης κάνουν και μπάφους αμα θέλουν. True story
Λογικό, μιας και αυτό που ζητούν είναι ατομικές ελευθερίες
Επίσης καμία σχέση δεν έχουν με την ΝΔ που είναι ένα δεξιό κόμμα. Ίσως μόνο σε ορισμένα σημεία στην οικονομική πολιτική να τα ψιλοβρίσκουν. Όπως τα ψιλοβρίσκουν με τα αριστερά κόμματα σε θεματα ατομικών, κοινωνικών και θρησκευτικών ελευθεριών.
Κατά τα άλλα, άλλο πράγμα οι φιλελεύθεροι, τόσο απο τους αριστερούς, όσο και απο τους δεξιούς.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κι όμως, οι φιλελεύθεροι κάνουν και ελεύθερο κάμπινγκ. Επίσης κάνουν και μπάφους αμα θέλουν. True story
Λογικό, μιας και αυτό που ζητούν είναι ατομικές ελευθερίες
Επίσης καμία σχέση δεν έχουν με την ΝΔ που είναι ένα δεξιό κόμμα. Ίσως μόνο σε ορισμένα σημεία στην οικονομική πολιτική να τα ψιλοβρίσκουν. Όπως τα ψιλοβρίσκουν με τα αριστερά κόμματα σε θεματα ατομικών, κοινωνικών και θρησκευτικών ελευθεριών.
Κατά τα άλλα, άλλο πράγμα οι φιλελεύθεροι, τόσο απο τους αριστερούς, όσο και απο τους δεξιούς.
Εγώ είμαι στην εξωκοινοβουλευτική αριστερά από το 1981 δεν τους έχω συναντήσει ποτέ και πουθενά γιατί είναι πουθεναδες εσύ που τους είδες;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ είμαι στην εξωκοινοβουλευτική αριστερά από το 1981 δεν τους έχω συναντήσει ποτέ και πουθενά γιατί είναι πουθεναδες εσύ που τους είδες;
Εξωκοινοβουλετικοί και αυτοί, σαν τους δικούς σου τους πουθενάδες.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Δεν μιλάς σοβαρά τώρα; Δηλαδή κάποια κυβέρνηση που να εφαρμόζει τους νόμους και να δουλεύει για τον πολίτη σου φαίνεται ουτοπία; Αν ναι τότε άστο..
Άλλο το ένα άλλο το άλλο.Γενικα η εποχή των ιδεολογιών όπως την ζήσαμε εμείς οι μεγαλύτεροι ως γενιά της μεταπολίτευσης έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί.Σημερα οι νέοι,έχουν ξεφύγει απ' αυτό το μοτίβο,και όλες οι κυβερνήσεις παγκοσμίως είναι διαχειριστές του ενός και μοναδικού συστήματος της ελεύθερης οικονομίας,και της μεταβιομηχανικης επανάστασης ,και τεχνολογίας.Τα πάντα αλλάζουν πολύ γρήγορα γύρω μας και τα κλασσικά κόμματα και ιδεολογίες, φαίνονται σιγά σιγά σαν απολιθώματα δεινοσαύρων.Βεβαια η Ελλάδα είναι σε καθυστέρηση όπως πάντα,αλλά σιγά σιγά θα ακολουθήσει και αυτή.Οι κυβερνήσεις θα είναι απλώς διαχειριστές σε μια γιγαντιαία πολυκατοικία.Η παγκοσμιοποίηση είναι εδώ ασχέτως το τι θέλει ο καθένας μας κρίνοντας ,εθνικιστικά,πατριωτικά,ατομικά,εγωιστικά,η όπως αλλιώς θέλει κανείς να το πει.ΑΥΤΑ.
 

Road Runner

new member
Δημοσιεύσεις
36
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Road Runner
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλετιστης για εμένα είναι οποιοσδήποτε είναι ερωτευμένος με τους 2 τροχούς σε οποιαδήποτε μορφή τους και όταν την δει μπροστά του θα της πει γεια σου κούκλα μου, είτε αυτή είναι παπάκι, σκούτερ ή gs... Η χρήση που κάνει ο καθένας είναι θέμα χαρακτήρα αλλά και δυνατοτήτων οικονομικών και όχι μόνο.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μοτοσυκλετιστης για εμένα είναι οποιοσδήποτε είναι ερωτευμένος με τους 2 τροχούς σε οποιαδήποτε μορφή τους και όταν την δει μπροστά του θα της πει γεια σου κούκλα μου, είτε αυτή είναι παπάκι, σκούτερ ή gs... Η χρήση που κάνει ο καθένας είναι θέμα χαρακτήρα αλλά και δυνατοτήτων οικονομικών και όχι μόνο.
τα πες ολα σε 2 γραμμες
cdefg
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μοτοσυκλετιστης για εμένα είναι οποιοσδήποτε είναι ερωτευμένος με τους 2 τροχούς σε οποιαδήποτε μορφή τους και όταν την δει μπροστά του θα της πει γεια σου κούκλα μου, είτε αυτή είναι παπάκι, σκούτερ ή gs... Η χρήση που κάνει ο καθένας είναι θέμα χαρακτήρα αλλά και δυνατοτήτων οικονομικών και όχι μόνο.
Αυτό...
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.658
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αλλου το πατε και θα πονεσετε. cde


Εγω σκιζω το εκλογικο μου βιβλιαριο και παω να βγαλω κανα μεροκαματο βλεποντας τα κωλοπαιδα μετα φορτωμενα μηχανακια να με προσπερνουν.

Ειναι και αυτο μια παρηγορια.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Μοτοσικλετιστές είναι το scooter με τον κύριο γκρι παντελόνι/ριγέ άσπρο κοντομάνικο πουκάμισο, άσπρη Καλτσά και δερμάτινο παπούτσι, και το 1250Adv με τον κύριο μαυρο κοστούμι white collar πουκάμισο, που θυμήθηκαν και οι δυο να ποτιστούν στην κολώνια το πρωί, ΑΛΛΑ ΤΟ γ*******ΜΕΝΟ ΦΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ Praktiker μέχρι την ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ το scooter και το Adv έσφαξε 4 φανάρια για να τον προλάβουμε στα 100 μέτρα.
Ομορφη που είναι η Πέμπτη μας.
 
Top Bottom