Μοτοσυκλετιστής είναι ο τυπάς με το ADV που το έχει για τη καφετέρια ή ο σκουτεράς που αλωνίζει την Ελλάδα?

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.099
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Τα λέω για την ΝΤ 1100 και με κοιτάνε σαν εξωγήινο! Ψόφιο το ανεβάζουν, ακριβό κάρο το κατεβάζουν!
Εντωμεταξύ, μια χαρά διέλευση κάνει και απο χωματόδρομους, και πραγματικά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο πρέπει ντε και καλά να παίζουν ρόλο μόνο τα άλογα στην αγορά μιας μοτοσυκλέτας.
Εντάξει, σχετικό είναι πως πάει σε χωματόδρομους.
Κ εγώ πχ με το integra έκανα περάσματα στους χωματόδρομους από Αυλώνα ως Σκούρτα.
Πολύ αργά όμως κ με πολλή προσοχή, ειδικά σε ανηφόρες και κατηφόρες.
Αλλά αν έκανα περισσότερα χλμ σε χώμα, σίγουρα θα είχα πάρει άλλο μηχανάκι.
Σχετικά με το NT, δεν έχω άποψη.
Μου φαίνεται όμως δυνατό κ με χαμηλή κατανάλωση.
Καλύτερο φυσικά είναι το tracer gt, αλλά για μένα που θέλω ντε κ καλά κιβώτιο DCT, το Honda είναι μονόδρομος
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Θα σου δώσω δύο παραδείγματα.
Πχ, κάποιος πού του αρέσει η BMW κ ξέρει πως δεν δεν θα πατήσει χώμα, γιατί δεν αγοράζει την 1250 RT, αλλά παίρνει την χωματερή GS?
Γιατί οι αντίστοιχοι Hondaκηδες αγοράζουν Africa κ όχι την νέα ΝΤ 1100?
Ίδιες μοτοσυκλέτες είναι, με διαφορές σε θέση οδήγησης κ αναρτήσεις.
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις.
Εγώ που πατάω ελάχιστο χώμα θα προτιμούσα την NT1100.
Δεν ξέρω, ίσως την αγοράσω κιόλας
Γιατί πολύ απλά σε μια αγορά μοτοσυκλέτας δεν παίζει ρόλο μόνο η χρήση της... αλλά και η Καύλα!...Αυτό ονειρεύτηκε, αυτό φαντάστηκε...με αυτό φαντασιωθηκε τον εαυτό του. Οσο δεν μου ζητάει δανεικά για να την πάρει δεν με νοιάζει τι αγοράζει ο άλλος! Τόσο απλά.
Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω κάποιον από αυτό που καβαλάει, ούτε πως το καβαλάει και που. Πολλές φορές ζηλεύω τις διαδρομές που κάνεις με το παπί γιατί δεν έχω χρόνο λόγω δουλειάς. Αλλες φορές ζηλεύω τον τυπο με το Adventure στο φαναρι που το έχει γυαλισμένο στην πένα σε αντίθεση με το δικό μου το βρώμικο
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.421
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Θα σου δώσω δύο παραδείγματα.
Πχ, κάποιος πού του αρέσει η BMW κ ξέρει πως δεν δεν θα πατήσει χώμα, γιατί δεν αγοράζει την 1250 RT, αλλά παίρνει την χωματερή GS?
Γιατί οι αντίστοιχοι Hondaκηδες αγοράζουν Africa κ όχι την νέα ΝΤ 1100?
Ίδιες μοτοσυκλέτες είναι, με διαφορές σε θέση οδήγησης κ αναρτήσεις.
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις.
Εγώ που πατάω ελάχιστο χώμα θα προτιμούσα την NT1100.
Δεν ξέρω, ίσως την αγοράσω κιόλας
Πάνο τα 4 παραδείγματα είναι ακραίες καταστάσεις.Το rt δεν ενδείκνυται για ορεινά στροφιλίκια ούτε για πόλη και από την άλλη το gs δεν είναι χωμάτινο,ένα στρητ είναι με ψηλωμένες αναρτήσεις για να πατάει και λίγο χώμα.
Επίσης είναι και ο παράγοντας γούστο,δεν παίρνεις μηχανή μόνο για τη χρηστικότητά της αλλά και το μπαμ στο μάτι.Χώρια που είναι πάρα πολλοί που αρέσκονται σε ένα συγκεκριμένο στυλ οδήγησης (ταγμένοι στρητάδες ή αφοσιωμένοι ονοφάδες) και δεν αλλάζουν ρότα.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.099
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Γιατί πολύ απλά σε μια αγορά μοτοσυκλέτας δεν παίζει ρόλο μόνο η χρήση της....και η Καύλα!...Αυτό ονειρεύτηκε, αυτό φαντάστηκε...με αυτό φαντασιωθηκε τον εαυτό του. Οσο δεν μου ζητάει δανεικά για να την πάρει δεν με νοιάζει τι αγοράζει ο άλλος! Τόσο απλά.
Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω κάποιον από αυτό που καβαλάει, ούτε πως το καβαλάει και που. Πολλές φορές ζηλεύω τις διαδρομές που κάνεις με το παπί γιατί δεν έχω χρόνο λόγω δουλειάς. Αλλες φορές ζηλεύω τον τυπο με το Adventure στο φαναρι που το έχει γυαλισμένο στην πένα σε αντίθεση με το δικό μου το βρώμικο
Ναι, αυτό λέω.
Το έγραψα πριν.
Ο καθένας αγοράζει ότι του αρέσει κ αισθάνεται καλά.
Συμφωνώ απόλυτα.
ΥΓ σχετικά με τα off road με το παπί, μπορεί να έρθει για παρέα όποιος θέλει.
Αρκεί να βρω κ εγώ χρόνο
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.099
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Πάνο τα 4 παραδείγματα είναι ακραίες καταστάσεις.Το rt δεν ενδείκνυται για ορεινά στροφιλίκια ούτε για πόλη και από την άλλη το gs δεν είναι χωμάτινο,ένα στρητ είναι με ψηλωμένες αναρτήσεις για να πατάει και λίγο χώμα.
Επίσης είναι και ο παράγοντας γούστο,δεν παίρνεις μηχανή μόνο για τη χρηστικότητά της αλλά και το μπαμ στο μάτι.Χώρια που είναι πάρα πολλοί που αρέσκονται σε ένα συγκεκριμένο στυλ οδήγησης (ταγμένοι στρητάδες ή αφοσιωμένοι ονοφάδες) και δεν αλλάζουν ρότα.
Ναι, το έγραψα πριν.
Είναι το γούστο κ ότι αρέσει σε κάποιον να αγοράζει.
Δεν έχω οδηγήσει GS ή RT για να δω πως συμπεριφέρεται.
Μόνο θεωρητικές σκέψεις κάνω.
Την Africa την έχω οδηγήσει για λίγα χλμ.
Μόνο αυτή.
Δεν πήγα χώμα φυσικά.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κύριοι, στο θέμα μας!
Καλά τα λέτε, αλλά είναι όλοι οι παραπάνω μοτοσυκλετιστές;cdefghigi
Πρέπει να το λύσουμε για να πάμε παρακάτω! Δηλαδή πως θα γίνει τωρα; Θα μείνουμε με την απορία αν είμαστε ή δεν είμαστε; Κι αν είμαστε το ξέρουμε; Κι αν δεν είμαστε το νομίζουμε; Και τι τελικά τι είμαστε; Τι είναι η ζωή; Τι είναι ο άνθρωπΑς; Τι είναι η μοτοσικλέτα; Που Οδεύουμε;
ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΥΥΥΥ!

 
N

notakos600

Guest
Κύριοι, στο θέμα μας!
Καλά τα λέτε, αλλά είναι όλοι οι παραπάνω μοτοσυκλετιστές;cdefghigi
Πρέπει να το λύσουμε για να πάμε παρακάτω! Δηλαδή πως θα γίνει τωρα; Θα μείνουμε με την απορία αν είμαστε ή δεν είμαστε; Κι αν είμαστε το ξέρουμε; Κι αν δεν είμαστε το νομίζουμε; Και τι τελικά τι είμαστε; Τι είναι η ζωή; Τι είναι ο άνθρωπΑς; Τι είναι η μοτοσικλέτα; Που Οδεύουμε;
ΚΙΚΙΡΙΚΟΥΥΥΥΥ!

Μλκ κλαίω Rolling
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Κύριοι, στο θέμα μας!
Καλά τα λέτε, αλλά είναι όλοι οι παραπάνω μοτοσυκλετιστές;cdefghigi
Πρέπει να το λύσουμε για να πάμε παρακάτω! Δηλαδή πως θα γίνει τωρα; Θα μείνουμε με την απορία αν είμαστε ή δεν είμαστε; Κι αν είμαστε το ξέρουμε; Κι αν δεν είμαστε το νομίζουμε; Και τι τελικά τι είμαστε; Τι είναι η ζωή; Τι είναι ο άνθρωπΑς; Τι είναι η μοτοσικλέτα; Που Οδεύουμε;

 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
674
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Δεν έχω διαβάσει καμία σελίδα, δεν ξέρω τι έχει γραφτεί στα προηγούμενα, μπορεί και να ξανά έχει γραφτεί... ο τίτλος με κέντρισε μόνο να μπω και να γράψω ότι
Έχουμε δει :
adve μηχανάκι 1200+ κυβικά αραγμένη στο καφενείο του χωριού
Φουντουρακι ταπεινών κυβικών στα σύνορα Κίνας με Μογγολίας
Παπάκι στην Αφρική
Τακουνατο ΜΧ στο σύνταγμα
Και άλλα πολλά...
Ολοι αυτοί είναι μοτοσυκλετιστες..
Αυτά...!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πολύ πασοκικό ειτίλα σκηνικό ρε.
Έπρεπε να ήσουν σε μια γωνιά οταν εσκασα καλοκαίρι στο μπαφι στην Πάρνηθα με καπέλο καουμποικο, σορτσάκι και μουσική.. Αχαχα.
ΑΙΓΛΗ..
Ειχε και άλλες μηχανές εκεί.. τι θα μου σουρνανε... Ούτε ο Δούναβης δε με ξεπλένει αχαχα
 
N

notakos600

Guest
Έπρεπε να ήσουν σε μια γωνιά οταν εσκασα καλοκαίρι στο μπαφι στην Πάρνηθα με καπέλο καουμποικο, σορτσάκι και μουσική.. Αχαχα.
ΑΙΓΛΗ..
Ειχε και άλλες μηχανές εκεί.. τι θα μου σουρνανε... Ούτε ο Δούναβης δε με ξεπλένει αχαχα
Ρε μλκ το έκανα εικόνα κι είσαι τόσο εσύ. Rolling
Βασικά στα @@ μας τι λένε για μας.
 
Top Bottom