Λίμνη Τσιβλού Κυριακή 17/7

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Λογω που ενα μελος της οικογενοιας θα γυρισει απο διακοπες Σαββατο βραδυ κραταω ακομη καποιες
επιφυλαξεις οσο αφορα την παρουσια μας!
Θα αποφασιστει τελευταια στιγμη μαλλον, αναλογως τις ορεξεις της τουριστριας!ooops
 

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
325
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Σοφιανέ, εμένα βάλε με v-strom 650, μονός, το άσπρο το καλό, το ΔΙΑΣ.

Γράψε κι εμένα στη λίστα (με επιφυλαξη μεχρι τo Σαββατο που θα το σιγουρεψω) με το μαυρο το κακό το KουLουRάκι που κάνει τα V-strom μια χαψιά!

Giving
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.415
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Γράψε κι εμένα στη λίστα (με επιφυλαξη μεχρι τo Σαββατο που θα το σιγουρεψω) με το μαυρο το κακό το KουLουRάκι που κάνει τα V-strom μια χαψιά!

Giving
Να ρθω με το 600? Bike
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ

HMEΡΟΜΗΝΙΑ:
17/7
ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: Λίμνη Τσιβλού ( https://goo.gl/maps/tAxYaTEaMtJ2U5vh9 )
ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ: Σταθμός 14 ( https://goo.gl/maps/fXigRYFzK21BwGzZ6 )
ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ: από 08:00
ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 09:00
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ: ΕΛΕΥΘΕΡΗ

Κατά δήλωση τους συμμετοχές μέχρι στιγμής
01. @caesarsk (διπλός)
02. @karellen (διπλός) (θα μας βρει εκει με αφετηρία από Καλαμάτα. Οποιος Καλαματιάνος συνενοείται μαζί του με π.μ)
03. @Piraeu-Sk (διπλός)
04. @ThanosP
05. @dinospanadp
06. @karad-geo ????
07. @notakos600
08. @Iraklis174
09. Πέτρος (φίλος Ηρακλή
10. @dikoukos
11. @scrabler
12. @esel

Αυτοκίνητα:
@wheelboy με αυτοκίνητο +3
@dimitris asfalitiko +3
@Sapiokaravo +2 ????


Πρόγνωση Καιρού:
Σε όλη την διαδρομή θα έχουμε από 20 βαθμούς Κελσίου ως maximum το μεσημέρι 32 βαθμούς Κελσίου. Αέρας ως 3 Μποφωρ και σχετική υγρασία από 19% - 33%. Καλοκαιρινός εξοπλισμός και υγρά απαραίτητα όπως φαίνεται


Διαδρομή
Σταθμός 14
Στα διόδια της Ελευσίνας τέρμα Δεξιά μπαίνουμε στην Παλιά Ε.Ο. και την ακολουθούμε μέχρι τα Ισθμια όπου βγαίνουμε στην Εθνική
Νεα Εθνική Οδός μέχρι τα ΣΕΑ Βέλου όπου θα κάνουμε στάση για ανασυγκρότηση (https://goo.gl/maps/9A5MD56XRNAYX63F7)
Συνεχίζουμε Νέα Εθνική Οδός μέχρι την Ακράτα και από εκεί ανηφορίζουμε προς Λίμνη Τσιβλού.

υπάρχει ταβερνα καφε πανω στην λιμνη και απο πληροφορίες είναι πολύ καλής ποιότητας αλλά δεν ξερω τιμές.

Θα ακολουθήσει εκδρομική στην Νότια πλευρά του Χελμου με κατευθυνση το ρέμα Κερυνίτη και το Διακοπτο.

(ενδέχεται να υπάρξουν αλλαγές μετά από συνενοήση με τους συμμετέχοντες)
Σοφιανέ.. Δυστυχώς όσο και να θέλω να βρίσκομαι μαζί σας, κολίομαι ακόμα στο θέμα της μηχανής.
Η "Χοντρή" δεν είναι ακόμα έτοιμη!
Φοβερή βόλτα!!
Καλά να περάσετε Όσοι βρεθείτε!!!
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Σοφιανέ.. Δυστυχώς όσο και να θέλω να βρίσκομαι μαζί σας, κολίομαι ακόμα στο θέμα της μηχανής.
Η "Χοντρή" δεν είναι ακόμα έτοιμη!
Φοβερή βόλτα!!
Καλά να περάσετε Όσοι βρεθείτε!!!
σε εβγαλα από την λιστα. Γι αυτό σε είχα με ερωτηματικό γιατι δεν ειχα καταλαβει το προηγουμενο post σου
 
N

notakos600

Guest
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι που γράφτηκε πιο πάνω.
Κάτω από τη λίμνη Τσιβλού δεν υπάρχει βυθισμένο χωριό.
Η δημιουργία της νεότερης λίμνης της Ευρώπης έγινε με κατακρημνίσεις βράχων, λόγω του σεισμού, οι οποίοι έφραξαν τη δίοδο του ποταμού και ανάγκασαν τα νερά του να παραμείνουν εκεί.

Οπότε, δεν υπάρχουν σκελετοί στη ντουλάπα.
Σχετικά με την λίμνη διαβάζετε κάνοντας κλικ :
Δημοσίευση στο θέμα 'ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ?' https://motoparea.gr/index.php?threads/ΑΥΤΟ-ΤΟ-ΞΕΡΕΤΕ.3528/post-333703
 
Last edited by a moderator:

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Τα περί αστειϊσμων και προτροπές σε διαγραφές και μπαναρίσματα, και θετικά ή άρνητικα περί καταστροφών και αν υπάρχουν ή όχι νεκροί και πόσοι δεν θα τα σχολιασω. Νομίζω ότι όλοι μας πρέπει να είμαστε λίγο πιο ανεκτικοί από την στιγμή που είμαστε όλοι κρυμμένοι πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μια οθόνη και μερικές φορές το αυθεντικό και αγνό χιούμορ δεν μεταφράζεται σωστά. Γενικά αφήνουμε πίσω ότι μας χαλάει και ψάχνουμε να βρούμε ότι μας ενώνει.

Παρακαλώ μέχρι το βράδυ να επιβεβαιώσουν όσοι δεν θα έρθουν για να οριστικοποιηθεί η λίστα και να ξέρουμε ποιον/ποιους περιμένουμε αύριο το πρωί στο Σταθμό 14. Οποιος πιστεύει πως αυτά που τον χαλάνε είναι περισσότερα από αυτά που τον φτιάχνουν σε μια παρέα, τότε δεκτή η οποιαδήποτε απόφαση του.

ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ 16/7/22 20:00




Μένω στην ευχή να περάσουμε αύριο όλοι υπέροχα (όπως πάντα) και με πολύ γέλιο
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
673
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Το χιούμορ Σοφιανε έχει απολα τα χρώματα,, από μαύρο μέχρι άσπρο,, άλλοι κάνουν χιούμορ για τα μηχανάκια μας άλλοι κάνουν χιούμορ για μακάβριες καταστάσεις, άλλοι για ομοφυλοφιλία κτλ κτλ,, το χιούμορ δεν κρίνετε, απλά εκλαμβανετε διαφορετικά από τον κάθε ένα μας, άλλοι το δέχονται και άλλοι όχι,, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε απλά να το προσπερνάει κάποιος που δεν του αρμόζει τέτοιο χιούμορ. Είναι κρίμα να χαλιομαστε για τέτοια... Η βόλτα εξάλλου ούτε του Στέλιου είναι ούτε είναι αναγκαίο να του μιλήσει κάποιος αν δεν θέλει...
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
673
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Καλέ κύριε τι ωραία που τα λέτε!!!!

Να είχα 100 μάτια να σας διαβάζω, κι άλλα τόσα αυτιά ναχσας ακούω!!!!
Εσύ ομορφαντρα μου; θα έρθεις τελικά; ή θα ξεχάσουμε πως είναι τα υπέροχα σου μάτια στο τέλος;;
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Εσύ ομορφαντρα μου; θα έρθεις τελικά; ή θα ξεχάσουμε πως είναι τα υπέροχα σου μάτια στο τέλος;;
Τα ρτω τα ρτω
 
Top Bottom