Κυριακή 17 Μαρτίου καφεδάκι στα Λαγκάδια

N

notakos600

Guest
θα ερθω κ θα περιμενω πριν τα διοδια που εχει κ μερος για να παρκαρουμε .κ το πολυ πολυ ξεκιναω 5 λεπτα νωριτερα ,θα κορναρω να με δειτε κ θα με ...πιασετε στο δρομο
α κ μη με υπολογιζετε στη μασα,μονο για καφε
Καλώς να βρεθούμε Smileys drinking beer Emoticon
 

Alexandros Capone

new member
Δημοσιεύσεις
70
Ηλικία
38
Όνομα
Alexandros
Εγώ με τη γυναίκα το ψήνουμε. Θα σας πούμε σίγουρα μέχρι τις 11 12 Μαρτίου. Έχω 2 3 φίλους με τις γυναίκες τους. Να τους αναφέρω την εκδρομή; Κράνος γάντια μπουφάν κ μποτάκια... Αν μου δώσετε το ελεύθερο θα χαεώ να τους προτείνω χωρίς να ξέρω αν θα θελήσουν. Αλλά πρώτα θέλω τη δικώ σας έγκριση. Καλησπέρα ομάδα...!!!


Ανοιξιάτικη εξόρμηση στα μαγευτικά Λαγκάδια για καφεδάκι ή και φαγητό. Ευκαιρία να ξεσκουριάσουμε από τη χειμωνιάτικη ραστώνη και να γνωριστούμε όσοι δεν γνωριζόμαστε προσωπικά.

Το βασικό πλάνο είναι αυτό:
https://www.google.gr/maps/dir/38.0412311,23.4946047/Λαγκάδια+Αρκαδίας/@37.8965377,22.1494917,8.75z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x13606546a56ffd6f:0xf458db3fda775b5d!2m2!1d22.0300208!2d37.6818606!3e0

Ώρα αναχώρησης: 09.00 ή 09.30 (θα το ξαναδούμε αυτό όσο πλησιάζουν οι μέρες) μετά τα διόδια Ελευσίνας δεξιά.
Φτάνοντας στα Λαγκάδια θα κάτσουμε να πιούμε το καφεδάκι μας κι εκεί αποφασίζουμε τυχόν περιηγήσεις στα πέριξ, όπως και το που θα φάμε.
Μικρές αλλαγές μπορούν να γίνουν φυσικά και είναι ευπρόσδεκτη κάθε πρόταση.
Αναλόγως καιρού και συμμετοχών κινούμαστε όπως θα μας βολέψει.

Edit No1
Λοιπόν το πρόγραμμα θα έχει καφεδάκι στα Λαγκάδια -όπως γράφτηκε- μετά πάμε προς Δημητσάνα - Στεμνίτσα - Λιμποβίσι ( σπίτι του Κολοκοτρώνη, επίσκεψη και φαγητό στο καφενείο με μενού βραστό με τραχανά με συνοδεία κρασιού - γραβιέρας και ψωμιού ). Κόστος φαγητού 10 ευρώ το άτομο.
Στο φαγητό θα υπάρχει εκδήλωση ενδιαφέροντος μέχρι την Τετάρτη 13 Μάρτη γιατί πρέπει να γίνει ετοιμασία.
Μετά πάμε Ελάτη και επιστροφή από Βυτίνα.
 

Dimitris Amaliada

old member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
4.049
Ηλικία
60
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Εγώ με τη γυναίκα το ψήνουμε. Θα σας πούμε σίγουρα μέχρι τις 11 12 Μαρτίου. Έχω 2 3 φίλους με τις γυναίκες τους. Να τους αναφέρω την εκδρομή; Κράνος γάντια μπουφάν κ μποτάκια... Αν μου δώσετε το ελεύθερο θα χαεώ να τους προτείνω χωρίς να ξέρω αν θα θελήσουν. Αλλά πρώτα θέλω τη δικώ σας έγκριση. Καλησπέρα ομάδα...!!!
Μπορούν να έρθουν και οι φίλοι σου εννοείται αλλά θα πρέπει να ξέρουν πως θα κινηθούμε σαν ομάδα και με κάποιους κανόνες κυρίως για λόγους ασφαλείας..!!
 
N

notakos600

Guest
Εγώ με τη γυναίκα το ψήνουμε. Θα σας πούμε σίγουρα μέχρι τις 11 12 Μαρτίου. Έχω 2 3 φίλους με τις γυναίκες τους. Να τους αναφέρω την εκδρομή; Κράνος γάντια μπουφάν κ μποτάκια... Αν μου δώσετε το ελεύθερο θα χαεώ να τους προτείνω χωρίς να ξέρω αν θα θελήσουν. Αλλά πρώτα θέλω τη δικώ σας έγκριση. Καλησπέρα ομάδα...!!!
Καλώς να έρθετε.
Τα υπόλοιπα τα ανέφερε ο Δημήτρης.
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.274
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Εγώ με τη γυναίκα το ψήνουμε. Θα σας πούμε σίγουρα μέχρι τις 11 12 Μαρτίου. Έχω 2 3 φίλους με τις γυναίκες τους. Να τους αναφέρω την εκδρομή; Κράνος γάντια μπουφάν κ μποτάκια... Αν μου δώσετε το ελεύθερο θα χαεώ να τους προτείνω χωρίς να ξέρω αν θα θελήσουν. Αλλά πρώτα θέλω τη δικώ σας έγκριση. Καλησπέρα ομάδα...!!!


Αλεξανδρε καλοδεχουμενοι και συ και η γυναικα σου καθως και οι φιλοι σας....(τον εναν αλλωστε τον γνωρισα στο Λαυριο αν θυμαμαι καλά)
 
N

notakos600

Guest
Λόγω του ότι:
1) Πολλά από τα παιδιά δεν θα ακολουθήσουν για φαγητό.
2) Δεν γνωρίζουμε τι θα συναντήσουμε από θέμα οδοστρώματος και υγρασιών στα σκιερά κομμάτια.
Θα επιστρέψω στο αρχικό πλάνο που ήταν '' Καφεδάκι στα Λαγκάδια''.
Όποιος θέλει να συνεχίσει την περιήγηση είναι ελεύθερος να το κάνει.
Έχει ενημερωθεί το αρχικό post και θα είναι το τελικό πλάνο.
 

Dimitris Amaliada

old member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
4.049
Ηλικία
60
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Λόγω του ότι:
1) Πολλά από τα παιδιά δεν θα ακολουθήσουν για φαγητό.
2) Δεν γνωρίζουμε τι θα συναντήσουμε από θέμα οδοστρώματος και υγρασιών στα σκιερά κομμάτια.
Θα επιστρέψω στο αρχικό πλάνο που ήταν '' Καφεδάκι στα Λαγκάδια''.
Όποιος θέλει να συνεχίσει την περιήγηση είναι ελεύθερος να το κάνει.
Έχει ενημερωθεί το αρχικό post και θα είναι το τελικό πλάνο.
Ωραια Παναγιωτη τοτε το παμε για καφε στα Λαγκαδια και μετα οποιος θελει μπορει να κανει το δικο του προγραμμα .. Ισως βολευει καλυτερα ετσι για να μην δεσμευομαστε με φαγητο και τετοια..!!
 

Face

member
Δημοσιεύσεις
669
Ηλικία
55
Περιοχή
ATHENS
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI V-strom 650 XT
Όνομα
NIKOS
Λόγω του ότι:
1) Πολλά από τα παιδιά δεν θα ακολουθήσουν για φαγητό.
2) Δεν γνωρίζουμε τι θα συναντήσουμε από θέμα οδοστρώματος και υγρασιών στα σκιερά κομμάτια.
Θα επιστρέψω στο αρχικό πλάνο που ήταν '' Καφεδάκι στα Λαγκάδια''.
Όποιος θέλει να συνεχίσει την περιήγηση είναι ελεύθερος να το κάνει.
Έχει ενημερωθεί το αρχικό post και θα είναι το τελικό πλάνο.
Giving
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Fair..... ισίωσαμε τον κύκλο!

Αν έχει κάποιος σκοπό να συνεχισει μετά τα Λαγκάδια προς Δημήτσάνα , Στεμνίτσα, Χρυσοβίτσι, Δαβιά και επιστροφή από Τρίπολη, ας το πει, να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα είμαι σε mood να το κάνω μόνη μου και επιστροφή από Λαγκάδια, πάλι μία ευθεία πίσω... δεν.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.195
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Fair..... ισίωσαμε τον κύκλο!

Αν έχει κάποιος σκοπό να συνεχισει μετά τα Λαγκάδια προς Δημήτσάνα , Στεμνίτσα, Χρυσοβίτσι, Δαβιά και επιστροφή από Τρίπολη, ας το πει, να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα είμαι σε mood να το κάνω μόνη μου και επιστροφή από Λαγκάδια, πάλι μία ευθεία πίσω... δεν.
Η επιστροφή από Τρίπολη είναι η καλύτερη πιστεύω, για όποιον θέλει να επιστρέψει σχετικά γρήγορα, ειδάλλως υπάρχει και το Λεβιδι Νεμεα που ειναι ωραια διαδρομή για επιστροφή πάντα.
 
N

notakos600

Guest
Fair..... ισίωσαμε τον κύκλο!

Αν έχει κάποιος σκοπό να συνεχισει μετά τα Λαγκάδια προς Δημήτσάνα , Στεμνίτσα, Χρυσοβίτσι, Δαβιά και επιστροφή από Τρίπολη, ας το πει, να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα είμαι σε mood να το κάνω μόνη μου και επιστροφή από Λαγκάδια, πάλι μία ευθεία πίσω... δεν.

Κεντρική ιδέα ήταν και θα είναι πάντα το φευγιό...η απόδραση...η ελευθερία.
Fair enough λοιπόν.
 
N

notakos600

Guest
Η επιστροφή από Τρίπολη είναι η καλύτερη πιστεύω, για όποιον θέλει να επιστρέψει σχετικά γρήγορα, ειδάλλως υπάρχει και το Λεβιδι Νεμεα που ειναι ωραια διαδρομή για επιστροφή πάντα.

...υπάρχει και το Πλανητέρο...Καλάβρυτα...όλα υπέροχα είναι.
 
N

notakos600

Guest
Μακάρι να μπορέσω, ειδάλλως θα πάω της προσκολησεως για γρήγορα.

Αν δεν μας ξεφουρνίσει καμιά βροχή...πρέπει να είναι από τα καλύτερα μέρη για βόλτα.
Μακάρι να μπορέσεις να έχεις περισσότερο διαθέσιμο χρόνο Μανώλη.Smileys drinking beer Emoticon
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.708
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Fair..... ισίωσαμε τον κύκλο!

Αν έχει κάποιος σκοπό να συνεχισει μετά τα Λαγκάδια προς Δημήτσάνα , Στεμνίτσα, Χρυσοβίτσι, Δαβιά και επιστροφή από Τρίπολη, ας το πει, να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Προσωπικά, δεν ξέρω αν θα είμαι σε mood να το κάνω μόνη μου και επιστροφή από Λαγκάδια, πάλι μία ευθεία πίσω... δεν.

Βασικά σκεπτόμουν το σενάριο που περιγράφεις για επιστροφή, απλά όχι εθνική μετά από Τρίπολη.
Συνεχίζω προς Αχλαδόκαμπο, Κωλοσούρτη, Μύλους για light μάσα, Άργος και πίσω είτε παλιά είτε νέα εθνική (ανάλογα τα κέφια).
Είτε μόνος μου είτε με παρέα, no problem.

Απλά τα πάντα εξαρτώνται και από αποφάσεις στιγμής καθώς αν στα Λαγκάδια πέσει καμιά καλύτερη ιδέα δεν έχω κανένα θέμα προσαρμογής.
Καλά να είμαστε, καλά να περνάμε και να κυλάνε οι ρόδες !!!
 
N

notakos600

Guest
Θα γίνει των Πλακ Σαππαθ ένα πράγμαRolling

 
Top Bottom