Ζητείται DR200

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
55€ τα τέλη κυκλοφορίας.
Δεν μπορώ ρε Άγγελε να διαβάζω αγγελίες για 200 και 250 με 1500 και 1800 €.
Το θεωρώ την απόλυτη κοροϊδία.
Και το ΧΤ πάντως δεν το λες φτηνό. Τα μαλλιά της κεφαλής τους ζητάνε οι περισσότεροι

Ρε σεις, σε αυτές τις Κινεζομάρκες δεν υπάρχει κάτι στα 200-250 κυβικά που να του κάνει;
Και κούτα θα το πάρει, και γούστα θα βγάλει, και καινούριας τεχνολογίας θα είναι.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Και το ΧΤ πάντως δεν το λες φτηνό. Τα μαλλιά της κεφαλής τους ζητάνε οι περισσότεροι

Ρε σεις, σε αυτές τις Κινεζομάρκες δεν υπάρχει κάτι στα 200-250 κυβικά που να του κάνει;
Και κούτα θα το πάρει, και γούστα θα βγάλει, και καινούριας τεχνολογίας θα είναι.
Αυτοί οι κινέζοι τελικά και θα μας τα παίρνουν και θα μας πηδάνε!! Rolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
και απαντάω. Αν είναι να δώσεις 1800 για χρέπι 200άρι του 1994, βάλε ακόμη 1000 ευρώ σε 5 δόσεις και πάρε αυτό του 2021 και με ABS

ή αυτό (αντιγραφή Van Van)
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Πέρσι το Γενάρη πήρα το klx(χρέπι εντελώς) για τις βόλτες στα βουνά, έχω κάνει αρκετές βόλτες με παρέα όπου το 90% θα μπορούσαν να γίνουν και με AX-1 και με οχηματα 180+ κιλών, αν με ρωταγατε με τι θα προτιμούσα να τις βολτάρω ξανά τις διαδρομές, θα διάλεγα το ελαφρύτερο και ας ήταν και AX με χυτές ζάντες
Τώρα το άλλο 10% σε μοναχικές βόλτες όπου το έχω χώσει όπου έχω βρει, μάλλον γιατί είμαι βαρεμένος και γουστάρω να "παιδεύομαι άνετα" σε μονοπάτια, κατσαβραχα, πεζουλες/σκαλοπάτια, ρεματα, ραχουλες κλπ το βαρύ δεν θα είχε καμία ελπίδα ούτε να το κρατήσεις ούτε να το γυρίσεις!! Βασικά για εμενα το κυριότερο πράγμα είναι το βάρος και όταν μιλάμε για χώμα παίζει το ρόλο του ακόμα περισσότερο!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πέρσι το Γενάρη πήρα το klx(χρέπι εντελώς) για τις βόλτες στα βουνά, έχω κάνει αρκετές βόλτες με παρέα όπου το 90% θα μπορούσαν να γίνουν και με AX-1 και με οχηματα 180+ κιλών, αν με ρωταγατε με τι θα προτιμούσα να τις βολτάρω ξανά τις διαδρομές, θα διάλεγα το ελαφρύτερο και ας ήταν και AX με χυτές ζάντες
Τώρα το άλλο 10% σε μοναχικές βόλτες όπου το έχω χώσει όπου έχω βρει, μάλλον γιατί είμαι βαρεμένος και γουστάρω να "παιδεύομαι άνετα" σε μονοπάτια, κατσαβραχα, πεζουλες/σκαλοπάτια, ρεματα, ραχουλες κλπ το βαρύ δεν θα είχε καμία ελπίδα ούτε να το κρατήσεις ούτε να το γυρίσεις!! Βασικά για εμενα το κυριότερο πράγμα είναι το βάρος και όταν μιλάμε για χώμα παίζει το ρόλο του ακόμα περισσότερο!!

Ελαφρύ και με κατάλληλα λάστιχα. Ακόμη και σε παπί.
Ολα τα άλλα είναι προαιρετικά για χώμα.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ελαφρύ και με κατάλληλα λάστιχα. Ακόμη και σε παπί.
Ολα τα άλλα είναι προαιρετικά για χώμα.
Εννοείται το λαστιχακι είναι απαραίτητο για το χώμα !!! Το οποίο χωμάτινο λαστιχάκι σε ελαφρύ μηχανάκι δεν σε περιορίζει όσο νόμιζα στην ασφαλτο!!
Και σε κλειστό στροφιλικι το διασκεδάζεις αφάνταστα!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εννοείται το λαστιχακι είναι απαραίτητο για το χώμα !!! Το οποίο χωμάτινο λαστιχάκι σε ελαφρύ μηχανάκι δεν σε περιορίζει όσο νόμιζα στην ασφαλτο!!
Και σε κλειστό στροφιλικι το διασκεδάζεις αφάνταστα!!
Ακριβώς!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πέρσι το Γενάρη πήρα το klx(χρέπι εντελώς) για τις βόλτες στα βουνά, έχω κάνει αρκετές βόλτες με παρέα όπου το 90% θα μπορούσαν να γίνουν και με AX-1 και με οχηματα 180+ κιλών, αν με ρωταγατε με τι θα προτιμούσα να τις βολτάρω ξανά τις διαδρομές, θα διάλεγα το ελαφρύτερο και ας ήταν και AX με χυτές ζάντες
Τώρα το άλλο 10% σε μοναχικές βόλτες όπου το έχω χώσει όπου έχω βρει, μάλλον γιατί είμαι βαρεμένος και γουστάρω να "παιδεύομαι άνετα" σε μονοπάτια, κατσαβραχα, πεζουλες/σκαλοπάτια, ρεματα, ραχουλες κλπ το βαρύ δεν θα είχε καμία ελπίδα ούτε να το κρατήσεις ούτε να το γυρίσεις!! Βασικά για εμενα το κυριότερο πράγμα είναι το βάρος και όταν μιλάμε για χώμα παίζει το ρόλο του ακόμα περισσότερο!!
και γω ολο αυτο ζαχαρωνω...ενα ελαφρυ ονοφακι για μοναχικες χωματινες περιπλανησεις...
Ας μην πηγαινει μια, αρκει να ναι μεχρι 120 κιλα...γεματο!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Αφού βγαίνει και μπλε βρε συ...
Αυτό να πάρει...
Και για ακόμη πιο βαρβάτο, τα τελευταία μοντέλα με τις μαύρες ζάντες!!! Χαχαχα!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
και γω ολο αυτο ζαχαρωνω...ενα ελαφρυ ονοφακι για μοναχικες χωματινες περιπλανησεις...
Ας μην πηγαινει μια, αρκει να ναι μεχρι 120 κιλα...γεματο!
Έχει πολύ υλικό Μπάμπη το θέμα και για τα μικρά εδώ τριγύρω και ας έχουν μικρή αυτονομία!!!
Εξαλλου και πιο μακριά να θες να πας στα βουνά μέσα, παιρνεις ένα μπετόνι βενζίνη μαζί, αντε να φτάσεις 125 κιλά!!! Χαχαχα!!!
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Χαμός στο ίσωμα από απαντήσεις .......

Παιδιά το θέμα είναι αυτό ακριβώς που λένε παραπάνω ο Αποστόλης και ο Μπάμπης ένα πολύ ελαφρό μηχανάκι με μεγάλη διαδρομή αναρτήσεων ...... τουτέστιν το πολύ ελαφρύ dualsport που λένε και οι αμερικΛάνοι ......

Το XT 500-600 έχουν έναν πολύ πιο χρηστικό χαρακτήρα κανονικής μηχανής, ο οποίος δεν μου λείπει - άλλωστε έχω μεσαίο on-off - το θέμα είναι το πολύ πολύ ελαφρύ πρι-πρι που να του ρουφάς το αίμα, να μην το λυπάσαι και να το έχεις συχνά τσίτα γιατί τα όριά του σε απόδοση είναι χαμηλά έτσι και αλλιώς. Το χαμηλό κόστος κτήσης μετά την αγορά το θεωρώ μπόνους αλλά δεν είναι ο κύριος λόγος.
Συμφωνώ βέβαια απολύτως με τον φίλο και σύντροχο Νοτάκο πως οι τιμές αγοράς στα 200 - 250 είναι πολύ τσιμπημένες και γι αυτό και δεν έχω πάρει κάτι από τα προσφερόμενα, ακόμα τουλάχιστον.

Η ιδέα για κινεζούλα πάντως σε καινούργια έκδοση δεν είναι κακή και θα το κοιτάξω και αυτό ....... cdefghigi

Επί τη ευκαιρία να αναφέρω πως σας ευχαριστώ όλους τους συμμετέχοντες στο τόπικ για τις απόψεις, τις ιδέες και τις γνώσεις σας και ευελπιστώ να μη σας τα έχω κάνει τσουρέκια μέχρι τώρα - από την άλλη, κλεισμένοι μέσα είμαστε και είναι και αυτή μια συζήτηση για μηχανές να ξεδίνουμε λιγάκι στην τελική !!!!
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Έχει πολύ υλικό Μπάμπη το θέμα και για τα μικρά εδώ τριγύρω και ας έχουν μικρή αυτονομία!!!
Εξαλλου και πιο μακριά να θες να πας στα βουνά μέσα, παιρνεις ένα μπετόνι βενζίνη μαζί, αντε να φτάσεις 125 κιλά!!! Χαχαχα!!!
Ένας βασικός λόγος για το DR φίλε με το τεπόζιτο στα 13,5 λίτρα .......
(βέβαια όπως είπες άμα τη φας τη χύμα ....... )
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Επί τη ευκαιρία να αναφέρω πως σας ευχαριστώ όλους τους συμμετέχοντες στο τόπικ για τις απόψεις, τις ιδέες και τις γνώσεις σας και ευελπιστώ να μη σας τα έχω κάνει τσουρέκια μέχρι τώρα - από την άλλη, κλεισμένοι μέσα είμαστε και είναι και αυτή μια συζήτηση για μηχανές να ξεδίνουμε λιγάκι στην τελική !!!!


Αυτά τα ερωτηματα σε ποστ είναι η χαρά της ζωής, για όσους θεωρούμε τα φόρουμ μοτοκαφενεία.
Γινεται κάθε μέρα να έχουμε έναν να ρωτάει τι να πάρει; Το καλύτερο μας!
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Υπάρχει κινεζια ελαφρύ ονοφφ?
Τιμουλες;
Λινκ;
Λέγε λέγε το κοπέλι κάνει την γριά και θέλει. Δεν σου αρέσουν οι κινεζιές αλλά από κοντά τις έχεις Rolling Laugh
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ένας βασικός λόγος για το DR φίλε με το τεπόζιτο στα 13,5 λίτρα .......
(βέβαια όπως είπες άμα τη φας τη χύμα ....... )
Άγγελε αυτό είναι μειονεκτικά σε όλα όσα δεν είναι deltabox ο σκελετός τους για να είναι κρυμμένο μέσα το ντεπόζιτακι, φυσικά για να χωρέσει εκεί παίζεις στα 8-9 λίτρα. Στα παλιά 250 μόνο το klx είναι έτσι νομίζω !!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom