Ζητείται DR200

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ε ναι ...... αν είσαι ολίγον τάπας όπως η αφεντομουτσουνάρα μου το σκέφτεσαι αυτό. Για μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας γενικότερα και στην καθημερινή γαϊδουροδουλειά της μηχανής στην πόλη αλλά και για τις ψιλο-οφφάδες ......

Βασικά το DR200 βλέπω σέλα στα 810mm ενώ το TTR στα 910mm. Οπότε αν αληθεύουν τα specs δεν είναι 6 αλλά 10 εκατοστά, μεγάλη διαφορά για μένα.

Τα εκατοστα απο μονα τους δεν λενε κατι.Μπορει να ειναι τετοια η θεση οδηγησης η η βυθιση που θα κανει οταν το καβαλησεις που μπορει να πατας καλυτερα σε καποιο που ειναι ψηλοτερο στα χαρτια.

Αυτο θα το δεις μονο αν το καβαλησεις.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Τα εκατοστα απο μονα τους δεν λενε κατι.Μπορει να ειναι τετοια η θεση οδηγησης η η βυθιση που θα κανει οταν το καβαλησεις που μπορει να πατας καλυτερα σε καποιο που ειναι ψηλοτερο στα χαρτια.

Αυτο θα το δεις μονο αν το καβαλησεις.
Αυτό σωστό φίλε και μιας και έχω χρόνο αυτή την εποχή όταν βρώ κανένα θα ανέβω .....
Η αίσθηση όμως που έχω είναι ότι με διαφορά 3 - 4 άντε 5 εκατοστών από το DR (το οποίο δοκίμασα χτες) δεν θα είχα θέμα, στα 10 πάνω όμως το βλέπω δύσκολο.
Από την άλλη, εξαρτάται και από τη βύθιση - αλλά με τόσα κιλά που έχω χάσει ...... αχαχαχαχ
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Ε ναι ...... αν είσαι ολίγον τάπας όπως η αφεντομουτσουνάρα μου το σκέφτεσαι αυτό. Για μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας γενικότερα και στην καθημερινή γαϊδουροδουλειά της μηχανής στην πόλη αλλά και για τις ψιλο-οφφάδες ......

Βασικά το DR200 βλέπω σέλα στα 810mm ενώ το TTR στα 910mm. Οπότε αν αληθεύουν τα specs δεν είναι 6 αλλά 10 εκατοστά, μεγάλη διαφορά για μένα.
Στα 870mm είναι το ttr.

 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Στα 870mm είναι το ttr.

Σόρυ, έχεις απόλυτο δίκιο, κοίταζα το TTR250 !!!!!
Ψάχνω για εν δυνάμει διαθέσιμα - thanx !!!!!!

Edit: δεν φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμο στην Ελλάδα ........ (σε αυτή τη χρονική φάση)
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Άρα Αγγελε να ψάξουμε και για Ttr ? Αντε με το καλό να έρθεις και εσύ μαζί μας στα βουνά στο χώμα!!!
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Άρα Αγγελε να ψάξουμε και για Ttr ? Αντε με το καλό να έρθεις και εσύ μαζί μας στα βουνά στο χώμα!!!
Φίλε, τηλεοπτική σειρά έχει γίνει το θέμα ..... που θα μου πάει όμως !!!
Είχα και μια κρυφή ελπίδα, έναν παλιό γνωστό με XR250 σε εξαιρετική κατάσταση (το είχα καβαλήσει κιολας στο παρελθόν) αλλά μιλήσαμε χτες και το έχει πλέον πουλήσει ............
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ε ναι ...... αν είσαι ολίγον τάπας όπως η αφεντομουτσουνάρα μου το σκέφτεσαι αυτό. Για μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας γενικότερα και στην καθημερινή γαϊδουροδουλειά της μηχανής στην πόλη αλλά και για τις ψιλο-οφφάδες ......

Βασικά το DR200 βλέπω σέλα στα 810mm ενώ το TTR στα 910mm. Οπότε αν αληθεύουν τα specs δεν είναι 6 αλλά 10 εκατοστά, μεγάλη διαφορά για μένα.


Νομίζω οτι και το sherow είναι στα specs σου
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Σαφώς και το Serrow είναι στα υπόψη αλλά ........
...... όλα τα προσφερόμενα είναι μακρυά .....

Ένα ενδιαφέρον XL250 Degree έχω βρει εδώ:
Degree

και μίλησα τηλ σήμερα, αλλά δεν μπορώ να πάω να το δω καν !!
Μήπως γνωρίζει κανείς το ύψος σέλας στο Degree ?
Sto ιντερνετ σε πρώτο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι, απλά ότι είναι "comfortably low"
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
..Μήπως γνωρίζει κανείς το ύψος σέλας στο Degree ?
Sto ιντερνετ σε πρώτο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι, απλά ότι είναι "comfortably low"
Πραγματικά δύσκολη ερώτηση...
Σκέψου μόνο ότι ούτε το manual δεν το αναφέρει...
Το μόνο θετικό είναι ότι είναι σχεδιασμένο για την ιαπωνική αγορά...
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σαφώς και το Serrow είναι στα υπόψη αλλά ........
...... όλα τα προσφερόμενα είναι μακρυά .....

Ένα ενδιαφέρον XL250 Degree έχω βρει εδώ:
Degree

και μίλησα τηλ σήμερα, αλλά δεν μπορώ να πάω να το δω καν !!
Μήπως γνωρίζει κανείς το ύψος σέλας στο Degree ?
Sto ιντερνετ σε πρώτο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι, απλά ότι είναι "comfortably low"
Άγγελε επειδή την είχαμε κάνει την κουβέντα και από κοντά, γιαυτό και έβαλα στις επιλογές όλα τα "μικρά" γιατί γεγονός είναι ότι αν βρεθείς σε κατσαβραχα/νεροφαγωματα θα το χρειαστείς το να πατάς κάτω καλά και όχι απλά να το φτάνεις!! Το έχω δει και στην πράξη με το klx και θα το ήθελα λίγο πιο κοντό!!
Εξαλλου κ αν δεις όλα τα καθαρά κανένα δεν είναι κατσίκι σε ύψος!!!
Αν θες πάντως να πάρεις μια γνώμη για το ύψος που έχουν περίπου τα 250αρια και αν βολευει, οπότε θέλεις να συναντηθουμε να καβαλήσεις το klx να πάρεις μια άποψη!!
Για το degree δεν γνωρίζω ακριβές ύψος, αν και είναι στην κατηγορία των μικρών dr 200, serow, sherpa, αλλά έχει ένα σε γνωστό μαγαζί στο Γαλάτσι αν θες να το δεις από κοντά για το ύψος!!
Και φυσικά παίζει ρόλο για ποια χρήση θα το θες το μηχανάκι, αν είναι σαν καθημερινός εργάτης που να μπορεί να μπει και λίγο χώμα για χαλαρές βόλτες νομίζω (βάζω και άλλες επιλογές να σε μπερδέψω περισσότερο) ότι και η επιλογές των ax-1 και dominator 250 παίζει και αυτή!!! Και δείχνουν και πιο άγρια αν βάλεις ένα ψηλό φτεράκι!!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είναι για γυναίκες αυτό, πολυ χαμηλο
Υπάρχουν αντρικά και γυναικεία μηχανάκια;cdefghigi
Βρε τι μαθαίνει κανείς εν έτει 2021

 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Άγγελε επειδή την είχαμε κάνει την κουβέντα και από κοντά, γιαυτό και έβαλα στις επιλογές όλα τα "μικρά" γιατί γεγονός είναι ότι αν βρεθείς σε κατσαβραχα/νεροφαγωματα θα το χρειαστείς το να πατάς κάτω καλά και όχι απλά να το φτάνεις!! Το έχω δει και στην πράξη με το klx και θα το ήθελα λίγο πιο κοντό!!
Εξαλλου κ αν δεις όλα τα καθαρά κανένα δεν είναι κατσίκι σε ύψος!!!
Αν θες πάντως να πάρεις μια γνώμη για το ύψος που έχουν περίπου τα 250αρια και αν βολευει, οπότε θέλεις να συναντηθουμε να καβαλήσεις το klx να πάρεις μια άποψη!!
Για το degree δεν γνωρίζω ακριβές ύψος, αν και είναι στην κατηγορία των μικρών dr 200, serow, sherpa, αλλά έχει ένα σε γνωστό μαγαζί στο Γαλάτσι αν θες να το δεις από κοντά για το ύψος!!
Και φυσικά παίζει ρόλο για ποια χρήση θα το θες το μηχανάκι, αν είναι σαν καθημερινός εργάτης που να μπορεί να μπει και λίγο χώμα για χαλαρές βόλτες νομίζω (βάζω και άλλες επιλογές να σε μπερδέψω περισσότερο) ότι και η επιλογές των ax-1 και dominator 250 παίζει και αυτή!!! Και δείχνουν και πιο άγρια αν βάλεις ένα ψηλό φτεράκι!!!

Εννοείται πως θυμάμαι τη συζήτηση φίλε ... και η δική μου τάση είναι προς το "πατάω καλά"
Από το Γαλάτσι πήγα σήμερα, ακριβώς για να το δω από κοντά αλλά η έκθεση του μαγαζιού είναι κλειστή Bcdef Bcdef
Το AX-1 το έχω και αυτό υπόψη (είχα και ένα παλαιότερα για 2 χρόνια) και ήμουν στο τσακ να κλείσω την Τρίτη μια καλή περίπτωση από έμπορο, αλλά μέχρι να το αποφασίσω έφυγε την ίδια μέρα που πήγα να το δω !!!!

Μάλλον η Απροσωπη Συμπαντική Αιτιότητα προσπαθεί να μου πει κάτι ....... cdefghigicdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εννοείται πως θυμάμαι τη συζήτηση φίλε ... και η δική μου τάση είναι προς το "πατάω καλά"
Από το Γαλάτσι πήγα σήμερα, ακριβώς για να το δω από κοντά αλλά η έκθεση του μαγαζιού είναι κλειστή Bcdef Bcdef
Το AX-1 το έχω και αυτό υπόψη (είχα και ένα παλαιότερα για 2 χρόνια) και ήμουν στο τσακ να κλείσω την Τρίτη μια καλή περίπτωση από έμπορο, αλλά μέχρι να το αποφασίσω έφυγε την ίδια μέρα που πήγα να το δω !!!!

Μάλλον η Απροσωπη Συμπαντική Αιτιότητα προσπαθεί να μου πει κάτι ....... cdefghigicdefghigi
Αν βρεις ΑΧ1 που να μην είναι χρέπι, πάρτο χθες!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom