Βελτίωση πίσω φρένου CB500X 2013

markos63

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Μάρκος Βιτζηλαίος
Τα 5.1 είναι απολύτως συμβατά με τα DOT 4 και δεν δημιουργούν απολύτως κανένα πρόβλημα εκ πείρας πολλών ετών.
Αυτά που δημιουργούν πρόβλημα και είναι ασύμβατα είναι τα DOT 5 τα οποία επ ουδενί μπαίνουν σε συστήματα πέδησης όπου προβλέπεται DOT 4.

Μάρκο και από μένα συνιστάται επίσκεψη στο BRAKE SHOP ΕΔΩ .
Του λες τι θέλεις και θα σε κατατοπίσει.
Ευχαριστώ
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ευχαριστώ
Τίποτα Μάρκο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά να το ρυθμίσεις όπως θέλεις και να ευχαριστιέσαι το εργαλείο σου.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν δεν αλλάξεις τρόμπα δεν θα δείς κάτι ουσιαστικό, από NC 750 μπαίνει;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μάρκο και όσοι άλλοι σύντροχοι θέλουν πάρε μια ιδέα από το BRAKE SHOP και τι λέει σε αυτό το μέρος πούναι το πρώτο. Νομίζω πως βοηθά πάρα πολύ :

 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σαββα μην παιρνεις και πολυ φορα με τις συστασεις ειδικων ..... μαγαζιωνε .... με αννοας τι αννοω....!. Bcdefgh
Ολες οι γνωμες πρεπει να αναλυθουν πρωτα με την βοηθεια φιλων ή του μηχανικου του εφοσον λειπει η σχετικη εμπειρια οπως ελλειπε και ολων μας λιγο πολυ καποτε.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σαββα μην παιρνεις και πολυ φορα με τις συστασεις ειδικων ..... μαγαζιωνε .... με αννοας τι αννοω....!. Bcdefgh
Ολες οι γνωμες πρεπει να αναλυθουν πρωτα με την βοηθεια φιλων ή του μηχανικου του εφοσον λειπει η σχετικη εμπειρια οπως ελλειπε και ολων μας λιγο πολυ καποτε.
Προσωπικά ακούω πάντα Στέλιο και δη τους επαγγελματίες. Κάτι θα ξέρουν παραπάνω από μας τους ερασιτέχνες όσο νάναι.
Βεβαίως και επιβάλλεται η άποψη και του μηχανικού μας όπως και η δική μας εμπειρία μέχρι σήμερα. Νομίζω πάντως ότι τα λέει μια χαρά ο συγκεκριμένος μαγαζάτορας. Η τελική απόφαση είναι πάντα του κατόχου στο τι θα κάνει - βάλει και αυτός θα υποστεί και τα καλά και τα κακά της αποφάσεώς του.
 
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής
Ο Θεοδόσης στο brake shop , όταν πήρα πρώτη φορά την μηχανή, κάθησε μια ώρα και μου εξηγούσε πράγματα , καθότι νέος οδηγός, αντί να πει πάρε τα τακάκια και φύγε.

Και ας είμαι ο χειρότερος πελάτης του Rolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ο Θεοδόσης στο brake shop , όταν πήρα πρώτη φορά την μηχανή, κάθησε μια ώρα και μου εξηγούσε πράγματα , καθότι νέος οδηγός, αντί να πει πάρε τα τακάκια και φύγε.

Και ας είμαι ο χειρότερος πελάτης του Rolling
Αφού δεν πατάς φρένο ρε συ, βάζεις την μπότα με το 72 νούμερο κάτω και φρενάρεις τι τακάκι να χαλάσεις ? tongue Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.493
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Μάρκο Πατριώτη μάλλον είσαι από Νάξο έτσι και φαντάζομαι Κομιακή. Το επώνυμο Ανδρής σου λέει κάτι; Τέλος πάντων άλλο θέλω να σου πω. Τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει για τακάκι μεταλλικό πού βοηθάει αρκετά σε σχέση με τα εργοστασιακά ψάξτο λίγο μήπως δεις αποτέλεσμα.
 
Top Bottom