ΑΠΟ ΤΟΥΣ 67 ΣΤΟΥΣ 230 ΙΠΠΟΥΣ, ΜΕΣΑ ΣΕ 50 ΧΡΟΝΙΑ!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ροπή έχουν όλα.. Πολλά άλογα =πολύ ροπή.
Αυτό που λέμε θέλω ροπή... Εννοούμε να την έχει χαμηλά.. Το bandit έχει τη μέγιστη ροπή κάτω απ τις 4000..
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Ροπή έχουν όλα.. Πολλά άλογα =πολύ ροπή.
Αυτό που λέμε θέλω ροπή... Εννοούμε να την έχει χαμηλά.. Το bandit έχει τη μέγιστη ροπή κάτω απ τις 4000..
Ενω αυτο που πουλησες, την ειχε πολυ πιο χαμηλα, με τριτη ξεκιναγε! Stoned Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ενω αυτο που πουλησες, την ειχε πολυ πιο χαμηλα, με τριτη ξεκιναγε! Stoned Emoticon

Τι ωραίο μοτέρ ρε φιλε
Μου λείπει..
Όχι το μηχανάκι.. Το μοτερ Bike
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ροπή τρακτερ και 100 άλογα. Θα επιμένω πως δεν χρειάζεται κατι περισσότερο. Άλλου παπα ευαγγέλιο αν θέλεις κάτι περισσότερο. Πάντως δεν χρειάζεται. Σε βγάζουν απο δύσκολη θέση σε όλες τις περιπτώσεις. έχεις μέγιστη ενεργητική ασφάλεια πολύ πάνω απο τον μέσο όρο.
Η αναλογία κιλών προς ιππο είναι σαν να έχεις turbo Porsche 911 ή Ferrari και να λες "ΟΧΙ! ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ BUGATTI VEYRON!"
Όχι, δεν χρειάζεται. Αλλο το θέλω και άλλο το χρειάζομαι.

Χρειάζεται πχ λίγα παραπάνω αλογάκια αυτός που έχει τρανσαλπ 600 και δεν μπορεί να έχει καλή ενεργητική ασφάλεια.
Χρειάζεται λίγα παραπάνω αλογάκια αυτός που έχει μαούνα Skoda Octavia με τον 1.4 των 75 αλόγων.

Όχι αυτός που έχει ροπάτη μηχανή 100 αλόγων.

Κι όταν λέω 100 άλογα μιλάω για την γενικότερη "γειτονιά" απο 90 έως και 110-115. Νορμαλ πράγματα
Με 200 άλογα δεν ξέρω τι ακριβώς θα καταλάβει ο μέσος οδηγός που θα τα έχει.
Δίκιο απόλυτο φίλε αυτοί που έχουν τα @ρχίδι@ υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν κάνει για έναν μέσο οδηγό μοτοσυκλέτας. Αυτά τα πράγματα σε σκοτώνουν για πλάκα. Θεωρώ υπερβολή αυτά που βλέπω με τουρμπισμένα hayabusa και άλογα παράλογα. Άλλο να φτιάξεις μια μοτό με παραπάνω άλογα για να τραβάει καλύτερα για το κέφι σου και άλλο το απόλυτο κτήνος πού ήδη θέλει κότσια να το πας γρήγορα. Μάλλον γέρασα και μου θυμίζω τους παλιότερους που φώναζαν αλήτες μηχανόβιοι.Angry old man
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Τι ωραίο μοτέρ ρε φιλε
Μου λείπει..
Όχι το μηχανάκι.. Το μοτερ Bike
Τσακωσε ενα μοτερ, FJR και σκεψου καμμια πατεντα πως θα κουμπωσει πανω στο μπεεμβε,
με ψυγειο η χωρις! Bcde
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δίκιο απόλυτο φίλε αυτοί που έχουν τα @ρχίδι@ υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν κάνει για έναν μέσο οδηγό μοτοσυκλέτας. Αυτά τα πράγματα σε σκοτώνουν για πλάκα. Θεωρώ υπερβολή αυτά που βλέπω με τουρμπισμένα hayabusa και άλογα παράλογα. Άλλο να φτιάξεις μια μοτό με παραπάνω άλογα για να τραβάει καλύτερα για το κέφι σου και άλλο το απόλυτο κτήνος πού ήδη θέλει κότσια να το πας γρήγορα. Μάλλον γέρασα και μου θυμίζω τους παλιότερους που φώναζαν αλήτες μηχανόβιοι.Angry old man
98% που τουρμπιζουν ή τουμπανιαζουν εδώ Τρικαλα,το κάνουν ή επειδή συμμετοχή σε ντραγκστερ αγωνες, ή είναι άρρωστοι "κοντρακηδες"".


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
98% που τουρμπιζουν ή τουμπανιαζουν εδώ Τρικαλα,το κάνουν ή επειδή συμμετοχή σε ντραγκστερ αγωνες, ή είναι άρρωστοι "κοντρακηδες"".


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω χρόνια Θάνο να πάω σε κόντρες αλλά τα βλέπω στο youtube. Ρε φίλε τι χρήμα παίζει για να βελτιώνουν τα κτήνη θέλουν ένα σκασμό λεφτά.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
98% που τουρμπιζουν ή τουμπανιαζουν εδώ Τρικαλα,το κάνουν ή επειδή συμμετοχή σε ντραγκστερ αγωνες, ή είναι άρρωστοι "κοντρακηδες"".


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πιθανον να ειμαι απο τις εξαιρεσεις. Πολλα τα μηχανακια, αλλα μονο μια εξατμιση Αμπραμοβιτς ολοσωμη
και αυτη μισοτιμης σε ενα BUSA. Bike
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.485
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Τσακωσε ενα μοτερ, FJR και σκεψου καμμια πατεντα πως θα κουμπωσει πανω στο μπεεμβε,
με ψυγειο η χωρις! Bcde
Έρχομαι και εγώ για βοήθεια abcde
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δίκιο απόλυτο φίλε αυτοί που έχουν τα @ρχίδι@ υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν κάνει για έναν μέσο οδηγό μοτοσυκλέτας. Αυτά τα πράγματα σε σκοτώνουν για πλάκα. Θεωρώ υπερβολή αυτά που βλέπω με τουρμπισμένα hayabusa και άλογα παράλογα. Άλλο να φτιάξεις μια μοτό με παραπάνω άλογα για να τραβάει καλύτερα για το κέφι σου και άλλο το απόλυτο κτήνος πού ήδη θέλει κότσια να το πας γρήγορα. Μάλλον γέρασα και μου θυμίζω τους παλιότερους που φώναζαν αλήτες μηχανόβιοι.Angry old man
Εγω το πιο δυνατο που είχα ήταν το fjr.. Δε θα με χάλαγαν καμία 10αρια αλογάκια ακόμα. Tooth

Αλλά ναι μηχανη με 180-200 άλογα δε θαθελα... . Εκτός αν έχει πρόγραμμα και κόβει για το βρεγμενο.. Αλλιώς κλαφτα χαραλαμπε
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Εγω το πιο δυνατο που είχα ήταν το fjr.. Δε θα με χάλαγαν καμία 10αρια αλογάκια ακόμα. Tooth

Αλλά ναι μηχανη με 180-200 άλογα δε θαθελα... . Εκτός αν έχει πρόγραμμα και κόβει για το βρεγμενο.. Αλλιώς κλαφτα χαραλαμπε
Eχει το BUSA χαρτες, GEN2 και το φρεσκο! Σπασε τον κουμπαρα και ορμα! Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ναι Οκ πάρτε ότι θέτε το thread αλλού στοχεύει και αλλού πάει η κουβέντα, θαυμάσιο thread για να μιλήσουμε για την εξέλιξη της τεχνολογίας...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ροπή έχουν όλα.. Πολλά άλογα =πολύ ροπή.
Αυτό που λέμε θέλω ροπή... Εννοούμε να την έχει χαμηλά.. Το bandit έχει τη μέγιστη ροπή κάτω απ τις 4000..
Αυτό που καταλαβαίνεις στην μηχανη είναι η ροπή, η ιπποδύναμη είναι μία σταθερά στην μηχανολογία για να κάνεις κάποιους υπολογισμούς, πάντα η ιπποδύναμη είναι συνάρτηση της ροπής...
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Ναι Οκ πάρτε ότι θέτε το thread αλλού στοχεύει και αλλού πάει η κουβέντα, θαυμάσιο thread για να μιλήσουμε για την εξέλιξη της τεχνολογίας...
Ναι ολα οκ, αλλα που ειναι το κακο να αναφερθουμε στα μοτο του νηματος, που μερικοι τα ειχαν ρε Μανο?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ναι Οκ πάρτε ότι θέτε το thread αλλού στοχεύει και αλλού πάει η κουβέντα, θαυμάσιο thread για να μιλήσουμε για την εξέλιξη της τεχνολογίας...
Εγω θα πάρω GS 1300 M που θα είναι το απαύγασμα του κινητήρα boxer και πιθανότατα η τελευταία του υλοποίηση
Έμαθα θα πάει τουλάχιστον 160 άλογα λέει.

Αμα είναι να έχεις πενφε GS, μονο το καλύτερο. Τα άλλα είναι ημίμετρα Stoned Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγω θα πάρω GS 1300 M που θα είναι το απαύγασμα του κινητήρα boxer και πιθανότατα η τελευταία του υλοποίηση
Έμαθα θα πάει τουλάχιστον 160 άλογα λέει.

Αμα είναι να έχεις πενφε GS, μονο το καλύτερο. Τα άλλα είναι ημίμετρα Stoned Emoticon
Είσαι μλκς παιδάκι μου; Χέστηκα για boxer και για τα BMW, δεν με έχεις καταλάβει...
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ροπή έχουν όλα.. Πολλά άλογα =πολύ ροπή.
Αυτό που λέμε θέλω ροπή... Εννοούμε να την έχει χαμηλά.. Το bandit έχει τη μέγιστη ροπή κάτω απ τις 4000..
Oταν ξαναβρεθουμε σε μοτοβολτα,θα σου δωσω το bandit (γιατι εισαι καλο παιδι), να βαλεις 6η στα 70,και ν ανοιξεις το γκαζι!!!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Oταν ξαναβρεθουμε σε μοτοβολτα,θα σου δωσω το bandit (γιατι εισαι καλο παιδι), να βαλεις 6η στα 70,και ν ανοιξεις το γκαζι!!!
Διαβάζω στα usa φόρουμ από άτομα που εχουν και fjr και bandit.... Σκάβει το bandit
 
Top Bottom