ΑΓΟΡΑ HONDA CBF 250

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
άγγελε παρτο με το καλό να μας πεις εντυπώσεις... Έχω ψηθεί άγρια λέμε..

Στέλιο διαβάζω προβληματα με εύρεση νεκρας.
Στο κάνει και σένα;
Αν βάλεις τη νεκρά πριν σταματήσεις τελείως την βρίσκει;
Και σβησιματα στο ρελαντί διαβάζω.
Είναι θέμα ρύθμισης βαλβίδων η τα καρμπ γ@μιουνται;
Από αυτονομία τι λέει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
άγγελε παρτο με το καλό να μας πεις εντυπώσεις... Έχω ψηθεί άγρια λέμε..

Στέλιο διαβάζω προβληματα με εύρεση νεκρας.
Στο κάνει και σένα;
Αν βάλεις τη νεκρά πριν σταματήσεις τελείως την βρίσκει;
Και σβησιματα στο ρελαντί διαβάζω.
Είναι θέμα ρύθμισης βαλβίδων η τα καρμπ γ@μιουνται;
Από αυτονομία τι λέει;
Άκουσα Μπάμπη ότι στα πρώτα μοντέλα 04-05 έβγαζε πρόβλημα στο σβήσιμο και στα υπόλοιπα από του 06 και μετά όχι.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θεμα συνηθειας ειναι η νεκρα ... οι ευρωπαιο-νεκρο-φιλοι ξερουν ..... ή πριν το σταματημα ή ανεβαζεις λιγες στροφες σταματημενος και Ο.Κ....!
Made in Brazil , μην τα θελουμε και ολα δικα μας.Για σβησιματα δεν ξερω τιποτα. Bcdefgh

Στέλιο ....Από αυτονομία τι λέει;

Βabis διαβαζα εχθες ενα ξενο φορουμ (για Ι.Χ) και οποιος ξαναρωτουσε κατι χωρις να εχει κανει search .... του στελνανε warning , αμα ξανα , τον βαζανε καραντινα μια εβδομαδα ..... και αμα ξανα-μανα τον στελνανε δια παντος ....!cde

Εχθες εδω τα πιναμε και τα συζηταγαμε και τα γραφαμε ...... 16 λιτρα ρεζερβουαρ , λιγο πριν την Σαλλονικη βαζεις βενζινα αμα ερχεσαι απο Αθηνα σερι , αλλοιως μπαινεις Σαλλονικη με τελειωμενη την ρεζερβα ....!

Να πω παλι εδω οτι το μοτερ δεν το δουλευω στην τσιτα σε ταξιδι .... οπως δεν κανουμε το ιδιο και για την μοτοσυκλετα μας , δεν παμε ταξιδι εχοντας λιγο πριν το κοκκινο την βελονα συνεχως.

Κισσες σταυρωτα .... (απο το εγγλεζικο kisses) ....!Hug
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Θεμα συνηθειας ειναι η νεκρα ... οι ευρωπαιο-νεκρο-φιλοι ξερουν ..... ή πριν το σταματημα ή ανεβαζεις λιγες στροφες σταματημενος και Ο.Κ....!
Made in Brazil , μην τα θελουμε και ολα δικα μας.Για σβησιματα δεν ξερω τιποτα. Bcdefgh



Βabis διαβαζα εχθες ενα ξενο φορουμ (για Ι.Χ) και οποιος ξαναρωτουσε κατι χωρις να εχει κανει search .... του στελνανε warning , αμα ξανα , τον βαζανε καραντινα μια εβδομαδα ..... και αμα ξανα-μανα τον στελνανε δια παντος ....!cde

Εχθες εδω τα πιναμε και τα συζηταγαμε και τα γραφαμε ...... 16 λιτρα ρεζερβουαρ , λιγο πριν την Σαλλονικη βαζεις βενζινα αμα ερχεσαι απο Αθηνα σερι , αλλοιως μπαινεις Σαλλονικη με τελειωμενη την ρεζερβα ....!

Να πω παλι εδω οτι το μοτερ δεν το δουλευω στην τσιτα σε ταξιδι .... οπως δεν κανουμε το ιδιο και για την μοτοσυκλετα μας , δεν παμε ταξιδι εχοντας λιγο πριν το κοκκινο την βελονα συνεχως.

Κισσες σταυρωτα .... (απο το εγγλεζικο kisses) ....!
ναι αλλα εμεις ειμαστε φορουμ για μοτο, τι σχεση εχουμε με τα ΙΧ..Rolling
φοβερη αυτονομια...τον εφαγες τον απατσι με το adve
εγω με 25αρι ρεζερβουαρ ουτε μεχρι το Βολο δε παω!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θεωρω πλεον τελειως ασκοπη ταλαιπωρια την μεγαλη μηχανη μεσα στον αστικο κυκλο και οχι ισως τοσο για τα πεταμενα λεφτα σε βενζινες , σερβις, λαστιχα , δυσκολια διηθησης , αγχος γρατζουνιζματος στο παρκιν απο ασχετους Ι.Χ.δες .....οταν υπαρχουν φθηνα μηχανακια εργατες ή μικρα σκουτερ αναλογως.
Βεβαια και γω αργησα να το καταλαβω αλλα τωρα δεν γυριζω πισω ....! Stoned Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Θεωρω πλεον τελειως ασκοπη ταλαιπωρια την μεγαλη μηχανη μεσα στον αστικο κυκλο και οχι ισως τοσο για τα πεταμενα λεφτα σε βενζινες , σερβις, λαστιχα , δυσκολια διηθησης , αγχος γρατζουνιζματος στο παρκιν απο ασχετους Ι.Χ.δες .....οταν υπαρχουν φθηνα μηχανακια εργατες ή μικρα σκουτερ αναλογως ..... βεβαια και γω αργησα να το καταλαβω αλλα τωρα δεν γυριζω πισω ....! Stoned Emoticon
Κάλιο αργά παρά ποτέ...eye
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Θεωρω πλεον τελειως ασκοπη ταλαιπωρια την μεγαλη μηχανη μεσα στον αστικο κυκλο και οχι ισως τοσο για τα πεταμενα λεφτα σε βενζινες , σερβις, λαστιχα , δυσκολια διηθησης , αγχος γρατζουνιζματος στο παρκιν απο ασχετους Ι.Χ.δες .....οταν υπαρχουν φθηνα μηχανακια εργατες ή μικρα σκουτερ αναλογως.
Βεβαια και γω αργησα να το καταλαβω αλλα τωρα δεν γυριζω πισω ....! Stoned Emoticon
Έχεις απόλυτο δίκιο αν και τα σκούτερ προσωπικά δεν τα γουστάρω. Η μηχανή για μένα είναι με συμπλέκτη και οι ταχύτητες στο πόδι. Στα σκούτερ αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να τα χειριστώ όπως θέλω και για αυτό η εμπειρία μου σε αυτά περιορίζονται σε ένα piaggio nrg 50 και ένα suzuki address 50 πριν πολλά χρόνια. Έχω οδηγήσει αρκετά από αυτά αλλά κανένα δεν μου έκανε το κλικ να το αγοράσω.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Θεωρω πλεον τελειως ασκοπη ταλαιπωρια την μεγαλη μηχανη μεσα στον αστικο κυκλο και οχι ισως τοσο για τα πεταμενα λεφτα σε βενζινες , σερβις, λαστιχα , δυσκολια διηθησης , αγχος γρατζουνιζματος στο παρκιν απο ασχετους Ι.Χ.δες .....οταν υπαρχουν φθηνα μηχανακια εργατες ή μικρα σκουτερ αναλογως.
Βεβαια και γω αργησα να το καταλαβω αλλα τωρα δεν γυριζω πισω ....! Stoned Emoticon
Εγω βρέθηκα με παπί γιατί έπαιζε μια δουλειά ντελιβερυ... Και είδα το φως..
Η πρώτη μου μηχανή ήταν suzuki gs500 και μετά όλες μεγαλύτερες.
Είναι ψώνιο να τσουλας αμέριμνος και συγχρόνως να τρως τυροπιτα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγω βρέθηκα με παπί γιατί έπαιζε μια δουλειά ντελιβερυ... Και είδα το φως..
Η πρώτη μου μηχανή ήταν suzuki gs500 και μετά όλες μεγαλύτερες.
Είναι ψώνιο να τσουλας αμέριμνος και συγχρόνως να τρως τυροπιτα

Δεν έχει σαν το παπί. Σε ευκολία κίνησης μόνο τα μικρά σκούτερ συγκρίνονται.
Σε ευκολία συντήρησης, τίποτα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Έχεις απόλυτο δίκιο αν και τα σκούτερ προσωπικά δεν τα γουστάρω. Η μηχανή για μένα είναι με συμπλέκτη και οι ταχύτητες στο πόδι. Στα σκούτερ αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να τα χειριστώ όπως θέλω και για αυτό η εμπειρία μου σε αυτά περιορίζονται σε ένα piaggio nrg 50 και ένα suzuki address 50 πριν πολλά χρόνια. Έχω οδηγήσει αρκετά από αυτά αλλά κανένα δεν μου έκανε το κλικ να το αγοράσω.

Εγώ ακόμη τα σιχαίνομαι αλλά όταν δοκίμασα ένα 300 cc (ήδη είχα το cbf250 6ταχυτο) ασύγκριτη πρακτικότητα ,...! Bcdefgh
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Λοιπον εκατσα και χαζευα ενα cbf250...ειχα παρκαρει διπλα το παπι..
μια σταλιτσα ειναι...

....εν σχέση με τι το συγκρίνεις ? ....!cdefghig
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σήμερα ήταν η ημέρα που θα γινόταν η μεταβίβαση στο cbfάκι. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα λόγω παρακράτησης κυριότητας και λογικά θα γίνει αύριο η μεταβίβαση του. Ξέρετε αν όταν υπάρχει παρακράτηση και εννοείται το χαρτί της άρσης μπορεί να γίνει σε όλα τα υπουργεία ή μόνο εκεί που έχει εκδοθεί η άδεια;
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
νομιζω εκειπου εχει γινει η παρακρατηση....εκτος κι ανεχει προχωρησει η online ενημερωση
 
Top Bottom