ΑΓΟΡΑ HONDA CBF 250

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Σήμερα ήταν η ημέρα που θα γινόταν η μεταβίβαση στο cbfάκι. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα λόγω παρακράτησης κυριότητας και λογικά θα γίνει αύριο η μεταβίβαση του. Ξέρετε αν όταν υπάρχει παρακράτηση και εννοείται το χαρτί της άρσης μπορεί να γίνει σε όλα τα υπουργεία ή μόνο εκεί που έχει εκδοθεί η άδεια;
Γινεται παντου, αλλα καλα ειναι να πας στο υπουργειο που εγινε η παρακρατηση.
Μπορει ο υπαλληλος να μην ξυπνησε καλα, και να σε τρεχει! Yes
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Γινεται παντου, αλλα καλα ειναι να πας στο υπουργειο που εγινε η παρακρατηση.
Μπορει ο υπαλληλος να μην ξυπνησε καλα, και να σε τρεχει! Yes
Πήγα σε γραφείο που κάνει μεταβιβάσεις γιατί δεν αντέχω την γραφειοκρατία των υπουργείων. Το συγκεκριμένο μαγαζί το έχει γνωστός και μου είπε ότι δεν μπορεί να την κάνει γιατί η άδεια ανήκει στο υπουργείο του Πειραιά και μόνο εκεί μπορεί να γίνει η άρση. Θα πάει αύριο ο πωλητής και θα κάνει την μεταβίβαση με εξουσιοδότηση. Ελπίζω να μην κολλήσει κάτι και να τελειώνει αύριο.
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Πήγα σε γραφείο που κάνει μεταβιβάσεις γιατί δεν αντέχω την γραφειοκρατία των υπουργείων. Το συγκεκριμένο μαγαζί το έχει γνωστός και μου είπε ότι δεν μπορεί να την κάνει γιατί η άδεια ανήκει στο υπουργείο του Πειραιά και μόνο εκεί μπορεί να γίνει η άρση. Θα πάει αύριο ο πωλητής και θα κάνει την μεταβίβαση με εξουσιοδότηση. Ελπίζω να μην κολλήσει κάτι και να τελειώνει αύριο.
Εχει καταργηθει αυτο για την παταξη της γραφειοκρατιας! Tooth Δεν μπορει εγω που αγορασα ενα μηχανακι απο Αθηνα
να μην μπορω να κανω μεταβιβαση στο Αγρινιο λογω παρακρατησης.
Γινεται "υποφακελος" με τα πληρη δικαιολογητικα και προχωρα η μεταβιβαση Αγγελε.
Αλλα τα γραφεια ειδικα των Αθηνων κανουν το αυτονοητο για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο!
Καλοταξιδη και παλι!Bike
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Υ.Γ Αλλωστε στα αρχεια του υπουργειου βλεπουν τα πληρη στοιχεια απο ποιον
παρακρατειται η κυριοτητα. ΑΦΜ, ταυτοτητα κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Υ.Γ Αλλωστε στα αρχεια του υπουργειου βλεπουν τα πληρη στοιχεια απο ποιον
παρακτατειται η κυριοτητα. ΑΦΜ, ταυτοτητα κλπ.
Το κατάλαβα και εγώ φίλε ότι μπορεί να γίνει παντού για αυτό και έθεσα το ερώτημα. Ένας λόγος που δεν πάω είναι ότι ακούω τρίχες και σηκώνονται οι δικές μου. Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Bcdefgh
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... τι παρακρατηση ?........ ακομα στου πρωτου ιδιοκτητη το ονομα ειναι? .... με δανειο απο τραπεζα το ειχε παρει?..... γιατι μεταξυ ιδιωτων δεν εννοειται τιποτε αλλο εκτος απο cash μια και εξω λογω μικρου ποσου σε ενα τετοιο δεκαετιας και βαλε μηχανακι ....!:cool:

.... το εχει ελεγξει μηχανικος το μηχανακι ή υπαρχει αντιστοιχη εμπειρια ? .....cde
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
.... τι παρακρατηση ?........ ακομα στου πρωτου ιδιοκτητη το ονομα ειναι? .... με δανειο απο τραπεζα το ειχε παρει?..... γιατι μεταξυ ιδιωτων δεν εννοειται τιποτε αλλο εκτος απο cash μια και εξω λογω μικρου ποσου σε ενα τετοιο δεκαετιας και βαλε μηχανακι ....!:cool:

.... το εχει ελεγξει μηχανικος το μηχανακι ή υπαρχει αντιστοιχη εμπειρια ? .....cde
Το είχε αγοράσει από μαγαζί με μηχανάκια στον πειραιά με δόσεις. Το μηχανάκι έχει την παρακράτηση λόγω αυτού και έχει το χαρτί της άρσης. Εννοείται μεταξύ ιδιωτών τα χρήματα στο χέρι και μόνο. Το έχω τσεκάρει εγώ Στέλιο που μετά από 40-50 μηχανάκια που είχα στην κατοχή μου έχω νομίζω την εμπειρία του τι να προσέξω. Το μηχανάκι δεν είναι άψογο θα χρειαστεί τα μερεμέτια του καθώς και αλλαγή αναλώσιμα μόλις έρθει στα χέρια μου αλλά είμαι σίγουρος ότι θα γίνει όπως πρέπει με σχετικά λίγα χρήματα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... υποφερουν στο εκκεντροφορο απο μη σωστη συντηρηση αλλαγης λαδιων .... οποτε ξερεις. Bcdefgh
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
.... υποφερουν στο εκκεντροφορο απο μη σωστη συντηρηση αλλαγης λαδιων .... οποτε ξερεις. Bcdefgh
Το πρόσεχε στα λάδια του Στέλιο και έκανε τις αλλαγές. Θέλει αλλαγή δισκοφρένου τα πλαινά κάτω πλαστικά(έχουν ρωγμή εκεί που πιάνει η βίδα) καθώς και στο κλασικό πρόβλημα με το καβούκι των οργάνων. Ρώτησα και υπάρχουν όλα σε γνήσια καθώς και μεταχειρισμένα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Βρισκεις τα παντα σε φθηνες τιμες μονο τα οργανα τσουζουν λιγο σαν καινουργια. Ποσο το αγοραζεις αν επιτρεπεται ?
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εχθες ημουν Σαρακακη και ρωταγε καποιος για τσιμουχες καλαμιων και ξυστρες ..... γυρω στα 45 ευρω του ειπε νομιζω ο πωλητης.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Βρισκεις τα παντα σε φθηνες τιμες μονο τα οργανα τσουζουν λιγο σαν καινουργια. Ποσο το αγοραζεις αν επιτρεπεται ?
Τα καβούκια μάλλον σε μεταχειρισμένα θα πάρω. Η τιμή αγοράς του είναι στα 600 ευρώ. Τα μαζέματα του τα υπολογίζω γύρω στα 400 ευρώ.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Εχθες ημουν Σαρακακη και ρωταγε καποιος για τσιμουχες καλαμιων και ξυστρες ..... γυρω στα 45 ευρω του ειπε νομιζω ο πωλητης.
Προσπαθώ Στέλιο να μην πηγαίνω στον Σαρακάκη αλλά να παίρνω τσιμούχες και αναλώσιμα πάντα σε καλή ποιότητα εννοείται after market.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
.... υποφερουν στο εκκεντροφορο απο μη σωστη συντηρηση αλλαγης λαδιων .... οποτε ξερεις. Bcdefgh
Στέλιο τι μάρκα λαδάκι προτείνεις για το εργαλείο;
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σήμερα ήταν η ημέρα που θα γινόταν η μεταβίβαση στο cbfάκι. Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα λόγω παρακράτησης κυριότητας και λογικά θα γίνει αύριο η μεταβίβαση του. Ξέρετε αν όταν υπάρχει παρακράτηση και εννοείται το χαρτί της άρσης μπορεί να γίνει σε όλα τα υπουργεία ή μόνο εκεί που έχει εκδοθεί η άδεια;

Στην νεα αδεια δεν πρεπει να φαινεται παρακρατηση.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Στην νεα αδεια δεν πρεπει να φαινεται παρακρατηση.
Δεν πρόκειται να έχει παρακράτηση αλλά εννοείται Πάνο θα δω την νέα άδεια μη και τυχών.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Για αλλη δουλεια ημουν Σαρακακη , οχι για το Cbf.
Βεβαιως και στα μεταχειρισμενα κοιταμε πρωτα ή εμποριου.
Σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο το παω για σερβις και βαζει της ΕΝΙ τωρα.
Ολα τα επωνυμα λαδια εινα καλα πιστευω, απλως εγω κανω τακτικες αλλαγες, στο συγκεκριμενο το πολυ 3000 χιλ. εξαρταται που τα εχει κανει , ειδικα καλοκαιρι και μετα απο ταξιδι μπορει και νωριτερα ειναι το μονο εξοδο του.eye

Το καρμπυρατερ ειναι υποπιεσεως και ειναι λιγο αβα-βα ... μεμβρανη κ.λ.π ..... παντως εμενα δουλευει καλα.
Το πρωι παντα με choke βεβαια , για αμεση εκκινηση.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σήμερα επιτέλους ήρθε στα χέρια μου και τυπικά πλέον η μικρή γιαπωνέζα. Δεν πρόλαβα ούτε βόλτα να την κάνω γιατί την παρέλαβα στις 20.30 και λόγω της απαγόρευσης την έβαλα κατευθείαν στο γκαράζ. Ελπίζω να βρω χρόνο να ασχοληθώ μαζί της ώστε να διορθώσω τα όποια προβλήματα της και να την φέρω σε όσο γίνεται καλύτερη κατάσταση.
 
Top Bottom