ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!!!!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Κάνε βίντεο Μπάμπη και να τελειώνει με το rt μέσα στο χώμα. Άντε να ησυχάσεις και εσύ μήπως πάρεις κανένα σωστό μηχανάκι. Laugh Tooth
Μετα το καζερ το χαος
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τελικά μάλλον θα καταλήξω σ αυτό.Κουφετο καλύτερο απ' την φωτό,πήγα και το είδα. https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2101032-suz
Δεν Μ αρέσουν ώρε τα σημερινά μηχανάκια,Μ αρέσουν αυτά της πρώιμης, της κανονικής ,και της ώριμης νιότης μου.Απο 15-εως 45 χρονωνε δηλαδης.χαχαχαχα.Εξ αλλού είχα Μπαντιτ 600 του 03 αυτό που είχε το φερινγκ μπροστά με τους δύο φακούς-προβολεις.Απ τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο μηχανάκι που είχα.Το πούλησα διότι δεν άντεχα τον συντονισμό και θόρυβο που έκανε σαν ηχείο το φερινγκ,στην οφελιμη περιοχή στροφών από 110-130 στο ταξίδι.Ετσι αποφάσισα (μάλλον) ότι θα πάρω το τελευταίο αερο-ελαιοψυκτο μοντελο του 05 ,με το καρμπυρατέρ,στα 650 κυβικά αλλά γυμνό αυτήν την φορά.Αν μου βγει μάπα, παίξαμε και χάσαμε.Εμεις ναμαστε καλά.Ουτως Η άλλως είμαι 62,πόσα χρόνια ακόμα θα οδηγώ;;;Αν τοχω πάρει και κατέβεις το Πάσχα κάτω πατρίδα, θα στο δώσω βόλτ
Νόμιζα ότι το πρώτο 650 ήταν και υδρόψυκτο,και ότι το τελευταίο αεροελαιοψυκτο ήταν το 600.
Αν εξαιρέσουμε ότι το ,400 με μοτέρ που μοιραζόταν με το RF400 και το gsx r 400,ήταν υδρόψυκτο από γέννησιμιου .
Αυτό με το φεριγκ στο 650 δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.
Το περασμένο καλοκαίρι έφτασα μισό κλικ από το να πάρω το 1200 του μηχανικού μου.
Το οποίο ήταν το S με το μίνι φεριγκ,και ζελατίνα που του είχα φέρει εγώ από τα βάθη του Πεκίνου.
Βουητό και τέτοια δεν κατάλαβα ( οκ φόραγε και vance hines οπότε τι να ακούσεις)
Αν και είχα έτοιμο πλάνο ξηλώσω το φεριγκ και να βάλω στρογγυλό Φανάρι,έκατσα στα αβγά μου για να τελειώσω το 400( όπως και έγινε) και να ξεκινήσω το RMX
Διακαής πόθος όμως να αποκτήσω ( αν μπορέσω το 600 το 1200 και το TV 250 .
Όλα γυμνά
Όλα με στρογγυλό Φανάρι


SUZUKI POWER
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Νόμιζα ότι το πρώτο 650 ήταν και υδρόψυκτο,και ότι το τελευταίο αεροελαιοψυκτο ήταν το 600.
Αν εξαιρέσουμε ότι το ,400 με μοτέρ που μοιραζόταν με το RF400 και το gsx r 400,ήταν υδρόψυκτο από γέννησιμιου .
Αυτό με το φεριγκ στο 650 δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.
Το περασμένο καλοκαίρι έφτασα μισό κλικ από το να πάρω το 1200 του μηχανικού μου.
Το οποίο ήταν το S με το μίνι φεριγκ,και ζελατίνα που του είχα φέρει εγώ από τα βάθη του Πεκίνου.
Βουητό και τέτοια δεν κατάλαβα ( οκ φόραγε και vance hines οπότε τι να ακούσεις)
Αν και είχα έτοιμο πλάνο ξηλώσω το φεριγκ και να βάλω στρογγυλό Φανάρι,έκατσα στα αβγά μου για να τελειώσω το 400( όπως και έγινε) και να ξεκινήσω το RMX
Διακαής πόθος όμως να αποκτήσω ( αν μπορέσω το 600 το 1200 και το TV 250 .
Όλα γυμνά
Όλα με στρογγυλό Φανάρι


SUZUKI POWER
Εχω κανει βολτα και τα 2 ελαιοψυκτα με φερινγκ..το 600 κ 650...
Δεν καταλαβα τιποτα περι φαινομενου ηχειου
Ενα βουητο ναι ειχα στο 600, αλλα απ το στροβιλισμο του αερα στο κρανος

Τι ηχειο μπορει να κανει αυτο το μπικινι φερινγκ..
Α ρε παναβουρη δε σε ηξερα οταν ειχα το Κ1100lt να το εκανες βολτα ...εκει τα ακουγες ολα επι 2...
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Μάστορα
Ανάβεις φωτιές να ξες
Μάθε πρώτα αν έχει ελληνική (καθ' ότι ξένος) πινακίδα χωρίς οφειλές και προχώρα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
καποια 12αρια διαβαζα στο usa φορουμ οτι ειχανε θεμα με τα πιστονια...καιγανε πολυ λαδι
Ξερουμε τι ετους ηταν αυτα?
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
καποια 12αρια διαβαζα στο usa φορουμ οτι ειχανε θεμα με τα πιστονια...καιγανε πολυ λαδι
Ξερουμε τι ετους ηταν αυτα?
Πληθαίνουν οι γαμπροί abcde
Και συ Χαράλαμπε στο δρόμο της αρετής (σουζούκι) Bcdefgh
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πληθαίνουν οι γαμπροί abcde
Και συ Χαράλαμπε στο δρόμο της αρετής (σουζούκι) Bcdefgh
Tοχω σταμπαρει εδω και μερες..
δινει και kawa 1500 στο χιλιαρικο...τσοπερια..
τουχα στειλει αλλα δεν απαντησε
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
υπηρχε κ στο car to bandit αλλα εχει διαγραφει

απο τεστ των 2 τροχων το 96


Κατανάλωση:
Ελάχιστη: 7,5 λιτ./100 χλμ.
Μέση: 11,5 λιτ./100 χλμ.
Μέγιστη: 13,5 λιτ/100 χιλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τωρα απαντησε για το bandit
Με ελληνικες πινακιδες ειναι ..
αλλα εχει ραντεβου εντος εβδομαδας με καποιον που μαλλον θα το παρει
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.654
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Λοιπόν ο κύβος ερρίφθη,και έχω καταλήξει σ' αυτά τα δύο.

Το πρώτο είναι καινούργιο στοκ ,το έχω δει πριν 1,5 χρόνια, και το δεύτερο το είδα το περασμένο σάββατο.Το σουτζούκι όντως είναι με τα χιλιόμετρα που αναφέρονται, όπως το είδα.Και τα δύο αποθηκευμένα σε κλειστό χώρο.
Η ερώτηση λοιπόν προς το φόρουμ,και κυρίως προς τα γνωστά πουροτεκνα του φόρουμ ποίο απ' τα δύο να πάρω,και τι πρέπει να προσέξω.
Προσωπικά κλείνω προς το Μπαντιτ,αλλά ο μηχανικός μου (george konidis) γνωστός γκουρού των Καβασάκι,μου λέει Χόντα με κλειστά μάτια ως καινούργιο,και ως πιο αξιόπιστο.
Ο πωλητής του σουτζούκι μου είπε ότι στο μηχανάκι, προληπτικά,θα αλλαχθούν τσιμουχες μπροστινου,θα γίνει καθάρισμα καρμπυρατέρ,και εάν χρειάζεται, καθάρισμα και πλαστικοποιηση ρεζερβουάρ.Ακουω γνώμες.ΜΟΝΟΝ για αυτά τα δύο,καθότι αυτά και μόνον,γουστάρω.(ειδικά το σουτζούκι μου την δίνει άσχημα)
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Λοιπόν ο κύβος ερρίφθη,και έχω καταλήξει σ' αυτά τα δύο.

Το πρώτο είναι καινούργιο στοκ ,το έχω δει πριν 1,5 χρόνια, και το δεύτερο το είδα το περασμένο σάββατο.Το σουτζούκι όντως είναι με τα χιλιόμετρα που αναφέρονται, όπως το είδα.Και τα δύο αποθηκευμένα σε κλειστό χώρο.
Η ερώτηση λοιπόν προς το φόρουμ,και κυρίως προς τα γνωστά πουροτεκνα του φόρουμ ποίο απ' τα δύο να πάρω,και τι πρέπει να προσέξω.
Προσωπικά κλείνω προς το Μπαντιτ,αλλά ο μηχανικός μου (george konidis) γνωστός γκουρού των Καβασάκι,μου λέει Χόντα με κλειστά μάτια ως καινούργιο,και ως πιο αξιόπιστο.
Ο πωλητής του σουτζούκι μου είπε ότι στο μηχανάκι, προληπτικά,θα αλλαχθούν τσιμουχες μπροστινου,θα γίνει καθάρισμα καρμπυρατέρ,και εάν χρειάζεται, καθάρισμα και πλαστικοποιηση ρεζερβουάρ.Ακουω γνώμες.ΜΟΝΟΝ για αυτά τα δύο,καθότι αυτά και μόνον,γουστάρω.(ειδικά το σουτζούκι μου την δίνει άσχημα)
Αβλεπεί το σουζούκι αφού δίνει και 6 μούνες λέει .
Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λοιπόν ο κύβος ερρίφθη,και έχω καταλήξει σ' αυτά τα δύο.

Το πρώτο είναι καινούργιο στοκ ,το έχω δει πριν 1,5 χρόνια, και το δεύτερο το είδα το περασμένο σάββατο.Το σουτζούκι όντως είναι με τα χιλιόμετρα που αναφέρονται, όπως το είδα.Και τα δύο αποθηκευμένα σε κλειστό χώρο.
Η ερώτηση λοιπόν προς το φόρουμ,και κυρίως προς τα γνωστά πουροτεκνα του φόρουμ ποίο απ' τα δύο να πάρω,και τι πρέπει να προσέξω.
Προσωπικά κλείνω προς το Μπαντιτ,αλλά ο μηχανικός μου (george konidis) γνωστός γκουρού των Καβασάκι,μου λέει Χόντα με κλειστά μάτια ως καινούργιο,και ως πιο αξιόπιστο.
Ο πωλητής του σουτζούκι μου είπε ότι στο μηχανάκι, προληπτικά,θα αλλαχθούν τσιμουχες μπροστινου,θα γίνει καθάρισμα καρμπυρατέρ,και εάν χρειάζεται, καθάρισμα και πλαστικοποιηση ρεζερβουάρ.Ακουω γνώμες.ΜΟΝΟΝ για αυτά τα δύο,καθότι αυτά και μόνον,γουστάρω.(ειδικά το σουτζούκι μου την δίνει άσχημα)



Το σουζουκι
Σου μενουν 2600 ρεστα
Πες οτι δεν εχει 5500χλμ ...αλλα 35,500...το ιδιο ειναι..
Δηλ.εσυ ποσα θα κανεις ακομα?

Και οταν αυριο το δωσεις(που θα το δωσεις) θα πιασουν πανω κατω ιδια τιμη...με το χοντα χανεις ΠΟΛΥ χρημα

Υσ..και τα 2 εχουν ακινησια ετων...θελουν λαστιχα ...και στην πορεια θα ζητησουν πραγματακια
Ξερεις αν το χοντα εχει βενζινη μεσα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το σουτζουκι όπως το είδα,έχει σίγουρα 5000 χλμ..Το θέμα της πολύχρονης ακινησίας με προβληματίζει.
Απ την ακινησια η βενζινη θαναι σαν ...κολλα
Θες ενα σερβις στα καρμπ ,καθαρισμα ρεζερβουαρ κ νεα σωληνακια καυσιμου-

Ξεραινονται και τα ελαστικα μερη... πιθανες διαρροες σε τσιμουχες μπροστινου, τρομπες φρενων,..Φλατζα Η στην κεφαλη...... προβληματα με τσιμουχακια-κολλημένα έμβολα σε δαγκανες..


Στην αρχη ολα θαναι οκ
Η επομενη περιοδος ...κανα 6μηνο, θαναι η νεκρανασταση....και ρουλεμαν τιμονιου μπορει να ζητήσει....

Ειχα μηχανη με 22.000χλμ απο 20ετη ακινησια, και εχω γνωστους με ιδια.....λοξα Bike
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom