ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!!!!

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Πανο καλημέρα.. Δεν είναι κανάλι, είναι αποθηκευτικός χώρος για αυστηρα προσωπική χρήση.. Με βιντεακια απ το κινητό.. Αλλά επειδή δεν τοχω με την τεχνολογία, είναι σε κοινή θέα...


Kαι στη 200αρα όπως θα κατάλαβες με ένα χέρι είμαι...το τράβηξα μια μέρα πριν την πουλήσω, να θυμαμαι τι μηχαναρα ειχα


Αμα υπάρχει τρόπος ρύθμισης να μην το βλέπουν άλλοι... Please tell me..
Έχω μπλέξει με τον omega μου κάνει καζούρα ο φουστης
Πανεύκολο.
Μπες στο κανάλι κ σε κάθε βίντεο κάνε ρύθμιση να είναι ιδιωτικά κ όχι δημόσια.
Εγώ πχ έχω ανεβάσει καμία 15αριά βίντεο που ακόμη είναι ιδιωτικά, μέχρι να βάλω τίτλους κ λεπτομέρειες, πριν τα κάνω δημόσια
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έξτρα προσθετική κουραση για υπολογισμενο μακρινο ταξιδι αναψυχης ως έχει αποδειχθεί ...!
Σαν εναλλακτική όμως προτεινω να ανεβάσεις πάνω από 160 στις κλειστες στροφές (π.χ. της Εγνατίας προς Καβαλα επί της μελλοντικής ευκαιρίας ) ....!abcde
Με το Πενφέ, όταν δεν τρώω η πίνω καφέ στα 160 ενίοτε βγάζω το Cruise control να πιάνω το γκάζι έτσι για να λέω ότι κάνω κάτι..
. Tooth Tooth Tooth PraisingPraisingPraising
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ
Για να καιω λιγοτερο
Για να μην τρωω το πίσω λαστιχο

Το χειμώνα κάτι φορές βέβαια θα τα πάω...
Αν είναι καλοκαίρι όμως, στα 160 δουλεύει στις 6 μπάρες θερμοκρασία..
Που σημαίνει τσιτωνεται
Μέχρι 140 το καλοκαιρι

Έχω 21.000χλμ στο πίσω λάστιχο, αχαχα.. έχει ακομα
Έλα ρε καινούργιο το λάστιχο ακόμη...
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πανεύκολο.
Μπες στο κανάλι κ σε κάθε βίντεο κάνε ρύθμιση να είναι ιδιωτικά κ όχι δημόσια.
Εγώ πχ έχω ανεβάσει καμία 15αριά βίντεο που ακόμη είναι ιδιωτικά, μέχρι να βάλω τίτλους κ λεπτομέρειες, πριν τα κάνω δημόσια
αμα ηξερα πως να κανω τη ρυθμιση...θα τοχα κανει Tooth
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ευτυχώς....

αμα ηξερα πως να κανω τη ρυθμιση...θα τοχα κανει Tooth
..δεν θα σε χάσουμε...

Άστο όπως είναι.
Βάζε κάνα καλό βιντεάκι κ όλα οκ
Πες τα ρε Πάνο.. Bcdefghg
Τον είχα έτοιμο για "σέντρα" αλλά με παρακάλεσε να δείξω οίκτο κι έκανα πίσω..
Έχει και BMW...
Καταλαβαίνεις,το "αίμα" νερό δε γίνεται.. Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Άστο όπως είναι.
Βάζε κάνα καλό βιντεάκι κ όλα οκ
Το εφτιαξα!
Μη γινομαστε και ρομπα,...με τον ομεγκα που εμπλεξα
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
294
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Το ποσο πρεπει να κανει μια μοτο σε σχεση με αυτα που προσφερει...κλπ κλπ ...ειναι στο μυαλο του καθενος.,
Για το μοναδικο που μπορουμε να μιλαμε ειναι για την τιμη που εχουν στο car...

Ενα παραδειγμα.
Απ το 2015 εως το 2019 αγορασα 5 africa ...σε τιμες απο 900 μεχρι 1800.
Αν εξαιρεσω τα 2 πρωτα που την πατησα γιατι δεν ηξερα....τα υπολοιπα ηταν λειτουργικα, ατρακαριστα χωρις κρυφα προβληματα,. και ηθελαν τα συνηθη μαζεματα που θελει ενα μτχ 20ετιας

Αυτη τη στιγμη για να αγορασω africa σε παρομοια κατασταση, θελω τουλαχιστο 2500...και λιγα λεω
Δεν το λεω αυθαιρετα, εχω κανει τη γυρα μου.

Αυτο που συνεβη με την αφρικα, συμβαινει και με αλλες μοτο.
Το γιατι δεν μπορω να το ξερω...αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα και οσο κ να γκρινιαζουμε δεν αλλαζει
Είναι το καλύτερο μηχανάκι του κόσμου ΑΦΟΥ. Το πρόβλημα είναι η τιμή της βενζίνης το δικό μου καίει τον κ*** του
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Είναι το καλύτερο μηχανάκι του κόσμου ΑΦΟΥ. Το πρόβλημα είναι η τιμή της βενζίνης το δικό μου καίει τον κ*** του
Αχαχα... Με τίποτα..
Ομως έχει κάτι άλλο..
Δεν υπάρχει άλλο μηχανακι να πηγαίνει έτσι σε χωμα ενώ ταυτόχρονα να είναι τσιμέντολιθος στην εθνική... Να φορτώνεις το σπίτι σου απάνω..
Να μην σε αφήνει στο δρόμο ποτέ.. Και να το μαστορευεις μόνος σου.
Εχει και καλή προστασία αερα...

Το τρανσαλπ δεν έχει καμία σχέση.. Ποδήλατο σε σχέση με την αφρικα.

Μηχανάκι μπαλαντέρ, τα κάνει όλα..
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πριν απο 25 χρόνια το Africa απολάμβανε το status που απολαμβάνουν σήμερα τα GS.
Κάποιοι θεωρούν πως και η τιμή του σαν μεταχειρισμένο πρέπει να παραμείνει σε εκείνα τα επίπεδα.

Ευτυχώς βγήκαν Κινέζικες μηχανάρες και έσφιξαν οι σούφρες. Ας καθίσουν να τα κοιτάνε όσοι θέλουν να πουλήσουν Αφρικα με 3000 και 4000 ευρώ που βλέπω.

Υ.Γ Θα βάλω αγγελία το Κάπο στα 8Κ έτσι για τον χαβαλέ! Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πριν απο 25 χρόνια το Africa απολάμβανε το status που απολαμβάνουν σήμερα τα GS.
Κάποιοι θεωρούν πως και η τιμή του σαν μεταχειρισμένο πρέπει να παραμείνει σε εκείνα τα επίπεδα.

Ευτυχώς βγήκαν Κινέζικες μηχανάρες και έσφιξαν οι σούφρες. Ας καθίσουν να τα κοιτάνε όσοι θέλουν να πουλήσουν Αφρικα με 3000 και 4000 ευρώ που βλέπω.

Υ.Γ Θα βάλω αγγελία το Κάπο στα 8Κ έτσι για τον χαβαλέ! Tooth

Πριν απο μια 5ετια που ημουν στην αφρικανοκατασταση...υπηρχαν καποιοι που τα εδιναν τα 3 και τα 4 χιλιαρικα
Πιστευω θα υπαρχουν και τωρα..

Τα καλα αφρικα σε λογικη τιμη, εφευγαν...αυθημερον ..δεν τα προλαβαινες..Σοβαρολογω

Υπερεκτιμημενο¨? σιγουρα..
Αυτη ομως ειναι η αγορα, προσφορα και ζητηση..


Ειχε κατεβει θυμαμαι το πολωνικο Africa club και αγοραζε αφρικα απο δω..
3 χιλιαρικα το εδωσε ενας γνωστος μου τοτε, εξωτερικα πενα, προσεγμενο πολυ, αλλα με 200.000χλμ
Το πηραν χωρις δευτερη κουβεντα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αλλο παραδειγμα..
Ειχα βρει πριν 3-4χρονια ενα αφρικα μεσω γνωστου . Φιλος φιλου.
Ηλικιωμενος...ο μιχαλης.
Δεν ηταν σε αγγελια το μηχανακι..
Πριν απο αυτον το ειχε ενας δασκαλος, πεθανε, και μετα απο αρκετα χρονια η γυναικα του το πουλησε στο φιλο μας ενα χιλιαρικο..
Ο Μιχαλης αντε να του κανε 500χλμ..

Πηγα το ειδα ...ηθελε λαστιχα αλυσιδα κλπ μαζεματα...45.000χλμ ειχε δουλευε ραπτομηχανη ουτε καμπανες ουτε τιποτα!
Μου το δινε 1500...αλλα εγω ηξερα οτι τοχει αγορασει 1000 ooops και δεν εκανα κινηση..

Καποια στιγμη τοβαλε η κορη του αγγελια...2χιλιαρικα!
Το πηρε ενας αγγλος...και το πηγε αγγλια να πουληθει...εκανε εμποριο ο τυπος!

Νομιζω οτι η μεγαλη ζητηση των αφρικα στο εξωτερικο...εκει ειναι πολυ λιγοτερα τα αφρικα....επηρεασε και τις τιμες στο ελλαντα..
Στο mobile.de ειχαν εξωφρενικες τιμες εδω και αρκετα χρονια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πριν απο μια 5ετια που ημουν στην αφρικανοκατασταση...υπηρχαν καποιοι που τα εδιναν τα 3 και τα 4 χιλιαρικα
Πιστευω θα υπαρχουν και τωρα..

Τα καλα αφρικα σε λογικη τιμη, εφευγαν...αυθημερον ..δεν τα προλαβαινες..Σοβαρολογω

Υπερεκτιμημενο¨? σιγουρα..
Αυτη ομως ειναι η αγορα, προσφορα και ζητηση..


Ειχε κατεβει θυμαμαι το πολωνικο Africa club και αγοραζε αφρικα απο δω..
3 χιλιαρικα το εδωσε ενας γνωστος μου τοτε, εξωτερικα πενα, προσεγμενο πολυ, αλλα με 200.000χλμ
Το πηραν χωρις δευτερη κουβεντα!
Αλλο παραδειγμα..
Ειχα βρει πριν 3-4χρονια ενα αφρικα μεσω γνωστου . Φιλος φιλου.
Ηλικιωμενος...ο μιχαλης.
Δεν ηταν σε αγγελια το μηχανακι..
Πριν απο αυτον το ειχε ενας δασκαλος, πεθανε, και μετα απο αρκετα χρονια η γυναικα του το πουλησε στο φιλο μας ενα χιλιαρικο..
Ο Μιχαλης αντε να του κανε 500χλμ..

Πηγα το ειδα ...ηθελε λαστιχα αλυσιδα κλπ μαζεματα...45.000χλμ ειχε δουλευε ραπτομηχανη ουτε καμπανες ουτε τιποτα!
Μου το δινε 1500...αλλα εγω ηξερα οτι τοχει αγορασει 1000 ooops και δεν εκανα κινηση..

Καποια στιγμη τοβαλε η κορη του αγγελια...2χιλιαρικα!
Το πηρε ενας αγγλος...και το πηγε αγγλια να πουληθει...εκανε εμποριο ο τυπος!

Νομιζω οτι η μεγαλη ζητηση των αφρικα στο εξωτερικο...εκει ειναι πολυ λιγοτερα τα αφρικα....επηρεασε και τις τιμες στο ελλαντα..
Στο mobile.de ειχαν εξωφρενικες τιμες εδω και αρκετα χρονια

Καλά όλα αυτά Μπάμπη, αλλά όταν υπάρχουν καλύτερα και πιο σύγχρονα μηχανάκια στα λεφτά που το ζητάνε, δεν έχω λόγο να το κοιτάξω.
Προσωπικά σχεδόν πάντα αγοράζω υποτιμημένα προιόντα, και όχι υπερτιμημένα. Όποτε αγόρασα με βάση κάποιο hype "των πολλών" το μετάνιωσα. Όχι, οι πολλοί δεν ξέρουν καλύτερα. Συνήθως δεν ξέρουν καθόλου
 

takis1000

new member
Δημοσιεύσεις
27
Περιοχή
Athens
Όνομα
Τάκης
Αλλο παραδειγμα..
Ειχα βρει πριν 3-4χρονια ενα αφρικα μεσω γνωστου . Φιλος φιλου.
Ηλικιωμενος...ο μιχαλης.
Δεν ηταν σε αγγελια το μηχανακι..
Πριν απο αυτον το ειχε ενας δασκαλος, πεθανε, και μετα απο αρκετα χρονια η γυναικα του το πουλησε στο φιλο μας ενα χιλιαρικο..
Ο Μιχαλης αντε να του κανε 500χλμ..

Πηγα το ειδα ...ηθελε λαστιχα αλυσιδα κλπ μαζεματα...45.000χλμ ειχε δουλευε ραπτομηχανη ουτε καμπανες ουτε τιποτα!
Μου το δινε 1500...αλλα εγω ηξερα οτι τοχει αγορασει 1000 ooops και δεν εκανα κινηση..

Καποια στιγμη τοβαλε η κορη του αγγελια...2χιλιαρικα!
Το πηρε ενας αγγλος...και το πηγε αγγλια να πουληθει...εκανε εμποριο ο τυπος!

Νομιζω οτι η μεγαλη ζητηση των αφρικα στο εξωτερικο...εκει ειναι πολυ λιγοτερα τα αφρικα....επηρεασε και τις τιμες στο ελλαντα..
Στο mobile.de ειχαν εξωφρενικες τιμες εδω και αρκετα χρονια
Το αγόραζες 1.500 και το πουλούσες 2.500.
Νάτο το 1000 που το αγόρασε ο φίλος...
Simple mathematics...
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Καλά όλα αυτά Μπάμπη, αλλά όταν υπάρχουν καλύτερα και πιο σύγχρονα μηχανάκια στα λεφτά που το ζητάνε, δεν έχω λόγο να το κοιτάξω.
Προσωπικά σχεδόν πάντα αγοράζω υποτιμημένα προιόντα, και όχι υπερτιμημένα. Όποτε αγόρασα με βάση κάποιο hype "των πολλών" το μετάνιωσα. Όχι, οι πολλοί δεν ξέρουν καλύτερα. Συνήθως δεν ξέρουν καθόλου

Τοτε που ταπαιρνα ηταν πολυ συμφερουσα αγορα..Με 1500-1800 ειχες μεγαλη μηχανη για ταξιδι κ χωμα...λασπες κροκαλες,,,

Τωρα ειναι πανακριβα και εμφανως πιο λιωμενα..μεσα σε 5 χρονια εχουν γραψει χλμετρο...Δεν ειναι ΡΤ τα αφρικα να καθονται στα γκαραζ...
Ουτε γω θαπαιρνα σε αυτες τις τιμες..
Μονο για φανατικους αφρικανους πια
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τοτε που ταπαιρνα ηταν πολυ συμφερουσα αγορα..Με 1500-1800 ειχες μεγαλη μηχανη για ταξιδι κ χωμα...λασπες κροκαλες,,,

Τωρα ειναι πανακριβα και εμφανως πιο λιωμενα..μεσα σε 5 χρονια εχουν γραψει χλμετρο...Δεν ειναι ΡΤ τα αφρικα να καθονται στα γκαραζ...
Ουτε γω θαπαιρνα σε αυτες τις τιμες..
Μονο για φανατικους αφρικανους πια



Μπάμπη

Να η ευκαιρία





Χαζεύοντας λίγο τις τιμές στο car,τα africa είναι αλλού για αλλού.
Ότι λέγαμε λίγο ποιο πίσω για τα ΧΤ.
Live your myth in greece.


Από την άλλη ο αμέσως ανταγωνιστής του το super tenere 750,είναι κατά γενική πλειοψηφία σε πολύ ποιο χαμηλές τιμές.
Και κατά την προσωπική μου γνώμη το tenere ήταν και είναι καλύτερο μηχανάκι.
Αν εξαιρέσει κανείς το trip computer της εποχής και την λίγο καλύτερη ποιότητα στα πλαστικά και το φινίρισμα.
Το tenere ήταν καλύτερο μηχανάκι.
Το tenere το είχα και africa είχα οδηγήσει άπειρες φορές.
Οπότε έχω μέτρο σύγκρισης,από οδηγική συμπεριφορά,Γάζι, φρένα κλπ
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μου το δινε 1500...αλλα εγω ηξερα οτι τοχει αγορασει 1000 ooops και δεν εκανα κινηση..
Στο καλό Άφρικα σε έπιασε η τσιφουτια σου..
Banging head


Αν ήταν κανένα GS πεθαμένο από "παθολογικά αίτια" θα σε έπιανε το κιμπαριλίκι.. Tooth

Εγώ φταίω που δεν πήγα στο γυμνάσιο του μικρού να βάλω τα παιδιά να γραφτούν στο κανάλι σου...

Καρότσι προσαρτημένο σε RT θα σε πήγαιναν... tongue
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μπάμπη

Να η ευκαιρία





Χαζεύοντας λίγο τις τιμές στο car,τα africa είναι αλλού για αλλού.
Ότι λέγαμε λίγο ποιο πίσω για τα ΧΤ.
Live your myth in greece.


Από την άλλη ο αμέσως ανταγωνιστής του το super tenere 750,είναι κατά γενική πλειοψηφία σε πολύ ποιο χαμηλές τιμές.
Και κατά την προσωπική μου γνώμη το tenere ήταν και είναι καλύτερο μηχανάκι.
Αν εξαιρέσει κανείς το trip computer της εποχής και την λίγο καλύτερη ποιότητα στα πλαστικά και το φινίρισμα.
Το tenere ήταν καλύτερο μηχανάκι.
Το tenere το είχα και africa είχα οδηγήσει άπειρες φορές.
Οπότε έχω μέτρο σύγκρισης,από οδηγική συμπεριφορά,Γάζι, φρένα κλπ

Καλυτερο μοτερ σιγουρα ναι

Εγω πολυ λιγο τοχω καβαλησει, δεν εχει την ομοιογενεια της χοντα που νομιζεις οτι την ειχες χρονια, θελει μια εξοικιωση..
Εχει ψηλοτερα το κεντρο βαρους κ η θεση οδηγησης με μπροστα τα μαρσπιε και μακρια το τιμονι δεν με βολευε

Απλα πηγαιναμε εκδρομες με teneraδες,,,και οι ιδιοι ελεγαν το αφρικα καλυτερο σε ταξιδι, θεση οδηγησης, φερινγκ

εκτος του μοτερ βεβαιως
 
Top Bottom