Φίλοι και σύντροχοι!
Διάβασα τα σχόλια σας, για την εκδήλωση που με δική μου, προσωπική πρωτοβουλία οργάνωσα, με τέσσερις ιδιότητές μου! α) Ως Μοτοσυκλετιστής από τα γενοφάσκια μου (αρχικά για λόγους εξυπηρέτησης στην πολή της Θεσσαλονίκης, τα τελευταία χρόνια ως ταξιδευτής) β) Ως ξενοδόχος (
www.presparesort.gr, το οποίο είναι bike friendly και προσφέρει σε όλους του μοτοσυκλετιστές έκπτωση 20% για απ' ευθείας κρατήσεις) στο οποίο από τον Μάιο μία ομάδα μοτοσυκλετιστών της ΜΟΤΟΕ είχε κλείσει τα δωμάτια μετά την επιστροφή τους απο το Nord Kapp., γ) Ως Πρόεδρος της "Ενωσης Τουριστικών και Συναφών Δραστηριοτήτων του Δήμου Πρεσπών" και δ) Ως Γενικός Γραμματέας της Ένωσης Ξενοδόχων Π.Ε. Φλώρινας! Δεν ξέρω γιατί κάποιοι σχολιάζετε αρνητικά την ΜΟΤΟΕ, ίσως έχετε τους λόγους σας, αλλά δεν μπορεί ένα θετικό γεγονός που οργανώσαμε στην Φλώρινα και την Πρέσπα να το σχολιάζετε τόσο αρνητικά! Θεώρησα ότι είναι μία μεγάλη ευκαιρία να προβάλουμε συμβολικά την Φλώρινα με την στήριξη του Δήμου και της Αντιπεριφέρειας, με τον διπλό συμβολισμό! α) Οι μοτοσυκλετιστές της ΜΟΤΟΕ ξεκίνησαν από το Ακρωτήριο Ταίναρο το Νοτιότερο Άκρο της Ευρώπης (αν και ορισμένοι το αμφισβητούν για λίγα μέτρα με την Ισπανία, εμάς σαν Έλληνες μας βολεύει η πρώτη εκδοχή!) με προορισμό το Βορειότερο Ακρωτήρι της Ευρώπης και να καταλήξουν στην Πρέσπα, συμβολικά στο Βορειότερο Ακρωτήρι της Ελλάδας το Ακρωτήριο Ρότι που είναι στις Πρέσπες μπροστά στο Τριεθνές.! Πήρα την πρωτοβουλία να διοργανώσω αυτή την εκδήλωση προκειμένου να προωθήσω την πανέμορφη περιοχή της Φλώρινας με τις 6 λίμνες, τα ποτάμια και τα πανέμορφα βουνά! Ολοι μας οι μοτοσυκλετιστές θέλουμε να πηγαίνουμε σε όμορφα μέρη, άς πάμε όλοι μας στα όμορφα μέρη της Ελλάδας μας και μετά ας πάμε και στα όμορφα μέρη του εξωτερικού. Ευχαριστώ για την ανοχή σας. Άς σκεφτόμαστε θετικά! Όπως ίσως διαβάσατε σε κάποι άλλη ανάρτηση τον Μάιο του 2022 είχα συναντήσει μία μεγάλη ομάδα από την MOTOPAREA, στις Θέρμες στα Πομακοχώρια και μου χαρίσατε ένα αυτοκόλητο που με μεγάλη περηφάνια κόλησα στην μηχανή μου! Σας εύχομαι καλά και ασφαλή μοτοταξίδια, ελπίζω σε κάποια από αυτά να συνταξιδέψουμε και φυσικά όλοι έχετε πρόσκληση στην Πρέσπα και στο ξενοδοχείο μου
www.presparesort.gr με την έκπτωση που σας ανέφερα. Με εκτίμηση Στράτος Βασιλόπουλος