Tiger 1050 sport 2018 ή Tracer 900/GT

Deargr

new member
Δημοσιεύσεις
5
Ηλικία
31
Όνομα
Σπυρος
Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει και το έχω ψάξει αηδιαστικά πριν κάνω το ποστ και έχω παει και στις αντιπροσωπίες να δω, να ρωτήσω. να ανέβω κλπ.

Γενικά η καρδιά λέει tiger και ο κυριότερος λόγος που έχει μπει το tracer στην εξίσωση είναι η εμπορικότητα του μοντέλου (χωρίς να το υποτιμάω σαν μηχάνημα γιατί μου αρέσει και αυτό εννοείται).

Απλά είναι οι καιροί τέτοιοι και τα λεφτά σεβαστά για τους καιρούς γιαυτο τα σκέφτομαι όλα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Tiger 1050 στον ανοικτό δρόμο: Ανώτερη προστασία από τον αέρα, κινητήρας που διατηρεί τα 150-160 χιλιόμετρα με χαμηλές στροφές χωρίς να κουράζεται ή να κουράζει εσένα με την συμπεριφορά του και απόλυτη σταθερότητα σε μία θέση οδήγησης που σε βοηθά να εξαντλήσεις την αυτονομία του.

ποιοτικότερες αναρτήσεις -ιδιαίτερα πίσω- αλλά και δυνατότερα φρένα

μικρότερο βαθμό ακαμψίας και περισσότερο προοδευτικές αναρτήσεις οι οποίες ταυτόχρονα είναι πιο σπορ από του Tracer παρουσιάζοντας μικρότερο βαθμό ενδοτικότητας.
Ψιτ Γιατρέ....


Tracer 900
Tiger 1050 Sport
0-400m (sec)
11,20

Tracer 900
Tiger 1050 Sport
0-400m (sec)
11,20
12
0-100km (sec)
3,4
3,6
Ρεπρίζ 5ης 80-120km (m/sec)
3,2/90
3,7 / 101
Βάρος (Kg γεμάτο)
208
238,5
Ιπποδύναμη (hp/rpm)
104,7/10.600
106/9.400
Ροπή (kg.m/rpm)
8,1/8.500
9,7/6.700
12


Tracer 900
Tiger 1050 Sport
0-400m (sec)
11,20
12
0-100km (sec)
3,4
3,6
Ρεπρίζ 5ης 80-120km (m/sec)
3,2/90
3,7 / 101
Βάρος (Kg γεμάτο)
208
238,5
Ιπποδύναμη (hp/rpm)
104,7/10.600
106/9.400
Ροπή (kg.m/rpm)
8,1/8.500
9,7/6.700
0-100km (sec)
3,4
3,6
Ρεπρίζ 5ης 80-120km (m/sec)
3,2/90
3,7 / 101
Βάρος (Kg γεμάτο)
208
238,5
Ιπποδύναμη (hp/rpm)
104,7/10.600
106/9.400
Ροπή (kg.m/rpm)
8,1/8.500
9,7/6.700
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ιπποδύναμη (hp/rpm)
104,7/10.600 yam
106/9.400 trιumph
Ροπή (kg.m/rpm)
8,1/8.500 yam
9,7/6.700 triumph

Ε ναι σε κ@τουρ@ω συνολικά,το ίδιο λέμε.

Με άλλη αίσθηση σταθερότητας ,ανεμοκάλυψης,ποιοτικότερων αναρτήσεων ,δυνατότερων φρένων ,λιγότερες στροφές ταξιδιού.
Μόνο σε ευελιξία πόλης υπερτερείς, και ελάχιστα στην κόντρα,κλάιν μάιν...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ιπποδύναμη (hp/rpm)
104,7/10.600 yam
106/9.400 trιumph
Ροπή (kg.m/rpm)
8,1/8.500 yam
9,7/6.700 triumph

Ε ναι σε κ@τουρ@ω συνολικά,το ίδιο λέμε.

Με άλλη αίσθηση σταθερότητας ,ανεμοκάλυψης,ποιοτικότερων αναρτήσεων ,δυνατότερων φρένων ,λιγότερες στροφές ταξιδιού.
Μόνο σε ευελιξία πόλης υπερτερείς, και ελάχιστα στην κόντρα,κλάιν μάιν...
1. Είσαι άσχετος διότι είμαι 40 κιλά ελαφρύτερος
2. ¨Ελα να με πιάσεις στο ορεινό στροφιλίκι
3. "Ελα και στο ανοικτό τώρα που φοράω τα Ohlins
4. Αυτή την βδομάδα βγάζω και τους κόφτες...
Είσαι που είσαι πελάτης μην το κάνεις χειρότερο..."Οχι για σένα, για την μάνα σου το λέω....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
1. Είσαι άσχετος διότι είμαι 40 κιλά ελαφρύτερος
2. ¨Ελα να με πιάσεις στο ορεινό στροφιλίκι
3. "Ελα και στο ανοικτό τώρα που φοράω τα Ohlins
4. Αυτή την βδομάδα βγάζω και τους κόφτες...
Είσαι που είσαι πελάτης μην το κάνεις χειρότερο..."Οχι για σένα, για την μάνα σου το λέω....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Πάλι λεφτά πετάς;
Κράτησε τα και πάρε κανα σοβαρό μηχανακι που σου έχει στοιχίσει 20 χιλιάρικα και ακόμα δεν λέει να γίνει σοβαρό εργαλείο, θα είχες πάρει XR με τόσα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.526
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
thanosgp apache Μη το τρελαινεται το παλικαρι ωρε ομορφπαιδα γνωμη ζηταει Angry old man
Tο tiger αν κλινεις στο πιο ταξιδιαρικο, το tracer αν κλινεις στο πιο καγκουρικο.
Ειναι κοντα τα 2 μηχανάκια με το tiger να ποιοτικοτερο και κατασταλλαγμενο σε αυτα που κανει και το tracer πιο παιχνιδιαρικο και ποιο γρηγορο

Οποιο σου κανει κλικ να παρεις BcdefghBcdefghBcdefgh
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
thanosgp apache Μη το τρελαινεται το παλικαρι ωρε ομορφπαιδα γνωμη ζηταει Angry old man
Tο tiger αν κλινεις στο πιο ταξιδιαρικο, το tracer αν κλινεις στο πιο καγκουρικο.
Ειναι κοντα τα 2 μηχανάκια με το tiger να ποιοτικοτερο και κατασταλλαγμενο σε αυτα που κανει και το tracer πιο παιχνιδιαρικο και ποιο γρηγορο

Οποιο σου κανει κλικ να παρεις BcdefghBcdefghBcdefgh
Πιστεύω ότι το έπιασε το νόημα Μιχάλη, τους άλλους τους κάγκουρες που πετάγονται χωρίς να έχουν να πουν κάτι κάντους Παν και πλόκ...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει και το έχω ψάξει αηδιαστικά πριν κάνω το ποστ και έχω παει και στις αντιπροσωπίες να δω, να ρωτήσω. να ανέβω κλπ.

Γενικά η καρδιά λέει tiger και ο κυριότερος λόγος που έχει μπει το tracer στην εξίσωση είναι η εμπορικότητα του μοντέλου (χωρίς να το υποτιμάω σαν μηχάνημα γιατί μου αρέσει και αυτό εννοείται).

Απλά είναι οι καιροί τέτοιοι και τα λεφτά σεβαστά για τους καιρούς γιαυτο τα σκέφτομαι όλα.
"Αλλο ένα πράγμα που πρέπει να λάβεις σοβαρά υπ"όψιν είναι και το After Sales Service και δίκτυο, στην Yamaha είναι αξεπέραστο παγκοσμίως, υπάρχει και εξουσιοδοτημένος ακόμα και στο Nepal ενώ στην Triumph είναι χλωμά τα πράγματα, έχω κάρτα YAMAHA σε μορφή πιστωτικής για την παγκόσμια υποστήριξη όπου και αν βρεθώ.
Προς Θεού δεν σου λέω πάρε Yamaha προς αποφυγή παρεξηγήσεων, απλά σου παραθέτω τα πράγματα όπως τα ξέρω εγώ, ότι και να πάρεις καλοτάξιδο να είναι και να ξέρεις ότι και να διαλέξεις από αυτά τα δύο, είναι πολεμικά εργαλεία...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το Yamaha πιο λιτο,πιο ελαφρυ και πιο ευκινητο στην πολη λογω διαστασεων.Στα συν η γρηγορη μεταπωληση και τα πολλα εξουσιοδοτημενα σημεια.

Το Tiger πιο ταξιδιαρικο,καλυτερη προστασια και πιο μηχανη.Τα περισσοτερα κυβικα ειναι πλεονεκτημα.Μειονετημα το ασχημο ονομα που κληρονομησε απο τις πρωτες εκδοσεις και το εννιαιο υπολπαισιο.

Σε θεματα αξιοπιστιας νομιζω οτι ειναι πλεον στην ιδια κατηγορια.

Δυο ισαξια μηχανακια που κερδιζει μια το ενα και μια το αλλο στα σημεια.Εγω θα επαιρνα το Tiger γιατι μου αρεσει περισσοτερο οπτικα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει και το έχω ψάξει αηδιαστικά πριν κάνω το ποστ και έχω παει και στις αντιπροσωπίες να δω, να ρωτήσω. να ανέβω κλπ.

Γενικά η καρδιά λέει tiger και ο κυριότερος λόγος που έχει μπει το tracer στην εξίσωση είναι η εμπορικότητα του μοντέλου (χωρίς να το υποτιμάω σαν μηχάνημα γιατί μου αρέσει και αυτό εννοείται).

Απλά είναι οι καιροί τέτοιοι και τα λεφτά σεβαστά για τους καιρούς γιαυτο τα σκέφτομαι όλα.
Σπύρο καλή η εμπορικότητα ,αλλά η μηχανή είναι καρδιά πρώτα απ'όλα, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ TRIUMPH...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει και το έχω ψάξει αηδιαστικά πριν κάνω το ποστ και έχω παει και στις αντιπροσωπίες να δω, να ρωτήσω. να ανέβω κλπ.

Γενικά η καρδιά λέει tiger και ο κυριότερος λόγος που έχει μπει το tracer στην εξίσωση είναι η εμπορικότητα του μοντέλου (χωρίς να το υποτιμάω σαν μηχάνημα γιατί μου αρέσει και αυτό εννοείται).

Απλά είναι οι καιροί τέτοιοι και τα λεφτά σεβαστά για τους καιρούς γιαυτο τα σκέφτομαι όλα.
Προσωπικά άπαξ και μου άρεσε μια μοτοσυκλέτα θα έγραφα κανονικότητα την εμπορικότητά της.
Αγοράζεις πρώτιστα για να τη χαρείς κι όχι σκεπτόμενος πότε θα την πουλήσεις.

Έτσι κι αλλιώς αντιλαμβάνομαι ότι πρόκειται για αγορά τουλάχιστον 5τίας μην πω παραπάνω.
Σπύροοοοοοοοοοο.... Bcdefgh
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Μειονετημα το ασχημο ονομα που κληρονομησε απο τις πρωτες εκδοσεις και το εννιαιο υπολπαισιο.
Πάνο, μειονέκτημα που τράβηξε όλους τους καγκουρες όπου περίμεναν τόσα χρόνια να βγάλει η yamaha ένα 1000αρι tdm και δυστυχώς τα πρώτα μοντέλα τράβηξαν αρκετούς από αυτούς και τους έβγαλαν τα μάτια !!
Το υποπλαισιο αφαιρείται!
Μήπως λες για το 800 όπου και τα μαρσπιέ συνεπιβάτη είναι κολλημένα στο υποπλαισιο και όχι αφαιρούμενα?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πάνο, μειονέκτημα που τράβηξε όλους τους καγκουρες όπου περίμεναν τόσα χρόνια να βγάλει η yamaha ένα 1000αρι tdm και δυστυχώς τα πρώτα μοντέλα τράβηξαν αρκετούς από αυτούς και τους έβγαλαν τα μάτια !!
Το υποπλαισιο αφαιρείται!
Μήπως λες για το 800 όπου και τα μαρσπιέ συνεπιβάτη είναι κολλημένα στο υποπλαισιο και όχι αφαιρούμενα?
Το υποπλαίσιο αφαιρείται; Γιατί στα 800-1200 σίγουρα δεν αφαιρείται..
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Φίλε μου με το καλό να πάρεις το μηχανάκι που θα σου αρέσει πιο πολύ!! Και που θα χαίρεσαι εσύ πιο πολύ όταν θα το βολταρεις και θα το κοιτάς!! Όλα τ άλλα για εμένα έρχονται μετά!!! Smileys drinking beer Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πάνο, μειονέκτημα που τράβηξε όλους τους καγκουρες όπου περίμεναν τόσα χρόνια να βγάλει η yamaha ένα 1000αρι tdm και δυστυχώς τα πρώτα μοντέλα τράβηξαν αρκετούς από αυτούς και τους έβγαλαν τα μάτια !!
Το υποπλαισιο αφαιρείται!
Μήπως λες για το 800 όπου και τα μαρσπιέ συνεπιβάτη είναι κολλημένα στο υποπλαισιο και όχι αφαιρούμενα?
Ρε Αποστόλη μιλάμε για αφαιρούμενο υποπλαίσιο..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
"Oχι Αποστόλη εννιαίο υποπλαίσιο έχει και το 1050, μόνο στα καινούργια βγαίνει ανθρώπινο...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δες εδώ του Tracer

 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
"Oχι Αποστόλη εννιαίο υποπλαίσιο έχει και το 1050, μόνο στα καινούργια βγαίνει ανθρώπινο...
Μανο δεν είμαι 100% σίγουρος για του 13 και μετά!! Πάντως στο δικό μου είναι ξεχωριστό! 5576708_0_m.jpg
 
Top Bottom