O καιρός γαρ εγγύς... Ζητούνται πληροφορίες για την επόμενη.

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι που κανένας δε γράφει για τα συνεργεία που ήταν και ο βασικός λόγος που το ξεκίνησα το θέμα...χαχαχα
Το triumph που το έκανες service;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι που κανένας δε γράφει για τα συνεργεία που ήταν και ο βασικός λόγος που το ξεκίνησα το θέμα...χαχαχα

Δηλαδίς ρε Μπιλάκο, δεν ξέρεις τι συνεργεία έχουμε εδώ; Τα έχουμε πει, τα έχουμε ξαναπεί, τα λέμε χρόνια τώρα.
Δεν έχουμε συνεργεία σε ακτίνα βολής απο νομό Κοζάνης για πέρα απο αλλαγές λαδιών και μπουζί. Κανα δύο - τρία καλά υπάρχουν Σαλονίκη ανάλογα την μάρκα και καμια δεκαριά-δεκαπενταριά Αθήνα. Πάλι ανάλογα την μάρκα.

Μου θες και μάρκες εξωτικές για την περιοχή. Ποιός να πιάσει, τι και πού;
"Moto Guzzi" θα πας να πεις σε συνεργείο εδώ και θα σε ρωτήσουν "αυτός που βγάζει τις τσάντες και τις κολόνιες;"


Δεν έχουμε μαστόρια για πέρα απο τα βασικά εδώ. Και το ξέρεις. Τώρα, τι ψάχνεις να ακούσεις...δεν ξέρω.cdefghig
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το triumph που το έκανες service;
Θεσσαλονίκη...τα πρώτα χρόνια στον Μαυρίκο που την είχε και όταν την αγόρασα,
και μετά στον Ζουρνατζή που την έχει τώρα. Βέβαια τις ενδιάμεσες αλλαγές λαδιού τις έκανα
σπίτι από όταν βγήκε εκτός εγγύησης.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Δηλαδίς ρε Μπιλάκο, δεν ξέρεις τι συνεργεία έχουμε εδώ; Τα έχουμε πει, τα έχουμε ξαναπεί, τα λέμε χρόνια τώρα.
Δεν έχουμε συνεργεία σε ακτίνα βολής απο νομό Κοζάνης για πέρα απο αλλαγές λαδιών και μπουζί. Κανα δύο - τρία καλά υπάρχουν Σαλονίκη ανάλογα την μάρκα και καμια δεκαριά-δεκαπενταριά Αθήνα. Πάλι ανάλογα την μάρκα.

Μου θες και μάρκες εξωτικές για την περιοχή. Ποιός να πιάσει, τι και πού;
"Moto Guzzi" θα πας να πεις σε συνεργείο εδώ και θα σε ρωτήσουν "αυτός που βγάζει τις τσάντες και τις κολόνιες;"


Δεν έχουμε μαστόρια για πέρα απο τα βασικά εδώ. Και το ξέρεις. Τώρα, τι ψάχνεις να ακούσεις...δεν ξέρω.cdefghig
Αποστόλη το τι έχουμε στη περιφέρεια μας δυστυχώς το ξέρω. Προσωπικά μόνο αν είχα Honda θα πήγαινα σε επίσημο εδώ.
Απλά ψάχνω να βρω κατά βάση τι παίζει πάνω από Λαμία για Moto Guzzi & Kawasaki.
Αν δηλαδή υπάρχει κάποιος αξιόλογος Θεσσαλονίκη, Γιάννενα, Λάρισα, Τρίκαλα κ.λ.π
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Θεσσαλονίκη...τα πρώτα χρόνια στον Μαυρίκο που την είχε και όταν την αγόρασα,
και μετά στον Ζουρνατζή που την έχει τώρα. Βέβαια τις ενδιάμεσες αλλαγές λαδιού τις έκανα
σπίτι από όταν βγήκε εκτός εγγύησης.

Μαυρίκος ήταν (είναι) κορυφή, κρίμα που τον πήραν Μαλαισία :eek:ops: χάσαμε γιατρό στα Triumph εδώ στα βόρεια :mad:
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αποστόλη το τι έχουμε στη περιφέρεια μας δυστυχώς το ξέρω. Προσωπικά μόνο αν είχα Honda θα πήγαινα σε επίσημο εδώ.
Απλά ψάχνω να βρω κατά βάση τι παίζει πάνω από Λαμία για Moto Guzzi & Kawasaki.
Αν δηλαδή υπάρχει κάποιος αξιόλογος Θεσσαλονίκη, Γιάννενα, Λάρισα, Τρίκαλα κ.λ.π



Τον της Σκύδρας τον ξεχνάς πάντως, μην τα ξανά λέμε.
Έχει και ανεξάρτητους αξιόλογους Θεσσαλονίκη μεριά, πέρα απο μπουζί και λάδια
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Μαυρίκος ήταν (είναι) κορυφή, κρίμα που τον πήραν Μαλαισία :eek:ops: χάσαμε γιατρό στα Triumph εδώ στα βόρεια :mad:
Δεν τον πήραν, έφυγε.... Χρόνια το σκεφτότανε μέσα στη κρίση μια που η πρόταση υπήρχε, όσο έβγαινε δε το κούναγε. Προφανώς είδε τα ζόρια και το πήρε απόφαση.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Δεν έγραψα budget επίτηδες γιατί μάλλον θα περιπλέξει τα πράγματα παρά θα τα διευκολύνει και εξηγούμαι:
Το αφεντικό (η γυναίκα ντε ) λέει ότι μέχρι 15.000 για κάτι καινούριο και ασφαλές είναι διατιθεμένη να πει ο.κ (με δάνειο έτσι).

Στα 15.000€ υπάρχουν πολλές επιλογές, αλλά προσωπικά τα θεωρώ υπερβολικά πολλά λεφτά για τη χρήση που κάνω πραγματικά.
Αν μας περίσσευαν δεν θα έλεγα όχι, αλλά θα νοιώθω τύψεις αν πάρω ένα τόσο ακριβό "παιχνίδι".

Οπότε λέω εγώ να κινηθώ το πολύ μέχρι τα 12.000€ για καινούριο (Moto Guzzi V85TT - Vstrom 1000 2018 - Yamaha Tenere 700) που πάλι τα θεωρώ πολλά (π.χ. αν το νέο Vstrom 1050XT έκανε και εδώ 12.500 όπως έξω και όχι 14.500€ θα το θεωρούσα καλό Value for Money, αλλά στα 14.500 δε το σκέφτομαι καν). Πάλι θα παίξουν δόσεις..

Από την άλλη η ορθολογική επιλογή θα ήταν κάτι εκ των Tiger 800 2011-2016 | Tiger Sport 2013+ | F700Gs 2015+ | Versys 650 2015+ που παίζουν στα 6.000-8.500 και θα μπορώ να το πάρω με μετρητά.

Vstrom 1000 2017+ | R1200GS 2010-2013|Versys 1000 2015+ τα σκέφτομαι μόνο ελπίζοντας ότι μέχρι τα 10.000€ θα βρεθεί κάτι εξαιρετικό.

Το χώμα μου αρέσει
, εξοπλισμό έχω, αλλά χωρίς παρέα εδώ κοντά για τέτοιου είδους βόλτες θα είναι περιορισμένη η χρήση του εκεί. Ωστόσο όταν μπορώ το πατάω το χωματάκι μου, αν είχα παρέα εδώ για χωμάτινες βόλτες θα είχα χτυπήσει το Tenere και τέλος, αλλά έτσι ζορίζομαι να το διαλέξω (αν προσθέσουμε και το ότι με τη σέλα επιβάτη που έχει δεν παίζει να με ακολουθήσει πουθενά η γυναίκα δυσκολεύει πολύ η περίπτωση του.


Εκεί που είπες πως η γυναίκα λέει 15κ.... σταμάτησα να διαβάζω παρακάτω. Χτυπά τα!!! Γιατί αν ήσουν λογικός άνθρωπος δεν θα συζητούσαμε τώρα για καινούργια μηχανή.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.445
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Να σου πω 2 λογια διότι γραφω από κινητό.

Στην θέση σουνθα πηγαινα για 850ΤΤ, τενερε700, Gs700.

Ελαφρια και τσαχπινικα

το τενερε είναι ψηλο για το ύψος σου
Για σερβις του Γκουτσι οποίος φτιαχνει παπι το φτιαχνει...
Ωστηρια κ κόντρα παξιμαδι η βαλβιδα ειναι..καντο μονος σου...
Μην το φοβασαι...δεν χαλαει...μοτερ είναι για 100 χρόνια...

Αλλιως bmw700 ροπατο, πολύ οικονομικο και τα κανει ολα.,

Τα αλογα και στα 3 ικανα για τις εξορμησεις σου...
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
κατι διαβασα για 15000 με δανειο. Αν καταλαβα καλά, νομιζω προκειται για υπερβολή, λαμβανοντας υπ΄οψη και την τυχη της προηγουμενης αγορας. Μιλαμε για δοση τουλαχιστον 300 ευρω για 72 μηνες (με εξοφληση 18000) και 450+ για λογικούς. Ακόμα και 10.000 να είναι το κεφαλαιο δανειου, μιλαμε για 72 δόσεις στα 230 ευρω.

Υπαρχουν πολυ καλά μηχανάκια που μπορεις να παρεις 2 χρονων μεταχειρισμένα με 5000 ευρω και δοση 100 ευρω για 72 μηνες. Και παλι πολλά τα βρισκω, αλλά αν παρεις παλιότερο με 3000 ευρω θα σε φανε οι μαστορες και θα φτασεις παλι γρήγορα τα 5000 ευρω.

vstrom, versys, cb500x, νομίζω προς τα εκεί πρεπει να κοιταξεις.

Να ακους τη γυναικα σου....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι που κανένας δε γράφει για τα συνεργεία που ήταν και ο βασικός λόγος που το ξεκίνησα το θέμα...χαχαχα

Κατεληξε πρωτα σε μηχανακι και μετα ψαξου για συνεργειο.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Κατεληξε πρωτα σε μηχανακι και μετα ψαξου για συνεργειο.
Το αν υπάρχει συνεργείο είναι βασικό κριτήριο για ν επιλέξω μηχανάκι, γι αυτό και το ψάχνω.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
κατι διαβασα για 15000 με δανειο. Αν καταλαβα καλά, νομιζω προκειται για υπερβολή, λαμβανοντας υπ΄οψη και την τυχη της προηγουμενης αγορας. Μιλαμε για δοση τουλαχιστον 300 ευρω για 72 μηνες (με εξοφληση 18000) και 450+ για λογικούς. Ακόμα και 10.000 να είναι το κεφαλαιο δανειου, μιλαμε για 72 δόσεις στα 230 ευρω.

Υπαρχουν πολυ καλά μηχανάκια που μπορεις να παρεις 2 χρονων μεταχειρισμένα με 5000 ευρω και δοση 100 ευρω για 72 μηνες. Και παλι πολλά τα βρισκω, αλλά αν παρεις παλιότερο με 3000 ευρω θα σε φανε οι μαστορες και θα φτασεις παλι γρήγορα τα 5000 ευρω.

vstrom, versys, cb500x, νομίζω προς τα εκεί πρεπει να κοιταξεις.

Να ακους τη γυναικα σου....

Η περίπτωση των 15.000€ αφορά σε 10.000 μετρητά και 5.000 δάνειο. Απλά άμεσα υπάρχουν τα 5.000 και τα υπόλοιπα 5.000 αναμένονται σύντομα από μια άσχετη πώληση που έγινε.


Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
το κοντερ του γκουζι ειναι universal σε ολα τα μοντελα του γκρουπ..το φορανε τα απριλια εκτος απ τα γκουζι..δεν εχουν παρουσιαστει θεματα..φοριεται εδω και τετραετια περιπου...
στην θεσσαλονικη το γκρουπ εχει εξουδιοτημενα και σιγουρα καποιος θα τα ξερει,που απο οτι φαινεται ειναι ο ξανθουλης
https://www.motoguzzi.com/gr_GR/store-locator/?f=all&b=40.240188567927014,22.29756867739928|41.08086680469314,23.968863843414905
και μια και πιασαμε το γκρουπ...εχει φθηνα ανταλακτικα στα περιφερειακα...φαντασου οι χουφτες κανουν κανα 20αρικο βαρια και οι 2
εδω θα βρεις τι παιζεται απο τιμες ανταλακτικων.....
https://www.piaggiopap-parts.gr/c,68_31753_31803,moto-guzzi,v85-tt-e4-abs-2019,τιμόνι-χειριστήρια

μπορεις να ψαξεις τα παντα απο ανταλακτικα στο ψακτηρι του link,ολο το μηχανακι βιδες το εχουν
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Αν μιλαμε για 10000 μετρητα, τοτε κατ εμε δεν υπαρχει κανενας λογος για τα 5000 δανειο. Με 10.000 βρίσκεις καταπληκτικά μηχανακια, ειδικά αν είναι ενος-δυο χρονων μεταχειρισμένα το πολύ.

Το 790 adventure για παραδειγμα εχει 11000 καινουργιο, ενω υπαρχουν και πολλά άλλα αξιολογα.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Αν μιλαμε για 10000 μετρητα, τοτε κατ εμε δεν υπαρχει κανενας λογος για τα 5000 δανειο. Με 10.000 βρίσκεις καταπληκτικά μηχανακια, ειδικά αν είναι ενος-δυο χρονων μεταχειρισμένα το πολύ.

Το 790 adventure για παραδειγμα εχει 11000 καινουργιο, ενω υπαρχουν και πολλά άλλα αξιολογα.
Που υπάρχει 790 Adventure καινούριο στα 11.000 να το πάρω, εγώ το βρίσκω από 13.790...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το αν υπάρχει συνεργείο είναι βασικό κριτήριο για ν επιλέξω μηχανάκι, γι αυτό και το ψάχνω.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελα Γιαννενα να σε παω στην Γκουτσι.Σοβαρος αντιπροσωπος και ο μαστρας ...μαστρας.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Ελα Γιαννενα να σε παω στην Γκουτσι.Σοβαρος αντιπροσωπος και ο μαστρας ...μαστρας.
Αφού το λες εσύ Πάνο, για Guzzi βρέθηκε μάστορας ! Ευχαριστώ πολύ! Αν καταλήξω προς τα εκεί θα πάμε παρέα.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Aν έπαιζε η προσφορά που είχαν βγάλει μέσα στον κορωνοϊό και τελείωσε 30/3/20 θα έπαιζε πολύ δυνατά...
Αλλά και πάλι πιστεύω ότι ένα μεσαίο μεταχειρισμένο είναι η ενδεδειγμένη επιλογή για τη περίπτωση μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom