O καιρός γαρ εγγύς... Ζητούνται πληροφορίες για την επόμενη.

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ελατήρια μπροστά - πίσω από κατασκευής (είναι μόνο για κατηγορία φτερού), προβληματικες αλυσίδες κοινώς πολύ έκπτωση στα περιφερειακά... Και εδώ Κοζάνη δεν ακούω καλά λόγια πέρα από τον κινητήρα του. Από την στιγμή που δεν με ενδιαφέρουν οι απόλυτες επιδόσεις αλλά η ομοιογένεια και η αυτονομία, θα προτιμήσω μάλλον κάτι πιο προσεγμένο...

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
To GT έχει showa μπρος πίσω φουλ ρυθμιζόμενο, η αλυσίδα οκ αλλά εγώ έχω 22000 χλμ και είναι καινούργια σε ποια άλλα περιφερειακά έκανε έκπτωση; Οκ μην το πάρεις αν δεν σου αρέσει αλλά να ξέρουμε τι λέμε, όχι μου είπε ο συμπέθερος του κουνιάδου της ξαδέρφης....
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Υπαρχει στο car kawasaki versys 1000 μον 2018 με 4500 χλμ κατω απο 10000 ευρω αν παιξει καλο παζαρι στα 9000 και στο αφησει θα παρεις μηχανη για χρονια
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
To GT έχει showa μπρος πίσω φουλ ρυθμιζόμενο, η αλυσίδα οκ αλλά εγώ έχω 22000 χλμ και είναι καινούργια σε ποια άλλα περιφερειακά έκανε έκπτωση; Οκ μην το πάρεις αν δεν σου αρέσει αλλά να ξέρουμε τι λέμε, όχι μου είπε ο συμπέθερος του κουνιάδου της ξαδέρφης....
Το λένε ιδιοκτήτες του, το ότι είναι Showa δεν λέει κάτι αν είναι για αναβάτη 75 κιλών το ελατήριο του... Kαι δεν είναι ο μόνος (νομίζω ότι το συγκεκριμένο παλικάρι γράφει κι εδώ), και Local hero μου το είπε και άλλος είχε κάνει αλλαγή για τους ίδιους λόγους.
Οι περισσότεροι βέβαια τα πουλάνε.. (αν τα έχουν πάρει για τουρισμό και όχι καγκουριές).

Υπαρχει στο car kawasaki versys 1000 μον 2018 με 4500 χλμ κατω απο 10000 ευρω αν παιξει καλο παζαρι στα 9000 και στο αφησει θα παρεις μηχανη για χρονια
Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Υπαρχει στο car kawasaki versys 1000 μον 2018 με 4500 χλμ κατω απο 10000 ευρω αν παιξει καλο παζαρι στα 9000 και στο αφησει θα παρεις μηχανη για χρονια
Μπήκα... Είδα...... Τρελάθηκα!!!
Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...
Βασίλη καλοτάξιδο!!!!!!!

Ρώτα φίλους για μηχανικό ή αντιπροσωπεία κοντά..

Εγώ έχω Αμπελοκήπους.

Δεν είναι ανασταλτικό κομμάτι η απόσταση άπαξ κι αξίζει η μηχανή.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Το λένε ιδιοκτήτες του, το ότι είναι Showa δεν λέει κάτι αν είναι για αναβάτη 75 κιλών το ελατήριο του... Kαι δεν είναι ο μόνος (νομίζω ότι το συγκεκριμένο παλικάρι γράφει κι εδώ), και Local hero μου το είπε και άλλως είχε κάνει αλλαγή για τους ίδιους λόγους.
Οι περισσότεροι βέβαια του πουλάνε αν τα έχουν πάρει για τουρισμό και όχι καγκουριές.


Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...
Οταν βρης αυτο που θελεις η αποστασεις μηδενιζονται Εδω φερνουν μηχανες απο γερμανια και αγγλια
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Οταν βρης αυτο που θελεις η αποστασεις μηδενιζονται Εδω φερνουν μηχανες απο γερμανια και αγγλια
GivingGiving
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Καλοτάξιδο ο, τι και να πάρεις.
Όπως σε περιγράφεις, θα πήγαινα εδώ:

https://www.motomag.gr/news/dokimes...goyme-neo-suzuki-v-strom-1050-xt-stin-ispania

Το ανάγλυφο των επαρχιακών στην Ελλάδα, κάνουν τον ακτινωτό tubless 19άρι τον πιο ιδανικό τροχό για οδήγηση.
Ο δε κινητήρας είναι ζωηρός, αξιόπιστος και οικονομικός.
Το δε πλαίσιο φορτώνεται αν το επιθυμείς και ταξιδεύεις ολουθε.

Νομίζω είναι από τις καλύτερες επιλογές.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Το λένε ιδιοκτήτες του, το ότι είναι Showa δεν λέει κάτι αν είναι για αναβάτη 75 κιλών το ελατήριο του... Kαι δεν είναι ο μόνος (νομίζω ότι το συγκεκριμένο παλικάρι γράφει κι εδώ), και Local hero μου το είπε και άλλως είχε κάνει αλλαγή για τους ίδιους λόγους.
Οι περισσότεροι βέβαια του πουλάνε αν τα έχουν πάρει για τουρισμό και όχι καγκουριές.


Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...
Bill,
Παίξε ''Japan'' Φίλε μου να Έχεις την Ησυχία σου!!
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...




Κάποτε για ενα μηχανάκι που είχα λοκαρει,αφού το είδε φίλος καο πήρα το οκ,τον πήρα τηλ.
Ηταν Αθήνα
Εγώ Έδεσσα.
Του λέω θα έρθω σε δυο μέρες να το πάρω.
Σχολασα 10 το βράδυ, πήγα Θεσσαλονίκη, πήρα το τελευταίο λεωφορείο για Αθήνα.
Εφτασα ξημερώματα, πήγα στο μαγαζί απ έξω,με το που άνοιξε μπήκα του είπα ποιος είμαι που μιλήσαμε στο τηλ.
Στην αρχή δεν το πίστευε, πήρε σε κάνα δυο φίλους του τηλ να τους πει οτι έχω εδώ ενα παλικάρι που ήρθε να παρει μηχανή απο Έδεσσα !!!
Το εκανα βόλτα.
Έδωσα τα φραγκα πήρα μηχανή και έφυγα.
Μην μασας
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το λένε ιδιοκτήτες του, το ότι είναι Showa δεν λέει κάτι αν είναι για αναβάτη 75 κιλών το ελατήριο του... Kαι δεν είναι ο μόνος (νομίζω ότι το συγκεκριμένο παλικάρι γράφει κι εδώ), και Local hero μου το είπε και άλλως είχε κάνει αλλαγή για τους ίδιους λόγους.
Οι περισσότεροι βέβαια του πουλάνε αν τα έχουν πάρει για τουρισμό και όχι καγκουριές.


Το βλέπω και το λιμπίζομαι, αλλά είναι Αθήνα και εγώ Κοζάνη...
Το λινκ είναι το μηχανάκι του Γιάννη @Aldebaran και ναι ο άνθρωπος άλλαξε τα πάντα όλα που περιγράφει για να το φέρει στα μέτρα του
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το λινκ είναι το μηχανάκι του Γιάννη @Aldebaran και ναι ο άνθρωπος άλλαξε τα πάντα όλα που περιγράφει για να το φέρει στα μέτρα του
Αυτά τα έχω κάνει από περισυ με κόστος 200€ για ελατήρια ohlins θα μπορούσα να το έχω μαμά αφού δεν δημιουργούσε πρόβλημα, αλλά ζητάω το τέλειο....Τα έχω γράψει τόσες φορές εδώ....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πάντως αυτό με την απόσταση Βασίλη, πρέπει να το δεις ζεστά, και να βγάλεις άκρη.

Εγώ που έψαχνα φτηνό μηχανάκι, δεν έλεγε να τραβιέμαι μακρυά, επειδή κάθε ταξίδι θα αφαιρούσε απο το budget αγοράς της μηχανής που ήταν ήδη χαμηλό.
Εσύ που κοιτάς για μηχανάκι στα 10k ή και παραπάνω, οφείλεις να ψάξεις πανελλαδικά.
Το να ψιλοσυμβιβαστείς σε ένα μηχανάκι 2-3κ επειδή το βρήκες κοντά σου είναι ένα θέμα, το να συμβιβαστείς σε αγορά μηχανής 10κ+ το θεωρώ κακό.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
τελικά χωρις πολλα πολλα... να παρεις οτι σου κανει κλικ στην καρδια σου σε συνδυασμο με οτι φτανει το χερι σου(πορτοφόλι)....τα υπόλοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε..........
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι που κανένας δε γράφει για τα συνεργεία που ήταν και ο βασικός λόγος που το ξεκίνησα το θέμα...χαχαχα
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
τα υπόλοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε..........
Αν κόψουμε τα να'χαμε να λέγαμε μας βλέπω να το γυρνάμε στο πλέξιμο Πανοσιολογιώτατε...

 
Top Bottom