O καιρός γαρ εγγύς... Ζητούνται πληροφορίες για την επόμενη.

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Μιας που η αναγκαστική μου άδεια με έχει όλη μέρα μπροστά σε έναν υπολογιστή, άρχισαν να μου μπαίνουν περίεργες σκέψεις στο μυαλό και θα ήθελα τη βοήθεια σας.
Το ερώτημα είναι:
υπέρ & κατά μεταχειρισμένου Ducati Multistrada 1200S DVT (2015+) και BMW R 1200 GS LC (2014+).... Ποιο και γιατί;

Είμαι περίεργος να δω αν θα βρεθεί έστω και ένας να γράψει κάτι για την Ιταλίδα...
Coffee machine
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Είμαι περίεργος να δω αν θα βρεθεί έστω και ένας να γράψει κάτι για την Ιταλίδα...
Coffee machine
Τι να γραψει δλδ;
Το ενα εχει ανταλλακτικα και στο περιπτερο ,ειναι τερμα απλο λογω κατασκευης κινητηρα και σερβις σχετικα σε αρκετα σημεια ,εξοσιουδοτημενα και μη.
Το αλλο ,το εχετε δει στο δρομο;
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είμαι περίεργος να δω αν θα βρεθεί έστω και ένας να γράψει κάτι για την Ιταλίδα...
Coffee machine

Ο @jordano συνταξιδευει συχνά με multi. Εχει να πει πολλά υπερ.

Για εμένα multi all the way μεταξύ των δύο. Αλλά αφου πήγε η σκέψη σου εκει, ρίξε μια ματιά και στο Caponord 1200. Πολύ αξιόπιστη λυση στα τουρινγκ 1200αρια, απλα δεν ειναι πολύ δυνατό.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το είδα το θέμα Caponord Αποστόλη, αλλά Ελλάδα τα κοστολογούν στο Θεό και οι επιλογές είναι λίγες, ενώ Αγγλία (που μάλλον εκεί θα παίξω αν πάω για Ιταλίδα) υπάρχουν ποιο πολλές επιλογές μεν, αλλά σε τιμές όπου το Multi μοιάζει ευκαιρία... 7.500 το Capo, 8.000 το απλό το Multi 1200, 8.500 το S.... (Μιλάμε για μοντέλα 2015+, και σε Ducati αποκλειστικά τη 2η γενιά με το DVT)
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μιλάμε για πάνω από 13.000€ για μεταχειρισμένα μηχανάκια με εξειδικευμένη συντήρηση,όχι φτηνή,όταν με τα παραπάνω χρήματα αγοράζει κάποιος καινούργια εργαλεία από τα επάνω ράφια.

Θα το παίξω @karellen
abcd
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Μιλάμε για πάνω από 13.000€ για μεταχειρισμένα μηχανάκια με εξειδικευμένη συντήρηση,όχι φτηνή,όταν με τα παραπάνω χρήματα αγοράζει κάποιος καινούργια εργαλεία από τα επάνω ράφια.

Θα το παίξω @karellen
abcd
Ευελπιστώ για max. 12.000€ για μτχ. από Αγγλία. Σε αυτά τα λεφτά Ελλάδα καινούργιο παίρνεις είτε το απλό Tracer 900 που θέλει να βάλεις λεφτά για αναρτήσεις είτε το MG 850TT... Δεν νομίζω να ξεχνάω κάτι αξιόλογο..

Και όμως ξεχνάω... Είναι η τιμή καταλόγου του Tiger Sport 1050.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ευελπιστώ για max. 12.000€ για μτχ. από Αγγλία. Σε αυτά τα λεφτά Ελλάδα καινούργιο παίρνεις είτε το απλό Tracer 900 που θέλει να βάλεις λεφτά για αναρτήσεις είτε το MG 850TT... Δεν νομίζω να ξεχνάω κάτι αξιόλογο..

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το απλο στρωματακι 1050 κουτα απο Πρεβελουδακη.
Και σε δοσεις να μην ξεστοκαρεις ολα τα φραγκα απο το βιβλιαριο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
4 χρονια εγγυηση ,σερβις ανα 12 και μεχρι και τα λαστιχα που φοραει made in Japan
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το απλό Vstrom 1050 δεν λέει Γιάννη ... Αν εξαιρέσεις τον λίγο πιο οικονομικό σε καύσιμο κινητήρα και τα κακά Led ( τα χειρότερα φώτα στο Megatest) είναι χειρότερο σε περιφερειακά από το 1000 του 2017...Αν έκανε 13.000 το 1050 ΧΤ το έπαιρνα...

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
13000+ κάτι ψιλά παίζουν και 1000αρια CRF Africa.. stock και μη..

Επίσης φίλος που ψάχνεται και γυρίζει αντιπροσωπείες μου έλεγε για προσφορές κατ'ιδίαν.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
13000+ κάτι ψιλά παίζουν και 1000αρια CRF Africa.. stock και μη..
Δεν τα δίνω τα 13.000 για το συγκεκριμένο, βασικά αν έκανε 10.000 θα το σκεφτόμουν.... Το έχω σαν back up για μεταχειρισμένο όπου Αγγλία τα σκοτώνουν μια που σκουριάζουν...
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το multi ειναι πανεμορφο αλλα μονο για του εχοντες, εχει ακριβα servis και ανταλακτικα
Αυτό διάβασα κι εγώ... Βασικά είναι να μη σου κάτσει το Desmo service (κάθε 30.000χλμ ή 5 χρόνια) που πρέπει να πάει αντιπροσωπεία.
Για τα υπόλοιπα θέλω να πιστεύω πως υπάρχουν λύσεις.
Και βέβαια εμφανισιακά είναι έρωτας... το ήθελα από το 2011 αλλά που μαρούλια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μου αρέσει η ευκολία που απορρίπτεις καινούριες μηχανάρες όπως το Αφρικά και το Στρομ 1050 @shadowhunter !

Προσωπικά αν είχα δυνατότητα αγοράς καινούριου Strom 1050 ή Africa, δεν θα κοιτούσα κανέναν μεταχερισμένο τύπου Multi και GS.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Μου αρέσει η ευκολία που απορρίπτεις καινούριες μηχανάρες όπως το Αφρικά και το Στρομ 1050 @shadowhunter !

Προσωπικά αν είχα δυνατότητα αγοράς καινούριου Strom 1050 ή Africa, δεν θα κοιτούσα κανέναν μεταχερισμένο τύπου Multi και GS.
Σεβαστή η άποψη σου Αποστόλη, αλλά εγώ τα 14.500 € για το Vstrom XT ή τα 16.500 € για το CRF1100 Adventure Sports που είναι οι εκδόσεις τους που αξίζουν (βλέπε tubeless πρώτα απ' όλα) τα θεωρώ πολλά. Καλά τα 13.800 που ζητά ο Σαρακάκης για το απλό CRF 1000 τα θεωρώ αστεία....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.434
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν.... Το έχω σαν back up για μεταχειρισμένο όπου Αγγλία τα σκοτώνουν μια που σκουριάζουν...
Πιπερι ρε φιλε !RollingRollingRolling
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
multi 1260 enduro για να πας off!
 
Top Bottom