HONDA NC 700 (?).000 χλμ ?

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Λοιπόν... έχω νέα..
Αν δεν βαριέστε.. διαβάστε..
Πήρα τηλ γνωστό μου σε μαγαζί που πουλάει Honda κ είπε πως έχει τη γνήσια ζελατίνα για το μηχανάκι μου, την οποία άφησε πελάτης που έβαλε κάποια άλλη.
Την κράτησε περίπου 5.000 km κ τώρα μου την αφήνει, μεταχείρω βέβαια, στα 80€.
Κερδίζω έτσι 10 πόντους στο ύψος κ πιθανόν να βρεθεί αγοραστής για αυτή που φοράω τώρα, η οποία είναι σαν καινούργια.
Αλλιώς, αφήνω αυτή που έχω τώρα κ αγοράζω ένα φρυδάκι από το Alli με 20€ κ έρχομαι πάλι στο εργοστασιακό ύψος ή κ ψηλότερα.
Τι λέτε;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λοιπόν... έχω νέα..
Αν δεν βαριέστε.. διαβάστε..
Πήρα τηλ γνωστό μου σε μαγαζί που πουλάει Honda κ είπε πως έχει τη γνήσια ζελατίνα για το μηχανάκι μου, την οποία άφησε πελάτης που έβαλε κάποια άλλη.
Την κράτησε περίπου 5.000 km κ τώρα μου την αφήνει, μεταχείρω βέβαια, στα 80€.
Κερδίζω έτσι 10 πόντους στο ύψος κ πιθανόν να βρεθεί αγοραστής για αυτή που φοράω τώρα, η οποία είναι σαν καινούργια.
Αλλιώς, αφήνω αυτή που έχω τώρα κ αγοράζω ένα φρυδάκι από το Alli με 20€ κ έρχομαι πάλι στο εργοστασιακό ύψος ή κ ψηλότερα.
Τι λέτε;
Βάλε την μαμα, πούλα την άλλη σου. Θα σου βγει μια η άλλη πάνω κάτω.
Και στην πορεία αν θες φρυδάκι, το βάζεις στην μαμα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Λοιπόν... έχω νέα..
Αν δεν βαριέστε.. διαβάστε..
Πήρα τηλ γνωστό μου σε μαγαζί που πουλάει Honda κ είπε πως έχει τη γνήσια ζελατίνα για το μηχανάκι μου, την οποία άφησε πελάτης που έβαλε κάποια άλλη.
Την κράτησε περίπου 5.000 km κ τώρα μου την αφήνει, μεταχείρω βέβαια, στα 80€.
Κερδίζω έτσι 10 πόντους στο ύψος κ πιθανόν να βρεθεί αγοραστής για αυτή που φοράω τώρα, η οποία είναι σαν καινούργια.
Αλλιώς, αφήνω αυτή που έχω τώρα κ αγοράζω ένα φρυδάκι από το Alli με 20€ κ έρχομαι πάλι στο εργοστασιακό ύψος ή κ ψηλότερα.
Τι λέτε;
10 εκατοστά η μάνα ψηλότερη όντως Πάνο. Για μένα χτύπα την βλέπεις πως πάει και από κει και πέρα αν θες παραπάνω χτυπάς και ένα φρυδάκι. Εγώ θα την έπαιρνα αν είναι σε καλή κατάσταση συμφέρει.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
να παρετε
Πήραμε και θα ξαναπάρουμε και θα ξαναματαπάρουμε.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
10 εκατοστά η μάνα ψηλότερη όντως Πάνο. Για μένα χτύπα την βλέπεις πως πάει και από κει και πέρα αν θες παραπάνω χτυπάς και ένα φρυδάκι. Εγώ θα την έπαιρνα αν είναι σε καλή κατάσταση συμφέρει.
Ναι, αυτό θα κάνω.
Πάω για τη μαμά κ αν πια θέλω κ άλλο ύψος δίνω 15€ κ παίρνω φρύδι από το Alli..
Δεν νομίζω όμως για πιο πάνω..
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ναι, αυτό θα κάνω.
Πάω για τη μαμά κ αν πια θέλω κ άλλο ύψος δίνω 15€ κ παίρνω φρύδι από το Alli..
Δεν νομίζω όμως για πιο πάνω..
Δεν νομίζω πως θα χρειαστεί παραπάνω ούτε θάθελες να έχεις ζελατίνα σαν πανί σε κατάρτι.

Για το φρυδάκι σου συνιστώ να το ψάξεις πολύ καλά σχετικά με καμπυλότητα, τρόπο στηρίξεως κλπ. Επίσης σε κινέζικης προελεύσεως νάχεις υπόψη ότι μπορεί να κάτσει τέλεια αλλά μπορεί και όχι. Τότε που ψαχνόμουν και εγώ είχα πάρει ένα GIVI από φίλο συνταξιδιώτη για δοκιμή. Δεν καθόταν σωστά αν και έκανε δουλειά. Οπότε πήρα το PUIG τελικά.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Δεν νομίζω πως θα χρειαστεί παραπάνω ούτε θάθελες να έχεις ζελατίνα σαν πανί σε κατάρτι.

Για το φρυδάκι σου συνιστώ να το ψάξεις πολύ καλά σχετικά με καμπυλότητα, τρόπο στηρίξεως κλπ. Επίσης σε κινέζικης προελεύσεως νάχεις υπόψη ότι μπορεί να κάτσει τέλεια αλλά μπορεί και όχι. Τότε που ψαχνόμουν και εγώ είχα πάρει ένα GIVI από φίλο συνταξιδιώτη για δοκιμή. Δεν καθόταν σωστά αν και έκανε δουλειά. Οπότε πήρα το PUIG τελικά.
Από Δευτέρα θα πάω να την πάρω.
Δυστυχώς το μαγαζί που την έχει δεν είναι ανοιχτό το Σάββατο.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Από Δευτέρα θα πάω να την πάρω.
Δυστυχώς το μαγαζί που την έχει δεν είναι ανοιχτό το Σάββατο.
Κοντός ψαλμός Αλληλούϊα θα κάνεις λίγο υπομονή ακόμα δεν χάθηκε ο κόσμος.
Δρομολογήθηκε πάντως το θέμα, αυτό έχει σημασία.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Από Δευτέρα θα πάω να την πάρω.
Δυστυχώς το μαγαζί που την έχει δεν είναι ανοιχτό το Σάββατο.
Καλά ξηγιέται
Διαμόρφωσε πρόγραμμα και είπε "Σάββατο γιοκ"

Μου αρέσουν τέτοιοι τύποι
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Θες να κάνουμε πάρτυ; Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Υπάρχουν κάποιοι που τους ενδιαφέρει .
Γι'αυτό και παραθετω το βίντεο .
Ο Μπιλ σίγουρα θα έχει κάνει πάρτυ πάντως ,το λέει με τον τρόπο του στο βιντεο
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Υπάρχουν κάποιοι που τους ενδιαφέρει .
Γι'αυτό και παραθετω το βίντεο .
Ο Μπιλ σίγουρα θα έχει κάνει πάρτυ πάντως ,το λέει με τον τρόπο του στο βιντεο
Ο Bill είναι δωρεάν διαφήμιση του NC.
Αν η Honda ενδιαφερόταν, όπως πχ η Mercedes Benz, θα του έκανε ανταλλαγή με ένα νέο μοντέλο κ το δικό του θα το είχε σε μουσείο, όχι για τα χιλιόμετρα, αλλά για την χρήση που έχει κάνει, γιατί, πως να το κάνουμε, το NC δεν σχεδιάστηκε για σκληρό off road...
Εκεί που μπορεί να γελάσει κάποιος είναι όταν αναφέρει τις εργασίες συντήρησης που έχει κάνει.
Τα λέει στο βίντεο.
Όπως κ την αλλαγή αλυσίδας κάθε 45.000 χλμ κ την λίπανση αυτής με χρησιμοποιημένο λάδι από το ίδιο το μοτέρ!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μια χαρά τα πήγε το συγκεκριμένο ,ακόμα και ο ίδιος ο μπιλ έχει εκπλαγεί.
Η αλυσίδα μπορεί να λαδωθει με ότι λάδι ,ακόμα και με ελαιόλαδο τότε που ήταν φθηνό ,αρκεί να μην την ξεχνάς και να την λαδωνεις συχνά .
Λογικά την λαδωνε μετά από κάθε βόλτα (χωμάτινη σίγουρα ).
Εγώ για παράδειγμα όταν Λάδωνα μόνο με βαλβολινη ,την έβλεπα ότι πάνω από 200χ.δεν.
Οπότε και ξαναλαδωνα και όλα κομπλέ.
Με το μοτουλ φακτορι λαην πήγαινε ανά 1000.
Γενικά παντού και πάντα ισχύει ότι αν το "ακούς" το μηχανάκι σου -και δεν μιλώ μόνο για την αλυσίδα - αυτό θα σε πάει πολυυυυυ μακρυά και χωρίς μπελάδες .
Για 400 δεν ξέρω ,δεν κρατάω τόσο ούτε αυτοκίνητο εγώ ,αλλά ότι έχω πάρει δεν μου έχει βγάλει τπτ και κυριολεκτω .
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Μια χαρά τα πήγε το συγκεκριμένο ,ακόμα και ο ίδιος ο μπιλ έχει εκπλαγεί.
Η αλυσίδα μπορεί να λαδωθει με ότι λάδι ,ακόμα και με ελαιόλαδο τότε που ήταν φθηνό ,αρκεί να μην την ξεχνάς και να την λαδωνεις συχνά .
Λογικά την λαδωνε μετά από κάθε βόλτα (χωμάτινη σίγουρα ).
Εγώ για παράδειγμα όταν Λάδωνα μόνο με βαλβολινη ,την έβλεπα ότι πάνω από 200χ.δεν.
Οπότε και ξαναλαδωνα και όλα κομπλέ.
Με το μοτουλ φακτορι λαην πήγαινε ανά 1000.
Γενικά παντού και πάντα ισχύει ότι αν το "ακούς" το μηχανάκι σου -και δεν μιλώ μόνο για την αλυσίδα - αυτό θα σε πάει πολυυυυυ μακρυά και χωρίς μπελάδες .
Για 400 δεν ξέρω ,δεν κρατάω τόσο ούτε αυτοκίνητο εγώ ,αλλά ότι έχω πάρει δεν μου έχει βγάλει τπτ και κυριολεκτω .
Εντάξει, αν κάποιος δεν έχει το σαράκι, κόλλημα το λέω εγώ, να αλλάζει συνεχώς αυτοκίνητα, μηχανές, κινητά, υπολογιστές κλπ κ αν αυτό που έχει τον ευχαριστεί, τότε γιατί να κάνει αλλαγές;
Ο Bill, μπορεί να αγοράσει οποιαδήποτε μοτοσυκλέτα θέλει, καινούργια ή μεταχειρισμένη.
Απλά, δεν θέλει, γιατί αυτή που έχει τώρα τον καλύπτει σχεδόν ολοκληρωτικά
 
Top Bottom