HONDA NC 700 (?).000 χλμ ?

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.347
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
... οχι! μην λετε για πιστονια και ειδικα για ελατηρια εδω μεσα .... ποσες φορες θα το πω .......!.Samurai suicide

Εχω και κεινο το ΄ρδελο το cbf250 που πρεπει να΄χει πιασει τις 100.000 χιλ. και με κοροιδευει καθε μερα .....! Laugh 1
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
... οχι! μην λετε για πιστονια και ειδικα για ελατηρια εδω μεσα .... ποσες φορες θα το πω .......!.Samurai suicide

Εχω και κεινο το ΄ρδελο το cbf250 που πρεπει να΄χει πιασει τις 100.000 χιλ. και με κοροιδευει καθε μερα .....! Laugh 1
Όχι αδερφέ μου, λάθος θέμα διαβάζεις, φύγε γρήγορα από δω, θα στενοχωρηθείς αν τα γράψω όλα στο λέω..Joy
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πιστόνια + ελατήρια το ελάχιστο.

Εγώ αντιθέτως Μπάμπη το νούμερο 300 με τρία μηδενικά τόχω δει μόνο στα τρία μηδενικά φίλε γιατί το ψέμα πάει σύννεφο δυστυχώς.
Έχω δει πραγματικά 150-160-200.000 αλλά μετά τέλος τα λάχανα και πάλι καλά ε?
Αυτό που βλέπεις παραπάνω πάντως εγγυημένα έχει τόσα και απροβλημάτιστα και μάλιστα με μη τόσο προβλεπόμενη συντήρηση.
Τάπε παραπάνω ο Πάνος αλλά χρειάζεται διευκρίνηση μιας και γιατί να ξέρετε τι προβλέπεται?

Γράφει λοιπόν ο Πάνος και εγώ βάζω σε παρένθεση τα προβλεπόμενα :
Βαλβίδες ρυθμίζει κάθε 100.000 km (24.000 έλεγχος και αν χρειάζεται ρύθμιση, έχει κοκοράκια και ο έλεγχος - ρύθμιση είναι παιχνίδι) , αλλάζει μπουζί στις 48.000 km (48.000 προβλέπεται όντως), λάδια στις 12-13.000 km (12.000 ή κάθε χρόνο).
Πήγε ήρθε Βόρειο Ακρωτήρι σε 8 μέρες αν θυμάμαι καλά, 13.000 χλμ και λάδια δεν άλλαξε. Τάπα συνέχεια.

Υ.Γ. Μακάρι να ισχύει και σε άλλα πραγματικά. Προσωπικά πάντως 40 χρόνια καβάλα και βάλε δεν έχω δει αληθινά, πάει το ψέμα και η ομερτά σύννεφο. Άστα να πάνε...
Εχω δει εγω...αλλα δεν εχει τοσο σημασια..
Για πε ρε σαββα, ποσο καιει το εργαλειο? Αληθεια ομως.
Και με τι ταχυτητες το ταξιδευεις?
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.481
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
... οχι! μην λετε για πιστονια και ειδικα για ελατηρια εδω μεσα .... ποσες φορες θα το πω .......!.Samurai suicide

Εχω και κεινο το ΄ρδελο το cbf250 που πρεπει να΄χει πιασει τις 100.000 χιλ. και με κοροιδευει καθε μερα .....! Laugh 1
Σε έχω λύση.
Κάνε τραμπα τα μοτερια.
Θα ησυχάησσσσσ
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εχω δει εγω...αλλα δεν εχει τοσο σημασια..
Για πε ρε σαββα, ποσο καιει το εργαλειο? Αληθεια ομως.
Και με τι ταχυτητες το ταξιδευεις?
Ας ξεκινήσουμε από την σιχαμένη εθνική. Εκεί λόγο του ότι τη σιχαίνομαι με μηχανάκι και ανάλογα με τους συνοδοιπόρους, συνήθως πάω με συνεχή πορεία 140-160. Κατανάλωση 4,3 στα 100 χλμ μέση. Χειμώνα με καλοκαίρι υπάρχει μικρή διαφορά τον χειμώνα προς τα πάνω φυσικά ήτοι περί τα 4,5/100. 5 λίτρα στα 100 συνεχώς καρφωμένο στα 170 από Θεσσαλονίκη μέχρι σπίτι. Υπάρχουν διαφοροποιήσεις αλλά μικρές.

Επαρχιακό τώρα σβέλτα είμαι στα 3,2-3,6 στα 100 κατά μέσο όρο (σχετικό για τον καθένα το <<σβέλτα>> ξέρω αλλά πώς να το πω, δες τα βίντεο και δεν υπάρχει καμία παρέμβαση σε αυτά γιατί κάτι καλαμπουρίζαμε περί 1,5 επί και τέτοια. Θα τα δεις στην υπογραφή μου κάτω πούναι το κανάλι μου με πολύ ροκιά επένδυση).

Το ψέμα Μπάμπη προσωπικά το απεχθάνομαι όπως και άλλα θέματα χαρακτήρα που δεν τα κρύβω και γι' αυτό δεν είμαι γούτσου γούτσου με όλους και ποσώς με ενδιαφέρει οπότε αναμένω να μας απελευθερώσουν και έλα μαζί μας να δεις αλλά προειδοποιώ ότι προσωπικά δεν νιώθω βόλτα αν δεν παίζει στα 500 χλμ ημερήσια με την ελάχιστη δυνατή εθνική. Έτσι θα τα δεις όλα πρώτο χέρι.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ας ξεκινήσουμε από την σιχαμένη εθνική. Εκεί λόγο του ότι τη σιχαίνομαι με μηχανάκι και ανάλογα με τους συνοδοιπόρους, συνήθως πάω με συνεχή πορεία 140-160. Κατανάλωση 4,3 στα 100 χλμ μέση. Χειμώνα με καλοκαίρι υπάρχει μικρή διαφορά τον χειμώνα προς τα πάνω φυσικά ήτοι περί τα 4,5/100. 5 λίτρα στα 100 συνεχώς καρφωμένο στα 170 από Θεσσαλονίκη μέχρι σπίτι. Υπάρχουν διαφοροποιήσεις αλλά μικρές.

Επαρχιακό τώρα σβέλτα είμαι στα 3,2-3,6 στα 100 κατά μέσο όρο (σχετικό για τον καθένα το <<σβέλτα>> ξέρω αλλά πώς να το πω, δες τα βίντεο και δεν υπάρχει καμία παρέμβαση σε αυτά γιατί κάτι καλαμπουρίζαμε περί 1,5 επί και τέτοια. Θα τα δεις στην υπογραφή μου κάτω πούναι το κανάλι μου με πολύ ροκιά επένδυση).

Το ψέμα Μπάμπη προσωπικά το απεχθάνομαι όπως και άλλα θέματα χαρακτήρα που δεν τα κρύβω και γι' αυτό δεν είμαι γούτσου γούτσου με όλους και ποσώς με ενδιαφέρει οπότε αναμένω να μας απελευθερώσουν και έλα μαζί μας να δεις αλλά προειδοποιώ ότι προσωπικά δεν νιώθω βόλτα αν δεν παίζει στα 500 χλμ ημερήσια με την ελάχιστη δυνατή εθνική. Έτσι θα τα δεις όλα πρώτο χέρι.
Ρε παλιοχαρακτήρα...επίτηδες το κάνεις για να βάλουμε τα κλάματα; Tooth
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.481
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
πηγα ειδα τα specs....
Δεν περιμενα οτι θα εβγαζαν τετοια μοτοσυκλετα..εντελως κοντρα στο κατεστημενο.
Το μοτερ ειναι τελειως αυτοκινηταδικο...73 x 80. δηλαδη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ουτε αυτοκινητο δε θα βρεις πια Tooth
Ουτε τα παλια Κ100 και diversion..
το τρανσαλπ ειναι ΣΠΟΡ μπροστα τουabcde

εχουν δωσει και μεγαλο μεταξονιο και ιχνος 110mm..Μ αρεσει!!
Μπραβο στη χονταρα....που τολμησε να κανει τη διαφορα..
Βρε σαββα, που εχει το κοκκινο? στις 6.000??Tooth
Εγω γουσταρω παντως
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτό φίλε δεν το αποκλείω καθόλου μα καθόλου. eye
Αρκούδο πάνω σε NC πάντως δεν έχω δει μέχρι σήμερα θα χωράς βρε σύ ? Tooth Tooth Tooth Tooth
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.481
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αρκούδο πάνω σε NC πάντως δεν έχω δει μέχρι σήμερα θα χωράς βρε σύ ? Tooth Tooth Tooth Tooth
Μέχρι να πάρω εγώ θα έχει βγει το NC850 υβριδικό με ηλεκτροκινηση στον μπροστά τροχό και μεγάλο πορτ μπαγκάζ στο ντεπόζιτο.
Μια χαρά θα χωράω
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.481
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ερχεται και το μοντελο του ΄21 παρακαλω ..... ισως μαζι με το σκουτερακι μου .....! Tooth
Ήρθε ,το πήρε ο Στρατός που μας φτιάχνει τα μπλουζάκια.
Το εφταμισο ,παντου καλύτερο από τα προηγουμενα
Σκέψου το .
Θα σωθείς
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
πηγα ειδα τα specs....
Δεν περιμενα οτι θα εβγαζαν τετοια μοτοσυκλετα..εντελως κοντρα στο κατεστημενο.
Το μοτερ ειναι τελειως αυτοκινηταδικο...73 x 80. δηλαδη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ουτε αυτοκινητο δε θα βρεις Tooth
Ουτε τα παλια Κ100 και diversion..
το τρανσαλπ ειναι ΣΠΟΡ μπροστα τουabcde

εχουν δωσει και μεγαλο μεταξονιο και ιχνος 110mm..Μ αρεσει!!
Μπραβο στη χονταρα....που τολμησε να κανει τη διαφορα..
Βρε σαββα, που εχει το κοκκινο? στις 6.000??Tooth
Εγω γουσταρω παντως
6,5 Μπάμπη εκεί κοντά παίζει συνέχεια το μαύρο με τους μαλάκες πούμπλεξε... Ερχεται και το μοντελο του ΄21 παρακαλω ..... ισως μαζι με το σκουτερακι μου .....! Tooth

Για δες τώρα και τη ροπή του...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.481
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ερχεται και το μοντελο του ΄21 παρακαλω ..... ισως μαζι με το σκουτερακι μου .....! Tooth
Άντε ντε τι περιμένεις? Το σκουτ για δω μέσα και το άλλο ξέρεις....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γιατί στο bandid χωρούσε;
Το οπτικό θέμα δεν με πειράζει (το πως φαίνομαι πάνω)
Το εργονομικό να ταιριάζει και όλα γίνονται.
Κι επειδή το NC750 είναι εργονομικά σωστό και με όρθια θέση, είναι οκ για εμένα.
 
Top Bottom