τα κολληματα

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.464
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το πρόβλημα που είναι;

Δεν το έθεσα σαν πρόβλημα. Σαν γενικό κανόνα το είπα. Με τα πενφε κολλάς στην μάρκα και συνηθως και στον τύπο, περισσότερο απο άλλα μοντέλα και μάρκες.
Αντιστοιχη πραγματικότητα υπήρχε πριν 30 έως 10 χρόνια και στα Honda Ον-Οφ. Ξεκινουσες Τρανσαλπ, πηγαινες Αφρικα και μετά Βαραντερο. Ή καποιον απο αυτούς τους συνδυασμούς.

Τώρα στα χόντα μετά την μη αποδοχή του ΤΑ700 και την διακοπή του βαραντέρο ατόνισε το φαινόμενο. Το νέο Αφρικα άργησε να βγει για να κρατήσει τους πιστούς.

Τώρα ζει την αντίστοιχη 10ετια-20ετία η BMW και ειδικά η σειρά GS. Θα δείξει πόσο θα κρατήσει.

Υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά γενικά αν σου κάτσει θετικά ο συνδυασμός Boxer-Telelever-Paralever δύσκολα το αλλάζεις. Κι αν δεν σου κάτσει θετικά, δύσκολα και πάλι αλλάζεις γνώμη.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.464
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στα πεμφε συμβαίνει εξαρχής.
Η σε κάθεται το μηχανάκι στην πρώτη βόλτα (όπως εμένα για παράδειγμα ή ενός φίλου που το πήρε για δοκιμή και έφτασε Τρικαλα_τον ψαχναν_) ή όχι .
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.502
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το πρόβλημα που είναι;

Μιας και μιλαμε για κολληματα,αφου δεν σου λεει αυτος να σου πω εγω.

Υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κολλημενων αναβατων που κοιταζουν τι μηχανακι καβαλας για να σε κανουν η οχι παρεα.Μπορει να μην συμβαινει μονο σε Μπεμπεδες,αλλα αυτοι το εχουν τερματισει.Δεν πα να σαι ο μεγαλυτερος *****ολαμογιος,αν καβαλας Μπεμπε και εισαι το ιδιο ψωναρα με αυτους τους κανεις.

Φυσικα υπαρχουν και οι αλλοι Μπεμπεδες που κυκλοφορουν αναμεσα μας και χαιρομαι γι αυτο,που δεν τους καιγεται καρφι τι καβαλας αρκει να τους κανεις σαν ανθρωπος.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μιας και μιλαμε για κολληματα,αφου δεν σου λεει αυτος να σου πω εγω.

Υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κολλημενων αναβατων που κοιταζουν τι μηχανακι καβαλας για να σε κανουν η οχι παρεα.Μπορει να μην συμβαινει μονο σε Μπεμπεδες,αλλα αυτοι το εχουν τερματισει.Δεν πα να σαι ο μεγαλυτερος *****ολαμογιος,αν καβαλας Μπεμπε και εισαι το ιδιο ψωναρα με αυτους τους κανεις.

Φυσικα υπαρχουν και οι αλλοι Μπεμπεδες που κυκλοφορουν αναμεσα μας και χαιρομαι γι αυτο,που δεν τους καιγεται καρφι τι καβαλας αρκει να τους κανεις σαν ανθρωπος.


Φαντάσου να έγραφα εγώ τέτοιο πράγμα....
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Εγώ το rt που έχω τώρα παλιότερα το κορόιδευα... Τι μλκια ελεγα.. Το σκουτεροπενφε, σαν να το φούσκωσαν με τρόμπα είναι.. Τελικά το χτύπησα από περιέργεια να δω το μποξέρ και το τελεβελερ.. Για gs πήγαινα αλλά έβγαλα ένα εθνική και έφαγα αέρα έβαλα και στην κολοτσεπη

Μπα.. Μετα από 3 πενφε πήγα πήρα fjr
Μιας και μιλαμε για κολληματα,αφου δεν σου λεει αυτος να σου πω εγω.

Υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κολλημενων αναβατων που κοιταζουν τι μηχανακι καβαλας για να σε κανουν η οχι παρεα.Μπορει να μην συμβαινει μονο σε Μπεμπεδες,αλλα αυτοι το εχουν τερματισει.Δεν πα να σαι ο μεγαλυτερος *****ολαμογιος,αν καβαλας Μπεμπε και εισαι το ιδιο ψωναρα με αυτους τους κανεις.

Φυσικα υπαρχουν και οι αλλοι Μπεμπεδες που κυκλοφορουν αναμεσα μας και χαιρομαι γι αυτο,που δεν τους καιγεται καρφι τι καβαλας αρκει να τους κανεις σαν ανθρωπος.
Οταν ειχα το μπεεμβε καπου το 2008 ειχανε κοπιτιπιτα στο Λουτρακι.
Μου λεει ενας φιλος παμε? Πηγα ειδα και απηλθα! Χαιρομαι πραγματικα
που ανηκω στους τελευταιους που αναφερεις!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Φαντάσου να έγραφα εγώ τέτοιο πράγμα....
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Έχει γραφτεί κι από άλλους παλιότερα.

Αρέσει δεν αρέσει,αυτό που είναι αλήθεια, υπάρχουν χειροπιαστά παραδείγματα δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από όποιον κι αν το γράψει.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.464
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μιας και μιλαμε για κολληματα,αφου δεν σου λεει αυτος να σου πω εγω.

Υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κολλημενων αναβατων που κοιταζουν τι μηχανακι καβαλας για να σε κανουν η οχι παρεα.Μπορει να μην συμβαινει μονο σε Μπεμπεδες,αλλα αυτοι το εχουν τερματισει.Δεν πα να σαι ο μεγαλυτερος *****ολαμογιος,αν καβαλας Μπεμπε και εισαι το ιδιο ψωναρα με αυτους τους κανεις.

Φυσικα υπαρχουν και οι αλλοι Μπεμπεδες που κυκλοφορουν αναμεσα μας και χαιρομαι γι αυτο,που δεν τους καιγεται καρφι τι καβαλας αρκει να τους κανεις σαν ανθρωπος.
Παραδίπλα που γράφεις κιόλας ,είδες τέτοια αντιμετώπιση ως προς το άτομο σου;
Τουλάχιστον να με πεις ,έστω για την πίτα που συμμετείχες.
Γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη .

Επίσης έτυχα μπροστά σε φάση στο Πήλιο σε εκδρομή δικιά μας που *****αρος (ναι θα τον χαρακτηρίσω) σε αντιμετώπισε σαν πολίτη Δευτέρας κατηγορίας.

Τι θέλω να πω ;
Τρι*****ες υπάρχουν παντού να ξετε ,δεν είναι μαζεμένοι κάπου .

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.502
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φαντάσου να έγραφα εγώ τέτοιο πράγμα....
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Έχει γραφτεί κι από άλλους παλιότερα.

Αρέσει δεν αρέσει,αυτό που είναι αλήθεια, υπάρχουν χειροπιαστά παραδείγματα δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από όποιον κι αν το γράψει.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.464
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Για την ιστορία θα το έτρωγε το μπουκάλι της λεμονάδας στο κεφάλι από μένα γιατί το έχει ξανακάνει άλλη μια φορά.
Σε εσένα το έκανε ,δε ξέρω αν είναι τυχαίο που καβαλάει πεμφε

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά γενικά αν σου κάτσει θετικά ο συνδυασμός Boxer-Telelever-Paralever δύσκολα το αλλάζεις. Κι αν δεν σου κάτσει θετικά, δύσκολα και πάλι αλλάζεις γνώμη.

Θα συμφωνησω.Ο συνδυασμος μποξερ τελεβελερ (οχι το παραβελερ γιατι κ αλυσιδα να ειχε το ιδιο θαταν, μη σου πω και καλυτερα) δινει αλλη οδικη συμπεριφορα.

Εγω τον δοκιμασα σε μηχανη μαμουθ με πολυ βαρος μπροστα(ραδιοφωνο αυτοκινητου, ηχεια, ηλεκτρομοτερ ζελατινας) και με κερδισε.
Σκεψου να ειχα GS.

Οι ''γρηγοροι'' που εχουν συνηθισει να μειωνετε η καστερ στα φρενα πριν τη στροφη και να μπαινουν αερα, δεν ειναι για τελεβελερ, η πλειοψηφια ομως θα στριψει καλυτερα.

Ολοι αυτοι λοιπον με τα τζι ες 1200αρια, που εχουν και μοτερ που στροφαρει και οχι πομονα, δυσκολα πανε σε αλλη μηχανη .
Οτι ειναι βεβαιως ψωνια (υπαρχουν και εξαιρεσεις) το γνωριζουν και οι πετρεςLaugh
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Παραδίπλα που γράφεις κιόλας ,είδες τέτοια αντιμετώπιση ως προς το άτομο σου;
Τουλάχιστον να με πεις ,έστω για την πίτα που συμμετείχες.
Γιατί εγώ έχω άλλη αντίληψη .

Επίσης έτυχα μπροστά σε φάση στο Πήλιο σε εκδρομή δικιά μας που *****αρος (ναι θα τον χαρακτηρίσω) σε αντιμετώπισε σαν πολίτη Δευτέρας κατηγορίας.

Τι θέλω να πω ;
Τρι*****ες υπάρχουν παντού να ξετε ,δεν είναι μαζεμένοι κάπου .
Κρατάω το τελευταίο που είναι αλήθεια.

Δεν αναφέρθηκε από κάποιον οπότε η αναφορά σε άλλο χώρο είναι λάθος κατά τη γνώμη μου.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.464
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μερικοι έχουν γεννηθεί *****ές, δεν γιναν στην πορεία ,ότι μηχανάκι και να καβαλαν

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Υπαρχει μια μεγαλη μεριδα κολλημενων αναβατων που κοιταζουν τι μηχανακι καβαλας για να σε κανουν η οχι παρεα..Δεν πα να σαι ο μεγαλυτερος *****ολαμογιος,αν καβαλας Μπεμπε και εισαι το ιδιο ψωναρα με αυτους τους κανεις.

.

o λόγος που ποτέ δεν σκέφτηκα για αγορά τη μάρκα αυτή....
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Φαντάσου να έγραφα εγώ τέτοιο πράγμα....
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Λοιπον σας παω αλλου το post! To εχω ζησει και σε αυτοκινητα αυτο!
Ολοι λιγο πολυ θα εχουμε εναν φιλο με CITROEN με υδροπνευματικη ομως.
DS GS-GSA CΧ BX XANTIA XM C5 δεν θυμαμαι αλλα. Θυμαμαι περιπτωσεις
αγοραστων καινουργιων και μτχ που δεν τα αλλαζαν με τπτ!
Πωλητης 10 χρονια στην CITROEN σας μιλαω εκ πειρας!
 
Top Bottom