Τι θα αγοράζατε μέχρι 300-500 κυβικά για...

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η γενιά των '90s αποτελείται από τις πιο πλήρεις, γρήγορες και άσπαστες μοτοσυκλέτες.
Στα 80ς ..ειχαμε ασπαστα αλλα κρατημα μηδεν
Απ το 00 και μετα..Το μαρκετινγ μπαινει δυναμικα (βασικα μπαινει στα τελη 80ς...αλλα μετα ξεφτιλιστηκε νομιζω
Η γενια των 90ς ειναι the golden era
 

airmav

new member
Δημοσιεύσεις
34
Ηλικία
44
Περιοχή
αττικη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR1200x
Όνομα
tassos pap
Αυτό πρέπει να το έχουν ξεχάσει μέχρι και οι εργαζόμενοι στην Honda Ελλάδας.
Αμφιβάλω αν κυκλοφορούν πάνω απο 5 σε καλή λειτουργική κατάσταση σε όλη την χώρα.
Θα ήταν ομολογουμένως ενα καλό project λοιπον
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για πείτε όσοι έχετε άποψη για σκούτερ γενικώς.
Αξίζει η διαφορά χρημάτων που ζητάνε τα Ιαπωνικά έναντι των Ιταλικών, Ταιβανέζικων, Κορεάτικων και Κινέζικων στα ίδια κυβικά; cdefghigi

Κοιτάζω για κάτι στα 250-400 κυβικά τελικά. Εκεί έκατσε η μπίλια. Και να είναι λίγο ευρύχωρο. Αλλά βλέπω πως παλιότερα τα είχαν πιο ευρύχωρα τα σκούτερ. Τόσο όσο πάνε και τα συμπιέζουν σε διαστάσεις. cdefghigi
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.815
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Zontes m310 με 4495 το πήρε ένας φίλος μου προ δύο ημερών,το έκανα τέστ εντυπωσιακό. Μείον είναι ο χώρος κάτω από την σέλα, αλλά βάζεις βαλίτσα . Μεγάλη αυτονομία πάνω από 340χλμ πολύ μπανικο εμφανισιακά δυνατό σχεδόν 34 άλογα και τελική πάνω από 160 και πολλά άλλα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Για πείτε όσοι έχετε άποψη για σκούτερ γενικώς.
Αξίζει η διαφορά χρημάτων που ζητάνε τα Ιαπωνικά έναντι των Ιταλικών, Ταιβανέζικων, Κορεάτικων και Κινέζικων στα ίδια κυβικά; cdefghigi

Κοιτάζω για κάτι στα 250-400 κυβικά τελικά. Εκεί έκατσε η μπίλια. Και να είναι λίγο ευρύχωρο. Αλλά βλέπω πως παλιότερα τα είχαν πιο ευρύχωρα τα σκούτερ. Τόσο όσο πάνε και τα συμπιέζουν σε διαστάσεις. cdefghigi
Διαστασεις μειωνουν για λογους κοστους και πρακτικους για να χωρανε στην κινηση.

Δεν ειμαι γνωστης Αποστολη,αλλα θα σου προτεινα αυτο με τα λιγοτερα πλαστικα,η καποιο μεταλλικο.

Δεν ξερω ποιες ειναι οι διαφορες στις τιμες τους αλλα θα ξεκινουσα απο Ιαπωνια και μετα Ταιβαν.Οι Κινεζοι δεν ειναι αξιοπιστοι και οι Ιταλοι πουλαν φυκια για μεταξωτες κορδελες.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Για πείτε όσοι έχετε άποψη για σκούτερ γενικώς.
Αξίζει η διαφορά χρημάτων που ζητάνε τα Ιαπωνικά έναντι των Ιταλικών, Ταιβανέζικων, Κορεάτικων και Κινέζικων στα ίδια κυβικά; cdefghigi

Κοιτάζω για κάτι στα 250-400 κυβικά τελικά. Εκεί έκατσε η μπίλια. Και να είναι λίγο ευρύχωρο. Αλλά βλέπω πως παλιότερα τα είχαν πιο ευρύχωρα τα σκούτερ. Τόσο όσο πάνε και τα συμπιέζουν σε διαστάσεις. cdefghigi


Πες και συ @Babis flou. Tooth
Mισο να τον φωναξω θα κοιτάει το Rt στα ... μούτρα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Zontes m310 με 4495 το πήρε ένας φίλος μου προ δύο ημερών,το έκανα τέστ εντυπωσιακό. Μείον είναι ο χώρος κάτω από την σέλα, αλλά βάζεις βαλίτσα . Μεγάλη αυτονομία πάνω από 340χλμ πολύ μπανικο εμφανισιακά δυνατό σχεδόν 34 άλογα και τελική πάνω από 160 και πολλά άλλα
Αν το δεις ρε συ, σαν 125άρι είναι σε μέγεθος αυτό! Tooth
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.815
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Αν το δεις ρε συ, σαν 125άρι είναι σε μέγεθος αυτό! Tooth
Έχω τι st200 symphony και είναι σχεδόν ίδια. Και με βάρος κοντά στα 180 κιλά. Ναι δίκιο έχεις αλλά όταν το καβαλήσεις θα μου πεις τι αίσθηση σου δίνει!! Εγώ επειδή έχω τον κουβά χαχααχ και έχει ι αδερφός μου το tmax το παλιό σου λέω δίνει την αίσθηση μεγαλύτερης μηχανής απλά δοκίμασε το αυτό
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Για πείτε όσοι έχετε άποψη για σκούτερ γενικώς.
Αξίζει η διαφορά χρημάτων που ζητάνε τα Ιαπωνικά έναντι των Ιταλικών, Ταιβανέζικων, Κορεάτικων και Κινέζικων στα ίδια κυβικά; cdefghigi

Κοιτάζω για κάτι στα 250-400 κυβικά τελικά. Εκεί έκατσε η μπίλια. Και να είναι λίγο ευρύχωρο. Αλλά βλέπω πως παλιότερα τα είχαν πιο ευρύχωρα τα σκούτερ. Τόσο όσο πάνε και τα συμπιέζουν σε διαστάσεις. cdefghigi
Nαι το αξίζουν.

Θα το καταλάβεις άμεσα όταν κάνεις τεστ σε κάποια.

Παράδειγμα δικό μου πήγα με ένα ΣΥΜ 200άρι δικάβαλο (καινούργιο, στρωμένο με λίγα χλμ) να πάρουμε μια νέα μοτό και να το φέρω πίσω (το ΣΥΜ).
Προσωπικά έχω PCX.
Μου φάνηκε ότι δεν πάταγε όπως το δικό μου, τα φρένα επίσης όχι όπως τα θέλω και γενικά προσωπικά δεν θα το έπαιρνα, καμία σχέση στο πως πατάει - πάει, στρίβει, φρενάρει το Ταϊβάν με το Τζαπάν (Ιταλικό made αλλά λέμε τώρα).
Όχι ότι δεν είναι καλό το ΣΥΜοριτάκι ε ? Αλλά δεν είναι όπως το άλλο.

Και δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες όπως ότι αντίστοιχο ήθελε αλλαγή στις δισκόπλακες σε φίλο στις 12.000 χλμ μπρος πίσω που γίνανε λες και είναι από χαρτί, ότι για να βγει το πίσω ψαλίδι ήθελε εξολκέα και άλλα που δεν μου αρέσουν προσωπικά και τα θεωρώ δεύτερα σε ποιότητα.

Αν υπάρχουν τα χρήματα για μένα γιαπωνέζικο αν όχι και ένα ΣΥΜοριτάκι είναι τίμιο.

Άποψή μου ε ? ooops
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.815
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Nαι το αξίζουν.

Θα το καταλάβεις άμεσα όταν κάνεις τεστ σε κάποια.

Παράδειγμα δικό μου πήγα με ένα ΣΥΜ 200άρι δικάβαλο (καινούργιο, στρωμένο με λίγα χλμ) να πάρουμε μια νέα μοτό και να το φέρω πίσω (το ΣΥΜ).
Προσωπικά έχω PCX.
Μου φάνηκε ότι δεν πάταγε όπως το δικό μου, τα φρένα επίσης όχι όπως τα θέλω και γενικά προσωπικά δεν θα το έπαιρνα, καμία σχέση στο πως πατάει - πάει, στρίβει, φρενάρει το Ταϊβάν με το Τζαπάν (Ιταλικό made αλλά λέμε τώρα).
Όχι ότι δεν είναι καλό το ΣΥΜοριτάκι ε ? Αλλά δεν είναι όπως το άλλο.

Και δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες όπως ότι αντίστοιχο ήθελε αλλαγή στις δισκόπλακες σε φίλο στις 12.000 χλμ μπρος πίσω που γίνανε λες και είναι από χαρτί, ότι για να βγει το πίσω ψαλίδι ήθελε εξολκέα και άλλα που δεν μου αρέσουν προσωπικά και τα θεωρώ δεύτερα σε ποιότητα.

Αν υπάρχουν τα χρήματα για μένα γιαπωνέζικο αν όχι και ένα ΣΥΜοριτάκι είναι τίμιο.

Άποψή μου ε ? ooops
Έτσι είναι Σάββα. Η τιμή διαμορφώνει πολλές επιλογές αλλά περιορίζει σε κυβικά!! Δεν μπορείς να έχεις το καλύτερο με φουλ εξοπλισμό και να είναι το ταχύτερο και το πιο φτηνό, αναγκαστικά πας σε Μπρους Λι χαχαχα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γενικά ακούω καλά πράγματα και για τις δύο.
Αν "αποκρυπτογραφώ" καλά αυτά που διαβάζω, η Kymko υπερέχει σε επιδόσεις ενώ η Sym έχει πιο φτηνά σέρβις.

Αλλά όσοι ξέρουν ας διαφωτίσουν.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.815
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Απο τα ασιατικά προτιμάτε τα Sym ή τα Kymco;
Το δικό μου έχει καλό όνομα για μες στην πόλη είναι εξαιρετικό!! Μέχρι εκεί όμως.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το μεγάλο σέρβις έχει 140€ φίλτρα λάδια και ιμάντες και μπίλιες.
Το δικό σου το 200αράκι δεν είναι; Με τους μεγάλους τροχούς;
Νομίζω είσαι στην μικρή κατηγορία που τα σέρβις είναι φτηνότερα.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.815
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Το δικό σου το 200αράκι δεν είναι; Με τους μεγάλους τροχούς;
Νομίζω είσαι στην μικρή κατηγορία που τα σέρβις είναι φτηνότερα.
Ναι έτσι είναι όπως λες
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ποια είναι τα έξοδα (κατανάλωση-συντήρηση) ενος 400cc κινέζικου σκούτερ σε σχέση με μια μονοκύλινδρη κινεζική μηχανή?
Είναι πιο πολύέξοδο ένα σκούτερ;
 
Top Bottom