Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@notakos600
Με βάση το manual: D.I.D 428 100 links και το γρανάζωμα απο το εργοστάσιο είναι 14-34
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Βάλε την 108 κι αν περισσέψει την κόβεις.
Κοντή να μην είναι Τάσο.
Μακριά ας είναι θα σε αρέσει..... abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Η καραντίνα βαράει βλέπω ε; abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Δεν είναι μόνο η καραντίνα Τάσο!
Είναι και τα γεράματα που τους έχουν βαρέσει!!
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Αχ εζυυυ, που είναι αυτές οι βόλτες όταν ανέμιζε το μαλλί σου πάνω στον ληστή Rolling
Έρχονται μαρη τρελή!!!
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Παρατήρηση για πρακτική που θεωρώ απαράδεκτη ......
Από κατάστημα του χώρου ιδιαίτερα δημοφιλές τα τελευταία χρόνια, παρατήρησα για ακόμα μια φορά (το έχω παρατηρήσει και στο παρελθόν σε αντικείμενα που επι τούτου παρατηρούσα ιστορικό εξέλιξης τιμών) ότι πριν τις πολυδιαφημισμένες εκπτώσεις της Παρασκευής, σε ορισμένα προσφερόμενα υπήρξε αναπροσαρμογή τιμής .......

Τη συγκεκριμένη πρακτική τη θεωρώ κουτοπονηριά και κοροϊδία σε σημείο αηδίας - περίμενα κάτι καλύτερο από τους συγκεκριμένους καθώς πλέον είναι καλά εδραιωμένοι στην εγχώρια αγορά και αυτό βλάπτει την εικόνα τους

Bcdef Bcdef Bcdef Bcdef
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Παρατήρηση για πρακτική που θεωρώ απαράδεκτη ......
Από κατάστημα του χώρου ιδιαίτερα δημοφιλές τα τελευταία χρόνια, παρατήρησα για ακόμα μια φορά (το έχω παρατηρήσει και στο παρελθόν σε αντικείμενα που επι τούτου παρατηρούσα ιστορικό εξέλιξης τιμών) ότι πριν τις πολυδιαφημισμένες εκπτώσεις της Παρασκευής, σε ορισμένα προσφερόμενα υπήρξε αναπροσαρμογή τιμής .......

Τη συγκεκριμένη πρακτική τη θεωρώ κουτοπονηριά και κοροϊδία σε σημείο αηδίας - περίμενα κάτι καλύτερο από τους συγκεκριμένους καθώς πλέον είναι καλά εδραιωμένοι στην εγχώρια αγορά και αυτό βλάπτει την εικόνα τους

Bcdef Bcdef Bcdef Bcdef
"Eλα ρε "Αγγελε σοβαρά; Γίνονται αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα; Μισό να μαζέψω το σαγόνι μου από το πάτωμα.
Ποτέ Black Friday από Ελλάδα, πάντα από εξωτερικό, πήρα την SENA SRL 220€ από Helmet City (Black Friday) τιμή Ελλάδας 300€ , ενώ είχε 309€ πριν Black Friday , συγκεκριμένο μαγαζί διαφήμιζε από 339€ μόνο 300€, Πώς ρε μεγάλε 339€? 309€ είχε πρίν τρείς ημέρες...
Θέλω το σχόλιο του @Drake Ramore εδώ για το σκεπτικό των εδώ καταστημάτων.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
"Eλα ρε "Αγγελε σοβαρά; Γίνονται αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα; Μισό να μαζέψω το σαγόνι μου από το πάτωμα.
Ποτέ Black Friday από Ελλάδα, πάντα από εξωτερικό, πήρα την SENA SRL 220€ από Helmet City (Black Friday) τιμή Ελλάδας 300€ , ενώ είχε 309€ πριν Black Friday , συγκεκριμένο μαγαζί διαφήμιζε από 339€ μόνο 300€, Πώς ρε μεγάλε 339€? 309€ είχε πρίν τρείς ημέρες...
Θέλω το σχόλιο του @Drake Ramore εδώ για το σκεπτικό των εδώ καταστημάτων.
Βασικά δεν υποστηρίζω ότι είναι καθολικό το φαινόμενο, είτε όσον αφορά όλα τα μαγαζιά του χώρου, είτε όσον αφορά το σύνολο των προσφερόμενων από το εν λόγω μαγαζί (πράγματι έβγαλε και αρκετά πράγματα σε πολύ καλές τιμές).
Απλά όταν διαπιστώνεις τη συγκεκριμένη πρακτική ξενερώνεις σφόδρα - ειδικά αν πρόκειται για προϊόν που έχει κυαλάρει εδώ και καιρό όποτε είσαι σίγουρος για το τι έγινε.

Αποτέλεσμα, όπως το αναφέρεις και εσύ στην περίπτωσή σου, οι αγορές μου από αλλού προφανώς ......
(μεγειές η SENΑ επί τη ευκαιρία !!!!!! )
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Παρατήρηση για πρακτική που θεωρώ απαράδεκτη ......
Από κατάστημα του χώρου ιδιαίτερα δημοφιλές τα τελευταία χρόνια, παρατήρησα για ακόμα μια φορά (το έχω παρατηρήσει και στο παρελθόν σε αντικείμενα που επι τούτου παρατηρούσα ιστορικό εξέλιξης τιμών) ότι πριν τις πολυδιαφημισμένες εκπτώσεις της Παρασκευής, σε ορισμένα προσφερόμενα υπήρξε αναπροσαρμογή τιμής .......

Τη συγκεκριμένη πρακτική τη θεωρώ κουτοπονηριά και κοροϊδία σε σημείο αηδίας - περίμενα κάτι καλύτερο από τους συγκεκριμένους καθώς πλέον είναι καλά εδραιωμένοι στην εγχώρια αγορά και αυτό βλάπτει την εικόνα τους

Bcdef Bcdef Bcdef Bcdef
Ειναι το γνωστο μαγαζί οπου εχουμε συναντηθεί εκει μέσα Αγγελε;;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ειναι το γνωστο μαγαζί οπου εχουμε συναντηθεί εκει μέσα Αγγελε;;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Oh yes ......
Και την πρώτη φορά που παρατήρησα κάτι ανάλογο το θεώρησα λάθος, απροσεξία ή κάτι
Ε τώρα όμως ...... δεν έτυχε, πέτυχε !
(το παρατήρησα σε αυτή τη φάση σε τρία προϊόντα που είχα στα υπόψη και περίμενα τις εκπτώσεις - φτηνότερα βγαίνουν και πάλι σε σχέση με πριν αλλά όχι τόσο όσο βάσει διαφημιζόμενων εκπτώσεων)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Βασικά δεν υποστηρίζω ότι είναι καθολικό το φαινόμενο, είτε όσον αφορά όλα τα μαγαζιά του χώρου, είτε όσον αφορά το σύνολο των προσφερόμενων από το εν λόγω μαγαζί (πράγματι έβγαλε και αρκετά πράγματα σε πολύ καλές τιμές).
Απλά όταν διαπιστώνεις τη συγκεκριμένη πρακτική ξενερώνεις σφόδρα - ειδικά αν πρόκειται για προϊόν που έχει κυαλάρει εδώ και καιρό όποτε είσαι σίγουρος για το τι έγινε.

Αποτέλεσμα, όπως το αναφέρεις και εσύ στην περίπτωσή σου, οι αγορές μου από αλλού προφανώς ......
(μεγειές η SENΑ επί τη ευκαιρία !!!!!! )
Δυστυχώς ΤΕΙΝΕΙ να γίνει καθολικό.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Oh yes ......
Και την πρώτη φορά που παρατήρησα κάτι ανάλογο το θεώρησα λάθος, απροσεξία ή κάτι
Ε τώρα όμως ...... δεν έτυχε, πέτυχε !
(το παρατήρησα σε αυτή τη φάση σε τρία προϊόντα που είχα στα υπόψη και περίμενα τις εκπτώσεις - φτηνότερα βγαίνουν και πάλι σε σχέση με πριν αλλά όχι τόσο όσο βάσει διαφημιζόμενων εκπτώσεων)

Εγω θα πηγαινα και θα τους το εκανα θεμα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν υπάρχει νόημα να γίνει θέμα.
Απλά μπαίνουν black year list αντί για Black Friday και αν συνεχίσουν την κουτοπονηριά Black List for ever.
Μας έχουν πάρει πρέφα ή έτσι ή αλλιώς ότι είμαστε αρρωστάκια και τα πάντα που αφορούν μοτό είναι πιασω...λικα αλλά έτσι το τερματίζουν.
 
N

notakos600

Guest
Δεν υπάρχει νόημα να γίνει θέμα.
Απλά μπαίνουν black year list αντί για Black Friday και αν συνεχίσουν την κουτοπονηριά Black List for ever.
Μας έχουν πάρει πρέφα ή έτσι ή αλλιώς ότι είμαστε αρρωστάκια και τα πάντα που αφορούν μοτό είναι πιασω...λικα αλλά έτσι το τερματίζουν.
Ήδη υπερκοστολογουν κάτι που από εξωτερικό είναι φθηνότερο.
Ας όψεται το τελωνείο και η ταλαιπωρία.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ήδη υπερκοστολογουν κάτι που από εξωτερικό είναι φθηνότερο.
Ας όψεται το τελωνείο και η ταλαιπωρία.
Θέλει ψάξιμο Παναγιώτη πολύ που συνεπάγεται χρόνο για όσους διαθέτουν.
Αν γίνει το ψάξιμο βρίσκεις ευκαιρίες στα πάντα σχεδόν.
Ειδικά οι Κινέζοι έχουν πλέον αποθήκες και Ευρώπη και το τελωνείο δεν υφίσταται ούτε οι καθυστερήσεις.

Υπάρχουν όμως και τίμια - λογικά Ελληνικά μαγαζιά που οπωσδήποτε αξίζουν την προτίμησή μας και στο πλαίσιο του να στηρίξουμε τον συμπατριώτη μας που προσπαθεί να επιβιώσει σε πολύ δύσκολους καιρούς. Μην παρεξηγηθώ, εννοώ αυτούς που αξίζουν ως λογικοί - τίμιοι.
Και αυτοί όμως θέλουν ψάξιμο για να βρεθούν.
 
Top Bottom