Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
O Νόμος του Μέρφυ, μου έχει τύχει πρόβλημα στο προηγούμενο αμάξι και όποτε το πήγαινα στον μάστορα δούλευε φουσέκι.....
Ηταν η καλωδιωση του Hall sensor(mati strofaloy)
Ο ανθρωπος το πηγε αντιπροσωπια, εσκασε 300..και ξανακαναμε ραντεβου.
Δε μ αρεσε ομως στην εθνικη, ετρωγα πολυ αερα και το τιμονι ηταν σα γιαταγανι του 21.
Και πηρα το FJR..αν ειχα παρει το gs θα τοχα ακομα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το έψαχνα το φερινγκάτο το παλιό CB500S όταν είπα να ξαναγυρίσω στις μοτό. Δεν έβρισκα.
Εκπληκτική μηχανή πολυεργαλείο.
Αλλά δεν υπάρχουν με φέρινγκ ούτε για δείγμα προς πώληση. Ούτε καν σε μέτρια κατάσταση.

Το προτιμώ απο το GS500 της suzuki.
Εγω ξαναγυρισα στις μοτο με αφρικα
Δεν εχω καβαλησει το CB αλλα το βλεπω πιο all around..To gs500 me τα κλιπον ηταν σπορτιβ
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγω ξαναγυρισα στις μοτο με αφρικα
Δεν εχω καβαλησει το CB αλλα το βλεπω πιο all around..To gs500 me τα κλιπον ηταν σπορτιβ
Ωραίο και το Αφρικα. Η μηχανή των εφηβικών μου ονείρων!
Άνετα αγόραζα.
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Απο ανταλλακτικά γενικά τι παίζουν στο CB500?
Το καλοκαίρι του κάναμε γενικό σέρβις, το πρώτο της ζωής του μετά από 15 χρόνια και ότι θες υπάρχει σε αφθονία.

Πρώτα από όλα του βάζεις πίσω αμορτισέρ τούμπανα με 100 ευρώ και για μένα θέλω 1000 ......
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ωραίο και το Αφρικα. Η μηχανή των εφηβικών μου ονείρων!
Άνετα αγόραζα.
Πολύ καλό το Άφρικα όντως.
Οπότε το παίρνω όμως νομίζω ότι θα με φύγει το μπροστινό .
Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει ,αλλά από το gs και μετά αυτή την αίσθηση μου δίνει .
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πολύ καλό το Άφρικα όντως.
Οπότε το παίρνω όμως νομίζω ότι θα με φύγει το μπροστινό .
Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει ,αλλά από το gs και μετά αυτή την αίσθηση μου δίνει .
5 αφρικες πηρα στη σειρα... το εβγαζα αγγελια μετα απο ταξιδι σε εθνικη που συχτηριζα.
Και μετα επικρατουσε η φωνη της λογικης και αγοραζα παλι ενα..
Παπι κ μηχανη μαζι ηταν για μενα η αφρικα.

οταν πηρα κανονικο παπι...ξεκολλησα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ωραία, άρα απο ανταλλακτικά και το Honda είναι μια χαρά...

Σωστά aftermarket αμορτισέρ σε μηχανή φαντάζομαι θα κάνουν μεγάλη δουλειά
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ωραίο και το Αφρικα. Η μηχανή των εφηβικών μου ονείρων!
Άνετα αγόραζα.

5 αφρικες πηρα στη σειρα... το εβγαζα αγγελια μετα απο ταξιδι σε εθνικη που συχτηριζα.
Και μετα επικρατουσε η φωνη της λογικης και αγοραζα παλι ενα..
Παπι κ μηχανη μαζι ηταν για μενα η αφρικα.

οταν πηρα κανονικο παπι...ξεκολλησα
ότι έχω πει για τους κατόχους (πρώην) τρανσλαπ ισχύει και για τους Αφρικάνους βλέπω( αν είχε και ο Μήτσος είναι σίγουρο)...
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
ότι έχω πει για τους κατόχους (πρώην) τρανσλαπ ισχύει και για τους Αφρικάνους βλέπω( αν είχε και ο Μήτσος είναι σίγουρο)...
Πες παλι τι έχεις πει...να μαθουμε κ μεις!
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
@Ωmega Το CB500 είναι επίσης μια πολύ ωραία μηχανή και είναι και υδρόψυκτο! Βέβαια δεν θα ήτανε σωστό Honda αν δεν ήτανε 5ταχυτο απο οτι φαίνεται....το GS είναι 6ταχυτο...πιο δυνατό επίσης ξεπερνάει το Α2 αλλά θα έχω βγάλει το Α μέχρι τότε άρα θα είμαι οκ απο αυτό. Το S δεν μου αρέσει τόσο βασικά όσο το naked...

Αν σου πω οτι GPZ500 (γνωστό και ως Ninja 500R σε κάποιες αγορές) δεν έχω δει ΠΟΤΕ στον δρόμο...
Εγώ είχα το pc26 με ταμπουρο πίσω 6αρι σασμάν το μπροστινό του δεν μου άρεσε και το τιμόνι δεν κόβει πολύ αλλά βολταρε ωραία ...
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος


Αν σας πω οτι ψάχτηκα λίγο με CBF500 και μου αρέσει περισσότερο απο κάθε 500cc μηχανή θα με πιστέψετε;

Όμορφη σχεδίαση, πιο δυνατό απο GS500 στα 57 άλογα, ωραίος ήχος για 2κυλινδρο και αλεξίσφαιρο μοτέρ απο οτι διαβάζω...και έχει και ABS!

Επίσης είναι 8βαλβιδο DOHC και την υδρόψυξη την θεωρώ μεγάλο θετικό σε μηχανή...πολύ καλύτερη αξιοπιστία κινητήρα και θα δουλεύει άνετα ακόμα και τον Αύγουστο με 38 βαθμούς έξω.

Και τιμές όχι πάνω απο 3000€...στα 2000 με 2000κατι τα δίνουν...πολύ ενδιαφέρον.


Απλά το καρμπυρατέρ με "παραξενεύει" λίγο...δεν ξέρω όμως απο κατανάλωση σε μεγάλα μοτό πως πάει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.445
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Πώς ρε Αντώνη; Δώσε μας τα φώτα σου...

Διαλεγεις ακριβο

η φθηνο ρολοι αρκει να εχει NFC

Ebay π.χ.

https://www.ebay.com/itm/Original-X...4140bbc8e2e5fdbabf64|ampid:PL_CLK|clp:2334524

τα γκαρμιν τα πουλαει και η Αλφα σε πελατες σε καλη τιμη.

Εαν εχεις κινητο που εχει nfc κατεβαζεις την εφαρμογη wallet της τραπεζας σου
π.χ. Alpha Wallet απο playstore και την συνδεεις με το κινητο
(fingerprint, password, card numbers κλπ)

Πας σε οποιο POS ανα τον κοσμο και οταν ερθει η ωρα να πληρωσεις, με ανοικτη την εφαρμογη wallet απλα ακουμπας το band επανω σαν ανεπαφη καρτα...

εδω και χρονια κυκλοφορω σχεδον αποκλειστικα με αυτο.
σουπερ μαρκετ, βενζιναδικο, διοδια κλπ

κλειδια/πορτοφολι μπορει να ξεχασω...κινητο ποτε...

Με εχει ξελασπωσει πολλακις...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Διαλεγεις ακριβο

η φθηνο ρολοι αρκει να εχει NFC

Ebay π.χ.

https://www.ebay.com/itm/Original-Xiaomi-Mi-Band-5-NFC-Smart-Band-Sport-Fitness-Tracker-Wristband-5ATM/274504339151?_trkparms=ispr=1&hash=item3fe9bbcecf:g:tAUAAOSwn0xfWfmY&amdata=enc:AQAFAAACgBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkY3FSd4Ad8xn3oRtkVexxrN8YQouYVx7aWQ%2F99SbyLYanZd4J%2BqDZ6xAzrMwdmhkaehyS%2BVAtPQy7Xe2gdTksE%2F%2Bqt23dehowhe3mGXFDYXh4bzIVBeogZhb7kerfgIHWQ%2Fm%2F%2BKNYRhAfBaHxeaHxEjmXpOxdPvKVsW%2FyKRQapxEYJPNQGgM9uV%2FE83hGW2dtCP4N%2F9oFGLPqqF6JmcKhtD%2BaaltodBFAA8uX6dgkxRaxkpk0Gqk6gDGk87GkUymn8KtlPZtyRzBBmYA%2Fy1e3NKAhVFeQxQUnPYgaYywNiqH1ro9uaE2jAcUnllTPJTOOknKGVgAW69NVxBmCb3pvpxZyV4jOct9rPB0GCwHWUnh6EhhlD2C2hw9N7Bn7mgGpXrBwbgJ%2BqLEYsmB0RP6gmU%2Bpbx4fak12TxJNHu9JZkf0FRA4yV2jE9FvZvg8gVJGy5mEap2MffSBgJxslsA9CrxjWe%2FzptMILZ%2B8s22qeXbvaFpkjBMsBCrImn2M1NBi3oLRy5Wh8zwH4dGP7UOIPJvErA%2Bxy7GQniWtC2dY04y8uzaJ3cw51u%2BYdCQcBo60RDDafo%2BKN8ySkbnxhSPn2xcD89JWiPAi4hdz9cqIaBoTUmREk%2B%2B7T32mvm8shuwIKcSG0C11TotAg9oF3ztCtQODGgvHPcqrrZGD1aYymDGXoP8RNO0c4lu%2BCx0vO19PH%2FheWvBhfvJHXHmYq%2FvcAzD%2FvS%2F3HKP5L0jKkjnVzcshplc4dygNLB6AIuFDFmRpooahiBCRIbL38737gGPYVLhmI81gvqhXfqOA2rh7PlM%3D|cksum:2745043391511fcdae60ae8e4140bbc8e2e5fdbabf64|ampid:PL_CLK|clp:2334524

τα γκαρμιν τα πουλαει και η Αλφα σε πελατες σε καλη τιμη.

Εαν εχεις κινητο που εχει nfc κατεβαζεις την εφαρμογη wallet της τραπεζας σου
π.χ. Alpha Wallet απο playstore και την συνδεεις με το κινητο
(fingerprint, password, card numbers κλπ)

Πας σε οποιο POS ανα τον κοσμο και οταν ερθει η ωρα να πληρωσεις, με ανοικτη την εφαρμογη wallet απλα ακουμπας το band επανω σαν ανεπαφη καρτα...

εδω και χρονια κυκλοφορω σχεδον αποκλειστικα με αυτο.
σουπερ μαρκετ, βενζιναδικο, διοδια κλπ

κλειδια/πορτοφολι μπορει να ξεχασω...κινητο ποτε...

Με εχει ξελασπωσει πολλακις...
Άψογα Αντώνη
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Διαλεγεις ακριβο

η φθηνο ρολοι αρκει να εχει NFC

Ebay π.χ.

https://www.ebay.com/itm/Original-Xiaomi-Mi-Band-5-NFC-Smart-Band-Sport-Fitness-Tracker-Wristband-5ATM/274504339151?_trkparms=ispr=1&hash=item3fe9bbcecf:g:tAUAAOSwn0xfWfmY&amdata=enc:AQAFAAACgBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkY3FSd4Ad8xn3oRtkVexxrN8YQouYVx7aWQ%2F99SbyLYanZd4J%2BqDZ6xAzrMwdmhkaehyS%2BVAtPQy7Xe2gdTksE%2F%2Bqt23dehowhe3mGXFDYXh4bzIVBeogZhb7kerfgIHWQ%2Fm%2F%2BKNYRhAfBaHxeaHxEjmXpOxdPvKVsW%2FyKRQapxEYJPNQGgM9uV%2FE83hGW2dtCP4N%2F9oFGLPqqF6JmcKhtD%2BaaltodBFAA8uX6dgkxRaxkpk0Gqk6gDGk87GkUymn8KtlPZtyRzBBmYA%2Fy1e3NKAhVFeQxQUnPYgaYywNiqH1ro9uaE2jAcUnllTPJTOOknKGVgAW69NVxBmCb3pvpxZyV4jOct9rPB0GCwHWUnh6EhhlD2C2hw9N7Bn7mgGpXrBwbgJ%2BqLEYsmB0RP6gmU%2Bpbx4fak12TxJNHu9JZkf0FRA4yV2jE9FvZvg8gVJGy5mEap2MffSBgJxslsA9CrxjWe%2FzptMILZ%2B8s22qeXbvaFpkjBMsBCrImn2M1NBi3oLRy5Wh8zwH4dGP7UOIPJvErA%2Bxy7GQniWtC2dY04y8uzaJ3cw51u%2BYdCQcBo60RDDafo%2BKN8ySkbnxhSPn2xcD89JWiPAi4hdz9cqIaBoTUmREk%2B%2B7T32mvm8shuwIKcSG0C11TotAg9oF3ztCtQODGgvHPcqrrZGD1aYymDGXoP8RNO0c4lu%2BCx0vO19PH%2FheWvBhfvJHXHmYq%2FvcAzD%2FvS%2F3HKP5L0jKkjnVzcshplc4dygNLB6AIuFDFmRpooahiBCRIbL38737gGPYVLhmI81gvqhXfqOA2rh7PlM%3D|cksum:2745043391511fcdae60ae8e4140bbc8e2e5fdbabf64|ampid:PL_CLK|clp:2334524

τα γκαρμιν τα πουλαει και η Αλφα σε πελατες σε καλη τιμη.

Εαν εχεις κινητο που εχει nfc κατεβαζεις την εφαρμογη wallet της τραπεζας σου
π.χ. Alpha Wallet απο playstore και την συνδεεις με το κινητο
(fingerprint, password, card numbers κλπ)

Πας σε οποιο POS ανα τον κοσμο και οταν ερθει η ωρα να πληρωσεις, με ανοικτη την εφαρμογη wallet απλα ακουμπας το band επανω σαν ανεπαφη καρτα...

εδω και χρονια κυκλοφορω σχεδον αποκλειστικα με αυτο.
σουπερ μαρκετ, βενζιναδικο, διοδια κλπ

κλειδια/πορτοφολι μπορει να ξεχασω...κινητο ποτε...

Με εχει ξελασπωσει πολλακις...

Εγω το έχω με κινητό συνδεμένο.
Δηλαδή αν το band μου είναι NFC, και μονιμα συνδεμένο με το κινητό χωρίς κάποια άλλη ενέργεια θα το κάνει και το band; Η πρέπει να το ενεργοποιήσω;

Θα το τσεκάρω αύριο!


Αν και το ψιλοφοβάμαι στο band επειδή ξεκουμπώνει εύκολα. Μάλλον με βλέπω για νέο ρολογάκι τα Χριστούγεννα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090


Αν σας πω οτι ψάχτηκα λίγο με CBF500 και μου αρέσει περισσότερο απο κάθε 500cc μηχανή θα με πιστέψετε;

Όμορφη σχεδίαση, πιο δυνατό απο GS500 στα 57 άλογα, ωραίος ήχος για 2κυλινδρο και αλεξίσφαιρο μοτέρ απο οτι διαβάζω...και έχει και ABS!

Επίσης είναι 8βαλβιδο DOHC και την υδρόψυξη την θεωρώ μεγάλο θετικό σε μηχανή...πολύ καλύτερη αξιοπιστία κινητήρα και θα δουλεύει άνετα ακόμα και τον Αύγουστο με 38 βαθμούς έξω.

Και τιμές όχι πάνω απο 3000€...στα 2000 με 2000κατι τα δίνουν...πολύ ενδιαφέρον.


Απλά το καρμπυρατέρ με "παραξενεύει" λίγο...δεν ξέρω όμως απο κατανάλωση σε μεγάλα μοτό πως πάει...
Μην το φοβάσαι καθόλου.
Το μηχανάκι είναι οικονομικό.
Σε ταξίδι με +-120 πιστεύω θα είσαι γύρω στα 6λτ/100χλμ.Το 4κυλινδρο 600αρι ήταν παρακάτω.Μπορει κι αυτό..

Οι επαρχιακοί που βολταρεις άπαξ και δεν το δουλεύεις ψηλά θα είναι παρακάτω.

Η πόλη και το σταματα-ξεκίνα πιστεύω θα σε έχουν στα 6.5

Πολύ τίμια μοτοσυκλέτα.Στα ξαναέξραψα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.


Αν σας πω οτι ψάχτηκα λίγο με CBF500 και μου αρέσει περισσότερο απο κάθε 500cc μηχανή θα με πιστέψετε;

Όμορφη σχεδίαση, πιο δυνατό απο GS500 στα 57 άλογα, ωραίος ήχος για 2κυλινδρο και αλεξίσφαιρο μοτέρ απο οτι διαβάζω...και έχει και ABS!

Επίσης είναι 8βαλβιδο DOHC και την υδρόψυξη την θεωρώ μεγάλο θετικό σε μηχανή...πολύ καλύτερη αξιοπιστία κινητήρα και θα δουλεύει άνετα ακόμα και τον Αύγουστο με 38 βαθμούς έξω.

Και τιμές όχι πάνω απο 3000€...στα 2000 με 2000κατι τα δίνουν...πολύ ενδιαφέρον.


Απλά το καρμπυρατέρ με "παραξενεύει" λίγο...δεν ξέρω όμως απο κατανάλωση σε μεγάλα μοτό πως πάει...
Θα πας κατευθείαν για Α δίπλωμα; Επειδή 57 άλογα με Α2 δεν παίζει.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έψαξα specs καλύτερα εδω:

Ντεπόζιτο 19 λίτρα και κατανάλωση δηλώνει η Honda τα 23.8 χλμ ανα λίτρο. Άρα με απλά μαθηματικά έχουμε 23.8 x 19 = 452km ανα γέμισμα....πες χοντρικά 400χλμ κατά μέσο όρο που είναι πολύ εντάξει. Και είναι και λίγο "τσαμπουκαλεμένο" στην εμφάνιση, μου αρέσει.

@Drake Ramore Τον Μάϊο που μας έρχεται (21/5 τον νου σας), κλείνω τα 23 και μπαίνω στα 24. Μόλις κλείσω τα 24 μπορώ να βγάλω το Α δηλαδή σε λιγότερο απο 2 χρόνια, άρα ναι θα βγάλω αυτό. Δεν έχει νόημα να βγάλω το Α2 τώρα.
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ


Αν σας πω οτι ψάχτηκα λίγο με CBF500 και μου αρέσει περισσότερο απο κάθε 500cc μηχανή θα με πιστέψετε;

Όμορφη σχεδίαση, πιο δυνατό απο GS500 στα 57 άλογα, ωραίος ήχος για 2κυλινδρο και αλεξίσφαιρο μοτέρ απο οτι διαβάζω...και έχει και ABS!

Επίσης είναι 8βαλβιδο DOHC και την υδρόψυξη την θεωρώ μεγάλο θετικό σε μηχανή...πολύ καλύτερη αξιοπιστία κινητήρα και θα δουλεύει άνετα ακόμα και τον Αύγουστο με 38 βαθμούς έξω.

Και τιμές όχι πάνω απο 3000€...στα 2000 με 2000κατι τα δίνουν...πολύ ενδιαφέρον.


Απλά το καρμπυρατέρ με "παραξενεύει" λίγο...δεν ξέρω όμως απο κατανάλωση σε μεγάλα μοτό πως πάει...
Honda CBF 500 '05 - Car.gr

Να παω να το δω θα το παρεις...?
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@tedvj23 Δεν είμαι για αγορά ρε συ, απλά κουβέντα κάνουμε...ούτε καν το δίπλωμα δεν έχω :p

Πάντως στο CBF500 βλέπω στα καρμπυρατέρ πάνω έχει κάτι καλώδια...αυτόματο τσοκ δεν νομίζω γιατί το έχει κάτω, δίπλα απο το μοτέρ. Τι είναι αυτά τα καλώδια; Έχει κάποιον αισθητήρα μήπως;
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μην το φοβάσαι καθόλου.
Το μηχανάκι είναι οικονομικό.
Σε ταξίδι με +-120 πιστεύω θα είσαι γύρω στα 6λτ/100χλμ.Το 4κυλινδρο 600αρι ήταν παρακάτω.Μπορει κι αυτό..

Οι επαρχιακοί που βολταρεις άπαξ και δεν το δουλεύεις ψηλά θα είναι παρακάτω.

Η πόλη και το σταματα-ξεκίνα πιστεύω θα σε έχουν στα 6.5

@tedvj23 Δεν είμαι για αγορά ρε συ, απλά κουβέντα κάνουμε...ούτε καν το δίπλωμα δεν έχω :p

Πάντως στο CBF500 βλέπω στα καρμπυρατέρ πάνω έχει κάτι καλώδια...αυτόματο τσοκ δεν νομίζω γιατί το έχει κάτω, δίπλα απο το μοτέρ. Τι είναι αυτά τα καλώδια; Έχει κάποιον αισθητήρα μήπως;
τον αισθητηρα tps θα βλεπεις
 
Top Bottom