Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@apache Βάλτην στα κλειδιά της λαίλαπας. Το μηχάνημα και το προσωπικό στα διόδια θα σε αφήνουν να περάσεις τζαμπέ. Ειδικά αμα δούνε και το TPMS θα σε πληρώνουν κιόλας.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Κάρτα και θα βρω κρεμαστή θήκη όπως οι αγωνοδίκες ούτε τσέπες ούτε πορτοφόλια
Την κάρτα την έχω στην εξωτερική τσέπη του μπουφάν αριστερά με κλεισμένο το φερμουάρ.Είναι πλέον ζήτημα δευτερολέπτων να κάνεις τις κινήσεις πληρωμής στα διόδια ακόμα και με χοντρά γάντια.Απλώνεις την κάρτα στο μηχάνημα την ξαναβάζεις στην τσέπη και κλείνεις το φερμουάρ.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Την κάρτα την έχω στην εξωτερική τσέπη του μπουφάν αριστερά με κλεισμένο το φερμουάρ.Είναι πλέον ζήτημα δευτερολέπτων να κάνεις τις κινήσεις πληρωμής στα διόδια ακόμα και με χοντρά γάντια.Απλώνεις την κάρτα στο μηχάνημα την ξαναβάζεις στην τσέπη και κλείνεις το φερμουάρ.
Και άμα σου πέσει άνοιξε ,stand ξεκαβαλα κλπ.
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Εγω γιαυτό παίρνω την γυναίκα μαζί, για να πληρώνει διόδια abcdefghgk

Honda CB500 με φαίρινγκ.
Να πω λίγο για την αξιοπιστία του μοντελου, το πήρε ο φαδερ το 2003, και τα λάδια έχουν αλλαχθεί μόνο 4 φορές μέχρι σήμερα, ζει και βασιλεύει ενώ είναι πιο σβέλτο από το δικό μου ! CB500SY
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Να πω λίγο για την αξιοπιστία του μοντελου, το πήρε ο φαδερ το 2003, και τα λάδια έχουν αλλαχθεί μόνο 4 φορές μέχρι σήμερα, ζει και βασιλεύει ενώ είναι πιο σβέλτο από το δικό μου ! CB500SY
Mε το μυαλό/γνώση που έχω σήμερα δεν θα κολαγα να πάρω ένα.
Είπαμε.Για κατασταλαγμένους που θέλουν το κεφάλι τους ήσυχο.
Ταχύτητες ταξιδιού καλές...
Θέση μια χαρά..
Αξιοπιστία σε βαθμό αηδίας..
Άσε που αν "το'χεις" κλαίνε άλλοι με φρέσκα..

Απλά τα πράγματα αλλά σκεφτόμαστε τι βλέπουν οι άλλοι,όχι τι και πως βλέπουμε εμείς τον εαυτό μας.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Απο ανταλλακτικά γενικά τι παίζουν στο CB500?

@Ωmega Κοίτα σαν πρώτη μηχανή θέλω κάτι σαφώς πολύ καλύτερο απο το παπί. Για στήσιμο δεν το συζητάω όλα είναι σκάλες ανώτερα, εντελώς διαφορετική οδήγηση το ξέρω.

Να μην είναι και 250αρι βέβαια, να έχει κάμποσο γκάζι. Απλά αν είναι να πάρω κάτι να έχει σίγουρα ανταλλακτικά και να μην πίνει βενζίνη δίχως αύριο σε βόλτες.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Απο ανταλλακτικά γενικά τι παίζουν στο CB500?
Το μοντέλο είναι παλιο κι ο Σαρακάκης δεν ήταν απικο στην υποστήριξη ΟΛΩΝ τον μοντέλων έτσι κι αλλιώς.
Αν χρειαστεις πλαστικά από πτώση θα έχεις ζόρι.Λογικο.Δεν έφερνε,δεν υπάρχουν και πολλά.
Αναλωσιμα υπαρχουν.

Το σίγουρο είναι ότι το μοτέρ φορέθηκε και στο CBF500 που έβγαινε μέχρι το 09' .
ΕΔΩ θα σε ήθελα να πω την αλήθεια..

Πιο σύγχρονο λουκ αλλά συνάμα κλασικό.
Value for money με λιγα λόγια.Αγαπημενο κι εξαιρετικό γι'αυτό που θες.
Ανεβαίνεις οικονομικά.

Εγώ θα τα πήγαινα όλα στο θέμα που είχες ανοίξει για μηχανή.Ειναι κουβέντα για να μείνει.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αν και απέχω ακόμα απο το να πάρω κάτι μεγαλύτερο, θα ανοίξω και εκεί ένα νέο ποστ αν είναι για μερικά υποψήφια μοντέλα.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.444
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Έχει κ η άλφα ρολόι πληρωμών Garmin που είναι κ gps

Αλλά οποιοδήποτε fitness band με nfc κανει

Τέτοιο έχω κ εγώ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έχει κ η άλφα ρολόι πληρωμών Garmin που είναι κ gps

Αλλά οποιοδήποτε fitness band με nfc κανει

Τέτοιο έχω κ εγώ
Πώς ρε Αντώνη; Δώσε μας τα φώτα σου...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Mε το μυαλό/γνώση που έχω σήμερα δεν θα κολαγα να πάρω ένα.
Είπαμε.Για κατασταλαγμένους που θέλουν το κεφάλι τους ήσυχο.
Ταχύτητες ταξιδιού καλές...
Θέση μια χαρά..
Αξιοπιστία σε βαθμό αηδίας..
Άσε που αν "το'χεις" κλαίνε άλλοι με φρέσκα..

Απλά τα πράγματα αλλά σκεφτόμαστε τι βλέπουν οι άλλοι,όχι τι και πως βλέπουμε εμείς τον εαυτό μας.
Το έψαχνα το φερινγκάτο το παλιό CB500S όταν είπα να ξαναγυρίσω στις μοτό. Δεν έβρισκα.
Εκπληκτική μηχανή πολυεργαλείο.
Αλλά δεν υπάρχουν με φέρινγκ ούτε για δείγμα προς πώληση. Ούτε καν σε μέτρια κατάσταση.

Το προτιμώ απο το GS500 της suzuki.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όχι, στην Ζάκυνθο αν θυμάμαι καλά ήταν ένα GS1150 με 50000 χλμ και γύρω στα 3000 ευρώ. (Αν θυμάμαι καλά. Πάει και ένας χρόνος σχεδόν)
Πριν κάνα χρόνο εγώ είδα ένα 1150 κίτρινο στην Αθήνα με 50.000χλμ στα 3300..με τριβαλιτσο.. Και πάνω στη δοκιμαστική βολτα έμεινε και το πήρε με την οδικη
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πριν κάνα χρόνο εγώ είδα ένα 1150 κίτρινο στην Αθήνα με 50.000χλμ στα 3300..με τριβαλιτσο.. Και πάνω στη δοκιμαστική βολτα έμεινε και το πήρε με την οδικη
O Νόμος του Μέρφυ, μου έχει τύχει πρόβλημα στο προηγούμενο αμάξι και όποτε το πήγαινα στον μάστορα δούλευε φουσέκι.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πριν κάνα χρόνο εγώ είδα ένα 1150 κίτρινο στην Αθήνα με 50.000χλμ στα 3300..με τριβαλιτσο.. Και πάνω στη δοκιμαστική βολτα έμεινε και το πήρε με την οδικη
Χα!
Κιτρινοασημί και τριβάλιτσο ήταν και το Ζακυνθινό!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το μοντέλο είναι παλιο κι ο Σαρακάκης δεν ήταν απικο στην υποστήριξη ΟΛΩΝ τον μοντέλων έτσι κι αλλιώς.
Αν χρειαστεις πλαστικά από πτώση θα έχεις ζόρι.Λογικο.Δεν έφερνε,δεν υπάρχουν και πολλά.
Αναλωσιμα υπαρχουν.

Το σίγουρο είναι ότι το μοτέρ φορέθηκε και στο CBF500 που έβγαινε μέχρι το 09' .
ΕΔΩ θα σε ήθελα να πω την αλήθεια..

Πιο σύγχρονο λουκ αλλά συνάμα κλασικό.
Value for money με λιγα λόγια.Αγαπημενο κι εξαιρετικό γι'αυτό που θες.
Ανεβαίνεις οικονομικά.

Εγώ θα τα πήγαινα όλα στο θέμα που είχες ανοίξει για μηχανή.Ειναι κουβέντα για να μείνει.
Δημήτρη έχω ζητήσει, διστακτικά ομολογουμένως όταν έγινε την πρώτη φορά, ανταλλακτικά (τρόμπα λαδιού δίχρονου) από μοντέλο πλέον της 30ετίας, παραεισαγωγής μάλιστα από Ιαπωνία και δεν είχα ούτε μου ούτε σου. Απλά έκανε ένα μήνα νάρθει. Επίσης για το ίδιο αναλώσιμα μέχρι γνήσιες λάμπες φαναριού και αυτά ήρθαν μια χαρά όλα μα όλα.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να βρεις οτιδήποτε, μόνο η καθυστέρηση που προανεφέρθη και με αεροπορική αν βιάζεται κάποιος έρχονται γρηγορότερα. Τα ίδια ακριβώς εφαρμόζει και η Γιαμάχα.
 
Top Bottom