Περι πομονας (boxer και όχι μονον ) ο λογος

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ το σκέφτομαι σοβαρά ,η μετάβαση να γίνει σε αυτό .
Μαζεύει χιλιόμετρα τέρμα ξεκούραστα.
Μου είναι συμπαθές μοντέλο το RT. Αν και δεν είμαι για αλλαγή στα προσεχή χρόνια και δεν περνάει καν απο την σκέψη μου η αγορά BMW, θα ήθελα να το δω σε ταξίδι. Μέσα σε πόλη που ανέβηκα δεν κατάλαβα και πολλά.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγώ το σκέφτομαι σοβαρά ,η μετάβαση να γίνει σε αυτό .
Μαζεύει χιλιόμετρα τέρμα ξεκούραστα.

Λογικό, γιατί γι αυτό φτιάχθηκε... Μικρό σε σχέση με lt gt goldwing... αλλα τουρινγκ καθαροαιμο
Το gs φτιάχθηκε για πληθώρα χρήσεων, και στη χιλιομετροφαγια είναι λογικό να υστερεί έναντι του rt
Είναι τι ζητάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όταν έβαλα στη Σόφια διπλα-διπλα φωτογραφια το GS που πήρα κι ένα μπλε RT 1150 που μου προτάθηκε,Ακολούθησε ο παρακάτω διαλογος:
-Αυτή η μύτη που έχει το GS γιατί είναι;
Ταΐστρα για περιστέρια; Άχαρο ρε Δημήτρη..
-Ρε Σοφία κάνεις παραπάνω πράγματα με αυτό..

-Ναι καλά.. Κοίτα το RT τι ομορφιά είναι και τι σέλες έχει! Άρχοντες θα είμαστε..
-Σοφια... Τέρμα."Παππουδιέρα" λένε όλοι,οπότε δεν το παίρνω.



Πήρα το GS και "σώθηκα".. Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όταν έβαλα στη Σόφια διπλα-διπλα φωτογραφια το GS που πήρα κι ένα μπλε RT 1150 που μου προτάθηκε,Ακολούθησε ο παρακάτω διαλογος:
-Αυτή η μύτη που έχει το GS γιατί είναι;
Ταΐστρα για περιστέρια; Άχαρο ρε Δημήτρη..
-Ρε Σοφία κάνεις παραπάνω πράγματα με αυτό..

-Ναι καλά.. Κοίτα το RT τι ομορφιά είναι και τι σέλες έχει! Άρχοντες θα είμαστε..
-Σοφια... Τέρμα."Παππουδιέρα" λένε όλοι,οπότε δεν το παίρνω.



Πήρα το GS και "σώθηκα".. Tooth
Κατσε τωρα με τη μυτογκα που δε μου θελες τα λουσα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κατσε τωρα με τη μυτογκα που δε μου θελες τα λουσα
Είσαι Καψούρης με το Τσίες, παραδέξου το...
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Για πείτε γνώμες για το BMW 1600 GTView attachment 2158
Ωραίο αλλά πιστεύω δεν κάνει για Ελλάδα Μανώλη μου όχι λόγο υπερβολής μόνο αλλά χρηστικότητας που δεν μπορείς να απολαύσεις πάντως είναι πανέμορφη
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ωραίο αλλά πιστεύω δεν κάνει για Ελλάδα Μανώλη μου όχι λόγο υπερβολής μόνο αλλά χρηστικότητας που δεν μπορείς να απολαύσεις πάντως είναι πανέμορφη
Να παρουμε ενα ΧΤ τοτε για την ελλαδα ρε γαμωτο, ενα dr, ενα klr ρε παιδι μου..Τι τα θελουμε τα...βαραντερο
Γιατι δηλαδη θα απολαυσεις αυτη τη μηχανη στο εξωτερικο και οχι στην ελλαδα...
Τι εχουμε εδω, μονο καροδρομους? αλβανια ειμεθα?
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Να παρουμε ενα ΧΤ τοτε για την ελλαδα ρε γαμωτο, ενα dr, ενα klr ρε παιδι μου..Τι τα θελουμε τα...βαραντερο
Γιατι δηλαδη θα απολαυσεις αυτη τη μηχανη στο εξωτερικο και οχι στην ελλαδα...
Τι εχουμε εδω, μονο καροδρομους? αλβανια ειμεθα?
Νομίζω δεν έχουμε δρόμους Μπάμπη για αυτές τις μηχανές. Θες λόγο βάρους λόγο όχι καλής πρακτικότητας είναι η άποψη μου. Αλβανία δεν είμαστε χαχαχα όχι ακόμα τουλάχιστον πιστεύω και να μην γίνουμε ποτέ!! Βέβαια περί ορεξεως έτσι κυκλοφορούν και άλλα μεγαθήρια στους δρόμους τι να σε πω. Δοκίμασε την σε ένα επαρχιακό κομμάτι η κάτι τέτοιο είπα είναι πανέμορφη και εγώ την κοίταξα αλλά και τα κιλά τής δεν είναι λίγα αυτά.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν μιλάτε με ίδιο κριτήριο.
Ο ένας αναφέρει ταξίδι εκατοντάδων χλμ σε αυτοκινητόδρομο και ο άλλος επαρχιακό κομμάτι.
Υπάρχουν αναβάτες που διασχίζουν όλη την Ελλάδα απο επαρχιακούς και μόνο ή/και χωματόδρομους, και για αυτούς τέτοιες μοτοσυκλέτες σαν το 1600GT είναι εντελώς περιττές και δύσχρηστές. Υπάρχουν και αναβάτες που σε ένα διήμερο διασχίζουν όλη την χώρα για να πιούν καφέ με τα φιλαράκια τους στην Αλεξανδρούπολή, και για αυτούς ένα ΧΤ ή KLR είναι το αντίστοιχο του παπιού για ταξίδι.

Όλοι οι υπόλοιποι έχουμε επιλέξει κατα 80% ένα μεγάλο ον οφ για να κάνουμε όλα τα παραπάνω. Ούτε σαν KLR θα πάμε σε πατημένους χωματόδρομους, ούτε σαν 1600GT στον αυτοκινητόδρομο. Παντού με συμβιβασμούς.
Όμως και αυτός με το XT και αυτός με το 1600GT είναι πιο κατασταλλαγμένοι κατά την γνώμη μου. Ξέρουν τι θέλουν και επέλεξαν το όχημα που θα τους κάνει να το επιτύχουν. Το πρόβλημα στην κουβέντα είναι πως οι υπόλοιποι κρίνουμε με δικά μας κριτήρια.

Μια χαρά δρόμους έχει η Ελλάδα για μεγάλα touring μηχανάκια. Όπως και για μικρά μονοκύλινδρα εντουροειδή.
Διαλέγετε και παίρνετε eye
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν μιλάτε με ίδιο κριτήριο.
Ο ένας αναφέρει ταξίδι εκατοντάδων χλμ σε αυτοκινητόδρομο και ο άλλος επαρχιακό κομμάτι.
Υπάρχουν αναβάτες που διασχίζουν όλη την Ελλάδα απο επαρχιακούς και μόνο ή/και χωματόδρομους, και για αυτούς τέτοιες μοτοσυκλέτες σαν το 1600GT είναι εντελώς περιττές και δύσχρηστές. Υπάρχουν και αναβάτες που σε ένα διήμερο διασχίζουν όλη την χώρα για να πιούν καφέ με τα φιλαράκια τους στην Αλεξανδρούπολή, και για αυτούς ένα ΧΤ ή KLR είναι το αντίστοιχο του παπιού για ταξίδι.

Όλοι οι υπόλοιποι έχουμε επιλέξει κατα 80% ένα μεγάλο ον οφ για να κάνουμε όλα τα παραπάνω. Ούτε σαν KLR θα πάμε σε πατημένους χωματόδρομους, ούτε σαν 1600GT στον αυτοκινητόδρομο. Παντού με συμβιβασμούς.
Όμως και αυτός με το XT και αυτός με το 1600GT είναι πιο κατασταλλαγμένοι κατά την γνώμη μου. Ξέρουν τι θέλουν και επέλεξαν το όχημα που θα τους κάνει να το επιτύχουν. Το πρόβλημα στην κουβέντα είναι πως οι υπόλοιποι κρίνουμε με δικά μας κριτήρια.

Μια χαρά δρόμους έχει η Ελλάδα για μεγάλα touring μηχανάκια. Όπως και για μικρά μονοκύλινδρα εντουροειδή.
Διαλέγετε και παίρνετε eye
Εγω παντως , προτιμω το rt απο το gs και σε επαρχιακους, αν ειναι να γραψω πολλα χλμ.
Τη σελαρα μου
Τη ζελατιναρα μου
Tα βραδια μένω ζεστός, ενώ στο τσιες τρωω όλο το κρυο και παγώνουν και οι παλάμες πιο ευκολα πάρα τις χούφτες κ τα θερμαινομενα..
Μουσικουλα, ζελατίνα τέρμα πάνω να μην έχω θόρυβο αερα, πηγαινω πιο αργά μεν, αλλα με μεγαλυτερο χαμογελο
.
Βέβαια το Κ1600gt είναι αρκετά βαρύτερο, με 1680 μεταξόνιο,..... Το rt έχει μονο 1480.
Αλλά νομίζω θαναι τόσο ζυγισμενο που δε θα προβληματίζει πουθενά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alfa7

new member
Δημοσιεύσεις
43
Ηλικία
58
Περιοχή
Χανιά, Κρητης
Μοτοσυκλέτα
R1250GS F800GS X-ADV ΚΤΜ690R KOVE450 XTX660 CB50
Όνομα
Στέλιος
Πάντως με το K13ooGT (κοντά στο 1600 σε βάρος κλπ) ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα σε επαρχιακούς και κλειστά κομμάτια

Λίγο προσοχή και πάει παντού, δεν στρίβει σαν το GS μου, αλλά πουθενά δεν μένει πίσω... και φυσικά ΑΝΕΣΗ...

Με άνετη σέλα (&θερμαινόμενη), με χεράκια ζεστά (πάντα), με σοβαρή ανεμοκάλυψη (ζελατίνα επάνω), με θόρυβο απόντα
και γενικά με μια απίθανη ποιότητα κύλησης... και φυσικά με αρκουδόγκαζο... για όπου σου κάνει όρεξη...

Θα συμφωνήσω με τον Drake Ramore ...
"Μια χαρά δρόμους έχει η Ελλάδα για μεγάλα touring μηχανάκια. Όπως και για μικρά μονοκύλινδρα εντουροειδή.
Διαλέγετε και παίρνετε"
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Δεν μιλάτε με ίδιο κριτήριο.
Ο ένας αναφέρει ταξίδι εκατοντάδων χλμ σε αυτοκινητόδρομο και ο άλλος επαρχιακό κομμάτι.
Υπάρχουν αναβάτες που διασχίζουν όλη την Ελλάδα απο επαρχιακούς και μόνο ή/και χωματόδρομους, και για αυτούς τέτοιες μοτοσυκλέτες σαν το 1600GT είναι εντελώς περιττές και δύσχρηστές. Υπάρχουν και αναβάτες που σε ένα διήμερο διασχίζουν όλη την χώρα για να πιούν καφέ με τα φιλαράκια τους στην Αλεξανδρούπολή, και για αυτούς ένα ΧΤ ή KLR είναι το αντίστοιχο του παπιού για ταξίδι.

Όλοι οι υπόλοιποι έχουμε επιλέξει κατα 80% ένα μεγάλο ον οφ για να κάνουμε όλα τα παραπάνω. Ούτε σαν KLR θα πάμε σε πατημένους χωματόδρομους, ούτε σαν 1600GT στον αυτοκινητόδρομο. Παντού με συμβιβασμούς.
Όμως και αυτός με το XT και αυτός με το 1600GT είναι πιο κατασταλλαγμένοι κατά την γνώμη μου. Ξέρουν τι θέλουν και επέλεξαν το όχημα που θα τους κάνει να το επιτύχουν. Το πρόβλημα στην κουβέντα είναι πως οι υπόλοιποι κρίνουμε με δικά μας κριτήρια.

Μια χαρά δρόμους έχει η Ελλάδα για μεγάλα touring μηχανάκια. Όπως και για μικρά μονοκύλινδρα εντουροειδή.
Διαλέγετε και παίρνετε eye
Καλημέρα δεν νομίζω να μιλάμε για κάτι διαφορετικό. Βασικά εγώ απάντησα στο ποστ του Μανώλη πώς την βλέπουμε αυτήν την μηχανή και ξανά λέω αν την θες για ευθεία και εθνικές οδούς και όπως είπες σωστά να πας χαλαρά Αθήνα Θεσσαλονίκη η κάπου πιο μακριά είναι σούπερ αλλά για εμένα μόνο μέχρι εκεί και είπα επίσης είναι η άποψη μου όχι απαραίτητα και σωστή!! Ο καθένας μας ανάλογα τα κέφια και τα γούστα του κάνει τις αγορές του
Δεν μιλάγαμε με τον Μπάμπη γιατί εθνική και επαρχιακό αλλά για το αν αυτή η μηχανή έχει λόγο ύπαρξης στην Ελλάδα αυτη ήταν η κουβέντα μας εκτός και κατάλαβα λάθος!!
Και πάλι περί ορεξεως ότι θέλει ο καθένας κάνει. Καλημέρα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Καλημέρα δεν νομίζω να μιλάμε για κάτι διαφορετικό. Βασικά εγώ απάντησα στο ποστ του Μανώλη πώς την βλέπουμε αυτήν την μηχανή και ξανά λέω αν την θες για ευθεία και εθνικές οδούς και όπως είπες σωστά να πας χαλαρά Αθήνα Θεσσαλονίκη η κάπου πιο μακριά είναι σούπερ αλλά για εμένα μόνο μέχρι εκεί και είπα επίσης είναι η άποψη μου όχι απαραίτητα και σωστή!! Ο καθένας μας ανάλογα τα κέφια και τα γούστα του κάνει τις αγορές του
Δεν μιλάγαμε με τον Μπάμπη γιατί εθνική και επαρχιακό αλλά για το αν αυτή η μηχανή έχει λόγο ύπαρξης στην Ελλάδα αυτη ήταν η κουβέντα μας εκτός και κατάλαβα λάθος!!
Και πάλι περί ορεξεως ότι θέλει ο καθένας κάνει. Καλημέρα.
Βαλτην αγγελία παιδί μου που έχεις μείνει από μέση στο ανθος της ηλικίας σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Το θεμα ειναι να σε μεταφερει η μηχανη χωρις αγχος και οχι εσυ αυτην στην ..... "πλατη σου", απο γεωπολιτικης αποψεως μιλαω ....! :cool:
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.672
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Παιδια οσοι δε τα θετε τα οδηγαω εγω απο 200-1800cc θετε επαρχιακο θετε εθνικη και ας ειναι 300 κιλα :cool::cool:DancingDancing
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Βαλτην αγγελία παιδί μου που έχεις μείνει από μέση στο ανθος της ηλικίας σου
Ε μα σαν να έχεις δίκιο λες να πάρω καμιά τουριστική και να γίνω άνθρωπος χαχαχα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ε μα σαν να έχεις δίκιο λες να πάρω καμιά τουριστική και να ισιώσω την μέση Μ σαν άνθρωπος χαχαχα
Φιξττττττ
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.809
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Φιξττττττ
Με φάγατε ρε με το μάτι σας!!! Μην δείτε παλικάρι όμορφο ξανθό με γαλάζια μάτια με Honda χαχαχά όχι τίποτα άλλο με πιάνει κι όλας το στανιό μου χαχαχά. Καλό βράδυ σε όλους.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Με φάγατε ρε με το μάτι σας!!! Μην δείτε παλικάρι όμορφο ξανθό με γαλάζια μάτια με Honda χαχαχά όχι τίποτα άλλο με πιάνει κι όλας το στανιό μου χαχαχά. Καλό βράδυ σε όλους.
Επειδή σε πιάνει ,γι'αυτό τα λέμε abcdefghgk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.672
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Με φάγατε ρε με το μάτι σας!!! Μην δείτε παλικάρι όμορφο ξανθό με γαλάζια μάτια με Honda χαχαχά όχι τίποτα άλλο με πιάνει κι όλας το στανιό μου χαχαχά. Καλό βράδυ σε όλους.
Βαλε μια σκορδοπλεχτρα κατω απο τη σελα παλικαρμ βαψε και το μαλι πορτοκαλι και αμα σε ξαναπιασει τιποτα να μου τρυπησεις τη μυτη ToothTooth
 
Top Bottom