Μεταχειρισμένες μοτοσυκλέτες από 2.500€ έως 4.000€

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.178
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου πάντως και αν θέλετε ξεκινήστε το δούλεμα....δεν μασάω.:D
Πιο πολύ ψήνομαι για σφουχτερ και γι' αυτό και τα ψάχνω και διαβάζω αρκετά και ρωτάω σε αντιπροσωπείες αυτές τις μέρες.
Ίσως η άγνοια του αγνώστου και διαφορετικού από ότι είχα ως τώρα να με τραβάει προς τα εκεί πιο πολύ. Παίζουν ρόλο και οι τιμές παιδιά, κακά τα ψέματα. Δεν νιώθω καλά να δώσω 3500 ευρώ για μεταχειρισμένο μηχανάκι του 2005 που τότε έκανε καινούριο 7000 ευρώ. Μου κάθεται στραβά.
Ρε Αποστολή ο @ekos πουλάει το μηχανάκι του 2500€ εδώ και καιρό και δεν το παίρνει κανείς, δεν του κάνεις μια ερώτηση;RollingRollingRollingRolling
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Αυτό που σου είπε στην αντιπροσωπεία ότι είναι τα σέρβις λιγότερο από μηχανή είναι μέγα λάθος μέγα λάθος και ψέμα...... Λοιπόν γνήσιος ιμάντας στο 400 maxsym 140 ευρώ +30 με 40 ευρώ η μπίλιες κάθε 15.000 χιλιάδες χιλιόμετρα...... Με την αλυσίδα σε μηχανή βγάζεις άνετα τα διπλά χιλιόμετρα....... Μόνο αυτό θα σου πω οπότε βλέπεις τις διαφορές....
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.335
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου πάντως και αν θέλετε ξεκινήστε το δούλεμα....δεν μασάω.:D
Πιο πολύ ψήνομαι για σφουχτερ και γι' αυτό και τα ψάχνω και διαβάζω αρκετά και ρωτάω σε αντιπροσωπείες αυτές τις μέρες........

Tip : αν scooter , μονο με πισω προοδευτικη αναρτηση .....prolink , monosock ή οτι αλλο υπαρχει ....... η λυση των 2 αμορτισερ δυστυχως δεν μπορει να ανταποκριθει στις ανωμαλιες των ελληνικων δρομων διοτι κουβαλανε και τον κινητηρα επιπλεον της υπολοιπης ΄μη αναρτημενης μαζας΄ (ροδα, δισκοφρενο κ.λ.π.) αφου εδραζετε και αυτος στο ψαλιδι. cde
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κάτι τέτοιο δεν θα σε ενδιέφερε;
https://www.daytonamotors.gr/model/rockstar-400/
Όχι φίλε μου, είναι πολύ μικρό σε μέγεθος.

Και βλέπω πλατειάζει το θέμα με προτάσεις μοντέλων για εμένα και δεν ήταν αυτός ο σκοπός του πρώτου μου ποστ. Έκανα το ποστ κυρίως για να δείξω πως έχει αλλάξει η αγορά σε σχέση με περασμένα χρόνια στην κατηγορία των 2500-4000 ευρώ στην αγορά μεταχειρισμένων και κατα πόσο συμφέρει γενικότερα μια τέτοια αγορά.
Το οτι η διαπίστωση έγινε επειδή ψάχνω εγώ τώρα είναι εκτός του θέματος.
Ας κλείσουμε την παρένθεση για την δική μου αναζήτηση και αν θέλετε συζητάμε για το πως έχει αλλάξει η αγορά του μεταχειρισμένου συγκεκριμένων ετών.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.335
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.......Και βλέπω πλατειάζει το θέμα με προτάσεις μοντέλων για εμένα και δεν ήταν αυτός ο σκοπός του πρώτου μου ποστ.........Το οτι η διαπίστωση έγινε επειδή ψάχνω εγώ τώρα είναι εκτός του θέματος..........Ας κλείσουμε την παρένθεση για την δική μου αναζήτηση και αν θέλετε συζητάμε.......

https://ytcropper.com/cropped/b35e2228c91a7e0
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αποστόλη σκέφτεσαι σκούτερ.Mega scooter ανέφερες όσο κι αν δυσκολεύει ή είναι ακατόρθωτο οικονομικά το "mega" μπροστά..

Δηλαδή πολυθρόνα commuter κι επιδόσεις μηχανής το δυνατόν.

Κοίτα τώρα πως πάει μόνο του το πράγμα,αρκεί να χαλαρώσεις και να σκεφτείς πρακτικά όπως μέχρι τωρα..

Πάμε.
Αν σου δινοταν η ευκαιρία να επιλέξεις ένα μοτέρ για σκούτερ πόσα κυβικά θα το ήθελες;
600 δεν θα ήταν καλά;650;;;
Μονοκύλινδρο;; Ε όχι.Δεν νομίζω...
Δικύλινδρο για να μην ζορίζεται και αν είναι δυνατόν ελαστικό κι αξιόπιστο έτσι;;
Θα ήθελες επίσης αν προκύψει να βάλεις και την Άννα επάνω με το δυνατόν λιγότερες παραχωρήσεις,ορθών;;;
Να πηγαίνει 130-140 άνετα έτσι;;
Να υπάρχουν ανταλλακτικά αααααααν χρειαστεί.... και να μην ψάχνεις για "γνώστες/γκουρού" μηχανικούς στη συντηρησή του.Σωστά;;;;


Φίλε αν τα παραπάνω σε καλύπτουν.... Σε καλύπτει 100% η εξαιρετικά ώριμη και οικονομικά συμφέρουσα πρότασή μου.
Άλλοι πληρώνουν/αν 5φια νούμερα για τέτοια άνεση..
Να συνεχίσω;;;;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστόλη σκέφτεσαι σκούτερ.Mega scooter ανέφερες όσο κι αν δυσκολεύει ή είναι ακατόρθωτο οικονομικά το "mega" μπροστά..

Δηλαδή πολυθρόνα commuter κι επιδόσεις μηχανής το δυνατόν.

Κοίτα τώρα πως πάει μόνο του το πράγμα,αρκεί να χαλαρώσεις και να σκεφτείς πρακτικά όπως μέχρι τωρα..

Πάμε.
Αν σου δινοταν η ευκαιρία να επιλέξεις ένα μοτέρ για σκούτερ πόσα κυβικά θα το ήθελες;
600 δεν θα ήταν καλά;650;;;
Μονοκύλινδρο;; Ε όχι.Δεν νομίζω...
Δικύλινδρο για να μην ζορίζεται και αν είναι δυνατόν ελαστικό κι αξιόπιστο έτσι;;
Θα ήθελες επίσης αν προκύψει να βάλεις και την Άννα επάνω με το δυνατόν λιγότερες παραχωρήσεις,ορθών;;;
Να πηγαίνει 130-140 άνετα έτσι;;
Να υπάρχουν ανταλλακτικά αααααααν χρειαστεί.... και να μην ψάχνεις για "γνώστες/γκουρού" μηχανικούς στη συντηρησή του.Σωστά;;;;


Φίλε αν τα παραπάνω σε καλύπτουν.... Σε καλύπτει 100% η εξαιρετικά ώριμη και οικονομικά συμφέρουσα πρότασή μου.
Άλλοι πληρώνουν/αν 5φια νούμερα για τέτοια άνεση..
Να συνεχίσω;;;;
RollingRollingRollingRollingRolling

Για συνέχισε να δω που το πας πριν σου πω πόσο λάθος κάνεις!Laugh
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
RollingRollingRollingRollingRolling

Για συνέχισε να δω που το πας πριν σου πω πόσο λάθος κάνεις!Laugh
Το "megascooter" που δεν θα σε πουλήσει..



Κι επειδή θα ακουστεί το "δεν παει'...

Όλα θέλουν το "χέρι" τους.





Ξέχασα.

Καλοτάξιδο.. Bcdefgh
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το "megascooter" που δεν θα σε πουλήσει..



Κι επειδή θα ακουστεί το "δεν παει'...

Όλα θέλουν το "χέρι" τους.





Ξέχασα.

Καλοτάξιδο.. Bcdefgh
Σατανάαααααα!
Πως με Πετσόκοψες έτσι!abcdefghgk


Όχι, να τα λέμε αυτά.
Καλός! Καλός!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.335
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
......αρχισαμε βραδυατικα .....! Dancing

..... χωρις κρανος και με timberland λοιπον ο ενας ...... ο αλλος με χαλασμενο στροφομετρο τρεχει και τελος υποψιαζομαι πως μεσα στις βαλιτσες εχει ταπερακια ....... με γλαροσουπα για να φαει αμα πεινασει ........! abcde
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αν μη τι άλλο έχεις πιάσει το πνεύμα Μήτσο, στο οποίο θέλω να κινηθώ. Αλλά για τόσο παλιάς χρονολογίας μοντέλο υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Σκουτερ κοιτάω επειδη απλά βρίσκω μοντέλα του 2011 και 2012 ή και πιο νέα, στο budget που θέλω και με ABS τα περισσότερα. Και με βολεύουν από άποψη χώρων και άνεσης.

Αν είναι να φύγω πίσω σε μοντέλα του 2005 ξέρω τι θα πάρω.

Πάντως ρε παιδιά, είπα και παραπάνω, μην το κάνουμε το θέμα για εμένα. Όποιος θέλει να κάνει πρόταση για κάποιο μηχανάκι απο εδώ και πέρα προσωπικά για εμένα, ή πιστεύει πρέπει να μου υποδείξει κάτι να προσέξω, ας στείλει πμ.
Thanks!
Bye
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το έψαξα και για αυτό. Πολλά προβλήματα. Αφου δεν πίστευα τα μάτια μου πως μιλάμε για τρανσαλπ με αυτά που διάβαζα.
Ένα μόνο θα σου πω. Υπάρχει κάτοχος με 75000 χλμ που άλλαξε ψυγείο 3 φορές χωρίς να να το πάει ποτέ χώμα και άλλος που άλλαξε 3 και επιδιόρθωσε άλλες τρεις επειδή πάει και χώμα και σπάει απο τους κραδασμούς. Ούτε καν ακουμπάω!
Επειδή φτιάχνονται Ιταλία πλέον!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το "megascooter" που δεν θα σε πουλήσει..



Κι επειδή θα ακουστεί το "δεν παει'...

Όλα θέλουν το "χέρι" τους.





Ξέχασα.

Καλοτάξιδο.. Bcdefgh
Πλάκα-πλάκα ,εργαλείο το ντωβιγ για χιλιομετροφαγους! Ο γνωστός αλεξίσφαιρος κινητήρας των bros, transalp,steed και ταξιδιωτικός προσανατολισμός.


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το "megascooter" που δεν θα σε πουλήσει..



Κι επειδή θα ακουστεί το "δεν παει'...

Όλα θέλουν το "χέρι" τους.





Ξέχασα.

Καλοτάξιδο.. Bcdefgh
Μλκ ,πεθανα χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Παλι τρανσαλπ σε καρναβαλια τον πρότεινες!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν παίζει, τους πλήρωσε το τρακ ντέη για να τραβήξει το βίνδεο...
Στανταρακι.
Αφου δεν κερδισε και το μοτο τζι-πι παλι καλαabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αυτή η καραμέλα ότι το μονοκύλινδρο δεν πρέπει να πηγαίνει 130-140 για πολλή ώρα,από που προκύπτει?
Το χω ακούσει και στο παρελθόν ''μην κρατάς σταθερές στροφές για πολλή ώρα'' κλπ κλπ.
Γιατί? (εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω).
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτή η καραμέλα ότι το μονοκύλινδρο δεν πρέπει να πηγαίνει 130-140 για πολλή ώρα,από που προκύπτει?
Το χω ακούσει και στο παρελθόν ''μην κρατάς σταθερές στροφές για πολλή ώρα'' κλπ κλπ.
Γιατί? (εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω).

Έχω την εντύπωση πως το λέγανε απο παλιά επειδή τότε κυκλοφορούσαν βασικά μονοκύλινδρα μεσαία μοτοσυκλετάκια που τα ταξίδευαν και έκαιγαν λάδι, οπότε έμεινε.
Πάντως βάση παρατήρησης, ένα μονοκύλινδρο αν το ταξιδεύεις κοντά στις τελικές του παρατεταμένα, καίει λάδι. Άλλο λιγότερο άλλο περισσότερο.
 
Top Bottom