Μεταχειρισμένες μοτοσυκλέτες από 2.500€ έως 4.000€

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.288
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Τι να προσέξω; ....αχταρμάς όλα! Ούτε ξέρω τι να κοιτάξω.
Αυτό που ξέρω είναι πως χρειάζομαι όχημα για το καλοκαίρι που να βγαίνει εθνική οδό και δεν θέλω να πάρω δεύτερο αμάξι. Ευκαιρία να ξαναγυρίσω και στα μεγάλα δίτροχα.
Από εκεί και πέρα, όλα ανοικτά...
Να πω μια μ@λ@κι@ ρε φιλε μπα και βοηθησω....
Τα συγκεκριμενα κατ εμε, αν εξαιρεσεις οτι δεν εχουν abs, ειναι και στο μπατζετ σου,και δε παθαινουν τπτ!!

https://www.car.gr/classifieds/bike...registration-from=>2006&registration-to=<2007
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Να πω μια μ@λ@κι@ ρε φιλε μπα και βοηθησω....
Τα συγκεκριμενα κατ εμε, αν εξαιρεσεις οτι δεν εχουν abs, ειναι και στο μπατζετ σου,και δε παθαινουν τπτ!!

https://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&make=22&model=1672&registration-from=>2006&registration-to=<2007
Ευχαριστώ Κυριάκο. Αν με ήξερες όμως, δεν θα το πρότεινες.
Όχι Τρανσαλπ. Κατηγορηματικά. Πήρα 2 τρανσαλπ στην ζωή μου, είχα χρεωμένο και άλλο ένα 1,5 χρόνο στον στρατό. Εζησα και με φίλους του μοντέλου πολλά χρόνια μέσα σε λέσχες και φόρουμ. Φτάνει, το χόρτασα, δεν θέλω να το ξαναδω.
Αν πάω σε μοντέλα 15ετίας κοιτάω μονο Vstrom 650, CBF 600 και TDM 900. Σε λίγο νεώτερο bandit και diversion. Αυτη είναι η πεντάδα των πιο παλιών στο budget αυτό. Τίποτα άλλο.
Τώρα κοιτάω αν μπορώ να πάρω κάτι νεώτερο, και να κάνω την δουλειά μου εξίσου καλά με περισσότερη ασφάλεια, και οικονομία λόγω νεώτερης τεχνολογίας.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
..Φιδίσιο!.. φιδίσιο!! - εμπρός κουβαλά ένα 'σακί'! .. και πίσω είναι 'ίσιο'!!
Άρχοντα Γιώργο! Κανονίστε εκδρομή μεγάλη τριήμερη με τις μεγάλες κεφαλές εκεί στην Αθήνα,γιατί σας πεθύμησα...
Άντε για να πλακωθω και με τον Μάνο από κοντά!



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
..Φιδίσιο!.. φιδίσιο!! - εμπρός κουβαλά ένα 'σακί'! .. και πίσω είναι 'ίσιο'!!
Και μέναν καφέ καραβισιο!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πάντως αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι είναι τα φτηνότερα ανα ίππο διτροχα. Με πολλά έξτρα και ευκολίες.

αυτό μπορεις να μου το κανεις λιανό σε περικαλω πολύ....::::
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
αυτό μπορεις να μου το κανεις λιανό σε περικαλω πολύ....::::
Ναι ευχαρίστως. Είναι απο τα φτηνότερα άλογα που μπορεί να αγοράσει κάποιος καινούρια.
Το maxsym 600 πχ είναι 5995 ευρώ με 46 άλογα. Για να πάρεις τόσα άλογα σε μοτοσυκλέτα έχω την εντυπωση πως μονο στο Benelli ΤΡΚ θα βρεις σε μια σχετικά καλή τιμή στα 6600-6800 ανάλογα τον αντιπρόσωπο.
Το ίδιο ισχύει πάνω κάτω και στα πιο χαμηλά κυβικά.

Αν εξαιρέσουμε τα TMAX και τα Burgman που παίζουν στο άνω ακρο, στα περισσότερα σκούτερ αγοράζεις πολλά άλογα για τα λεφτά που δίνεις.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
θεωρω οτι στα ιαπωνικά (τυποις), μεγα σκουτερ τα λεφτα τους ειναι πολυ παρα πανω απο τις αντιστοιχες μοτοσυκλετες.....
οκ στα αλλα τα πραγματα ειναι οντως φτηνοτερα λιγο απο κατι αντιστοιχο....
τωρα για τα σερβις ;;;; εχω ακούσει διαφορα αλλά δεν εκφερω γνωμη γιατί δεν εχω ιδία άποψη.....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
θεωρω οτι στα ιαπωνικά (τυποις), μεγα σκουτερ τα λεφτα τους ειναι πολυ παρα πανω απο τις αντιστοιχες μοτοσυκλετες.....
οκ στα αλλα τα πραγματα ειναι οντως φτηνοτερα λιγο απο κατι αντιστοιχο....
τωρα για τα σερβις ;;;; εχω ακούσει διαφορα αλλά δεν εκφερω γνωμη γιατί δεν εχω ιδία άποψη.....

Δεν έχω κι εγώ άποψη είναι η αλήθεια. Ότι μπορώ να διακρίνω απο τεχνικά χαρακτηριστικα και απο γνώμες κατόχων στα διάφορα φόρα. Όλα είναι νέα και προσπαθώ να βγάλω μια άκρη, να μην αποφασίσω στα τυφλά.
Πάντως εδώ στην αντιπροσωπεία που ρώτησα για το maxsym συγκεκριμένα για τα συντηρηση και αναλώσιμα, μου ειπε πως τα σέρβις του βγαίνουν μεσοσταθμικά όσο μιας μηχανής 600 κυβικών. Απλά στο σκουτερ αλλάζεις άλλα πράγματα σε άλλους χρόνους (πχ δεν έχει αλυσίδα, αλλά ιμάντα κλπ). Δεν μπορείς να κάνεις άμεση σύγκριση αλλά αν πεις πχ 5 χρόνια 50000 χλμ θα είναι στα ίδια λεφτά με ένα μονοκύλινδρο 600άρι.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σε βλέπω με στρωματεξ αν δεν τσίμπησες το σφαχτερ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το τρανσαλπι το 700 τον κυνηγαει ,να τον στοιχειωσει
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το τρανσαλπι το 700 τον κυνηγαει ,να τον στοιχειωσει
Το έψαξα και για αυτό. Πολλά προβλήματα. Αφου δεν πίστευα τα μάτια μου πως μιλάμε για τρανσαλπ με αυτά που διάβαζα.
Ένα μόνο θα σου πω. Υπάρχει κάτοχος με 75000 χλμ που άλλαξε ψυγείο 3 φορές χωρίς να να το πάει ποτέ χώμα και άλλος που άλλαξε 3 και επιδιόρθωσε άλλες τρεις επειδή πάει και χώμα και σπάει απο τους κραδασμούς. Ούτε καν ακουμπάω!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ψιλοζημιες ειναι ,σιγα τα ωα.
Η *****ια ειναι οτι ηθελε δυο μικροτερα ψυγεια και ενα ψυγειο λαδιου.
Και φυσικα αντιψυκτικο μονο τα pro-honda.
Τα υπολοιπα ειναι ασυμβατα και δυστυχως το βλεπεις το εργο ,δεν συγχωρει

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου πάντως και αν θέλετε ξεκινήστε το δούλεμα....δεν μασάω.:D
Πιο πολύ ψήνομαι για σφουχτερ και γι' αυτό και τα ψάχνω και διαβάζω αρκετά και ρωτάω σε αντιπροσωπείες αυτές τις μέρες.
Ίσως η άγνοια του αγνώστου και διαφορετικού από ότι είχα ως τώρα να με τραβάει προς τα εκεί πιο πολύ. Παίζουν ρόλο και οι τιμές παιδιά, κακά τα ψέματα. Δεν νιώθω καλά να δώσω 3500 ευρώ για μεταχειρισμένο μηχανάκι του 2005 που τότε έκανε καινούριο 7000 ευρώ. Μου κάθεται στραβά.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου πάντως και αν θέλετε ξεκινήστε το δούλεμα....δεν μασάω.:D
Πιο πολύ ψήνομαι για σφουχτερ και γι' αυτό και τα ψάχνω και διαβάζω αρκετά και ρωτάω σε αντιπροσωπείες αυτές τις μέρες.
Ίσως η άγνοια του αγνώστου και διαφορετικού από ότι είχα ως τώρα να με τραβάει προς τα εκεί πιο πολύ. Παίζουν ρόλο και οι τιμές παιδιά, κακά τα ψέματα. Δεν νιώθω καλά να δώσω 3500 ευρώ για μεταχειρισμένο μηχανάκι του 2005 που τότε έκανε καινούριο 7000 ευρώ. Μου κάθεται στραβά.
Ε ναι ,ετσι ειναι.
Πολλα τα λ7 που ζηταν
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εγώ θα την πω την αμαρτία μου πάντως και αν θέλετε ξεκινήστε το δούλεμα....δεν μασάω.:D
Πιο πολύ ψήνομαι για σφουχτερ και γι' αυτό και τα ψάχνω και διαβάζω αρκετά και ρωτάω σε αντιπροσωπείες αυτές τις μέρες.
Ίσως η άγνοια του αγνώστου και διαφορετικού από ότι είχα ως τώρα να με τραβάει προς τα εκεί πιο πολύ. Παίζουν ρόλο και οι τιμές παιδιά, κακά τα ψέματα. Δεν νιώθω καλά να δώσω 3500 ευρώ για μεταχειρισμένο μηχανάκι του 2005 που τότε έκανε καινούριο 7000 ευρώ. Μου κάθεται στραβά.

Εχεις 3500 στο παντελονι;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ε ναι ,ετσι ειναι.
Πολλα τα λ7 που ζηταν
Σου λέω, καλύτερα καινούριο.
Εγώ που ήμουν ο υπέρμαχος της μεταχειρισμένης μηχανής διαπιστώνω πως σήμερα με τα λεφτά που ζητάνε είναι κακό deal. Δεν έχω βρει ούτε ένα μοντέλο που θα πω "να, καλή ευκαιρία, ας πάω να το δω".

Καινούριο ή μεταχειρισμένο σκούτερ σημαντικά νεώτεροαπο δεκαετία με ABS. Προς τα εκει προσανατολίζομαι.
 
Top Bottom