Μεταχειρισμένες μοτοσυκλέτες από 2.500€ έως 4.000€

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Στο 600 του 2014 έκαιγε λάδι σε όλα. Ηταν ένα ελατήριο κάπου στον κινητήρα που δεν πατούσε (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Διορθώθηκε στα 2014αρια και απο όσο διάβασα δεν ίσχυε απο 2015 και μετά.
Για την άνεση σε λακουβες δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα. Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως μου ειπε επειδή είναι μονοκύλινδρο δεν μπορείς να κρατάς για ώρα κολλημένο το γκάζι στα 14ο χλμ. Είναι λίγο ανασταλτικός παράγοντας αυτός για μεγάλουτσικο ταξίδι.

Είναι άγνωστος ο χώρος των σκουτερ για εμένα (τελευταία φορά είχα πριν 20 χρόνια) και κοιτάω να δω αν θα μου ταίριαζε κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω για την ώρα. Κοιτάω λίγο ανάποδα την αγορά μηχανής αυτή την φορά, σύμφωνα με το budget.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το είδα το maxsym, ανέβηκα και πάνω. Πολύ καλό είναι εργονομικά για το ύψος μου. Απο άποψη δύναμης με καλύπτει αρκετά. Απο όσο έψαξα είναι και αξιόπιστο.
Θα δούμε...
Είχα και το 400 και το 600.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στο 600 του 2014 έκαιγε λάδι σε όλα. Ηταν ένα ελατήριο κάπου στον κινητήρα που δεν πατούσε (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Διορθώθηκε στα 2014αρια και απο όσο διάβασα δεν ίσχυε απο 2015 και μετά.
Για την άνεση σε λακουβες δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα. Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως μου ειπε επειδή είναι μονοκύλινδρο δεν μπορείς να κρατάςσ για ώρα κολλημένο το γκάζι στα 14ο χλμ. Είναι λίγο ανασταλτικός παραγοντας αυτός για μεγάλουτσικο ταξίδι.

Είναι άγνωστος ο χώρος των σκουτερ για εμένα (τελευταία φορά είχα πριν 20 χρόνια) και κοιτάω να δω αν θα μου ταίριαζε κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω για την ώρα. Κοιτάω λίγο ανάποδα την αγορά μηχανής αυτή την φορά, σύμφωνα με το budget.
Εγώ είχα το 600 του 2015 και τσίμπαγε λάδια, με δύο άτομα και φορτωμένο στις ανηφόρες του Αρτεμησίου δεν ανέβαζε πάνω από 120...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θεωρείς τα σκούτερ ξεκίνημα ρε Πάνο;
Εγώ τα είχα παρεξηγημένα τα τελευταία χρόνια και τα κορόιδευα. Αλλά νομίζω τα αδίκησα. Έχουν το δικό τους γκρουπ αναβατών. Αλλο αν οι περισσότεροι απο εμάς που ήμασταν απο παντα στις μοτοσυκλέτες δεν ταιριάζουμε με την φιλοσοφία τους.

Πάντως αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι είναι τα φτηνότερα ανα ίππο διτροχα. Με πολλά έξτρα και ευκολίες.
 
N

notakos600

Guest
Εγώ τα είχα παρεξηγημένα τα τελευταία χρόνια και τα κορόιδευα. Αλλά νομίζω τα αδίκησα. Έχουν το δικό τους γκρουπ αναβατών. Αλλο αν οι περισσότεροι απο εμάς που ήμασταν απο παντα στις μοτοσυκλέτες δεν ταιριάζουμε με την φιλοσοφία τους.

Πάντως αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι είναι τα φτηνότερα ανα ίππο διτροχα. Με πολλά έξτρα και ευκολίες.
Δεν διαφωνώ, αλλά ίσως ένα μικρό για μέσα στη πόλη ίσως και να αγόραζα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Α, να πω και το άλλο που έτυχε στον αντιπρόσωπο της SYM που είναι και της Daytona, αρα και της Zontes.
Λέω, δεν βλέπω Ζόντες. Δεν τα δουλεύεις;
Μου λέει: Αν κάποιος μου ζητήσει του φέρνω κατα παραγγελία. Αλλά δεν το βάζω στην βιτρίνα.
Λέω, γιατί;
Μου λέει, δεν με έχουν πείσει ακόμη.

Αυτά.
 
N

notakos600

Guest
Α, να πω και το άλλο που έτυχε στον αντιπρόσωπο της SYM που είναι και της Daytona, αρα και της Zontes.
Λέω, δεν βλέπω Ζόντες. Δεν τα δουλεύεις;
Μου λέει: Αν κάποιος μου ζητήσει του φέρνω κατα παραγγελία. Αλλά δεν το βάζω στην βιτρίνα.
Λέω, γιατί;
Μου λέει, δεν με έχουν πείσει ακόμη.

Αυτά.
Στη θέση του θα είχα ένα να το δίνω για test ride ... Τι σόι αντιπρόσωπος είναι;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Α, να πω και το άλλο που έτυχε στον αντιπρόσωπο της SYM που είναι και της Daytona, αρα και της Zontes.
Λέω, δεν βλέπω Ζόντες. Δεν τα δουλεύεις;
Μου λέει: Αν κάποιος μου ζητήσει του φέρνω κατα παραγγελία. Αλλά δεν το βάζω στην βιτρίνα.
Λέω, γιατί;
Μου λέει, δεν με έχουν πείσει ακόμη.

Αυτά.
Μια χαρά είναι τα zontes μην ακούς, εδώ τα ducatia δεν μας έχουν πείσει 40 χρόνια τώρα...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Στη θέση του θα είχα ένα να το δίνω για test ride ... Τι σόι αντιπρόσωπος είναι;
Σε καμία αντιπροσωπεία, καμίας επωνυμίας, κανενός αντικειμένου δεν είναι υποχρεωμένος ο αντιπρόσωπος να έχει όλη την γκάμα της εταιρίας προς δειγματισμό. Πουθενά.

Πόσο μάλλον σε ένα αντικείμενο που το κάθε δείγμα κοστίζει κάποιες χιλιαδες ευρώ.
Ενδεικτικό είναι πάντως πως είδα μέσα ηλεκτρικό Daytona scooter (κάτι πολύ εξειδικευμένο ως προς το κοινό που απεθυνεται) μεταξύ πολλών άλλων Daytona και Sym, αλλά καθόλου τα γνωστά Ζοντες 310.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Στο 600 του 2014 έκαιγε λάδι σε όλα. Ηταν ένα ελατήριο κάπου στον κινητήρα που δεν πατούσε (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Διορθώθηκε στα 2014αρια και απο όσο διάβασα δεν ίσχυε απο 2015 και μετά.
Για την άνεση σε λακουβες δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα. Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως μου ειπε επειδή είναι μονοκύλινδρο δεν μπορείς να κρατάς για ώρα κολλημένο το γκάζι στα 14ο χλμ. Είναι λίγο ανασταλτικός παράγοντας αυτός για μεγάλουτσικο ταξίδι.

Είναι άγνωστος ο χώρος των σκουτερ για εμένα (τελευταία φορά είχα πριν 20 χρόνια) και κοιτάω να δω αν θα μου ταίριαζε κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω για την ώρα. Κοιτάω λίγο ανάποδα την αγορά μηχανής αυτή την φορά, σύμφωνα με το budget.
Beverly 350 st, τέλος. Κανένα πρόβλημα εδώ και επτά χρόνια. Θα πας με 145 καρφωμένος κοντέρ και ίσως σου τσιμπήσει λαδακι επειδή είναι μονοκύλινδρο( όπως όλα τα μονά τσιμπάνε σε autostrada) .
Τον Κυριάκο ( @Beast ) μην τον ακούς,από τροχοβιλες μάσα και μασέλες ξέρει μόνο. Είναι και Αθηναίος(όλοι αλήτες απο Λαμία και κάτω....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Beverly 350 st, τέλος. Κανένα πρόβλημα εδώ και επτά χρόνια. Θα πας με 145 καρφωμένος κοντέρ και ίσως σου τσιμπήσει λαδακι επειδή είναι μονοκύλινδρο( όπως όλα τα μονά τσιμπάνε σε autostrada) .
Τον Κυριάκο ( @Beast ) μην τον ακούς,από τροχοβιλες μάσα και μασέλες ξέρει μόνο. Είναι και Αθηναίος(όλοι αλήτες απο Λαμία και κάτω....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πήγα και το είδα φίλε μετά την συζήτηση μας. Είναι πολύ άβολο για το ύψος μου. Ισα που δεν βαράνε τα πόδια στο τιμόνι. :(
Και γενικά κλειδώνει τα πόδια σε μια μόνο θέση.
Μικρό.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πήγα και το είδα φίλε μετά την συζήτηση μας. Είναι πολύ άβολο για το ύψος μου. Ισα που δεν βαράνε τα πόδια στο τιμόνι. :(
Και γενικά κλειδώνει τα πόδια σε μια μόνο θέση.
Μικρό.
Τι να σας κάνω, δεν έχετε όλοι το φιδίσιο σώμα του @karad-geo! Πέρα από αυτό,πρόσεξε μην πάρεις και πολύ ξαπλωτο,θα σε πιάνεται η μεση!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τι να σας κάνω, δεν έχετε όλοι το φιδίσιο σώμα του @karad-geo! Πέρα από αυτό,πρόσεξε μην πάρεις και πολύ ξαπλωτο,θα σε πιάνεται η μεση!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να προσέξω; ....αχταρμάς όλα! Ούτε ξέρω τι να κοιτάξω.
Αυτό που ξέρω είναι πως χρειάζομαι όχημα για το καλοκαίρι που να βγαίνει εθνική οδό και δεν θέλω να πάρω δεύτερο αμάξι. Ευκαιρία να ξαναγυρίσω και στα μεγάλα δίτροχα.
Από εκεί και πέρα, όλα ανοικτά...
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Θεωρείς τα σκούτερ ξεκίνημα ρε Πάνο;
Εντάξει κάναμε μια *****ια πρέπει να μας το χτυπάς δηλαδή;;;; abcdefghgkabcdefghgk
Εγώ μια χαρά ταξίδια έκανα και με 140 πήγαινα (κοντέρ) δεν έκαιγε λάδι το 400 κανένα πρόβλημα απολύτως.... Αλλά αυτό με την μέση για τις λακκούβες λόγο τον αμορτισέρ με πέθαινε..... Όταν ταξιδεύεις τα χτυπήματα που σου δίνει και σε επαρχιακό δρόμο είναι θάνατος
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τα σημερινα σκουτερ των 300 c.c. about ....... δυστυχως ...... ειναι τα optimum καλυτερα διτροχα απο πλευρας πρακτικοτητας , οικονομιας αλλα και ιδανικα για ταξιδια σε ολη την Ελλαδα ...... και δεν πα να λετε ....! cde

Tο πρωην μου σε ενα ταξιδακι αστραπη ..... Πειραιας - Θρακη ....!

IMG_20180429_120431.jpg
 
Top Bottom