Λαστιχάδες

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Εγώ είμαι απο τους τυχερούς που ο λαστιχάς είναι παιδικός μου φίλος και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Μου προτείνει λάστιχα, μου τα τοποθετεί και εγώ στο ταμείο Joy. Ελπίζω το ίδιο να ισχύει και για τους υπόλοιπους πελάτες του GivingcdefghiYes
Εμείς δεν το ξέραμε σφύρα ποιο νωρίς . ..
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και εγω ειμαι απο τους τυχερους.Περα απ το οτι ειναι πολυ σοβαρη επιχειρηση,περα απο το οτι με προσεχουν στις τιμες,υπαρχουν ατομα εκει μεσα που καβαλαν μηχανες πολλα χρονια και καταλαβαινουν.
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Και εγω ειμαι απο τους τυχερους.Περα απ το οτι ειναι πολυ σοβαρη επιχειρηση,περα απο το οτι με προσεχουν στις τιμες,υπαρχουν ατομα εκει μεσα που καβαλαν μηχανες πολλα χρονια και καταλαβαινουν.
Μια απο τις λιγες εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα .
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Επειδη με καποιους απο αυτους (μαστορες) ) θα ξεχασω και αυτα που ξερω ( τα οσα ) πλεον κανω το εξης . Ερωτησεις ''παγιδα'' αν αρχισει το παραμυθι απο μακρυα και αγαπημενοι .. Και επειδη ειναι και περιεργοι και βρηκα τον μπελα μου οταν εστειλα φιλο και δεν του εκανε δουλεια ουτε προτεινω . Ο τωρινος λαστιχας μου παιρνει 5 euro τον τροχο περαστικα με ζυγοσταθμιση ( δικα μου λαστιχα η τραμπα ) και ρωταει και τι πιεση να βαλει (δεν βαζει απο μονος του 25 ) Εν ολιγοις γι 'αυτο ειναι οι σελιδες για να ρωτας και να διαμορφωνεις αποψη για το τι και το πως . Πιστευω οτι ολοι οσοι καβαλανε μηχανακι οφειλουν να ξερουν για αυτο οσο γινεται περισσοτερα
 

aeriko

new member
Δημοσιεύσεις
167
Όνομα
Πάνος
Σε μένα πάλι μετά από τόσες αλλαγές ελαστικών δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα με τον γνωστό λαστιχα (ξέρουν οι παλαιοί που λέει και ο Πάτερ) Πάντα ευγενεστατοι.

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Σε μένα πάλι μετά από τόσες αλλαγές ελαστικών δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα με τον γνωστό λαστιχα (ξέρουν οι παλαιοί που λέει και ο Πάτερ) Πάντα ευγενεστατοι.

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ποιος ειναι ο Γνωστος λαστιχας?
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Εάν επιτρέπει ο Πάτερ.....

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


μονο με πμ
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Επειδη με καποιους απο αυτους (μαστορες) ) θα ξεχασω και αυτα που ξερω ( τα οσα ) πλεον κανω το εξης . Ερωτησεις ''παγιδα'' αν αρχισει το παραμυθι απο μακρυα και αγαπημενοι .. Και επειδη ειναι και περιεργοι και βρηκα τον μπελα μου οταν εστειλα φιλο και δεν του εκανε δουλεια ουτε προτεινω . Ο τωρινος λαστιχας μου παιρνει 5 euro τον τροχο περαστικα με ζυγοσταθμιση ( δικα μου λαστιχα η τραμπα ) και ρωταει και τι πιεση να βαλει (δεν βαζει απο μονος του 25 ) Εν ολιγοις γι 'αυτο ειναι οι σελιδες για να ρωτας και να διαμορφωνεις αποψη για το τι και το πως . Πιστευω οτι ολοι οσοι καβαλανε μηχανακι οφειλουν να ξερουν για αυτο οσο γινεται περισσοτερα
πες ερωτήσεις να τις κάνουμε κι εμείς .Αυτό με τα Forum είναι πάντα δίκοπο μαχαίρι , τον ενα τον λαστιχά απο φορουμ τον εμπιστεύτηκα :( οπου 2-3 μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια .
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
πες ερωτήσεις να τις κάνουμε κι εμείς .Αυτό με τα Forum είναι πάντα δίκοπο μαχαίρι , τον ενα τον λαστιχά απο φορουμ τον εμπιστεύτηκα :( οπου 2-3 μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια .


Θα τους καβατζωνε λάστιχα
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.413
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Εγώ είμαι τυχερός γιατί εδώ Καλαμάτα επειδή δεν έχουμε εξειδικευμένα λαστιχαδικα,παραγγέλνω από Άθενς ότι γουσταρω,τα περνάω σε φίλο βουλκανιζατουέρ με 10 € και δε με σκοτιζει κανείς βάλε αυτο,βάλε εκείνο.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και γω δεν ειχα θεμα ποτε θεμα με λαστιχο.
Θυμαμαι μονο μια φορα στο κουτι ,αλλα αντιμετωπιστηκε αμεσα.
Μαλλον ειμαι τυχερος ,γιατι λαστιχά στανταρ δεν εχω
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Επειδή έχει ειπωθεί και στο άλλο θέμα που λέγαμε για λάστιχα, σχετικά με τα σημάδια που κάποια έχουν.
Μιλάω για τις τελιτσες οι οποίες ποικίλουν απο μάρκα ( κόκκινα ,κίτρινα, πράσινα)
Αυτά δεν υποδηλώνουν ότι το ελαστικό είναι ελαφρύτερο εκεί και αρα αν < πεσει > η τελιτσα στην βαλβίδα δεν θα χρειάζεται ζυγοστάθμιση ,θα είναι δηλαδή 0 .
Οποτε δεν πρεπει να μας πανικοβαλει αν παρουμε την καλη μας απο το βουλκανιζατέρ και το σημάδι δεν πέφτει στην βαλβίδα.
Το σημάδι είναι για κεντραρισμα του ελαστικού στην ζάντα.
Και επανατοποθέτηση αυτού στο ίδιο σημείο μετα απο κάποια επισκευή κλπ.

http://www.motor.com/magazinepdfs/042008_09.pdf

Αν έχετε φίλο λαστιχά κάντε το πείραμα στην επόμενη αλλαγή, βαλτε το ελαστικό σην βαλβίδα, κάντε ζυγοστάθμιση και μετα άλλαξε σημείο του σημαδιού πανω στην ζάντα..
 

chrisf

member
Δημοσιεύσεις
1.063
Ηλικία
44
Περιοχή
Petroupolis Athens
Μοτοσυκλέτα
suzuki bandit 650 s 2009
Όνομα
Χρήστος
Μια φορά και εναν καιρό βρίσκω γνωστο γνωστού και μου φέρνει τα λαστιχα σπίτι. Ψαχνω λοιπον μαγαζι στην Πετρούπολη. Βρισκω εναν τύπο που δεν μου πολυγεμισε το μάτι .τον ρωταω επίμονα ξερεις σίγουρα;ανετα μου λέει...
Αποτέλεσμα το μπροστινό με ανάποδο rotation και σημάδια στις 2 ζάντες...
Απο τότε μόνο σε μοτομαγαζα και βλέπουμε...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Έφυγα, του είπα εν ολίγοις ότι δε θα με ξαναδεί κι ότι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ θα τον δυσφημώ!!!!

Δεν ξέρω αλλά το μαγαζί στη Μιχαλακοπούλου έκλεισε….λίγω κρισης βεβαια και εχει μεινει με ενα στο Περιστέρι...


καλημερα σας. για ποιο μαγαζι στην μιχαλακοπουλου λεμε? εχθες που περασα λοιτουργουσε κανονικα.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Έφυγα, του είπα εν ολίγοις ότι δε θα με ξαναδεί κι ότι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ θα τον δυσφημώ!!!!

Δεν ξέρω αλλά το μαγαζί στη Μιχαλακοπούλου έκλεισε….λίγω κρισης βεβαια και εχει μεινει με ενα στο Περιστέρι...


καλημερα σας. για ποιο μαγαζι στην μιχαλακοπουλου λεμε? εχθες που περασα λοιτουργουσε κανονικα.

και περιμενεις παλι να σου απαντησουμε Δημοσια ...Samurai suicideabcdefghabcdefghSamurai suicide

ασε δηλαδή που σου χει απαντησει ο Ακης ....αλλά λεμε τωρα
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Καλημερα σε όλους. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που είμαι αρχάρια στα πάντα? Είναι συχνό φαινόμενο οι γρατσουνιές στις ζάντες κατά την αλλάγη των ελαστικών?
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Καλημερα σε όλους. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που είμαι αρχάρια στα πάντα? Είναι συχνό φαινόμενο οι γρατσουνιές στις ζάντες κατά την αλλάγη των ελαστικών?


abcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefgh
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Καλημερα σε όλους. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που είμαι αρχάρια στα πάντα? Είναι συχνό φαινόμενο οι γρατσουνιές στις ζάντες κατά την αλλάγη των ελαστικών?
συχνοτατο. ειδικα σε μικτα (αυτο - μοτο) καταστηματα. και στα καθαρα πρεπει να ειναι λασκα, και να το τονισης για να σε προσεξη. καλημερα.
 
Top Bottom