ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τι να πει κι αυτός...




Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μεσα σε 4 μερες ηρθε παραγγελια απο Αττική που ηταν ανευ χρημάτων κιολας (speedex αν λεει κατι αυτό).
Και εξακολουθώ να περιμενω (μια εβδομάς ηδη) ενα βιβλιο απο Αθηνα/κέντρο
Για την αλλη που σας ειχα γραψει παραπάνω απο Αμέρικα ...καλη Ανάσταση !!! Κι αν.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Από Αθήνα νόμιζα και εγώ ότι περίμενα παραγγελία, 10 λεπτά από το σπίτι μου με το μηχανάκι.
Όταν με πήραν τηλέφωνο με αφορμή e mail που τους έστειλα, πήραν από το υποκατάστημα της Θεσσαλονίκης από το οποίο την είχαν στείλει. ooops
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.421
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Υπάρχει μια εφεύρεση νέα που λέγεται ηλεκτρονικη αλληλογραφία....
Τι είναι αυτό? Θα το ψάξω.
Η επιστολή εστάλη υπό κορασίδος ετών 39 και είναι άκρως ρομαντική.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μεσα σε 4 μερες ηρθε παραγγελια απο Αττική που ηταν ανευ χρημάτων κιολας (speedex αν λεει κατι αυτό).
Και εξακολουθώ να περιμενω (μια εβδομάς ηδη) ενα βιβλιο απο Αθηνα/κέντρο
Για την αλλη που σας ειχα γραψει παραπάνω απο Αμέρικα ...καλη Ανάσταση !!! Κι αν.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παραγγελία 2 βοηθήματα στα αρχαία έκανε να έρθει 2 εβδομάδες .
Εγκλωβισμένο το δέμα στην Κατερίνη.
Ήταν να έρθει με γεν.ταχυδρομικη ,αλλά τα έφερε ένα μαύρο κλουβακι που έγραφε ups.
Από τότε που ήμουν Γερμανία είχα να δω ου- πε-ες χαχαχαχαχα.
Πριν μια βδομάδα η κυρά πήρε δέμα σε 5 μέρες με κάτι γυναικεία μυθιστορήματα,αλλά με πόρτα πορτα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Παραγγελία 2 βοηθήματα στα αρχαία έκανε να έρθει 2 εβδομάδες .
Εγκλωβισμένο το δέμα στην Κατερίνη.
Ήταν να έρθει με γεν.ταχυδρομικη ,αλλά τα έφερε ένα μαύρο κλουβακι που έγραφε ups.
Από τότε που ήμουν Γερμανία είχα να δω ου- πε-ες χαχαχαχαχα.
Πριν μια βδομάδα η κυρά πήρε δέμα σε 5 μέρες με κάτι γυναικεία μυθιστορήματα,αλλά με πόρτα πορτα



Χτες δέμα της γενικής πήγε στο σπίτι με ταξί....

Ου πι ες και *****ιες.
Γκρικ ρουλς
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Παραγγελία με άμεσα διαθέσιμα προϊόντα από Amazon.de στις 21/11
το στείλανε στις 23/11 από Αγγλία με i-parcel
παρελήφθη χθες 10/12 από ΕΛΤΑ courier...

20 μέρες και το AMAZON (με 2 αλλαγές στην εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης από 2/12 σε 8/12 και τελικά σε 10/12)....
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
το παιρνω πισω σημερις ηρθε το βιβλίο ακριβως μια εβδομάς...........
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Διαπιστώνω πως στην επαρχία είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα.
Οτι στέλνω ενημερώνομαι πως σε 2-3 μέρες φτάνει.

Το μεγάλο πρόβλημα βρίσκεται Αθηνα - Θεσ/νικη


Εδώ στο Ρέθυμνο περιμένω ενα δέμα εδώ και 10 μέρες.
Μπήκα νωρίτερα και μου βγάζει το ίδιο.
Καθ οδόν προς κατάστημα παράδοσης
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δεν είναι η λύση στο πρόβλημα, αλλά εμπρός στις εισπράξεις για να γεμίζουν τα άδεια ταμεία καλά κάνουν.
Υπό το φόβο των προστίμων ,μέχρι και ταξιά βαζουν
Αυτό γίνεται για να αποσυμφορηθεί η κατάσταση όχι για να αποφευχθούν τα πρόστιμα.

Όσα χρήματα και να βάλουν πρόστιμο, τα δέματα θα παραμένουν χωρίς εξυπηρέτηση.

Όταν σε 2 μασχάλες προσπαθείς να χωρέσεις 4 καρπούζια, όσο και να τιμωρήσεις αυτόν που το κάνει, λύση ΔΕΝ υπάρχει..

Να είμαστε καλά να έχουμε υπομονή. Για αυτό έγραψα πιο πάνω ότι δεν χρειάζονται περιττές παραγγελίες, εκτός των απαραίτητων.
Κάθεται ο άλλος στον καναπέ όλη ημέρα δεν έχει τι να κάνει και παραγγέλνει ένα σωρό σαβούρες για να κοσμήσουν τις αποθήκες και τα ράφια του.
Που θα τα χρησιμοποιήσει όταν και αν και μήπως και δεν ξέρει ο ίδιος τελικά αν θα βρουν την χρήση που προορίζονται.
Το 70 % των δεμάτων και αναφέρομαι καθολικά στις μεταφορές, αφορά τέτοια σαβούρα.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
......
Καθ οδόν προς κατάστημα παράδοσης

Αρχίζει και γίνεται πολύ οικείο το μνμ αυτό ..... και εγώ επίσης αποδέκτης !

Αντιληπτό ότι χρειάζεται υπομονή υπό τις περιστάσεις όπως αναφέρθηκε παραπάνω - πολύ περισσότερο
τώρα πια που έχουν πλέον λάβει δημοσιότητα οι καθυστερήσεις και παρουσιάζεται στο μήνυμα στα σχετικά sites.
Όποια νέα παραγγελία περιττή ή μη, αν μη τι άλλο γίνεται υπό γνωστές πλέον συνθήκες.

Δεν μπορώ πάντως να πιστέψω ότι η χρήση μεθόδων παράδοσης όπως τα ταξί δεν σχετίζεται με την αποφυγή προστίμων και απλά την προσπάθεια αποσυμφόρησης της κατάστασης.
Κατά τη δική μου εμπειρία όταν επιστατεύονται ανορθόδοξες μέθοδοι έχει να κάνει με τη φάπα και σπανιότατα με το φιλότιμο !
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.421
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Το μυστικό είναι να σου δηλώσουν 'παραλαβή από το κατάστημα' μην περιμένεις δηλ, να στο φέρει ο διανομέας.Στον Ελλαδικό χώρο εννοώ.Τα πακέτα φορτώνονται όλα στην νταλίκα και πάνε στις διάφορες πόλεις,η μαγκιά είναι να μην περιμένεις στην πόρτα σου αλλά να πας να το πάρεις εσύ,αν ευκαιρείς φυσικά.
Διάφορα πράγματα της οινοποιίας που παραγγέλνω από Αθήνα και Πάτρα πάω και τα παίρνω μόνος μου την επόμενη κιόλας μέρα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.177
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το μυστικό είναι να σου δηλώσουν 'παραλαβή από το κατάστημα' μην περιμένεις δηλ, να στο φέρει ο διανομέας.Στον Ελλαδικό χώρο εννοώ.Τα πακέτα φορτώνονται όλα στην νταλίκα και πάνε στις διάφορες πόλεις,η μαγκιά είναι να μην περιμένεις στην πόρτα σου αλλά να πας να το πάρεις εσύ,αν ευκαιρείς φυσικά.
Διάφορα πράγματα της οινοποιίας που παραγγέλνω από Αθήνα και Πάτρα πάω και τα παίρνω μόνος μου την επόμενη κιόλας μέρα.
Εμένα πάει με τα πόδια από την Μεταμόρφωση στον Κορυδαλλό, 5η μέρα στον δρόμο...
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Το μυστικό είναι να σου δηλώσουν 'παραλαβή από το κατάστημα' μην περιμένεις δηλ, να στο φέρει ο διανομέας.Στον Ελλαδικό χώρο εννοώ.Τα πακέτα φορτώνονται όλα στην νταλίκα και πάνε στις διάφορες πόλεις,η μαγκιά είναι να μην περιμένεις στην πόρτα σου αλλά να πας να το πάρεις εσύ,αν ευκαιρείς φυσικά.
Διάφορα πράγματα της οινοποιίας που παραγγέλνω από Αθήνα και Πάτρα πάω και τα παίρνω μόνος μου την επόμενη κιόλας μέρα.

Ακριβώς αυτό φίλε κάνω όποτε είναι εφικτό. Και πριν την καραντίνα άλλωστε καθώς οι προσωπικές μου εμπειρίες με την ACS ειδικά ήταν κάθε άλλο παρά ευχάριστες ......
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το μυστικό είναι να σου δηλώσουν 'παραλαβή από το κατάστημα' μην περιμένεις δηλ, να στο φέρει ο διανομέας.Στον Ελλαδικό χώρο εννοώ.Τα πακέτα φορτώνονται όλα στην νταλίκα και πάνε στις διάφορες πόλεις,η μαγκιά είναι να μην περιμένεις στην πόρτα σου αλλά να πας να το πάρεις εσύ,αν ευκαιρείς φυσικά.
Διάφορα πράγματα της οινοποιίας που παραγγέλνω από Αθήνα και Πάτρα πάω και τα παίρνω μόνος μου την επόμενη κιόλας μέρα.
Ε αφού μας είπαν να κάτσουμε μέσα για.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εμένα πάει με τα πόδια από την Μεταμόρφωση στον Κορυδαλλό, 5η μέρα στον δρόμο...

Εμένα πάει με τα πόδια από την Μεταμόρφωση στον Κορυδαλλό, 5η μέρα στον δρόμο...



Μάλλον κανει κουτσό
 
Top Bottom