Αφαίρεση διπλωματος

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.782
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πάντως μεγάλο μπράβο και στον καταστηματάρχη που απασχολεί εργαζόμενο χωρίς δίπλωμα.

Πες του, έστω να σε αλλάξει πόστο, να σε βάλει παραγωγή/πάγκο/σέρβις πχ, να μην χάνεις μεροκάματα. Όσον αφορά το κράνος, δεν θα σχολιάσω κάτι...πιστεύω γνωρίζεις και εσύ ο ίδιος, πως το να οδηγάς χωρίς αυτό (πέρα από την νομική ποινή), είναι Ε-ΠΙ-ΚΙΝ-ΔΥ-ΝΟ. Από εκεί και πέρα, το γιατί δεν το φοράς δεν μπορώ να το καταλάβω...

Στην περίπτωση σου, να ελπίζεις να δείξει κατανόηση ο διοικητής του τμήματος και να γλιτώσεις την βαριές καμπάνες. Θα εξηγήσεις με ωραίο και πολιτισμένο τρόπο, το τι έγινε μήπως και δεν φτάσει στην μήνυση το όλο ζήτημα.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.530
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αυτός μπήκε με φορά να βρει υποστηρικτές και βοήθεια πάνω στην απελπισία του και έκτοτε εξαφανίστηκε.

Λογική εξέλιξη
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτός μπήκε με φορά να βρει υποστηρικτές και βοήθεια πάνω στην απελπισία του και έκτοτε εξαφανίστηκε.

Λογική εξέλιξη
Ούτε απ'έξω δεν πέρασε Γιάννη, τον πιάσαμε από τα μούτρα εμείς οι άριστοι...
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.827
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εντάξει δεν τον πήραμε όλοι από τα μούτρα!

Θα μπορούσε να απαντήσει έστω σε αυτούς που κατά την κρίση του δεν ήταν αγενείς και προσβλητικοί απέναντι του και έτσι να αρχίσει… και όχι να μην απαντήσει καθόλου!

Προσωπικά θεωρώ το να μην μπει στην διαδικασία εστω και να απαντήσει με ένα οποιοδήποτε σχόλιο (θα μπορούσε να ήταν ακόμη και ένα άντε γ@μ…τε ρε μλκες τέλειοι!) θεωρώ ότι δεν μπήκε ποτέ εδώ πραγματικά για να βρει μια λύση ή έστω πληροφορίες για το θέμα του!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ούτε απ'έξω δεν πέρασε Γιάννη, τον πιάσαμε από τα μούτρα εμείς οι άριστοι...
Τι επρεπε να κανουμε ρε συ Μανο;Να του δωσουμε πισω το διπλωμα και να του σβησουμε την κλιση για να μας εκτιμησει;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τι επρεπε να κανουμε ρε συ Μανο;Να του δωσουμε πισω το διπλωμα και να του σβησουμε την κλιση για να μας εκτιμησει;
Όχι δεν είπα κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω ότι ήμασταν λίγο απότομοι αυτό μόνο..
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.437
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Στην βλακεία δεν μπορείς να είσαι....


Γλυκός

Αν έπεφτε πάνω σου δίχως δίπλωμα δλδ ανασφαλιστος κ σου έκοβε το μεροκάματο 6 μήνες να πληρώνεις απ' την τσέπη σου νοσοκομεία, φάρμακα κ αξονικές θα έλεγες το ίδιο....

Δίχως κράνος, δίχως διπλωμα, δίχως μυαλό δίχως φιλότιμο ...
.άσε φτάνει πια το παραχαιδεμα....
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.782
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Δεν νομίζω πως γινόμαστε απότομοι από κακία.

Θαρρώ, πως είναι ανθρώπινη αντίδραση, το να "μαλώνεις" κάποιον όταν έκανε χαζομάρα. Απλά εδώ μέσα ο σοβαρός τόνος τείνει να δείχνει ως "κράξιμο", και είναι λογικό.

Αλλά από την άλλη, τι άλλο να του πεις; Μπράβο μάγκα; Έχω άτομο στην τροχαία να σου ξηγηθεί πένα; Σε μια εποχή που η πληροφόρηση είναι τοοοοσο εύκολα προσβάσιμη, νομίζω ο οποιοσδήποτε μπορεί να ενημερωθεί για το τι επιπτώσεις έχουν οι κινήσεις του φίλου. Και σωματικές και νομικές.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.487
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όχι δεν είπα κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω ότι ήμασταν λίγο απότομοι αυτό μόνο..

Mανο αποψη μου οτι λογω επαγγελματος και λογω συναναστροφης με συναδελφους του γνωριζε και τι εκανε και ποιες θα ηταν οι επιπτωσεις σε περιπτωση στραβης.Εδω μπηκε μονο και μονο μηπως βρει καποιο παραθυρακι να την βγαλει καθαρη για να ξανακανει αυριο μεθαυριο τα ιδια.
Δεν μπηκε με την λογικη του "μαγκες εκανα *****ια,μηπως υπαρχει καποια λυση να μην υποστω το συνολο των συνεπειων".

Πηρε σβαρα τα φορουμ,αλλα ολοι λιγο πολυ τα ιδια του ειπαν.Ελπιζω βλεποντας τις αντιδρασεις να καταλαβει οτι εκανε κατι που θα μπορουσενα του κοστισει πολυ ακριβα.
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
μην χαλιομαστε. μια διαγραφη ( και ολοι οι αλεξιπτωτιστες) και τελος. μη βαρενουμε και το σηστημα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Mανο αποψη μου οτι λογω επαγγελματος και λογω συναναστροφης με συναδελφους του γνωριζε και τι εκανε και ποιες θα ηταν οι επιπτωσεις σε περιπτωση στραβης.Εδω μπηκε μονο και μονο μηπως βρει καποιο παραθυρακι να την βγαλει καθαρη για να ξανακανει αυριο μεθαυριο τα ιδια.
Δεν μπηκε με την λογικη του "μαγκες εκανα *****ια,μηπως υπαρχει καποια λυση να μην υποστω το συνολο των συνεπειων".

Πηρε σβαρα τα φορουμ,αλλα ολοι λιγο πολυ τα ιδια του ειπαν.Ελπιζω βλεποντας τις αντιδρασεις να καταλαβει οτι εκανε κατι που θα μπορουσενα του κοστισει πολυ ακριβα.
Οκ συμφωνώ
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πως το πε ο κοελιο;;;

Δεν γίνεται να τα χουμε καλά με όλους....άσε που δεν θέλουμε κι όλας

ΔΕCΠΟΤΑC

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Πως το πε ο κοελιο;;;

Δεν γίνεται να τα χουμε καλά με όλους....άσε που δεν θέλουμε κι όλας

ΔΕCΠΟΤΑC

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όχι… Κοέλιο funny Rolling funny Rolling
 
Top Bottom