Αγορα καινουργιας μοτοσυκλετας η ελαφρως μεταχειρισμενη?

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Στις πόσες αλλαγές αξόνων χρήζεσαι πενφες ρε ομορφόπαιδο? Rolling
Τώρα κάτσε να το δει το ιερατείο...
Κόκκινη κάρτα και νέα εγγραφή με τον κηδεμονα σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σας λέω πως ο Μήτσος είναι Γιαπωνέζος και δεν με πιστεύετε.
Βρέθηκε απλά με πενφέ. Έφαγε διπλάρωμα και μπίρι μπίρι απο το ιερατείο μέχρι που ενέδωσε.

Σύντομα τον βλέπω ξανα με σχιστομάτη. eye
Bad timing δεν ήμουνα τότε στο forum να τον πληροφορήσω..
Eυτυχως όμως που είμαι τώρα...


Μητσοοοοοο... Τη θέλω Yes
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Bad timing δεν ήμουνα τότε στο forum να τον πληροφορήσω..
Eυτυχως όμως που είμαι τώρα...


Μητσοοοοοο... Τη θέλω Yes
Φίλε, δεν θα τα βρείτε. Απο παρακολούθηση των ποστ σου, εσυ όταν κοιτάς για μοντέλο κοιτάζεις στο κάτω άκρο τιμής του μοντέλου στο car. Ο Μήτσος αγοράζει απο το πάνω ράφι.
Αν ψάχνεις το φτηνότερο GS1150 ατύχησες. Δες πόσο κάνουν τα 5 ακριβότερα στο car, βγάλε μέσο όρο και κάπου εκει είσαι.
 
N

notakos600

Guest
Φίλε, δεν θα τα βρείτε. Απο παρακολούθηση των ποστ σου, εσυ όταν κοιτάς για μοντέλο κοιτάζεις στο κάτω άκρο τιμής του μοντέλου στο car. Ο Μήτσος αγοράζει απο το πάνω ράφι.
Αν ψάχνεις το φτηνότερο GS1150 ατύχησες. Δες πόσο κάνουν τα 5 ακριβότερα στο car, βγάλε μέσο όρο και κάπου εκει είσαι.
Ο Μπάμπης είναι μηχανικός, οπότε μπορεί να αγοράσει ένα ρετάλι και να το μεταμορφώσει σε VFM.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Φίλε, δεν θα τα βρείτε. Απο παρακολούθηση των ποστ σου, εσυ όταν κοιτάς για μοντέλο κοιτάζεις στο κάτω άκρο τιμής του μοντέλου στο car. Ο Μήτσος αγοράζει απο το πάνω ράφι.
Αν ψάχνεις το φτηνότερο GS1150 ατύχησες. Δες πόσο κάνουν τα 5 ακριβότερα στο car, βγάλε μέσο όρο και κάπου εκει είσαι.
Πριν 2 χρονια βγήκε αγγελια ένα 1150gs του 2003 στα 4000.με 26.000χλμ..
Το μηχανάκι αυτό που λες το είχα στο γκαράζ μου στη Σπάρτη... 7 χρονια.
Ηταν κουμπάρος του νοικαρη μου που ειχε vstrom 1000, τον άφηνα να τη βάζει στο γκαράζ... Και όταν μουπε και για το GS, του πα εννοείται..
Κάθε φορά λοιπόν που πήγαινα Σπάρτη το καβαλαγα, το χάζευα....
Έκανε 1000χλμ το χρόνο, και όλα Σπάρτη - Γύθειο το καλοκαιράκι για μπάνιο..ο άνθρωπος δούλευε πολλές ώρες.
3800 μου το άφηνε... Δεν το πηρα..
Φοβηθηκα λογω Σέρβο και λόγω ακινησίας..
Δεν είχε και μαμά βαλίτσες.. Είχε givi.

Του ομεga είναι καλή περίπτωση γιατί την ακινησία την έχει ήδη πληρώσει..
Ναι εγω παίρνω στο κάτω όρο πάντα..
Ετσι με συμφέρει...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πριν 2 χρονια βγήκε αγγελια ένα 1150gs του 2003 στα 4000.με 26.000χλμ..
Το μηχανάκι αυτό που λες το είχα στο γκαράζ μου στη Σπάρτη... 7 χρονια.
Ηταν κουμπάρος του νοικαρη μου που ειχε vstrom 1000, τον άφηνα να τη βάζει στο γκαράζ... Και όταν μουπε και για το GS, του πα εννοείται..
Κάθε φορά λοιπόν που πήγαινα Σπάρτη το καβαλαγα, το χάζευα....
Έκανε 1000χλμ το χρόνο, και όλα Σπάρτη - Γύθειο το καλοκαιράκι για μπάνιο..
3800 μου το άφηνε... Δεν το πηρα..
Φοβηθηκα λογω Σέρβο και λόγω ακινησίας..
Δεν είχε και μαμά βαλίτσες.. Είχε givi.

Του ομεga είναι καλή περίπτωση γιατί την ακινησία την έχει ήδη πληρώσει..
Ναι εγω παίρνω στο κάτω όρο πάντα..
Ετσι με συμφέρει...
Κάνε του μια πρόταση να γουστάρουμεabcdabcdabcd
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Συνεχίζω...
Το GS του ομεγκα είναι καλή περίπτωση για έναν άλλο λόγο..
Κάποια 1150 Ελάχιστα μεν... Μη σου τύχει δε. Έχουν θέμα στο κιβώτιο..
Λόγω κακής ευθυγράμμισης κιβωτίου μοτέρ, τρώνε το καρέ του άξονα (εκεί που εδραζει ο δίσκος συμπλέκτη) . Είναι πρόβλημα , γιατί και άλλο άξονα να βάλεις, θα φαγωθεί.. Κάθε 50 000χλμ περιπου λενε
Μια λύση είναι μτχ κιβώτιο, αλλά πάλι δεν ξέρεις αν είναι απ τα προβληματικά..και άξονα καλό να έχει μπορεί να έχει αλλαχθεί.
Επαναλαμβάνω είναι ελάχιστα...στις αμερικανικές παρτιδες είναι πολύ περισσότερα..
Του ομεγκα είναι τσεκαρισμένο.. Έχει αλλάξει συμπλέκτη.
Τα καλά δε βγάζουν πρόβλημα ποτέ.. Η συντριπτική πλειοψηφεια δηλ.
Στο 1100 δεν υφίσταται.. Μόνο στα 6αρια σασμαν και μόνο αν είσαι μητσοτακης
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeG69

new member
Δημοσιεύσεις
27
Ηλικία
54
Περιοχή
Heraklion, Crete
Μοτοσυκλέτα
yamaha tracer7
Όνομα
George
Περιοχή
Heraklion
Γεια σας φίλοι! Έψαχνα μεταχειρισμένο cb500x ενός έτους σε άριστη κατάσταση για να μπω ξανά μετά από χρόνια στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Δεν ειχα κίνητρο να αγοράσω μεταχειρισμένο με τις τιμές που ζητούσαν. Τελικά κατέληξα με ένα tracer700 της κούτας (κάποιοι από σας βοηθήσατε και ευχαριστω). Αριστη επιλογή. Τιμη 8800, με τα αξεσουάρ που έβαλα 10.000 μεχρι τώρα και έχει συνέχεια . Θα το δώσω σε 1-2 χρόνια περιπου 7500-8000 για κάτι μεγαλύτερο. Νομιζω ότι όποιος το αγοράσει είναι κερδισμένος.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Γεια σας φίλοι! Έψαχνα μεταχειρισμένο cb500x ενός έτους σε άριστη κατάσταση για να μπω ξανά μετά από χρόνια στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Δεν ειχα κίνητρο να αγοράσω μεταχειρισμένο με τις τιμές που ζητούσαν. Τελικά κατέληξα με ένα tracer700 της κούτας (κάποιοι από σας βοηθήσατε και ευχαριστω). Αριστη επιλογή. Τιμη 8800, με τα αξεσουάρ που έβαλα 10.000 μεχρι τώρα και έχει συνέχεια . Θα το δώσω σε 1-2 χρόνια περιπου 7500-8000 για κάτι μεγαλύτερο. Νομιζω ότι όποιος το αγοράσει είναι κερδισμένος.
Καλοτάξιδο με πολλά και όμορφα χιλιόμετρα . Πάντα όρθιος !!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γεια σας φίλοι! Έψαχνα μεταχειρισμένο cb500x ενός έτους σε άριστη κατάσταση για να μπω ξανά μετά από χρόνια στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Δεν ειχα κίνητρο να αγοράσω μεταχειρισμένο με τις τιμές που ζητούσαν. Τελικά κατέληξα με ένα tracer700 της κούτας (κάποιοι από σας βοηθήσατε και ευχαριστω). Αριστη επιλογή. Τιμη 8800, με τα αξεσουάρ που έβαλα 10.000 μεχρι τώρα και έχει συνέχεια . Θα το δώσω σε 1-2 χρόνια περιπου 7500-8000 για κάτι μεγαλύτερο. Νομιζω ότι όποιος το αγοράσει είναι κερδισμένος.
Καλόταξιδος .
Περιμένουμε ριβιού όταν ευκαιρεσεις
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Γεια σας φίλοι! Έψαχνα μεταχειρισμένο cb500x ενός έτους σε άριστη κατάσταση για να μπω ξανά μετά από χρόνια στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Δεν ειχα κίνητρο να αγοράσω μεταχειρισμένο με τις τιμές που ζητούσαν. Τελικά κατέληξα με ένα tracer700 της κούτας (κάποιοι από σας βοηθήσατε και ευχαριστω). Αριστη επιλογή. Τιμη 8800, με τα αξεσουάρ που έβαλα 10.000 μεχρι τώρα και έχει συνέχεια . Θα το δώσω σε 1-2 χρόνια περιπου 7500-8000 για κάτι μεγαλύτερο. Νομιζω ότι όποιος το αγοράσει είναι κερδισμένος.
Ακομα δεν το πηρες και ζεις με την ωρα που θα το δωκεις ;;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Καλορίζικο και καλοτάξιδο!!!


Smileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ακομα δεν το πηρες και ζεις με την ωρα που θα το δωκεις ;;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πεσ'το κιετσι.
Το είπε ότι είναι μεταβατικό το τρεϊσο παντως
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Γεια σας φίλοι! Έψαχνα μεταχειρισμένο cb500x ενός έτους σε άριστη κατάσταση για να μπω ξανά μετά από χρόνια στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Δεν ειχα κίνητρο να αγοράσω μεταχειρισμένο με τις τιμές που ζητούσαν. Τελικά κατέληξα με ένα tracer700 της κούτας (κάποιοι από σας βοηθήσατε και ευχαριστω). Αριστη επιλογή. Τιμη 8800, με τα αξεσουάρ που έβαλα 10.000 μεχρι τώρα και έχει συνέχεια . Θα το δώσω σε 1-2 χρόνια περιπου 7500-8000 για κάτι μεγαλύτερο. Νομιζω ότι όποιος το αγοράσει είναι κερδισμένος.
Καλορίζικο και καλοτάξιδο! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom