Transalp!

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
855
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Περναει και παραπερναει,δυο ντωβιλ ειχα δεν κολωσανε πουθενα στην πολη.εχουν το ιδιο πλατος με το τιμονι,βεβαια δεν ειναι παπι μην συγκρινουμε τα ασυγκριτα.Θαπαιρνα και τριτο απ την αντιπροσωπεια στην ΣΠΑΡΤΗ που ειχε ενα τελευταιο το 2009 καινουργιο με 4000 χιλιαρικα ,αλλα δεν το προλαβα το πηρε αλλος.Φοβερη ιστορια θα την διηγηθω καποια φορα ,γιατι ηταν φαση για εγκεφαλικο Rolling
Για την ιστορία το τιμόνι του ντωβίλ ειναι 4 ολάκερα εκατοστα πιο φαρδύ απο τις βαλίτσες. Τουλάχιστον τις στενές, Γιατι οι μεγάλες που είχα ειναι κανενα 5ρι εκατοστα πιο φαρδύ απο κάθε πλευρά. Το τιμονι του ειναι 77 εκατοστά φάρδος. Το Κάπο με μαμα τριβάλιτσο παιζει να ειναι και μέτρο (αφου δεν τράκαρα στα διόδια πάλι καλά να λες). Ενα καλορυθμισμένο ντωβίλ ειναι κλάσεις ανώτερο απο οποιοδήποτε σφουχτερ ρε Απόστολε. (μην ξεχνας οτι ειχα χωσει λεφτά για αναρτήσεις κτλ).
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για την ιστορία το τιμόνι του ντωβίλ ειναι 4 ολάκερα εκατοστα πιο φαρδύ απο τις βαλίτσες. Τουλάχιστον τις στενές, Γιατι οι μεγάλες που είχα ειναι κανενα 5ρι εκατοστα πιο φαρδύ απο κάθε πλευρά. Το τιμονι του ειναι 77 εκατοστά φάρδος. Το Κάπο με μαμα τριβάλιτσο παιζει να ειναι και μέτρο (αφου δεν τράκαρα στα διόδια πάλι καλά να λες). Ενα καλορυθμισμένο ντωβίλ ειναι κλάσεις ανώτερο απο οποιοδήποτε σφουχτερ ρε Απόστολε. (μην ξεχνας οτι ειχα χωσει λεφτά για αναρτήσεις κτλ).
Adress125 ρυθμισμένο από τον Τασουλη να πάρεις. Χωράει παντού....με βαλίτσες ή και χωρις!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ε...Τρανσαλπ

Τι αλλο;

Τα ρωτανε αυτα!!!!!
Έχουμε ΝΙΚΗΤΗ! GreetingGreetingGreetingGreetingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Aprilia caponord...

Δε μας είπες όμως τι έπαθε το rt του φίλου σου και θέλει να το ξεφορτωθει..
Μίλα παιδί μου... Να δω τι με περιμένει. Tooth
Τι να πώ?
Να πω 250.000 χλμ και ότι πλέον είναι αναξιόπιστο πως θα φτάσει οπουδήποτε φτάνει?
Θα το κρατήσει όμως και αυτό ότι άλλο και να πάρει γιατί απλά οι ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΩΛΗΣΗ ρε φίλε.
Τρολάρω μαν. Ειπα, θα προτείνω μονο σφουχτερ απο δω και περα, ειδικά σε παράλογα σχόλια. Δεν είδες το memo;ooops
Τι να απαντησω σοβαρά όταν διαβάζω πως το Κάπο, ο βασιλιάς της άνεσης, είναι λιγότερο άνετο απο ντωβίλ;
Υποθέτω το επόμενο ποστ θα είναι κάποιου με ΚΤΜ 450 EXC πως το τρανσαλπ 600 είναι καλύτερο στο εντούρο.


Να χαίρεσαι που δεν προτείνω PCX 125....
Μπα γιατί τι έχει το PCX?
Θεούλης θάτανε ο Μπαμπίνος με ένα PCX ! Yes
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τα μηχανακια που δεν εχουν μαμα πλαινες...με βασεις- βαλιτσες αφτερμαρκετ ειναι απογοητευση

Γινεται νταλικα, ξεπερναει το μετρο, αεροδυναμικη αστα να πανε, δε χωρας και πουθενα.
Πραγματικα, αν θετε τριβαλιτσο, παρτε πενφε..
Εγω που θελω στανταρτ πλαινες, ποτε δε θα επαιρνα μια μηχανη με το σκεπτικο να της βαλω αφτερμαρκετ....και αν ειχα θα την πουλαγα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Οκ, άσε τα σάλια στην Βιρνα τώρα, που συμφωνεις ότι και να πει και λέγε. Έκανες δουλειά με τον Πολωνό; Είναι εντάξει οι αποστάτες του; Κάνουν δουλειά; Ευκολοι στην τοποθέτηση η θα μου βγάλουν την πίστη όπως οι προηγούμενοι;
Είμαι έτοιμος να βάλω παραγγελία.

Εκτός και αν ψάχνεις να σπρώξεις το Capo και να πάρεις Ντωβίλ ή ακόμη καλύτερα Τρανσαλπ! Yes

Τότε πες τιμή για αυτούς, και κάποια ακόμη πραγματάκια που θελω απο το σαράβαλο σου Tooth
εννοειτε οτι η θεση οδηγησης του ντοβιλ, καταπονει λιγοτερο τη μεση απ το καπο, βαραντερο κλπ..
ΕΝΝΟΕΙΤΕ..Και μενα η μεση μου καποια στιγμη μπορει να πιαστει στο ΡΤ, στο FJR ποτε!
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
εννοειτε οτι η θεση οδηγησης του ντοβιλ, καταπονει λιγοτερο τη μεση απ το καπο, βαραντερο κλπ..
ΕΝΝΟΕΙΤΕ..Και μενα η μεση μου καποια στιγμη μπορει να πιαστει στο ΡΤ, στο FJR ποτε!
Ντοβι ψεκαστο, να καταληξεις χωρις πλακα τωρα. 4 εχει στο car! Yes
Toσα που διαβασα πιθανον βεβαια να με επηρεασαν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
εννοειτε οτι η θεση οδηγησης του ντοβιλ, καταπονει λιγοτερο τη μεση απ το καπο, βαραντερο κλπ..
ΕΝΝΟΕΙΤΕ..Και μενα η μεση μου καποια στιγμη μπορει να πιαστει στο ΡΤ, στο FJR ποτε!
Παιδιά, σταματήστε ότι κάνετε!
Κάποιος να πάρει τηλέφωνο και τον Ιντιάνα Τζόουνς να σταματήσει το ψάξιμο

Το ιερό δισκοπότηρο του μοτοσυκλετισμού βρέθηκε και λέγεται Ντωβίλ!Happy
Οποιος το πάρει παίρνει δώρο και ένα Kymco Agility 125 (για να έχει και μηχανάκι εκτός απο δισκοπότηρο)


Κατακαημένο Τρανσαλπ...σου έφαγε την θέση το αδερφάκι σου το στρητ και πλέον είναι ΤΟΚΑΛΥΤΕΡΟΜΗΧΑΝΑΚΙΤΟΥΚΟΣΜΟΥ

ooops
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Παιδιά, σταματήστε ότι κάνετε!
Κάποιος να πάρει τηλέφωνο και τον Ιντιάνα Τζόουνς να σταματήσει το ψάξιμο

Το ιερό δισκοπότηρο του μοτοσυκλετισμού βρέθηκε και λέγεται Ντωβίλ!Happy
Οποιος το πάρει παίρνει δώρο και ένα Kymco Agility 125 (για να έχει και μηχανάκι εκτός απο δισκοπότηρο)


Κατακαημένο Τρανσαλπ...σου έφαγε την θέση το αδερφάκι σου το στρητ και πλέον είναι ΤΟΚΑΛΥΤΕΡΟΜΗΧΑΝΑΚΙΤΟΥΚΟΣΜΟΥ

ooops
Ηδη η τιμη τους ανεβαινει μερα με την μερα! Τεσσερα μεινανε απο το πανω ραφι! Tooth Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ντοβι ψεκαστο, να καταληξεις χωρις πλακα τωρα. 4 εχει στο car! Yes
Toσα που διαβασα πιθανον βεβαια να με επηρεασαν.
θυμαμαι οταν πρωτοπηρα το Ρτ, που καποια στιγμη πιαστηκα σε κωλο-μεση..
Τι εγινε ρε παιδια? απλα ειχα συνηθισει στο FJR Rolling

και το πανγιουροπιαν με θεση οδηγησης σαν του yamaha, δεν καταλαβαινες χριστο...
Αλλα εχουμε αυχενικο εμεις, δε μας παιρνει να σκυβουμε
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
θυμαμαι οταν πρωτοπηρα το Ρτ, που καποια στιγμη πιαστηκα σε κωλο-μεση..
Τι εγινε ρε παιδια? απλα ειχα συνηθισει στο FJR Rolling

και το πανγιουροπιαν με θεση οδηγησης σαν του yamaha, δεν καταλαβαινες χριστο...
Αλλα εχουμε αυχενικο εμεις, δε μας παιρνει να σκυβουμε
Μλκ, δεν σου φταίνε τα μηχανάκια. Εσύ είσαι σαράβαλο Tooth
Κάθεσαι ίσια πονάει η μέση. Κάθεσαι σκυφτά πονάει ο αυχένας...

Πάρε smart. Να χωράει και το φαρμακείο με τα χαπάκια για την πίεση
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Παιδιά, σταματήστε ότι κάνετε!
Κάποιος να πάρει τηλέφωνο και τον Ιντιάνα Τζόουνς να σταματήσει το ψάξιμο

Το ιερό δισκοπότηρο του μοτοσυκλετισμού βρέθηκε και λέγεται Ντωβίλ!Happy
Οποιος το πάρει παίρνει δώρο και ένα Kymco Agility 125 (για να έχει και μηχανάκι εκτός απο δισκοπότηρο)


Κατακαημένο Τρανσαλπ...σου έφαγε την θέση το αδερφάκι σου το στρητ και πλέον είναι ΤΟΚΑΛΥΤΕΡΟΜΗΧΑΝΑΚΙΤΟΥΚΟΣΜΟΥ

ooops
εγω φιλε....που δεν παραμυθιαζομαι....και ξερω τι θελω...
αν μου χαριζανε Hayabusa η deauville, θα επαιρνα το ντοβιλ.......ΧΩΡΙΣ δευτερη σκεψη!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μλκ, δεν σου φταίνε τα μηχανάκια. Εσύ είσαι σαράβαλο Tooth
Κάθεσαι ίσια πονάει η μέση. Κάθεσαι σκυφτά πονάει ο αυχένας...

Πάρε smart. Να χωράει και το φαρμακείο με τα χαπάκια για την πίεση
ειμαι....το ξερω
αλλα και το καπο ειναι Rolling Rolling Rolling Rolling
ακου λιμουζινα το καποBanging head
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
εγω φιλε....που δεν παραμυθιαζομαι....και ξερω τι θελω...
αν μου χαριζανε Hayabusa η deauville, θα επαιρνα το ντοβιλ.......ΧΩΡΙΣ δευτερη σκεψη!
Εμένα αν μου χαρίζανε GS1250 και Caponord, θα έπαιρνα το GS...


Θα το πουλούσα και θα αγόραζα 4 ντωβιλ και ένα τρανσαλπ

Γιατί μονο ένα τρανσαλπ ρωτάς;
Δεν φτάνουν για όλους!


(Τα 3 ντωβίλ για πούλημα. Βλέπω υπάρχουν θύματα αρκετά εκεί έξω)
το 4ο μπλε για ευννόητους λόγους. Να δω αν επιπλέειtongue
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπηκα car να δω τι παίζει απο deauville
Ρε πέρσι που τα κοιτούσα ξεκινούσαν απο 1200 ευρώ και μέχρι 2000 ευρώ είχε 5-6 να διαλέξεις!
Τώρα ξεκινάνε απο 2100 και φτάνει το 650 και 3500!!!:eek:

Εντάξει...δεν περιγράφω άλλο. Δεν είναι αστείο πλεον!facepalm 2
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Μπηκα car να δω τι παίζει απο deauville
Ρε πέρσι που τα κοιτούσα ξεκινούσαν απο 1200 ευρώ και μέχρι 2000 ευρώ είχε 5-6 να διαλέξεις!
Τώρα ξεκινάνε απο 2100 και φτάνει το 650 και 3500!!!:eek:

Εντάξει...δεν περιγράφω άλλο. Δεν είναι αστείο πλεον!facepalm 2
Εχουν ανθρωπο εδω μεσα! Δεν υπαρχει αλλη λογικη.DancingDancing
 
Top Bottom