TDM 850 η TDM 900

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Καλύτερα να "μαγκωθεί" και να το δουλέψει παραπάνω παρά να γίνει αιμοδότης σε πιθανό χάρχαλο.


Αμα τον ενδιαφέρει είναι κοντά μου.
Μπορω να μάθω τι <παίζει >
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Παιδια μιλησα το απογευμα με το παιδι απο τα Γιαννιτσα,δεν ηταν το 995 αλλα το 880 ή 885 δε θυμαμαι.και τοσα που ειπαμε απο το τηλ.μου ειπε τι να προσεξω,οταν παω να δω την αλλη στη θεσσαλονικη επισης μου ειπε να την βαλω μπροστα και αφου τη δουλεψω λιγο με αναμενα φωτα να τη δω ποως δουλευει.επισης να την.κλεισω και να την ξανααναψω.απλα μου ειπε τα εξωτερικα κατι φλασακια κτλ ειναι επιφανειακα φθηνα σε κοστος.εκλεισα ραντεβου με τον ανθρωπο απο σαλονικη επισης και μου στειλε.φωτογραφιες οπως με χαλασμενα φλασακια το σασι ειναι.καμμενο τον ηλιο θελει φουσκες μπροστα ατα πιρουνια αλλα.. μου ειπε οτι.κανει σερβις κανονικα απλα τη μηχανη την αφησε και καταντησε ετσι εξωτερικα.θελει.μου ειπε.λαστιχα σε κανα 2μηνο κατα αλλα το.μοτερ ειναι.αψογο.την παρασκευη θα παει και ενας.πιθανος αγοραστης.εαν την αγορασει θα πεθαααανω..απλα μετα κανω κραττει και αλλο περιμενω και τις σοδειες απο τα ροδια θα σκασει.και ο 13μισθος και θα παρουμε ενα πιο.καλο εργαλειο.δε βιαζομαι.κανω υπομονη ερευνα για ολα γιατι κατα 70%το μηχανακι το θελω για δουλεια.και δε θελω πρωτο ταξιδι 1200 χλμ να μεινω στο δρομο και να ψαχνομαι.τωρα θα μου πειτε.γιατι δε πας με αμαξι.?ο.λογος ειναι.οτι εκει μεσα πνιγομαι.εννοειτε ακουω γνωμες και ευκαιριες.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Εγώ ξέρω ότι όταν έχεις βάλει στο μυαλό σου να αλλάξεις / αγοράσεις μοτοσυκλέτα .... δεν το αναβάλεις για αργότερα! Εγκεφαλικό κόλλημα!

Οπως επίσης ... την περίοδο αυτή ... πολλά στραβά θα σου τύχουν!! Μην πτοείσαι! Ισως τα στραβά γίνονται για κάποιο λόγο!



Επειδή οι μοτοσυκλέτες που κοιτάς είναι πολλών ετών .... κοίταξε τες πολύ καλά!! Γιατί ... θα την πληρώσεις πολύ ακριβότερα στο τέλος!! Τόσο σε χρήμα όσο σε χρόνο αλλά και ψυχική οδύνη!! Του στυλ "Φτου σου ρε π.... μου! πάλι 3 μέρες στο συνεργείο και άλλα 100€" και η ζωή συνεχίζεται!

Smileys drinking beer Emoticon
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Βαγγελη εχεις δικιο, ειχα οδηγησει το kle 500 του θειου και εψαχνα να παρω το συγκεκριμενο σαν πρωτη μηχανη.καποια μερα πετυχα ενα μεσα στο car 350 ευρω.ελεγε εχει ζημεια, τους παιρνω τηλεφωνο το σηκωνει μια κυρια και μου λεει η μηχανη ειναι μια χαρα,απλα την πουλαω γιατι ο γιος μου ειναι κοντος και επεσε πανω του η μηχανη και του σπασε το ποδι.της λεω ερχομαι να τη παρω το ιδιο βραδυ πηγα την πηρα,η μηχανη δεν εκαιγε καν λαδι δουλευε ρολοι.το.παιδι φοιτητης την ειχε για να πηγαινει.μονο στη σχολη.ειχε 100000 χλμ.λεω δε γαμεις παρτο.εριξα αλλα 300 και πριν ενα μηνα εφυγε για ορεστιαδα οδικως.παιζει ρολο το πως το δουλευει ο ιδιοκτητης αλλα και το ποσο θελει να το προσεξει ο επομενος ασχετα χρονολογιας.94μοντελο.η κλαιρη και μου βγαλε.και δουλεια.και βολτες.FB_IMG_1536235130541.jpg FB_IMG_1536235117192.jpg
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
παιδια την μηχανη την εκλεισα, την αλλη βδομαδα πηγαινω να τη παρω.Να την κανεις ενα σερβις.Μου ειπε οτι θελει λαστιχα και.καποια περειφεριακα οπως φλασακια,οπου αυτα θα αλλαξω με led οπως και στα φωτα η ξενον ή led .Η μηχανη ο προηγουμενος κατοχος που την ειχε την ειχε παει στη επισημη αντιπροσωπεια της triumph και του βαλανε ενα κιτ της Daytona.Η μηχανη που οδηγησα του γνωστου μου στη Σερρες με αυτη ηταν μερα με νυχτα απο θεμα στησιματος.φορα αλλες ζαντες και λαστιχα και κοντραριζεσαι στις στροφες με αλλες δρομου.εξατμιση της triumph αγωνιστικη πανω οπου της δινει πανεμορφο ηχο. Ειχα μαζι μου και μηχανικο οπου μου ειπε οτι η μηχανη δουλευει πολυ καλα.απλα πρεπει να βαλω λαστιχα και καποια μπιχλιμπιδια στο θεμα φως φαναριων ξενον η αλλου τυπου, φλας και καλτσες στις μπροστινες μπουκαλες.Πηγα με το σκεπτικο να τη δω μονο αλλα απο το tdm χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον παιδια μου αρεσε πιο πολυ.
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Το παιδι απο τα Γαννιτσα την πουλησε δεν τον προλαβα φιλε μου
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
ναι φίλε μου , συγνώμη που σας έσκασα , αλλα σας ευχαριστω ξεχωριστά για όλες τις γνώμες που μου δωσατε..ευελπιστω να σας γνωρίσω σε κάποια συνάντηση που θα κάνετε είτε ΄σερρεσ αν έρθετε είτε Θεσσαλονίκη. θα χαρώ να σας γνωρίσω απο κοντά και να σας κεράσω και χυμό ρόδι παραγωγής μου
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
ναι φίλε μου , συγνώμη που σας έσκασα , αλλα σας ευχαριστω ξεχωριστά για όλες τις γνώμες που μου δωσατε..ευελπιστω να σας γνωρίσω σε κάποια συνάντηση που θα κάνετε είτε ΄σερρεσ αν έρθετε είτε Θεσσαλονίκη. θα χαρώ να σας γνωρίσω απο κοντά και να σας κεράσω και χυμό ρόδι παραγωγής μου
Καλοτάξιδη νάναι η Αγγλίδα....
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θα προτιμούσα να σου έκοβε και να έκανες εσύ service για να είσαι σίγουρος ΤΙ αλλάχτηκε κι αν αλλάχτηκε...


Καλοτάξιδηηηηη!!!!!!!
Smileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.398
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλοταξιδος να εισαι.
Περιμενουμε να δουμε το μοτορι τουμπανιασμενο με τα φλασακια ,λεντακια και ολα τα καλουδια που θα σενιαρεις .OKzabcd
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
το καλο με το ολο θεμα ειναι οτι τον.ξερει ο αδερφος μου βγηκαμε.γνωστοι.παρασυμπεθερια που λενε.εννοειτε μολις ερθει θα την τσεκαρω ξανα ολα και εγω.παντως ο ανθρωπος ηταν πολυ εξηγας.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Καλοτάξιδι !!!!

Τελικά ... το "ολοι πενφε θα πάρετε!" θα πρέπει να αλλάξει σε "τελικά ολοι triumph θα παρετε!!" (οχι αποκλειστικά από τον ίδιο κατάλογο ;))

και πάλι καλοτάξιδι και να την χαρείς οσο περισσότερο μπορείς!!

Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom