TDM 850 η TDM 900

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Και...

Θα σκασει μύτη ο Αλέξανδρος με BMW και θα πέσουμε ταύλα όλοι.. abcdefghgk


Στο θέμα μας τώρα..
Πες μας και ποσό που σκέφτεσαι να δώσεις Αλέξανδρε μη κι έχουμε κάτι κατά νού..
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
βρηκα ενα με 2500 χιλιαρικα τον καλεσα στο τηλ.ολα καλα.χρειαζομαι τα χρηματα για αμαξι μου λεει οκ του λεω.Τον καλεσα την αλλη μερα και μου ειπε οτι το στουκαρε αμαξι και ειναι.νοσοκομειο.εχω βρει ακομη ενα στα 2μιση χιλιαρικα επισης νοικοκυρης ο ανθρωπος με βιβλιο σερβις απολα αλλα λειπει και μου λεει θα με καλεσει αυτος.Ενας φιλος μου ειπε να περιμενω λιγο ακομη μολις θα φυγουν λεει οι παχιες οι μυγες και ξεκινησουν τα κρυα τοτε να παρω.υπομονη κανω απλα.
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Καλά σου λέει ο φίλος...η υπομονή είναι αρετή ;)

Εγώ έκανα κανα 9μηνο μέχρι να βρω αυτό που ήθελα και μου έκανε, και φυσικά το πήρα Φεβρουάριο μήνα που οι μύγες είναι ανύπαρκτες ;)
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
ναι αλλα ο παλήκαρος μιλαει για 900cc

Καλά σου λέει ο φίλος...η υπομονή είναι αρετή ;)

Εγώ έκανα κανα 9μηνο μέχρι να βρω αυτό που ήθελα και μου έκανε, και φυσικά το πήρα Φεβρουάριο μήνα που οι μύγες είναι ανύπαρκτες ;)

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkLaughLaughLaugh
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Απλα μονο για 900 παιδες.Οι 2 ροδες δεν εχουν ηλικια
 

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
43
Περιοχή
Βοιωτία
Μοτοσυκλέτα
BMW 1150 ADV
Όνομα
Λεωνιδας
Περιοχή
Κιθαιρωνας....πρόποδες
Το 900 το είχα 7 χρονάκια,έχει κ ο αδερφός μου ενα εδω κ μια 5 ετια.
Σαν εργαλείο.
Δεν κάνει τιποτα τέλεια αλλα τα κάνει ολα μα ολα αρκετά καλά.

Εχει γκάζι είναι όμορφο ειναι κυριλέ ειναι καγκουρικο δεν στρίβει λενε, αλλα Προσωπικά το έστριψα μερικές φορές σε βαθμό κακουργήματος ταξιδεύεις αρκετά καλά σε εθνική κ η χαρα του είναι τα στροφιλικια στα βουνά,είναι κ οικονομικό στο καύσιμο.

Απο άποψη συντήρησης:
λαδι φιλτρο κ αν τα ξεχάσεις δεν τρέχει κ κάτι,δεν χρειάζεται συμπλήρωμα λαδιών οπου κ όπως να πας.

Απο βλάβες αυτο που συνεχίζει να παρουσιάζει στον αδερφό μου μια κ εγώ είμαι bmwδακιας πλέον είναι οτι του καίει την λάμπα του κωλοφαναρου 1 με 2 φορες το χρόνο.(5ευρω)

Στις 120000 περίπου η συγκεκριμένη μοτο ισως-ισως χρειάστη μια περιεληξη στα πηνία.(60ευρω)

Στις τελευταίες 3 παραγράφους τα κάνει όλα μα όλα τέλεια.
Τα γραφόμενα είναι απο προσωπική εμπειρία κ οχι λόγια που άκουσα κ μου είπαν κ για αυτο θεωρώ ότι μπορεί να μην έχει τις αναρτήσεις κ την άνεση του GS,


είναι ομως πολυ τίμιο.Giving
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
43
Περιοχή
Βοιωτία
Μοτοσυκλέτα
BMW 1150 ADV
Όνομα
Λεωνιδας
Περιοχή
Κιθαιρωνας....πρόποδες
Το 900 το είχα 7 χρονάκια,έχει κ ο αδερφός μου ενα εδω κ μια 5 ετια.
Σαν εργαλείο.
Δεν κάνει τιποτα τέλεια αλλα τα κάνει ολα μα ολα αρκετά καλά.

Εχει γκάζι είναι όμορφο ειναι κυριλέ ειναι καγκουρικο δεν στρίβει αλλα Προσωπικά το έστριψα μερικές φορές σε βαθμό κακουργήματος ταξιδεύεις αρκετά καλά σε εθνική κ η χαρα του είναι τα στροφιλικια στα βουνά,είναι κ οικονομικό στο καύσιμο.

Απο άποψη συντήρησης:
λαδι φιλτρο κ αν τα ξεχάσεις δεν τρέχει κ κάτι,δεν χρειάζεται συμπλήρωμα λαδιών οπου κ όπως να πας.

Απο βλάβες αυτο που συνεχίζει να παρουσιάζει στον αδερφό μου μια κ εγώ είμαι bmwδακιας πλέον είναι οτι του καίει την λάμπα του κωλοφαναρου 1 με 2 φορες το χρόνο.(5ευρω)

Στις 120000 περίπου η συγκεκριμένη μοτο ισως χρειάζεται μια περιεληξη στα πηνία.(60ευρω)

Στις τελευταίες 3 παραγράφους τα κάνει όλα μα όλα τέλεια.
Τα γραφόμενα είναι απο προσωπική εμπειρία κ οχι λόγια του άκουσα κ μου είπαν κ για αυτο θεωρώ ότι μπορεί να μην έχει τις αναρτήσεις κ την άνεση του GS αλλά είναι πολυ τίμιο.Giving
Κ 2φώτο της πρώην.


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μου στειλε ενα φιλος μου να παω να δω ενα triumph tiger 955i 2002 μοντελο .το εχει λεει ενα νοικοκυρης και το δινει για να παρει αμαξι.ειναι λεει ευκολοδηγητο και 3κυλινδρο .εχει κανεις τετοιο μηχανακι εδω μεσα για γνωμες.στανταρακι θα μαθω ολα μεχρι να αγορασω .
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μου στειλε ενα φιλος μου να παω να δω ενα triumph tiger 955i 2002 μοντελο .το εχει λεει ενα νοικοκυρης και το δινει για να παρει αμαξι.ειναι λεει ευκολοδηγητο και 3κυλινδρο .εχει κανεις τετοιο μηχανακι εδω μεσα για γνωμες.στανταρακι θα μαθω ολα μεχρι να αγορασω .

Ανεβασε την αγγελια.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το εψαξα προσφατα για φιλο.Τα service γινονται σε πολυ καλα συνεργεια και φαινεται σε καλη κατασταση.
Τα tiger δεν εχουν βγαλει ιδιαιτερες ζημιες,αλλα ζηταει λιγα και θελει καλο ψαξιμο ανεξαρτητα απο τους λογους που το πουλαει.
Ειναι πολυ καλη μηχανη,αλλα καμμια σχεση με το tdm σαν οδηγηση και φιλοσοφια.Εχω ανεβασει ενα σχετικο θεμα στο φορουμ.Ψαξτο.
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Πολυ καλο το θεμα Πανο,μπορω να πω αρχισα να μαρεσει.τελος βδομαδας θα κατεβω Θεσσαλονικη για να δω τη μηχανη του Κυριου.θα παρω και τα χρηματα μαζι μπαμ και κατω αν μου δωσει το οκ ο μηχανικος να το παρω να τελειωνω.Προσωπικα το θεμα κοστους με 1750 βαζω και αλλα 300 αγοραζω και τις βαλιτσες και ειμαι κομπλε.βρηκα και ενα παληκαρι απο το φορουμ της triumph οπου μου πουλα βαλιτσες.επειδη κανω διανομη χυμου ειμαι παραγωγος ροδιου χυμου .αναγκαζομαι.μεσα στη πολη Σερρες θεσσαλονικη και κτλ, να φορτωνω μπαγαζιερες και βαλιτσες με χυμους και να πηγαινω στους πελατες χυμους.εκει που δε παει αμαξι παω με μηχανη .θα τα βγαλει τα λεφτα τους.ειμαι σιγουρος.αι να δουμε και απο κοντα τωρα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φιλος που ενδιαφεροταν για την συγκεκριμενη,εκανε πισω γιατι η μηχανη ειναι ψιλοπαρατημενη και χρειαζεται διαφορα.Οπως το ειδα εγω κανα εφτακοσαρι χαλαρα για λαστιχα,δισκοπλακα,εξατμιση?,κλπ
Αυτος εκανε πισω,εσυ κανε τα κουμαντα σου για να μην μετανοιωσεις αργοτερα.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ως πρώην κάτοχος και του TDM 850 και του TDM 900 για αρκετά χρόνια ( πάνω απο 10 σε σύνολο) ποτέ κανένα απο τα 2 μηχανάκια δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα και ήταν πάντα εκεί για ότι τα χρειάστηκα. Πάντα όμως με συνετή χρήση. Θα σου έλεγα να μην πάς στο 850 γιατί είναι πια αρκετά παλιό. Προσπάθησε να βρείς ενα 900 σε καλή κατάσταση και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για την χρήση που το θές. Για triumph δεν ξέρω δεν απαντώ. Αν πάλι κοιτάς και άλλα μηχανάκια δες το Bmw r1150gs. Γιατί όπως λέει και ένας καλός φίλος εδώ στο φόρουμ : Όλοι bmw θα πάρουμε (παθών και μαθών) :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Πολυ καλο το θεμα Πανο,μπορω να πω αρχισα να μαρεσει.τελος βδομαδας θα κατεβω Θεσσαλονικη για να δω τη μηχανη του Κυριου.θα παρω και τα χρηματα μαζι μπαμ και κατω αν μου δωσει το οκ ο μηχανικος να το παρω να τελειωνω.Προσωπικα το θεμα κοστους με 1750 βαζω και αλλα 300 αγοραζω και τις βαλιτσες και ειμαι κομπλε.βρηκα και ενα παληκαρι απο το φορουμ της triumph οπου μου πουλα βαλιτσες.επειδη κανω διανομη χυμου ειμαι παραγωγος ροδιου χυμου .αναγκαζομαι.μεσα στη πολη Σερρες θεσσαλονικη και κτλ, να φορτωνω μπαγαζιερες και βαλιτσες με χυμους και να πηγαινω στους πελατες χυμους.εκει που δε παει αμαξι παω με μηχανη .θα τα βγαλει τα λεφτα τους.ειμαι σιγουρος.αι να δουμε και απο κοντα τωρα.

Εννοειτε αν δεν τη δω απο κοντα δε μπορω να τη παρω.γιατι υπαρχει ακομη μια με 2000 χιλιαρικα .Αλλα και αλλη να παρω και οχι αυτη ειμαι ανθρωπος που θα δει ολα και αν εχει θεμα θα βαλω καινουργια..οντως θελει ψαξιμο το θεμα με τη συγκεκριμενη,επισης ενας φιλος μου πριν λιγο εφερε ενα γνωστο σπιτι με μια τετοια μηχανη για να τη δω.Μαρεσε και στησιμο και στη ροπη και στο γκαζι.ανετη στο καθισμα και δικαβαλο επισης ανετος ο πισω.περιμενω να ερθει η παρασκευη για να παω να τη δω .
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αφού θα κατέβεις Θες/νικη δεν πας λίγο παρακάτω στα Γιαννιτσά.
Στις φτηνές Triumph μου φάνηκε η πιο τίμια..
https://www.car.gr/12658761-triumph-tiger-955i
Μπορεί κι αυτή να είναι μάπα.Απλά ο ταξιδιάρης ΣΥΝΗΘΩΣ προσέχει για να έχει.
Επίσης με την πινακίδα βρίσκεις στον ασφαλιστή σου αν εχει εμπλακεί σε ατύχημα.


Πέραν αυτού θα πω την παροιμία:
Το φτηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά..

Την αναφέρω γιατί είναι πολλοί λίγοι αυτοί που έχουν άγνοια τιμών ή έχουν τοοοοοση ανάγκη για να πουλήσουν "χώμα".

Μοτοσυκλέτα που ΔΕΝ έκανε σε γνωστό άνθρωπο που ήταν καρφωμένος για Triumph ΠΩΣ θα κάνει για εσένα;;;
Βάλε παραπάνω χρήματα ή κάνε υπομονή να μαζέψεις κι άλλα.Μετά τον Οκτώβρη θα κατέβουν(λογικα) η τιμές.
Αυτά από εμένα..
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Αφού θα κατέβεις Θες/νικη δεν πας λίγο παρακάτω στα Γιαννιτσά.

Παρακάτω από τη Θεσσαλονίκη είναι θάλασσα, δεν έχει τίποτα καρφί μέχρι τις Σποράδες.
Παραδίπλα είναι τα Γιαννιτσά :p:p:p:p:p:p:p:p

Αυτά από εμένα..

Μας έκανες την καρδιά περβόλα :p:p:p:p:p

abcdefghgk
 
Top Bottom