Nuovo Greco Kazanova con Aprilia!!!!Καλοτάξιδος....

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Α ξέχασα Θάνο μου μην πατάς την κόρνα καθόλου έτσι. Σαν τζιτζίκι κάνει τα άλλα όλα είναι σούπερ
Ισχύει αυτό Αχαχχα , στο αφρικα ήταν αναποδα η κόρνα με τα φλας , και τώρα πατάω όλο κόρνα καταλαθος σε αυτό Tooth
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Χαχααχαχαχαχα δεν είναι κορίτσι για σπίτι δηλαδής , θέλει τα γούστα τις abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Ωραία έλιωσα ToothToothTooth



Να το χαρείς όσο δεν πάει.


* Οπαδός της aprilia,αν και την μια από τις τρεις φορές που είχα για λίγες μέρες μηχανάκι της aprilia,με πρόδωσε επειδή το έπλυνα.
Η δεύτερη ήταν με ένα rxv κροτίδα, δυναμίτης στο χώμα.
Και η τρίτη με ένα tuono.
Δεν ήθελα να το δώσω πίσω με τίποτα
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Να το χαρείς όσο δεν πάει.


* Οπαδός της aprilia,αν και την μια από τις τρεις φορές που είχα για λίγες μέρες μηχανάκι της aprilia,με πρόδωσε επειδή το έπλυνα.
Η δεύτερη ήταν με ένα rxv κροτίδα, δυναμίτης στο χώμα.
Και η τρίτη με ένα tuono.
Δεν ήθελα να το δώσω πίσω με τίποτα
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη ! Όπως είπα μετά τα πρώτα πλύσιματα θα αναφέρω αν λειτουργούν όλα όπως πριν Tooth Tooth
Εγώ πάλι δνε πίστευα ποτέ ότι θα έχω απριλια !!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη ! Όπως είπα μετά τα πρώτα πλύσιματα θα αναφέρω αν λειτουργούν όλα όπως πριν Tooth Tooth
Εγώ πάλι δνε πίστευα ποτέ ότι θα έχω απριλια !!!
Στα Απρίλια δεν παίρνουμε το πιεστικό και βαράμε κάτω απο σέλες, εσωτερικά κινητήρα κλπ (εκτός ίσως απο ζάντες και αλυσογράναζα για να φύγουν τα χοντρά).
Αυτή είναι συμβουλή που την κρατάς ευαγγέλιο.
Πλένεις, σαπουνίζεις και ξεπλένεις απλά με το λάστιχο.

Επίσης αποφεύγεις να ρίξεις νερό πάνω στα όργανα. Δεν ξέρω πόσο έχουν προχωρήσει οι Ιταλοί σε αυτόν τομέα, αλλά τα παλιότερα μοντέλα είχαν εισροή νερού αν ρίξεις με πίεση
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Στα Απρίλια δεν παίρνουμε το πιεστικό και βαράμε κάτω απο σέλες, εσωτερικά κινητήρα κλπ (εκτός ίσως απο ζάντες και αλυσογράναζα για να φύγουν τα χοντρά).
Αυτή είναι συμβουλή που την κρατάς ευαγγέλιο.
Πλένεις, σαπουνίζεις και ξεπλένεις απλά με το λάστιχο.

Επίσης αποφεύγεις να ρίξεις νερό πάνω στα όργανα. Δεν ξέρω πόσο έχουν προχωρήσει οι Ιταλοί σε αυτόν τομέα, αλλά τα παλιότερα μοντέλα είχαν εισροή νερού αν ρίξεις με πίεση
Ευχαριστώ πολύ θα το κρατήσω ! Ότι συμβουλή ευπρόσδεκτη
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ευχαριστώ πολύ θα το κρατήσω ! Ότι συμβουλή ευπρόσδεκτη
και φυσικά δεν το πας σε πλυντήριο. δεν το ανέφερα, επειδή θεώρησα πως είναι σαφές απο όλα τα υπόλοιπα που έγραψα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ολα τα μηχανακια αφορα αυτο, οχι μονο τα Ιταλικα
3 bmw owners manual που ειχα....ειχαν φωτο ενα πιεστικο με απαγορευτικο επανω

Δεν νομιζω η honda πχ να συστηνει πλυσιμο με πιεστικο
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.473
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Και ναι λοιπόν ! Έγινα ευρωπαίος , πήρα την ιταλική υπηκοότητα ! Tooth

Ίσως φανεί τρελό , μην ρωτήσετε γιατί και πως , έγιναν όλα τόσο γρήγορα , ακόμα και εγώ δεν το έχω συνιδητοποποιηση abcdefghgk



αλλαξοπίστησα με την ιταλική ακρίδα cdefghicdefghicdefghi

Tuareg 660

View attachment 43323View attachment 43324



View attachment 43325




Εντυπώσεις στα πρώτα 120 χλμ που έκανα θα τις γράψω αργότερα !

το σωστό το καλοριζικο θέλει κράξιμο , μπουλινγκ ( Θέλω μπουλινγκ είμαι μάζοχα police)κι κόντρα μεταξύ ιαπωνικών - ευρωπαϊκών για να το ευχαριστηθώ ToothToothTooth

μόλις το πλύνω πρώτη φορά θα ενημερώσω αν λειτουργούν όλα όπως στην αρχή Tooth

ΥΓ: Οι φωτό μπαίνουν στραβά κλασικα
Καλοριζικη καλοταξιδη καλοστιφτη και καλα χωματα Smileys drinking beer Emoticon
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Να γράψω δυο λόγια μια πρώτη εντύπωση στα πρώτα 260 χλμ που έχω κάνει με το Tuareg !

Αρχικά μου έχει κάνει εντύπωση η ποιότητα κύλισης που έχει , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ηλεκτρογκαζο αλλά πραγματικά είναι βελούδινη η κύλιση , τρομερό !
Τα φρένα του είναι φαντάστηκα !! Στην μικρή εμπειρία που έχω και τα λίγα διαφορετικά μηχανάκια που έχω οδήγηση εδώ μιλαμε για φρένα άλλου λεβελ . Τρομερή αίσθηση , δεν σε τρομάζουν καθόλου και πολύ αποτελεσματικά !

επίσης η σταθερότητα της , μέχρι τις 4,800 που μου έχει δώσει ταβάνι η αντιπροσωπεία είμαι στα 105 χλμ .
μεχρι εκεί είναι λες και είναι βιδωμένο κάτω το μηχανάκι , και στο στροφιλικη το ίδιο , αν και εκεί πάλι δεν το έχω πιέσει .

Οι αναρτήσεις τις είναι σφιχτές , δεν γνωρίζω αν ‘’στρωνουν’’ και αυτές σιγά σιγά ; Ας μου πει κάποιος αν γνωρίζει , πρώτη φορά έχω καινούργιο μηχανάκι .
Στο αφρικα έβλεπες λακούβες και γέλαγες , απορροφούσε τα πάντα , εδώ τις νιώθεις να σου περνάνε λίγο στο σώμα . Σίγουρα μπορεί να θέλει να παίξεις με τις ρυθμίσεις λίγο γιατί εγώ είμαι και 95 κιλά .
Επίσης το μοτέρ βγάζει ζεστη , όταν ανάβει και το βρντιλατερ . Όχι σε τρομερά επίπεδα που να μην παλεύεται , αλλά στο αφρικα δεν ένιωθα ζεστη , πολύ σπάνια !
Η εργονομία της είναι φοβερή , πολύ άνετο μου φαίνεται το τιμόνι εκεί που πρέπει να είναι , ταξιδεύεις άνετα , και επίσης όταν σηκώνεσαι όρθιος είναι τόσο μελετημένο , είναι τα πάντα εκεί που πρέπει να είναι με το εκατοστό !

αυτά για αρχή , μόλις στρωθεί και έχω και μια συμβίωση μαζί τις παραπάνω καιρό θα επανέλθω Smileys drinking beer Emoticon
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Να γράψω δυο λόγια μια πρώτη εντύπωση στα πρώτα 260 χλμ που έχω κάνει με το Tuareg !

Αρχικά μου έχει κάνει εντύπωση η ποιότητα κύλισης που έχει , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ηλεκτρογκαζο αλλά πραγματικά είναι βελούδινη η κύλιση , τρομερό !
Τα φρένα του είναι φαντάστηκα !! Στην μικρή εμπειρία που έχω και τα λίγα διαφορετικά μηχανάκια που έχω οδήγηση εδώ μιλαμε για φρένα άλλου λεβελ . Τρομερή αίσθηση , δεν σε τρομάζουν καθόλου και πολύ αποτελεσματικά !

επίσης η σταθερότητα της , μέχρι τις 4,800 που μου έχει δώσει ταβάνι η αντιπροσωπεία είμαι στα 105 χλμ .
μεχρι εκεί είναι λες και είναι βιδωμένο κάτω το μηχανάκι , και στο στροφιλικη το ίδιο , αν και εκεί πάλι δεν το έχω πιέσει .

Οι αναρτήσεις τις είναι σφιχτές , δεν γνωρίζω αν ‘’στρωνουν’’ και αυτές σιγά σιγά ; Ας μου πει κάποιος αν γνωρίζει , πρώτη φορά έχω καινούργιο μηχανάκι .
μάτι αφρικα έβλεπες λακούβες και γέλαγες , απορροφούσε τα πάντα , εδώ τις νιώθεις να σου περνάνε λίγο στο σώμα . Σίγουρα μπορεί να θέλει να παίξεις με τις ρυθμίσεις λίγο γιατί εγώ είμαι και 95 κιλά .
Επίσης το μοτέρ βγάζει ζεστη , όταν ανάβει και το βρντιλατερ . Όχι σε τρομερά επίπεδα που να μην παλεύεται , αλλά στο αφρικα δεν ένιωθα ζεστη , πολύ σπάνια !
Η εργονομία της είναι φοβερή , πολύ άνετο μου φαίνεται το τιμόνι εκεί που πρέπει να είναι , ταξιδεύεις άνετα , και επίσης όταν σηκώνεσαι όρθιος είναι τόσο μελετημένο , είναι τα πάντα εκεί που πρέπει να είναι με με το εκατοστό !

αυτά για αρχή , μόλις στρωθεί και έχω και μια συμβίωση μαζί τις παραπάνω καιρό θα επανέλθω Smileys drinking beer Emoticon
Άμα άρχισες από τώρα να εξυμνείς τα "κάλλη της" καταλαβαίνω ότι έχεις φάει πολύ "τηγανητό αυγό".. tongue


Να τη χαρείς Θανάση μου.Ζηλευτή κατασκευή.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.705
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Άμα άρχισες από τώρα να εξυμνείς τα "κάλλη της" καταλαβαίνω ότι έχεις φάει πολύ "τηγανητό αυγό".. tongue


Να τη χαρείς Θανάση μου.Ζηλευτή κατασκευή.
Ευχαριστώ Δημήτρη , θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός ToothTooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Να γράφεις μόνο τα προβλήματα για να συνεχίσουν να παίρνουν πενφέ!

Ώρα είναι τώρα να μάθουν όλοι τι μηχανάρες είναι τα Απρίλια και να γεμίσουν οι δρόμοι με δαύτα!

Δεν φτάνουν για όλους λέμενες!Hammer Smash
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Επίσης το μοτέρ βγάζει ζεστη , όταν ανάβει και το βρντιλατερ . Όχι σε τρομερά επίπεδα που να μην παλεύεται , αλλά στο αφρικα δεν ένιωθα ζεστη , πολύ σπάνια !
Όταν σηκώνεσαι ορθιος σου ερχεται ζέστη;Stoned Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
H σέλα και η θέση οδήγησης πώς είναι; Στο ταξίδι πιάνεσαι;
 
Top Bottom