το πιο αναξιοπιστο μηχανακι, ειναι το...

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ναι μπορεί να μην καταλαβαίνουν τα Αμερικανάκια αλλά φίλε έχουν πάρει και ανακατασκευάζουν ότι παλιατζούρα υπάρχει στην αγορά. Αυτοί είναι που έχουν ανεβάσει τις τιμές στα χρέπια μεταχειρισμένα και δημιουργούν μόδα με μετατροπές cafe racer -bobber.
Χμμ ναι όντως το κάνουν πλην όμως προσωπικά αναφέρομαι σε χρήστες που αναφέρουν σαφέστατα πως το πήρα καινούργιο και έχω τα τάδε προβλήματα καθώς επίσης σε άλλους που αναφέρουν ότι το πήρα με τόσα χλμ και έχω τα εξής προβλήματα.

Οι μετατροπές και τα υπόλοιπα δεν συγκαταλέγονται σε αυτά που προσωπικά αναφέρομαι αλλά και αν υπάρξουν από ότι εγώ τουλάχιστον έχω διαπιστώσει το λένε και αυτό πχ τούβαλα λάστιχα για χώμα (ένα μοντέλο που δεν είναι για χώμα) και το χρησιμοποιώ στο χώμα και έβγαλε αυτά. Ένα παράδειγμα για να ξέρει όποιος διαβάζει που οφείλεται αυτό που τυχόν αναφέρει. Δεν τους έχω δει με λίγα λόγια να κάνουν αυτά που κάνουμε εμείς εδώ. Στον τάκο κανονικά όλα.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Vstrom 650 2008 και bandit 1250 2008..
Φορανε την ίδια μονάδα abs
55610-18H00-000
Γι αυτό πάνε τόσο γρήγορα τα στρώματα ρε!!!
Τους έχουμε δώσει αλογατα!!!
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Μπα μη το λες, σε peugeot γνωστό το θέμα μονάδας ABS/esp!!
Δόξα τω Θεό μου έβγαλε και εμένα θέμα και από τότε έχω ευχαριστηθεί το αυτοκίνητο !!! Tooth
Εεεεε κρατα, δεν τα λεμε αυτα σε μοτοφορουμ! Βγαζουμε τα ματια μας αλλου! Happy Happy
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Γι αυτό πάνε τόσο γρήγορα τα στρώματα ρε!!!
Τους έχουμε δώσει αλογατα!!!
Ομερτά και σε αυτό βρε σεις δεν δίνετε λίγα και σε μας να πάρουμε τα πάνω μας ! Tooth Tooth Tooth Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Μπα μη το λες, σε peugeot γνωστό το θέμα μονάδας ABS/esp!!
Δόξα τω Θεό μου έβγαλε και εμένα θέμα και από τότε έχω ευχαριστηθεί το αυτοκίνητο !!! Tooth
Εχω μοναδα σε καλη τιμη!! (δεν ειναι αγγελια, φιλανθρωπικο εργο ειναι) Tooth
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εχω μοναδα σε καλη τιμη!! (δεν ειναι αγγελια, φιλανθρωπικο εργο ειναι) Tooth
Μετά θα ψαχνω πως να την ξανάκαψω για να βγάλω το abs εκτός!!! Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σε αυτό το σημείο, ας πω κάτι.
Σε ολα τα μηχανήματα κάποια στιγμή κάτι θα χαλάσει..
Με ακραία χρήση ή ελλιπή συντήρηση, θα το βγαλει πιο γρήγορα.
Δεν χαντακωνουμε ένα μηχανάκι επειδή έχει τα θέματακια του..
Όλα κάπου πονάνε.

Το νημα είναι για ενημέρωση, και δείτε το με ανοιχτό μυαλό.
Πχ δεν πάει να πει ότι σε όλα τα strom δε δουλεύει το abs!!! απλά πριν την αγορά, τσεκ!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σε αυτό το σημείο, ας πω κάτι.
Σε ολα μηχανήματα κάποια στιγμή κάτι θα χαλάσει..
Με ακραία χρήση ή ελλιπή συντήρηση, θα το βγαλει πιο γρήγορα.
Δεν χαντακωνουμε ένα μηχανάκι επειδή έχει τα θέματακια του..
Όλα κάπου πονάνε.

Το νημα είναι για ενημέρωση, και δείτε το με ανοιχτό μυαλό.
Πχ δεν πάει να πει ότι σε όλα τα strom δε δουλεύει το abs, απλά πριν την αγορά, τσεκ!
Ακριβώς ! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ομερτά και σε αυτό βρε σεις δεν δίνετε λίγα και σε μας να πάρουμε τα πάνω μας ! Tooth Tooth Tooth Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Δεν υπάρχει ομερτα στα bandit, γιατί πολύ απλά είναι τα καλύτεραμηχανάκιατουκοΖμου
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Για το δικό μου λέω Μάνο, και όσα στρώματα έχω δει κι αυτά τοκικο!


Εδώ μέχρι η γρια μου έχει τοκικο




* χωρίς abs
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν υπάρχει ομερτα στα bandit, γιατί πολύ απλά είναι τα καλύτεραμηχανάκιατουκοΖμου
Προσυπογράφω (και ας έχω άλλο μηχανάκι)
Κυριολεκτικά ραπτομηχανές. Ούτε και καταλαβαίνεις πως δουλεύει ο κινητήρας όταν είσαι πάνω.
Βλάβες; Δεν έχω ακούσει τίποτα. Και έχουν περάσει και 10 χρόνια που δεν παράγεται.

Κορυφαίο μηχάνημα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Δεν είναι το πιο γρήγορο, ούτε το πιο στριφτερό της κατηγορίας, αλλά μηπως και όσοι τα οδηγούν είναι; ooops
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
BMW F 650 Gs(800) στα 130.000 χλμ το μόνο που έχω αλλάξει είναι μια φορα πηνια στις 98.000 χλμ και ρουλεμαν τιμονιού αυτα μόνο και ελπιζω τιποτα ξανα ( ξεχασα και μια τρομπα νερού στις 20.000 που αλλαχτηκε στην ανάκληση ) αυτα να μην λετε ότι τα BMW χαλανε funny
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
BMW F 650 Gs(800) στα 130.000 χλμ το μόνο που έχω αλλάξει είναι μια φορα πηνια στις 98.000 χλμ και ρουλεμαν τιμονιού αυτα μόνο και ελπιζω τιποτα ξανα ( ξεχασα και μια τρομπα νερού στις 20.000 που αλλαχτηκε στην ανάκληση ) αυτα να μην λετε ότι τα BMW χαλανε funny
Ενα bmw κατασκευασμενο στα πρότυπα των Japan, θα χει και βλάβες Japan.
Η τρόμπα νερού πάντως είναι γνωστο θέμα στα gs 650.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Προσυπογράφω (και ας έχω άλλο μηχανάκι)
Κυριολεκτικά ραπτομηχανές. Ούτε και καταλαβαίνεις πως δουλεύει ο κινητήρας όταν είσαι πάνω.
Βλάβες; Δεν έχω ακούσει τίποτα. Και έχουν περάσει και 10 χρόνια που δεν παράγεται.

Κορυφαίο μηχάνημα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Δεν είναι το πιο γρήγορο, ούτε το πιο στριφτερό της κατηγορίας, αλλά μηπως και όσοι τα οδηγούν είναι; ooops
Πάντως το 650 έχει διαφορετικό κωδικό μονάδας ABS απ τα 1250 και στρομ... Δε λέει κάτι βέβαια, παίζει ναναι ολόιδια μεσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ρε συ Αποστόλη, τα μπασιματα με χειρόφρενο δεν θέλουν abs. Rolling
Εγω σε κατάλαβα.
Πρέπει να βάλουν λειτουργία σαν τα χωμάτινα, να το απενεργοποιεις πίσω!!!! Χαχαχα!!!!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
BMW F 650 Gs(800) στα 130.000 χλμ το μόνο που έχω αλλάξει είναι μια φορα πηνια στις 98.000 χλμ και ρουλεμαν τιμονιού αυτα μόνο και ελπιζω τιποτα ξανα ( ξεχασα και μια τρομπα νερού στις 20.000 που αλλαχτηκε στην ανάκληση ) αυτα να μην λετε ότι τα BMW χαλανε funny
Καράβι που δεν κυκλοφορεί ποτέ και είναι στο λιμάνι γιατί να χαλάσει ?Laugh
Μη βάλω τη φωτογραφία ξανά που φτιάχνεις στο δρόμο τη βάση του gps.Joy...RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling


















HugHugHug
 

KOSTASAG

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
40
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
DL-1000 Bumblebee
Όνομα
Κωστας
Εγώ θα πρωτοτυπίσω. Θα πω για την ζημιά που περίμενα να βγάλει το Tiger (είχα ψαχτει και για λυση-ανταλλακτικο ο μλκς προκαταβολικά) και τελικά δεν μου έβγαλε. Πάνω από τα μισά από '11-'13 800αρια εμφάνισαν πρόβλημα με τη μίζα και ήθελε αντικατάσταση. Κ@@@φαρδος, μεν το πρόβλημα υπήρχε σίγουρα γενικότερα. Και φυσικά το θέμα με τα 1050 και τα πιστόνια που δεν είδα να αναφέρθηκε....σύμφωνα με την triumph οι ιδιοκτήτες στην Ελλάδα πήγαιναν όλοι στο ίδιο βενζινάδικο....Stoned Emoticon(στο οποίο δεν πήγαιναν άλλες μάρκες)
ΥΓ. Το 800 το ξαναπερνα...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.460
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ θα πρωτοτυπίσω. Θα πω για την ζημιά που περίμενα να βγάλει το Tiger (είχα ψαχτει και για λυση-ανταλλακτικο ο μλκς προκαταβολικά) και τελικά δεν μου έβγαλε. Πάνω από τα μισά από '11-'13 800αρια εμφάνισαν πρόβλημα με τη μίζα και ήθελε αντικατάσταση. Κ@@@φαρδος, μεν το πρόβλημα υπήρχε σίγουρα γενικότερα. Και φυσικά το θέμα με τα 1050 και τα πιστόνια που δεν είδα να αναφέρθηκε....σύμφωνα με την triumph οι ιδιοκτήτες στην Ελλάδα πήγαιναν όλοι στο ίδιο βενζινάδικο....Stoned Emoticon(στο οποίο δεν πήγαιναν άλλες μάρκες)
ΥΓ. Το 800 το ξαναπερνα...
Και γω το γλυκοκοιταω .
Το έπαιρνα άνετα .
Και σιγά το πρόβλημα η μίζα.
Συνδιάζεις και Καναδυο δουλίτσες μιας και θα ανοίξεις καπάκια κλπ.
 
Top Bottom