ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καθαρισμός Delorto, αλλαγή ρουμπινετο που έχανε βενζίνη, 15€ κοστολογιο όλα μαζί με βενζίνη.Λαδακι είχε μέσα.
Μετά από 15 χρόνια ξαναπήρε μπρος.


Στάλθηκε από το M2006C3MNG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κουκλί είναι.
Τέλεια κατάσταση
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αρα μια και λειτουργεί, ήρθε η ώρα για τα βαφτίσια.
Λέω να το πουμε κάτι ζόρικο, μεγαλεπήβολο, κάτι που να δηλώνει πως είναι φονέας τσιΕς...



ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΠΥΡΕΤΟΣ! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
ooops
Σιγά μην το πούμε και φωτιά στα Σαββατόβραδα abcdefghgk abcdefghgkabcdefghgk
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Κουκλί είναι.
Τέλεια κατάσταση
Αυριο γενικο πλυσιμο, και γυαλισμα. Καπου βρηκα στην Καλαματα, ενα φλας που ειναι σπασμενο και μανετα.
Φωτογραφιση για εξωφυλλο ΜΟΤΟ,την Τεταρτη! Stoned Emoticon
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.660
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αυριο γενικο πλυσιμο, και γυαλισμα. Καπου βρηκα στην Καλαματα, ενα φλας που ειναι σπασμενο και μανετα.
Φωτογραφιση για εξωφυλλο ΜΟΤΟ,την Τεταρτη! Stoned Emoticon
Να βαλεις μια σκορδοπλεκτρα κατω απο τη σελα ωρε μη τη ματιασουν και εχουμε αλλα ToothTooth
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Να βαλεις μια σκορδοπλεκτρα κατω απο τη σελα ωρε μη τη ματιασουν και εχουμε αλλα ToothTooth
Εσυ να φερεις το κουτι, στο μαγαζι αυριο! Yes Και θα πας και βολτα το θηριο!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σήμερα έκατσα να ασχοληθώ λίγο με το φιλτροκούτι. Τώρα γενικά που ο καιρός καλυτερεύει και οι βόλτες θα αρχίζουν να αυξάνονται, είπα να το περιποιηθώ λιγάκι. Όχι τίποτα άλλο, αλλά έπιασε αρκετή βρωμιά εσωτερικά μετά απο τόσα χρόνια.

Γέμισα σε ένα μπουκαλάκι νερό, λίγο Ava και ξύδι να το ψεκάσω για να φύγουν οι επικαθήσεις από σκόνες και λάδια.

Το φίλτρο, το πήρα στο χέρι, πετάχτηκα μέχρι τον μάστορα που έχει πιστόλι αέρα και το καθάρισα απο μέσα προς τα έξω φυσικά. Γενικά έχει ακόμα κάμποσο ψωμί.

Τις τρύπες στο εξωτερικό που έκανα τις μπάλωσα μιας και το μόνο που κέρδισα ήτανε πολύ παραπάνω σκόνες στο φίλτρο. Έπρεπε να βρω άλλο τρόπο να το χαζοαπελευθερώσω λίγο. Και τελικά βρήκα...



Αυτή εδω η τρύπα είναι κλειστή ουσιαστικά και καταλήγει σε αυτό εδω το σημείο:

Ουσιαστικά την ιδέα την πήρα απο το καρμπυρατεράτο μοντέλο (που έχουν το ίδιο ακριβώς φιλτροκούτι) και αυτή η τρύπα είναι για να παρέχει εμπλουτισμό αέρα στο μείγμα. Άνοιξα απο εκεί λοιπόν:



Ούτε να γεμίσεις 100 τρύπες το φιλτροκούτι, ούτε να βάλεις ξώφιλτρο. Ίσα ίσα, λίγο παραπάνω αέρας σε σημείο που να μπορεί και το Injection να προσαρμόζεται. Το μόνο που μένει είναι να βρω ένα μικρό χοανάκι να το βάλω εκεί για να μην μπαίνουν ανεμπόδιστες οι σκόνες.

Το έβαλα πάνω. Ε ναι, καλύτερα τώρα που είναι πιο καθαρό όλο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Με προκαλειτε, να αναρτησω βιντεο κοντερισιο, τα 45 στανταρακι! Tooth Tooth
Θελουμε μετρηση με gps !! Μονο αυτο λαμβανουμε σοβαρα υποψη μας!!!!

Tweety μια χαρα του ταιριαζει, ετσι κιτρινο κι αδυνατουλικο που ειναι το κακομοιρο!!

αλλιως ,παλι λογω χρωματος ...ικτερος!!!!!!!!!!!!!!! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Θελουμε μετρηση με gps !! Μονο αυτο λαμβανουμε σοβαρα υποψη μας!!!!

Tweety μια χαρα του ταιριαζει, ετσι κιτρινο κι αδυνατουλικο που ειναι το κακομοιρο!!

αλλιως ,παλι λογω χρωματος ...ικτερος!!!!!!!!!!!!!!! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Έχω την εντύπωση αγαπητέ Κούλη ότι έχει βρεθεί σοβαρός ανταγωνιστής.Bike
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Έχω την εντύπωση αγαπητέ Κούλη ότι έχει βρεθεί σοβαρός ανταγωνιστής.Bike
δεν σε εννοησα,αγαπητε εν Χριστω αδερφε.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
δεν σε εννοησα,αγαπητε εν Χριστω αδερφε.
Εξηγώ εν τη Αγία τούτη συνάξη ότι βλέπω εις το χρώματος κιτρίνου θηρίου σοβαρό ανταγωνιστή του ληστή σου και φοβούμαι ότι θα σε κεράσει τέϊον. Ανησυχώ ομολογουμένως.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Εξηγώ εν τη Αγία τούτη συνάξη ότι βλέπω εις το χρώματος κιτρίνου θηρίου σοβαρό ανταγωνιστή του ληστή σου και φοβούμαι ότι θα σε κεράσει τέϊον. Ανησυχώ ομολογουμένως.
Αν ειναι ετσι,δε θα πλησιασω κατα κειθε!!!!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.454
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

KOSTASAG

new member
Δημοσιεύσεις
23
Ηλικία
40
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
DL-1000 Bumblebee
Όνομα
Κωστας
Όμορφη είναι.
Τι ακριβώς βελτιώσες Κώστα;
Θενκ Γιου!
Πέρα από την εμφάνιση γιατί η κίτρινη ταράτσα της μαμάς σέλας ήταν λίγο υπερβολική για τα δικά μου γούστα...
Έβαλα πιο *****ό αφρώδες αυξάνοντας και το ύψος συνολικά, μείωσα λίγο την κλίση του καθίσματος αναβάτη, αύξησα την κλίση και το ύψος της πλάτης και *****ό αφρώδες στον συνεπιβάτη.
Στην εμφάνιση του είπα να μου φέρει τα διακοσμητικά ένθετα σε συνέχεια με τις γραμμές της υπόλοιπης μηχανής, και επειδή εχω καλλιτεχνική φλέβα (έχω μαθητεύσει πλάι στον αλησμόνητο Maevious Παχατουρίδη...), έβαλα δυο κίτρινες διακριτικές ραφές να διατρέχουν (Banging head) και να χάνονται στο άπειρο.....

Εν τω μεταξύ μια μικρή ανησυχία έχω για το αν το πιο *****ό από το μαμά αφρώδες, θα αντέξει σε πολύωρη διαδρομή τα 105 κιλά μου...θα μάθουμε σύντομα, ο Μάιος δεν είναι μακριά....Bon voyage
 
Top Bottom