ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα
Αυτό να μην το ξαναπεις.
Ο άνθρωπος μετράει και όχι η μηχανή του.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.

Σχήμα λόγου τα 1200 κυβικά.
Κατεβαίνω στα 1000, 750, άντε κ 500

Τάσο όλα έχουν την ομορφιά τους και αυτό έχει ιδιαίτερη που θα το θυμάσαι πάντα ότι και να πάρεις στο μέλλον γιατί ήταν, είναι και ΘΑ ΕΙΝΑΙ το πρώτο σου και αγαπημένο!

Μην αφήνεις τίποτα να σε πικάρει, βόλταρε και γείωσε τα λοιπά κανονικά. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Ρε δεν με κάνετε εμένα πάλι 24 ;
Με ποδήλατο θα γυρνάω και θα σας κοροϊδεύω χωρίς τελος
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.
Με ένα Sym 200 η ένα μεταχειρισμένο , klx250/crf250L θα είσαι πένα. Αν στο μεταξύ βρεις κανένα wr125 κατά τυχη θα είσαι ακόμα καλύτερα (ούτε δίπλωμα δε θελεις) αλλά πρέπει να χεις μπόι.


Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.
Μην σταματήσεις να ονειρεύεσαι....και πάντοτε να προσπαθείς να φτάσεις τα όνειρα σου...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

PetrosPetr

member
Δημοσιεύσεις
667
Ηλικία
42
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Honda XL 650V Transalp
Όνομα
Petros
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.
Μην αισθάνεσαι άσχημα Τάσο και μην σταματήσεις ποτέ να ονειρεύεσαι... Ό,τι ονειρεύεσαι και το βάζεις στόχο στο τέλος θα το καταφέρεις είναι θέμα χρόνου και υπομονής και επιμονής!!! Και όταν το καταφέρεις θα το εκτιμήσης και περισσοτερο γιατί προσπάθεις πολύ μεχρι εκείνη τη στιγμή.

Οι περισσότεροι κάπως έτσι ξεκινησαν. Εγώ είχα ένα 50αρι μέχρι τα 23 μετά πήρα ένα Shogun μέχρι τα 30 μετά το πούλησα και έμεινα χωρίς και στα 35 κατάφερα με πολλές στερήσεις να πάρω ένα transalp που δεν το θεωρούν πολύς κόσμος και πιασάρικο αλλά για μένα ήταν σαν να κατάφερα να ανέβω στην κορυφή του Έβερεστ... και μετά από 5 χρόνια πήρα ένα V-Strom και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το μηχανάκι είναι δικό και μπορώ να πάω όπου θέλω. Από τη άλλη τώρα που το έχω δεν έχω το χρόνο από τις πολλές υποχρεώσεις να πάω πολύ συχνά κάπου αλλά γουστάρω μόνο και μόνο που το βλέπω και με την πρώτη ευκαιρία το άνω καμία βόλτα.

Για να μην σε κουράζω άλλο να μην σταματήσεις να ονειρεύεσαι αλλά και να χαίρεσαι πάντα αυτό που έχεις γιατί ακόμα και να πάρεις το πιο μέγαλο θυρίο των 1200+ κυβικών πάντα να θυμάσαι ότι θα έχεις τις πιο γλυκές αναμνήσεις από το μηχανάκι που έχεις γιατί έχεις αλλωνήσει όλο το Βόλο και τα περίχωρα με αυτό και έχεις μαγαλώσεις μαζί του.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν μας παρατάς;
Θα πάρω και μηχανή και θα είμαι λιγότερο περίγελος μην φοβάστε
Ξέρω γω;

Ίσως, μπορεί και ναι, μπορεί και όχι.

Μπορεί και σίγουρα ναι, μπορεί και σίγουρα όχι.

Who cares?
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.
Είσαι αυτός που αν πεις χρειαζομαι βοήθεια θα σκιστούν όλοι στην παρέα μας να βοηθήσουν.Ο Μάνος ΠΡΩΤΟΣ,επίτρεψέ μου να το γράψω γιατί ξέρω. eye

Θα ήθελα το λοιπόν να ξαναδιαβάσεις ότι έγραψες για να θυμάσαι τι να ΜΗΝ ξαναγράψεις.ΜΗΝ ξαν'αδικήσεις τον εαυτό σου. Bcdefgh

Δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες για όλους μας.Καταλαβαίνουμε ότι "τσιγκλίστηκες" όπως παθαίνουμε κι εμείς κάποιες φορές.
Έγινε... Πάει... Φρέσκα κουλούρια..

Σε καμαρώνουμε..

Smileys drinking beer Emoticon
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Μα αυτό το σκ@τό που έχω δεν είναι καν μοτοσυκλέτα

Να πω ότι είχα κάνα από αυτά τα ωραία τα καινούρια 125αρια, τύπου CB125R, GSXR125, Apilia 125 κλπ, άντε να πάει στα κομμάτια.

Δεν πειράζει, θα έρθει η μέρα που θα σκάω μύτη στις βουνοκορφές με κάνα τούμπανο....αλλά δεν θα το πω σε κανέναν. Όνειρο έχω, λεφτά δεν παίζει να έχω, ίσως έχω άλλη στιγμή, δεν με νοιάζει και πολύ πλέον το πότε. Φιλοσοφίες κάνω.
Τι επαθες αγορι μου ποιος σε πειραξε χαλαρωσε ολα θα γινουν εμεις απο τι ξεκινησαμε απο παπακια και σιγα σιγα πηραμε μεγαλες μοτο τι να κανουμε καποια πραγματα δεν ειναι παντα στο χερι μας :cool:
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Επιτρέψτε μου, να πω κάτι για τελευταία φορά.

Το 2016, μπήκα πρώτη φορά ever σε φόρουμ. Εκεί, λόγο του παιδιάστικου περιεχομένου μου, σχετικό με βελτιώσεις σε παπί, αρκετοί συνάδελφοι σχημάτισαν άσχημη εικόνα για εμένα σαν άνθρωπο και είδα αρκετές σάπιες και προσβλητικές συμπεριφορές απέναντι μου.

Τότε όμως ήμουν μικρότερος και δεν με ένοιαζε πολύ. Πλέον είμαι 24 και έχω κάποια κουμπάκια και σίγουρα έχω μια υπομονή με όρια.

Αυτό το 2τροχο, που προκαλεί κλάμα και πρέπει να βαφτεί μπλε και να σαπίσει στην βυθό της θάλασσας, έχει δει πάνω από 1000€ για να γίνει σωστό, καλό, αξιόπιστο και αλεξίσφαιρο σε βάθος χρόνου. Ότι λεφτά έριξα πάνω του, δεν τα έκλεψα, δεν τα δανείστηκα, δεν τα βρήκα στον δρόμο, τα δούλεψα σκληρά.

Ναι, ναι, κάποιοι στα 24, έχουν GSX-R, Tracer, αμαξάρες και το παίζουν γ@μιάδες, αλλά κυρίως γιατί έσταξαν χρήμα ο μπαμπάς, η μαμά, και η σύνταξη της γιαγιάς και του παππού. Στα @@ μου, εμένα δεν μου αρέσει να μου χαρίζονται πράγματα και έχω μια αξιοπρέπεια.

Δουλεύω από τα 20 μου, σαν το σκυλί γιατί δεν γουστάρω να ζητάω λεφτά. Οι καταστάσεις που έχω ζήσει, με έχουν κάνει αρκετά ορθολογιστή, ρεαλιστή και σίγουρα πιο ώριμο σε σχέση με άλλους χαραμοφάηδες και κλαπ@ρχίδες, της ηλικίας μου που τα ζητάνε όλα έτοιμα.

Αυτή τη στιγμή, με ενδιαφέρει σε αυτό το τελευταίο έτος σπουδών, να αναβαθμίσω το πτυχίο μου και να βγάλω και πτυχίο Γερμανικών. Εμπλουτισμός βιογραφικού δηλαδή. Μετά έρχεται ο στρατός.

Η αγορά μηχανής δεν είναι τόσο έτσι χαλαρή και φθηνή, όσο νομίζουν κάποιοι. Δεν είναι όλες οι τσέπες το ίδιο. Εχει καταντήσει λίγο *****ία, αυτό το πράμα.

Δεν πρόκειται να κόψω εξόδους και καλοπέραση, αυτό το καλοκαίρι να είμαι μόνιμα σπίτι-δουλειά-σπίτι, να μην βγαίνω με κανέναν, για να μαζέψω 2000€, να αγοράσω μια αρχαιολογία που θα την χαρώ κάνα μήνα μόνο. Μετά δεν θα έχω χρόνο ούτε να κλάσω.

Προτιμώ τα λεφτά να πάνε σε κάνα 3μεράκι τον Αύγουστο με την κοπελιά στην Σκιάθο να κάνουμε ζωάρα και να περάσω ωραία το καλοκαίρι. Και τα άλλα μισά που έχω στην άκρη, να πάνε σε μαθήματα για πτυχίο 2ης ξένης γλώσσας (που είναι μεγάλο όπλο στην λογιστική). Θέλω να βγω πλήρως εξοπλισμένος στην αγορά εργασίας.

Και για μηχανή, αφού τελειώσω με όλα αυτά, να πάρω κάτι καλό, σύγχρονο και γαμάτο να το χαρώ για χρόνια και να το γουστάρω.

Αυτό δεν λέγεται "θέλω μείνω φούσκα μου, παπάκι για πάντα", λέγεται ωριμότητα.

Από εδώ και στο εξής δεν θα ξανανεβάσω εδώ οτιδήποτε έχει να κάνει με το παπί, διότι πλέον δεν έχω το στομάχι να αρπάζομαι. Έχω και άλλα στο κεφάλι μου. Είναι ένα πράμα το να κάνεις χαβαλέ για ορισμένα μοντέλα, και άλλο το να κράζεις κακόγουστα το τι έχει ο άλλος.

Λυπάμαι, δεν είμαστε όλοι φραγκάτοι να αλλάζουμε μηχανές σαν τα βρακιά. Δηλώνω αρκετά περήφανος με όσα έχω περάσει και καταφέρει για να δέχομαι σχολιασμούς για υλικά αγαθά.


"Verba volant, scripta manet."
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Είσαι αυτός που αν πεις χρειαζομαι βοήθεια θα σκιστούν όλοι στην παρέα μας να βοηθήσουν.Ο Μάνος ΠΡΩΤΟΣ,επίτρεψέ μου να το γράψω γιατί ξέρω. eye

Θα ήθελα το λοιπόν να ξαναδιαβάσεις ότι έγραψες για να θυμάσαι τι να ΜΗΝ ξαναγράψεις.ΜΗΝ ξαν'αδικήσεις τον εαυτό σου. Bcdefgh

Δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες για όλους μας.Καταλαβαίνουμε ότι "τσιγκλίστηκες" όπως παθαίνουμε κι εμείς κάποιες φορές.
Έγινε... Πάει... Φρέσκα κουλούρια..

Σε καμαρώνουμε..

Smileys drinking beer Emoticon
Μπα ;; τσιγκλας και εσύ;;; abcdefghgk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Επιτρέψτε μου, να πω κάτι για τελευταία φορά.

Το 2016, μπήκα πρώτη φορά ever σε φόρουμ. Εκεί, λόγο του παιδιάστικου περιεχομένου μου, σχετικό με βελτιώσεις σε παπί, αρκετοί συνάδελφοι σχημάτισαν άσχημη εικόνα για εμένα σαν άνθρωπο και είδα αρκετές σάπιες και προσβλητικές συμπεριφορές απέναντι μου.

Τότε όμως ήμουν μικρότερος και δεν με ένοιαζε πολύ. Πλέον είμαι 24 και έχω κάποια κουμπάκια και σίγουρα έχω μια υπομονή με όρια.

Αυτό το 2τροχο, που προκαλεί κλάμα και πρέπει να βαφτεί μπλε και να σαπίσει στην βυθό της θάλασσας, έχει δει πάνω από 1000€ για να γίνει σωστό, καλό, αξιόπιστο και αλεξίσφαιρο σε βάθος χρόνου. Ότι λεφτά έριξα πάνω του, δεν τα έκλεψα, δεν τα δανείστηκα, δεν τα βρήκα στον δρόμο, τα δούλεψα σκληρά.

Ναι, ναι, κάποιοι στα 24, έχουν GSX-R, Tracer, αμαξάρες και το παίζουν γ@μιάδες, αλλά κυρίως γιατί έσταξαν χρήμα ο μπαμπάς, η μαμά, και η σύνταξη της γιαγιάς και του παππού. Στα @@ μου, εμένα δεν μου αρέσει να μου χαρίζονται πράγματα και έχω μια αξιοπρέπεια.

Δουλεύω από τα 20 μου, σαν το σκυλί γιατί δεν γουστάρω να ζητάω λεφτά. Οι καταστάσεις που έχω ζήσει, με έχουν κάνει αρκετά ορθολογιστή, ρεαλιστή και σίγουρα πιο ώριμο σε σχέση με άλλους χαραμοφάηδες και κλαπ@ρχίδες, της ηλικίας μου που τα ζητάνε όλα έτοιμα.

Αυτή τη στιγμή, με ενδιαφέρει σε αυτό το τελευταίο έτος σπουδών, να αναβαθμίσω το πτυχίο μου και να βγάλω και πτυχίο Γερμανικών. Εμπλουτισμός βιογραφικού δηλαδή. Μετά έρχεται ο στρατός.

Η αγορά μηχανής δεν είναι τόσο έτσι χαλαρή και φθηνή, όσο νομίζουν κάποιοι. Δεν είναι όλες οι τσέπες το ίδιο. Εχει καταντήσει λίγο *****ία, αυτό το πράμα.

Δεν πρόκειται να κόψω εξόδους και καλοπέραση, αυτό το καλοκαίρι να είμαι μόνιμα σπίτι-δουλειά-σπίτι, να μην βγαίνω με κανέναν, για να μαζέψω 2000€, να αγοράσω μια αρχαιολογία που θα την χαρώ κάνα μήνα μόνο. Μετά δεν θα έχω χρόνο ούτε να κλάσω.

Προτιμώ τα λεφτά να πάνε σε κάνα 3μεράκι τον Αύγουστο με την κοπελιά στην Σκιάθο να κάνουμε ζωάρα και να περάσω ωραία το καλοκαίρι. Και τα άλλα μισά που έχω στην άκρη, να πάνε σε μαθήματα για πτυχίο 2ης ξένης γλώσσας (που είναι μεγάλο όπλο στην λογιστική). Θέλω να βγω πλήρως εξοπλισμένος στην αγορά εργασίας.

Και για μηχανή, αφού τελειώσω με όλα αυτά, να πάρω κάτι καλό, σύγχρονο και γαμάτο να το χαρώ για χρόνια και να το γουστάρω.

Αυτό δεν λέγεται "θέλω μείνω φούσκα μου, παπάκι για πάντα", λέγεται ωριμότητα.

Από εδώ και στο εξής δεν θα ξανανεβάσω εδώ οτιδήποτε έχει να κάνει με το παπί, διότι πλέον δεν έχω το στομάχι να αρπάζομαι. Έχω και άλλα στο κεφάλι μου. Είναι ένα πράμα το να κάνεις χαβαλέ για ορισμένα μοντέλα, και άλλο το να κράζεις κακόγουστα το τι έχει ο άλλος.

Λυπάμαι, δεν είμαστε όλοι φραγκάτοι να αλλάζουμε μηχανές σαν τα βρακιά. Δηλώνω αρκετά περήφανος με όσα έχω περάσει και καταφέρει για να δέχομαι σχολιασμούς για υλικά αγαθά.


"Verba volant, scripta manet."
Απομονώνεις το πείραγμα και ξεχνάς τα υπόλοιπα.Μην έχεις επιλεκτική μνήμη..

Όταν "βαραγε" το κάθε τι στο όχημά σου συμπάσχαμε εμείς "οι άνετοι" κι όποια συμβουλή δίναμε ήταν στο παιδί μας,στον φίλο μας...
Τα τηλέφωνα της παρέας δούλευαν για λύσεις... για συνέργεια... άσχετα του τι αντίληψη είχες.


Ξέρεις πόσοι ζηλεύουμε τα χρόνια,την ζωντάνια,τις βόλτες και το ώριμο σκεπτικό για την ηλικία σου; ΠΟΛΛΟΙ.


Επίσης εκεί που εσύ βλέπεις μεγάλη μηχανή ή "άνεση και φράγκα" μπορεί από πίσω να υπάρχουν προβλήματα που δεν γνωρίζεις..

Όλοι θέλουν να χαλαρώσουν εδώ από την φόρτιση των υποχρεώσεων τους.Δεν χρειάζεται να γράψει ο καθένας τι αντιμετωπίζει..

Έδωσες ένα στίγμα... Είπες με καυστικότητα αυτά που σε ενοχλούν... Θα κάνεις όμως ΚΑΙ έναν απολογισμό της εδώ παρουσίας/επικοινωνίας με όλους μας.Αν το πρόσιμο σου βγαίνει αρνητικό ΟΚ.

Αν όμως το βγάζεις θετικό ξανασκέψου αν η φόρτιση σε βοήθησε στο γραπτό σου..

Verba volant, scripta manet Tάσο μας...
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μπα ;; τσιγκλας και εσύ;;; abcdefghgk
Αν όσοι με ξέρουν έπαιρναν σοβαρά τα "μπασίματά" μου θα έπρεπε να είμαι επικηρυγμένος ... BANαρισμένος και σίγουρα με καμμένο μηχανάκι από τρομοκρατική ενέργεια..
Ακόμα κι άγνωστοι καταλαβαίνουν!!


Για κάποιες "μικροπαρεξηγήσεις" που έγιναν,έδωσα εξηγήσεις και πάντα θα δίνω γιατί είναι μικρή η ζωή για κακίες.Σπάνια ή μάλλον ποτέ δεν κλείνω πόρτες στα μούτρα άλλων.Έχει προσωπικό κόστος αυτό Ντίνο..




Θες τώρα να τραμπάρεις το Honda με το GS ή τσάμπα έγραφα τόση ώρα;Δεν θα σου πάρω πολλά.. Tooth
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αν όσοι με ξέρουν έπαιρναν σοβαρά τα "μπασίματά" μου θα έπρεπε να είμαι επικηρυγμένος ... BANαρισμένος και σίγουρα με καμμένο μηχανάκι από τρομοκρατική ενέργεια..
Ακόμα κι άγνωστοι καταλαβαίνουν!!


Για κάποιες "μικροπαρεξηγήσεις" που έγιναν,έδωσα εξηγήσεις και πάντα θα δίνω γιατί είναι μικρή η ζωή για κακίες.Σπάνια ή μάλλον ποτέ δεν κλείνω πόρτες στα μούτρα άλλων.Έχει προσωπικό κόστος αυτό Ντίνο..




Θες τώρα να τραμπάρεις το Honda με το GS ή τσάμπα έγραφα τόση ώρα;Δεν θα σου πάρω πολλά.. Tooth
ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ...

αυτο σου λεω μονο

(αν βρεις μια ντουζινα σφαιρες να ξερεις εγω θα τις εχω αφησει. ΔΕΙΓΜΑ ΔΩΡΕΑΝ)
ae235.jpeg
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Αν όσοι με ξέρουν έπαιρναν σοβαρά τα "μπασίματά" μου θα έπρεπε να είμαι επικηρυγμένος ... BANαρισμένος και σίγουρα με καμμένο μηχανάκι από τρομοκρατική ενέργεια..
Ακόμα κι άγνωστοι καταλαβαίνουν!!


Για κάποιες "μικροπαρεξηγήσεις" που έγιναν,έδωσα εξηγήσεις και πάντα θα δίνω γιατί είναι μικρή η ζωή για κακίες.Σπάνια ή μάλλον ποτέ δεν κλείνω πόρτες στα μούτρα άλλων.Έχει προσωπικό κόστος αυτό Ντίνο..




Θες τώρα να τραμπάρεις το Honda με το GS ή τσάμπα έγραφα τόση ώρα;Δεν θα σου πάρω πολλά.. Tooth
... Θα σταθώ μόνο στο - - - είναι μικρή η ζωή για κακίες, σοφε πατριώτη μου....
Όσον για τα υπόλοιπα,, άστο,, δεν προλαβαίνουμε να ανεβάσουμε φώτο, αμέσως συννεφιαζει από πάνω μας abcdefghgk
... Το μοτο δεν το δίνω,, τελευταίος θα πέσω σαταναδες!!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ...

αυτο σου λεω μονο

(αν βρεις μια ντουζινα σφαιρες να ξερεις εγω θα τις εχω αφησει. ΔΕΙΓΜΑ ΔΩΡΕΑΝ)
View attachment 43364
Αν ήμουν άλλος θα έλεγα:
"ΑχΝεεε..."

..επειδή όμως είμαι εγώ..

 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Τάσο, φαίνεται πως τα έχεις βρει με τον εαυτό σου, έχεις κάνει εσωτερικό διάλογο κ έχεις βρει τις απαντήσεις στα ερωτήματα που σκέφτεσαι, έχεις καταρτίσει σχέδιο για τα επόμενα χρόνια της ζωής σου κ γενικά δεν βαδίζεις στα τυφλά.
Αυτό από μόνο του είναι επίτευγμα.
Είσαι από τους λίγους που το καταφέρνουν Μη νομίζεις πως είναι εύκολο.
Κανείς δεν ξέρει αν όλα αυτά που έχεις σχεδιάσει θα υλοποιηθούν επακριβώς.
Πάντως, καλύτερα που έχεις σχέδιο, έστω κ κακό ή υπερβολικά αισιόδοξο, παρά να μην έχεις καθόλου κ να τα αφήνεις όλα στην τύχη.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το μοτο δεν το δίνω,, τελευταίος θα πέσω σαταναδες!!!
Βλέπω να τραγουδάμε παρέα το:

"Πέσαμε Μούτσο... γιατί δεν καταλάβαμε πως φάγαμε τον Λούτσο.."



cdefcdefcdefcdefcdef
 
Top Bottom