ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
View attachment 43162View attachment 43163

Σήμερα ανέβηκαμε Αθήνα και έκανα ένα γρήγορο τεστ ραιντ το Tuareg 660 ( φωτό μπαίνουν στραβά abcdefghgk )

Εμφανισιακά για αρχή εμένα μου αρέσει ! Το αφρικα βέβαια το θεωρώ πιο όμορφο !
Σαν πρώτη επαφή όταν ανεβαίνεις είναι πανάλαφρο σε σχέση με το δικό μου .

Αμέσως κούμπωσα επάνω του όπως και όταν είχα ανεβεί στην έκθεση στατικά .
Ειναι μανιτζεβελο , μου έδωσε την αίσθηση ότι το έχω ξανά οδηγήσει και ότι είναι εύκολο , σου δεινει μια ασφάλεια ότι αν γίνει κάτι θα το σώσεις ρε παιδί μου , θα βάλεις τα πόδια κάτω θα το κρατήσεις κάπως όρθιο , δεν είναι ΘΕΟΒΑΡΟ!

Επίσης όταν σηκώθηκα όρθιος ήταν όλα εκεί που έπρεπε να είναι ! το τιμόνι σε πολύ καλό σημείο , εύκολα να πατήσεις τα φρένα τον συμπλέκτη και να αλλάξεις και ταχύτητες , δεν ήθελε προσπάθεια !

Το σασμάν ήταν κάπως κούτσουρο αλλά μου είπε και το παιδί απτην αντιπροσωπεία ότι είναι επειδή είναι και άστρωτο! Δεν ξέρω κατά ποσό θα φτιάξει , δεν είχα ποτέ άστρωτο μηχανάκι abcdefghgk
Ο συμπλέκτης αλοιφή !
Το γκαζάκι του το έχει , παρατήρησα ότι μετά τις 4.000-5.000 στροφές αρχίζει και δίνει , πριν είναι πιο ήπιο ! Μέχρι τα 100 χλμ που το άνοιξα και η κάλυψη από αέρα κτλ ήταν όλα μια χαρά , παραπάνω δεν πήγα .

Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ από όλα όμως είναι η αλλαγή κατεύθυνσης που έχει και το πως σε πλαγιάσει ! Με την σκέψη και μόνο το εργαλειο . abcde

παρατήρησα και λίγο ζεστη στα πόδια μου βέβαια , αλλά είχα αρκετά σταματά ξεκινά στην Αθήνα . Με το δικό μου ακόμα δεν έχω νιώσει ζεστη πάντως !

αυτά γενικά τα λίγα πολλά . είμαι ενθουσιασμένος θα έλεγα με το Tuareg . Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι κάτι τέτοιο ίσως ταιριάζει πιο πολύ στα δικά μου θέλω η στον τρόπο που εγώ χρησιμοποιώ την μηχανή και αυτά που θέλω να κάνω μαζί της !
Είδωμεν Smileys drinking beer Emoticon
Δοκίμασες να το πλύνεις?
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Μην ακούς τον Φαλακρό @giamar ρε..

Κράτα την τάπα να είσαι ήσυχος.eye
Μαλλιάς @Ωmega εδώ.. Tooth
Πήρε μπάσο πάντως ακόμα και με την τάπα !
Πήρα και 9 άλογα , Κρυφτείτε ShotShot

τι όχι ; Έτσι μου είπαν abcdefghgkabcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πήρε μπάσο πάντως ακόμα και με την τάπα !
Πήρα και 9 άλογα , Κρυφτείτε ShotShot

τι όχι ; Έτσι μου είπαν abcdefghgkabcdefghgk
Μην ακούς τον καραφλΩκόρακα τον @Ωmega ,αμάν ήταν ας άφηνες τη θκιατ απαν.
Βγαλτον να ευχαριστηθείς το ηχείο.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Πήρε μπάσο πάντως ακόμα και με την τάπα !
Πήρα και 9 άλογα , Κρυφτείτε ShotShot

τι όχι ; Έτσι μου είπαν abcdefghgkabcdefghgk
Σε διπλαρώνει πλάγια για να σε κάνει BMWδάκια ο Άγιος Κατερίνης από κάτω Tooth
Μην ακούς τον καραφλΩκόρακα τον @Ωmega ...

Ο

..λέει

 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.824
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Μην ακούς τον Φαλακρό @giamar ρε..

Κράτα την τάπα να είσαι ήσυχος.eye
Μαλλιάς @Ωmega εδώ.. Tooth
Ρε μην ασχολείσαι με τρίχες για χατίρι καραφλου χαχαχα. Όλοι καραφλες θα γίνεται χαχαχα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ντύθηκα, το γέμισα, το φόρτωσα και έφυγα για βόλτα...



Αυτή η πατέντα με το backpack στην σέλα μου έλυσε τα χέρια (ή μάλλον την πλάτη). Σφίγγεις καλά τα λουριά, δεν πηγαίνει πουθενά, ούτε μετακινείται πάνω σε στροφές.



Το πίσω λάστιχο πλέον στρώθηκε και είπα να το δοκιμάσω στην διαδρομή από Νεοχώρι μέχρι Άγιο Βλάσιο.





Λοιπόν, το City Extra αποδείχτηκε καλύτερο του CityPro. Έχει λίγο ψηλότερο προφίλ, δίνει καλύτερη σιγουριά σε κράτημα ειδικά σε οριακές κλίσεις. Προς Ιούνιο θα αλλαχτεί και το μπροστινό, με το ίδιο.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Το να κυνηγάς την γνώση σε κάθε της μορφή είναι η κινητήρια δύναμη κάθε ανθρώπου που ψάχνει την καλυτέρευση. Καταπληκτικός εκπαιδευτής ο κύριος Γιώργος ανέλαβε το μάθημα, στην Ναυσικά(18) και στον Σοφιανό Jr (11), στην πρώτη τους επαφή με την μικρή πίστα του Riding School. Το χαμόγελο και οι συζητήσεις τους μετά, το μεγαλύτερο δώρο στην μαμά και τον μπαμπά. Πάμε για προγραμματισμό του επόμενου μαθήματος το συντομότερο

 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.824
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Το να κυνηγάς την γνώση σε κάθε της μορφή είναι η κινητήρια δύναμη κάθε ανθρώπου που ψάχνει την καλυτέρευση. Καταπληκτικός εκπαιδευτής ο κύριος Γιώργος ανέλαβε το μάθημα, στην Ναυσικά(18) και στον Σοφιανό Jr (11), στην πρώτη τους επαφή με την μικρή πίστα του Riding School. Το χαμόγελο και οι συζητήσεις τους μετά, το μεγαλύτερο δώρο στην μαμά και τον μπαμπά. Πάμε για προγραμματισμό του επόμενου μαθήματος το συντομότερο

Μπράβο στα παιδιά σας φίλε μου .
 
Top Bottom