ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και τα απαραίτητα εξαρτήματακια για την τρομπιτσα. Σε γκρι γιατί μαύρο δεν έχω.

View attachment 34605View attachment 34606View attachment 34607View attachment 34608
Ωραία! Αλλά για ποια χρήση τα έφτιαξες τα ακροφύσια;
Δεν έφταναν αυτά που είχε μέσα η συσκευή; Τι άλλο φουσκώνουν αυτά που έφτιαξες;
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Ωραία! Αλλά για ποια χρήση τα έφτιαξες τα ακροφύσια;
Δεν έφταναν αυτά που είχε μέσα η συσκευή; Τι άλλο φουσκώνουν αυτά που έφτιαξες;
Μπρατσάκια βαρκούλες και αλλά παιχνίδια της θάλασσας.

αυτά που έχει μέσα δεν κάνουν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπρατσάκια βαρκούλες και αλλά παιχνίδια της θάλασσας.

αυτά που έχει μέσα δεν κάνουν.
Όκ, έχω άλλη τρόμπα για εκείνα, με συνεχή ροή.
Προσωπικά λόγο του τύπου μηχανισμού αυτού του κομπρεσέρ ή και του airman δεν θα το χρησιμοποιούσα για φούσκωμα φουσκωτής βαρκούλας, στρώματος κλπ. Παίρνει πολύ χρόνο και το ταλαιπωρείς.
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Όκ, έχω άλλη τρόμπα για εκείνα, με συνεχή ροή.
Προσωπικά λόγο του τύπου μηχανισμού αυτού του κομπρεσέρ ή και του airman δεν θα το χρησιμοποιούσα για φούσκωμα φουσκωτής βαρκούλας, στρώματος κλπ. Παίρνει πολύ χρόνο και το ταλαιπωρείς.

η θα ταλαίπωρω τα πόδια μου και τα πνευμονια μου η την τρόμπα.

Μάντεψε πιο επέλεξα…………
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.431
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
η θα ταλαίπωρω τα πόδια μου και τα πνευμονια μου η την τρόμπα.

Μάντεψε πιο επέλεξα…………
Το αυτό!
Αυτά τα φουσκωτηρια για να ταλαιπωρούνται είναι.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μια τέτοια προτιμώ για τα φουσκωτά.

 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.431
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μια τέτοια προτιμώ για τα φουσκωτά.

Κι εγώ μια τέτοια έχω για το στρώμα.
Αλλά κλάην και το Έρμαν μια χαρά ειναι
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος

ωραια φαίνεται και αυτή.

σε μέγεθος είναι μεγάλη;;

εμένα στο cb η xiaomi ίσα πως πρέπει να χωράει από κάτω από σελα.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
ωραια φαίνεται και αυτή.

σε μέγεθος είναι μεγάλη;;
Επειδή έχω και αυτή και την xiaomi.
Η airman σε πλάτος είναι μιση φορά πιο πλατιά. Σε ύψος είναι περίπου ίδια αλλά φαίνεται κοντύτερη επειδή στην xiaomi προεξέχει το λάστιχο απο πάνω, ενώ σε πάχος η xiaomi είναι ελαφρώς παχύτερη.

Η βασική τους διαφορά όμως είναι πως η airman είναι με καλώδιο για πρίζακι αυτοκινητου, ενώ η xiaomi είναι μπαταρίας.
Εχω αφήσει την airman στο αυτοκινητο και στο μηχανάκι έχω μόνο την xiaomi ή μια ξεντερισμένη που την απογύμνωσα και πιάνει ελάχιστο χώρο.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
ωραια φαίνεται και αυτή.

σε μέγεθος είναι μεγάλη;;

εμένα στο cb η xiaomi ίσα πως πρέπει να χωράει από κάτω από σελα.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.
Είναι μεγαλούτσικη κάπου στα 18-20 εκ ύψος γιατί στο κέλυφος κάτω έχει κενό για να αποθηκεύει το καλώδιο τροφοδοσίας με το πριζάκι αυτοκινήτου.Το οποίο παρεμπιπτόντως έχει ένα ωραίο κολπάκι και από παχύ για πρίζα αυτοκινήτου μετατρέπεται σε στενό για πρίζα bmw.

Δεν με νοιάζει όμως και τόσο το μέγεθος γιατί την τρόμπα και το κιτ ελαστικών τα έχω στην μπαγκαζιέρα μόνιμα .
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είναι μεγαλούτσικη κάπου στα 18-20 εκ ύψος γιατί στο κέλυφος κάτω έχει κενό για να αποθηκεύει το καλώδιο τροφοδοσίας με το πριζάκι αυτοκινήτου.Το οποίο παρεμπιπτόντως έχει ένα ωραίο κολπάκι και από παχύ για πρίζα αυτοκινήτου μετατρέπεται σε στενό για πρίζα bmw.

Δεν με νοιάζει όμως και τόσο το μέγεθος γιατί την τρόμπα και το κιτ ελαστικών τα έχω στην μπαγκαζιέρα μόνιμα .
Πάντως η airman είναι υπεραξιόπιστη. 15 χρόνια μου έχει φουσκώσει τα πάντα όλα! Yes
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Είναι μεγαλούτσικη κάπου στα 18-20 εκ ύψος γιατί στο κέλυφος κάτω έχει κενό για να αποθηκεύει το καλώδιο τροφοδοσίας με το πριζάκι αυτοκινήτου.Το οποίο παρεμπιπτόντως έχει ένα ωραίο κολπάκι και από παχύ για πρίζα αυτοκινήτου μετατρέπεται σε στενό για πρίζα bmw.

Δεν με νοιάζει όμως και τόσο το μέγεθος γιατί την τρόμπα και το κιτ ελαστικών τα έχω στην μπαγκαζιέρα μόνιμα .

Πάντως η airman είναι υπεραξιόπιστη. 15 χρόνια μου έχει φουσκώσει τα πάντα όλα! Yes
Παλικάρια ανάμεσα στις δύο τι διαφορές υπάρχουν ; Ξέρω πως η μία είναι επαναφορτιζόμενη και η άλλη με καλώδιο , αλλά μέχρι εκεί .
Αν έπρεπε να έχετε μόνο μία ποια θα προτιμούσατε ; Είμαι σε σκέψη να αγοράσω κάποια από τις δύο .
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παλικάρια ανάμεσα στις δύο τι διαφορές υπάρχουν ; Ξέρω πως η μία είναι επαναφορτιζόμενη και η άλλη με καλώδιο , αλλά μέχρι εκεί .
Αν έπρεπε να έχετε μόνο μία ποια θα προτιμούσατε ; Είμαι σε σκέψη να αγοράσω κάποια από τις δύο .
Μεγάλο θέμα ανοίγεις και θα πρέπει να γράψω παραγράφους. Tooth
Δεν θα το κάνω.
Επιγραμματικά: Για μοτοσυκλέτα θα διάλεγα το xiaomi.
Στα +
Τόση δύναμη όση χρειάζεται για μοτό/καλύτερη ακρίβεια στο ψηφιακό του καντράν/αυτόματη παύση όταν φτάσεις στην πίεση που θες/Προσετάρισμα ρυθμίσεων για αυτοκίνητο, μοτο ή μπάλες σε bar ή PSI
Στα -
Κάποια στιγμή η μπαταρία θα τα φτύσει πολύ πριν τα φτύσει το ίδιο το κομπρεσέρ.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Και τα απαραίτητα εξαρτήματακια για την τρομπιτσα. Σε γκρι γιατί μαύρο δεν έχω.

View attachment 34605View attachment 34606View attachment 34607View attachment 34608
Γιώργο τα είχε μέσα στη συσκευασία?
Γιατί από το kaizer που το έχω πάρει
Είχε μόνο την μύτη για τις μπάλες και έναν αντάπτορας για τις λεπτές βαλβίδες ποδηλατου!!
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Παλικάρια ανάμεσα στις δύο τι διαφορές υπάρχουν ; Ξέρω πως η μία είναι επαναφορτιζόμενη και η άλλη με καλώδιο , αλλά μέχρι εκεί .
Αν έπρεπε να έχετε μόνο μία ποια θα προτιμούσατε ; Είμαι σε σκέψη να αγοράσω κάποια από τις δύο .
Πανάγο από τη στιγμή που έχεις μπριζάκι στη μηχανή θεωρώ το airman μονόδρομο.
Διστάζω στην ικανότητα της μπαταρίας του Χιαομι να τροφοδοτεί μηχανικό φορτίο πολλές φορές και σε βάθος χρόνου.
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Γιώργο τα είχε μέσα στη συσκευασία?
Γιατί από το kaizer που το έχω πάρει
Είχε μόνο την μύτη για τις μπάλες και έναν αντάπτορας για τις λεπτές βαλβίδες ποδηλατου!!

τα εκτύπωσα Αποστολη.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Μεγάλο θέμα ανοίγεις και θα πρέπει να γράψω παραγράφους. Tooth
Δεν θα το κάνω.
Επιγραμματικά: Για μοτοσυκλέτα θα διάλεγα το xiaomi.
Στα +
Τόση δύναμη όση χρειάζεται για μοτό/καλύτερη ακρίβεια στο ψηφιακό του καντράν/αυτόματη παύση όταν φτάσεις στην πίεση που θες/Προσετάρισμα ρυθμίσεων για αυτοκίνητο, μοτο ή μπάλες σε bar ή PSI
Στα -
Κάποια στιγμή η μπαταρία θα τα φτύσει πολύ πριν τα φτύσει το ίδιο το κομπρεσέρ.

Πανάγο από τη στιγμή που έχεις μπριζάκι στη μηχανή θεωρώ το airman μονόδρομο.
Διστάζω στην ικανότητα της μπαταρίας του Χιαομι να τροφοδοτεί μηχανικό φορτίο πολλές φορές και σε βάθος χρόνου.
Ομορφόπαιδα ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Η φορητότητα και η ακρίβεια των μετρήσεων μου αρέσει πάρα πολύ στην Xiaomi αλλά η μπαταρία με προβληματίζει .
Βέβαια όταν τα φτύσει μπορείς να την δουλεύεις με ένα power bank και να φορτίζεις αυτό στην συνέχεια , όμως προσθέτεις άλλο ένα αντικείμενο το οποίο κουβαλάς.
Η αξιοπιστία της Airman όλα αυτά τα χρόνια είναι τεράστιο + , αλλά νομίζω πως δεν έχει την ακρίβεια της άλλης (νομίζω όμως πως η διαφορά είναι αμελητέα και δεν πρέπει να το σκέφτομαι).
Πραγματικά είμαι σε δίλημμα...
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.098
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Σήμερα με τη μηχανάρα μου έκανα την καλύτερη διαδρομή στην Σάμο.
Εδώ η κατάβαση.
Νόμιζα πως βρίσκομαι Καρπενήσι, Ασπροπόταμο...δεν ξέρω ακριβώς!!

 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Ομορφόπαιδα ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Η φορητότητα και η ακρίβεια των μετρήσεων μου αρέσει πάρα πολύ στην Xiaomi αλλά η μπαταρία με προβληματίζει .
Βέβαια όταν τα φτύσει μπορείς να την δουλεύεις με ένα power bank και να φορτίζεις αυτό στην συνέχεια , όμως προσθέτεις άλλο ένα αντικείμενο το οποίο κουβαλάς.
Η αξιοπιστία της Airman όλα αυτά τα χρόνια είναι τεράστιο + , αλλά νομίζω πως δεν έχει την ακρίβεια της άλλης (νομίζω όμως πως η διαφορά είναι αμελητέα και δεν πρέπει να το σκέφτομαι).
Πραγματικά είμαι σε δίλημμα...

υπαρχει και ο Δησιος αν το λέω σωστά (όπως και άλλοι) που αντικαθιστάν μπαταρίες σε οποιαδήποτε συσκευή.

ίσως συμφέρει ίσως όχι.

παντος δυο μπαταρίες 18650 ίσως μπορείς κι μόνος σου να αντικαταστήσεις στην xiaomi όταν έρθει η ώρα.
 
Top Bottom