ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Στον Ταυγετο μαλλον δεν θα πιανει…..Tooth

Καλοριζικη Θανο. Αν και εχω κι εγω της interphone εν τουτοις δεν καταφερα να εχω συνομιλιες με κανεναν από την παρεα. Καλυτερα να σου πω την αληθεια για να ακουω jazz music LaughRollingRolling
Ευχαριστούμε Κώστα ! Εμείς είμαστε 3 που πάμε μαζί . Μια χαρά συνδεθήκαμε χτες !
Τώρα με περισσότερους αν τύχει θα το δούμε Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon

αλλά και η μουσική είναι παρέα ωραία
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μικρομαζέματα στα πλαστικά της καρίνας...
H μια βίδα που κρατάει την ένωση και οι δυο πλαϊνές που στηρίζουν τα πλαστικά στο μοτέρ κλώτσησαν αλλά πάντα ξεχνούσα να τις φτιάξω. Έβαλα πιο χοντρές αυτή την φορά με παξιμαδάκι στην κεντρική να μην φύγει ποτέ.
Mπορεί να έβαζα μαύρες ή να τις έβαφα εκεί κάτω.. cdefghigi
 

Giorgos-Patra

well know member
Δημοσιεύσεις
3.082
Ηλικία
54
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
VSTROM DL 650
YAMAHA A 100
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Πάτρα
Σήμερα έχω ρεπό οπότε η μέρα έχει βόλτα προς Φράγμα Μόρνου , Πενταγιους Γραμμένη Οξιά


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Ωmega Καλό και το μαύρο, αν και προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ έτσι.....για να μην σου πω οτι έψαχνα και κόκκινες αν υπήρχαν αλλά δεν βρήκα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Βολτάρα σήμερα...
Βρύση Βαρυκού προς Λέχοβο





Πλαζ και κοινοτικό κάμπινγκ Αγίου Παντελεημονα







Άρνισσα







Ήταν και η τελευταία σόλο βόλτα της καραντινοεποχής. Αύριο καρφώνω δεύτερη δόση εμβολίου και από το επόμενο ΣΚ διαθέσιμος για Μότοβόλτες, γάμους, βαφτίσεις, μπαρ Μίτζβα και λοιπές κοινωνικές εκδηλώσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Πολλά μπράβο και καλοδούλευτες στο Τρίο Κόρινθος!!!

Smileys drinking beer Emoticon
Ευχαριστούμε πολύ Δημήτρηηηηηη Smileys drinking beer Emoticon
Σήμερα πήγαν μακρινή βόλτα τα παιδιά την δοκίμασαν , μια χαρά !

Να συμπληρώσω κάποια απτά στοιχεία της όπως είχα πει με την αφορμή !

αυτή συνδέεται με intercome mesh , οποίος έχει το ίδιο δλδ απλά πατάς ένα κουμπάκι , σηκώνεις την κεραία και συνδέεται μόνο του με τους άλλους . Αν έχουν όλοι intercome μπορεί να συνδεθεί με 20+ άτομα . Διαφορετικά συνδέεται μέσω Bluetooth με 4 διαφορετικούς .


Πιάνει ραδιόφωνο πάλι απλά πατασ Ένα κουμπάκι , ή μπορείς να παίξεις μουσική απτό κινητό σου ή να μιλήσεις στο τηλέφωνο .

Μπορεις να περάσεις 4 αριθμούς τηλεφώνου στη μνήμη της που τους διαλέγεις απτην συσκευή ενώ οδηγάς με την ροδέλα που έχει .

έχει σε ευθεία 2 χλμ ακτίνα . Μέσα στην πόλη που δοκιμάσαμε αν αλλάζαμε στενό πχ εγώ έστριβα άλλου κόβεται κατευθείαν ! Εάν ξανά βρεθούμε επανέρχεται .

Έχει multitasking , ακούς μουσική , άμα μιλήσει κάποιος την χαμηλώνει ακούς τι λέει και σου ξανά δυναμώνει την μουσική μετά

επίσης έχει ένα ηχείο εξωτερικό , σε περίπτωση που κάθεται πίσω σου κάποιος χωρίς να έχει ενδοεπικοινωνία και αυτός στην ουσία μιλάς και ακούγεται εξωτερικά για να σε ακούει .

Αυτά είναι κάποια απο τα βασικά που έχει και θυμάμαι τώρα εάν κάποιον των ενδιαφερει . Εκτός εάν τα ξέρετε και τα γράφω τσάμπα Tooth
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αυτά είναι κάποια απο τα βασικά που έχει και θυμάμαι τώρα εάν κάποιον των ενδιαφερει . Εκτός εάν τα ξέρετε και τα γράφω τσάμπα Tooth
Θανάση αν πραγματικά θες να γίνει δουλειά,άνοιξε θέμα με το όνομα της συσκευής και κάνε παρουσίαση.
Είναι αυτή... Φωτό...
Κόστισε τόσο...
Έχει αυτές τις δυνατότητες θεωρητικά...
Πρακτικά είδαμε αυτά...
Bcdefgh
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.710
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θανάση αν πραγματικά θες να γίνει δουλειά,άνοιξε θέμα με το όνομα της συσκευής και κάνε παρουσίαση.
Είναι αυτή... Φωτό...
Κόστισε τόσο...
Έχει αυτές τις δυνατότητες θεωρητικά...
Πρακτικά είδαμε αυτά...
Bcdefgh
Σωστός Δημήτρη , δεν το σκέφτηκα , δεν ξέρω και πόσοι την έχουν ή έχουν άλλες ενδοεπικοινωνίες και τα ξέρουν όλα αυτά . Εγώ τώρα μπήκα σε αυτό όλο γιαυτο .

Θα γράψω αύριο γιατί είμαι πτώμα τώρα Tooth Tooth

ας υπάρχει και σαν θέμα για την συγκεκριμένη ή γενικά οποίος θέλει να μάθει ή να προσθέσει κάτι Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Βρήκα γιατί η μάσκα κοντέρ-φαναριού κοπανούσε πάνω κάτω σε κάθε λακούβα:


Έσπασε αυτή η βάση που ενώνει το καβούκι του κοντέρ με το τιμόνι. Επειδή κόλλα δεν έχω, την λύση έδωσε η αθάνατη ελληνική πατέντα, όπως και σε κάθε πρόβλημα δηλαδή....



Ο παλιός καλός πιστός φίλος κάθε self-proclaimed μάστορα, το δεματικό!



Εντάξει δεν βγάζει και μάτι η αλήθεια είναι εκτός αν το κοιτάξεις απο τόσο κοντά. Και για να σιγουρευτώ οτι δεν θα ξανακουνήσει ρούπι ποτέ ξανά έβαλα και στον αριστερό καθρέπτη ένα μικρό κομμάτι απο πλαστικό σωληνάκι καλά στερεωμένο το οποιο δεν φαίνεται καν γιατί το καλύπτει το λάστιχο στην βάση του καθρέπτη. Ούτε να έχει τζόγο η μάσκα σε λακούβες, ούτε τρίξιμο, ούτε τίποτα πλέον!

Νομίζω γλίτωσα 35€ που κοστίζει καινούριο καβούκι κοντέρ....
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Συνεργείο ... λάδια ξύδια μύδια, έλεγχος ιμάντα (ντούρος ούτε ένα κρακ)... ομως το πίσω λάστιχο off ..... !
Άμεσα διαθέσιμο καινουργιο μετά από μια εβδομάδα ....οπότε θα μπει μπαλωματακι , έχει ήδη 9500 km. Bcdef

IMG_20210608_155917_compress82.jpg

IMG_20210608_162515_compress88.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Συνεργείο ... λάδια ξυδιά μύδια, έλεγχος ιμάντα (ντούρος ούτε ένα κρακ)... ομως το πίσω λάστιχο off ..... !
Άμεσα διαθέσιμο καινουργιο μετά από μια εβδομάδα ....οπότε θα μπει μπαλωματακι , έχει ήδη 9500 km. Bcdef

View attachment 33211

View attachment 33212
Όταν αλλάξεις ιμάντα πες μας τα χλμ, έτσι από περιέργεια.
Το ίδιο και για άλλα εξαρτήματα όπως μπίλιες, βαριέτορ κλπ

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσο αντέχουν σε σκουτεράκι που δεν είναι φανάρι προς φανάρι στην πόλη, αλλά τα κάνει ταξιδιωτικά.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μπα! Δεν περιμένω να λιώσουν για να τα αλλάξω.
Στις 13000 km (επόμενο σέρβις) θα αλλαχτούν όλα.
Το λάστιχο είχε πατήσει .... ένα κοκκαλακι ψιλό γι'αυτό έχανε...! facepalm 2
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μπα! Δεν περιμένω να λιώσουν για να τα αλλάξω.
Στις 13000 km (επόμενο σέρβις) θα αλλαχτούν όλα.
Το λάστιχο είχε πατήσει .... ένα κοκκαλακι ψιλό γι'αυτό έχανε...! facepalm 2
Στέλιο το εγχειρίδιο χρήστη στο πρόγραμμα συντηρήσεως κάθε πότε λέει αλλαγή ιμάντα?
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Στέλιο το εγχειρίδιο χρήστη στο πρόγραμμα συντηρήσεως κάθε πότε λέει αλλαγή ιμάντα?

Του αγιου που^$ου ανημερα Σαββα μου .... το διαβαζω επιμελως σου λεω....! abcdefghgk

Ελεγχο στις 12 χιλ km και αλλαγη στις 24 χιλ km αναφερει ετσι για την ιστορια δηλαδη. abcde
Παντως λογω εμπειριας απο το Sh 300ι στα 15000 Km ειχε κανει κρακς ο ιμαντας ( αλλαγη) , οι μπιλιες ητανε φαγωμενες (αλλαγη) και στα φερμουιτ το παχος ειχε μειωθει κατα το 1/2 (αλλαχθηκαν ομως).

Αλυσιδα καθε ποτε λεει στο δικο σου ? ..... οταν μακρυνει 3-5 cm ή οταν τελειωσει το σπειρωμα των ρεγουλατορων ? ......! cdefghig
Γιατι εγω πανω απο 15 χιλ km ουτε την αλυσιδα δεν αφηνω επανω και ας ειναι .... λελουδο ... φαντασου τωρα για ιμαντα!
 
Top Bottom