Συναίσθημα vs λογική.

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.606
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Μόνο οι άντρες ερωτεύονται πλέον,οι γυναίκες απλά βολεύονται με ότι θεωρούν πιο συμφέρον....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλοιφη PraisingPraising
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μόνο οι άντρες ερωτεύονται πλέον,οι γυναίκες απλά βολεύονται με ότι θεωρούν πιο συμφέρον....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα.. Και οι δύο ερωτεύονται.. Η και οι δύο βολεύονται. Ξέρω γυναίκες που δαγκώνουν τη λαμαρίνα κανονικοτατα και την ακούνε στερεοφωνικά..
Αλλα στο χωρισμό, κλαίνε χτυπιούνται σα χταπόδια, και το ξεπερνούν γρηγορα...
 
N

notakos600

Guest
Αν μπορούσα να τους παρομοιασω θα έλεγα πως ο άντρας είναι ένα λογοτεχνικό βιβλίο και η γυναίκα μια ταμειακή μηχανή, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Ακόμη κι αν έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα η γυναίκα το κρύβει τόσο καλά που δεν φαίνεται ούτε στη καθημερινότητα της, αλλά ούτε και στον χωρισμό. Θυμηθείτε τώρα πως αντιδρούσαμε εμείς οι άντρες στην ίδια περίπτωση...
Ερωτύλος, Απαντα, σεζόν 2, επεισόδιο 8.
 
Last edited by a moderator:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν σας βλέπω όλους με Ιταλικό μηχανάκι όμως;

Κοκοκο... Κοκοκο;

Μαζευτείτε λίγο..


Greeting
A ρε μεγάλε Μάκη... Μας έφτιαξες πρωί πρωί..
Εγω με ιταλικά δεν είχα πλατωνικoυς έρωτες.. Ουτε τα μοντέλα δεν ξέρω. Μόνο germany
Αλλιώς θα σουλεγα
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μπα.. Και οι δύο ερωτεύονται..

Nαι,αλλά o άνδρας ερωτεύεται με την καρδιά και η γυναίκα με το μυαλό.Γι αυτό κατορθώνουν και έχουν το on off στο στον έρωτα.Πλέον το 80% των διαζυγίων ξεκινά από το ''ασθενές φύλο,γιατί μια μέρα ξαφνικά κατεβαίνει ο διακόπτης...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν σας βλέπω όλους με Ιταλικό μηχανάκι όμως;

Κοκοκο... Κοκοκο;

Μαζευτείτε λίγο..


Greeting

Κάποιοι τον έρωτα τον καναμε πράξη λέμε! Stoned Emoticon

Χιλιες φορές μια "Μόνικα Μπελούτσι" που θα σε αφήσει νηστικό επειδή έτσι της γύρισε το κεφάλι εκείνη την μέρα,
παρά μια "φράου Μερκελ" που φτιάχνει καλά κεφτεδάκια και σε έχει σε άνετο καναπέ να βλέπεις τηλεόραση όσο μαγειρευει




Πολλά φιλιά απο την Caponordara μου!:)
Τολμήστε να ερωτευτείτε, δεν θα το μετανιώσετε!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
στο χωρισμό, κλαίνε χτυπιούνται σα χταπόδια, και το ξεπερνούν γρηγορα...

....γιατί ακριβώς δεν ερωτεύονται πραγματικά ,αλλά ''βολεύονται'' από μία κατάσταση .Είναι μηχανισμός αρχαιότατος και απλός. Καταγόμαστε από πρωτανθρώπους και πιθηκανθρώπους ,όπου η γυναίκα ήταν τμήμα της αγέλης και του χαρεμιού του Alpha (δυνατότερου ) αρσενικού.Δεν τον αγαπούσε, αλλά έπρεπε να υποκύπτει στις ορέξεις του.Όταν υπερίσχυε στη μάχη νεότερο αρσενικό ,''κολλούσε΄'' πάνω του (απλός μηχανισμός επιβίωσης).
Αργότερα (πιθανώς με τον homo erectus ή heidelbergensis) άρχισε αλλαγή στις σχέσεις μέσα στην ομάδα ,για να φτάσουμε στους homo sapiens neanderthalensis και sapiens sapiens όπου έχουμε ένα ''θεσμό οικογένειας''.
Πάλι όμως τα θυληκά δεν ''αφιεριώνονταν ψυχή τε και σώματι'' στο σύζυγο ,γιατί μετά από μάχη με αντίπαλη ομάδα ή κυνήγι μαμούθ, μπορεί να μη γυρνούσε ποτέ.Το ξεπερνούσε γρήγορα και πήγαινε σε άλλον άνδρα,για να θρέφει αυτήν και τα μικρά της.

ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
....γιατί ακριβώς δεν ερωτεύονται πραγματικά ,αλλά ''βολεύονται'' από μία κατάσταση .Είναι μηχανισμός αρχαιότατος και απλός. Καταγόμαστε από πρωτανθρώπους και πιθηκανθρώπους όπου η γυναίκα ήταν τμήμα της αγέλης και του χαρεμιού του aplpha(δυνατότερου ) αρσενικού.Δεν τον αγαπούσε αλλά έπρεπε να υποκύπτει στις ορέξεις του.Όταν υπερίσχυε στη μάχη νεότερο αρσενικό ''κολλούσε΄'' πάνω του,απλός μηχανισμός επιβίωσης. Αργότερα πιθανώς με τον homo erectus ή heidelbergensis άρχισε αλλαγή στις σχέσεις μέσα στην ομάδα ,για να φτάσουμε στους homo sapiens neanderthalensis και sapiens sapiens όπου έχουμε το θεσμό της οικογένειας.
Πάλι όμως τα θυληκά δεν ''προσκολλούνταν'' στο σύζυγο ,γιατί μετά από μάχη με αντίπαλη ομάδα ή κυνήγι μαμούθ μπορεί να μη γυρνούσε ποτέ.Το ξεπερνούσε γρήγορα και πήγαινε σε άλλο αρσενικό για να επιβιώσει αυτή και τα μικρά της....

ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ....

Ρε μαν μου... 2020...
Δεν ισχύουν αυτά πλέον.
Μην κοιτάς την Ελλάδα. Εδώ είμαστε 50 χρόνια πίσω. Λίγο πιο μπροστά μονο απο κάτι τριτοκοσμικές χώρες που βγάζουν τις γυναίκες καλυμμένες με σεντόνια.

Κοιτάμε μπροστά, όχι πίσω. Bye
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ρε μαν μου... 2020...
Δεν ισχύουν αυτά πλέον.
Μην κοιτάς την Ελλάδα. Εδώ είμαστε 50 χρόνια πίσω. Λίγο πιο μπροστά μονο απο κάτι τριτοκοσμικές χώρες που βγάζουν τις γυναίκες καλυμμένες με σεντόνια.

Κοιτάμε μπροστά, όχι πίσω. Bye

Η ψυχολογία και ΟΛΕΣ οι συμπεριφορές του ανθρώπου έχουν σχέση με το dna και αρχαιότατους μηχανισμούς επιβίωσης.
Μιλάμε επιστημονικά,είτε είμαστε στο 200.000 πΧ ή στο 200.000 μΧ....
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Κάποιοι τον έρωτα τον καναμε πράξη λέμε! Stoned Emoticon

Χιλιες φορές μια "Μόνικα Μπελούτσι" που θα σε αφήσει νηστικό επειδή έτσι της γύρισε το κεφάλι εκείνη την μέρα,
παρά μια "φράου Μερκελ" που φτιάχνει καλά κεφτεδάκια και σε έχει σε άνετο καναπέ να βλέπεις τηλεόραση όσο μαγειρευει




Πολλά φιλιά απο την Caponordara μου!:)
Τολμήστε να ερωτευτείτε, δεν θα το μετανιώσετε!
Έτσι πλεξε το εγκώμιον του έρωτα.. Το φυσας και δεν κρυώνει που παραλίγο να είχες σκούτερ. ... Αχαχαχα..
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
....γιατί ακριβώς δεν ερωτεύονται πραγματικά ,αλλά ''βολεύονται'' από μία κατάσταση .Είναι μηχανισμός αρχαιότατος και απλός. Καταγόμαστε από πρωτανθρώπους και πιθηκανθρώπους ,όπου η γυναίκα ήταν τμήμα της αγέλης και του χαρεμιού του Alpha (δυνατότερου ) αρσενικού.Δεν τον αγαπούσε, αλλά έπρεπε να υποκύπτει στις ορέξεις του.Όταν υπερίσχυε στη μάχη νεότερο αρσενικό ,''κολλούσε΄'' πάνω του (απλός μηχανισμός επιβίωσης).
Αργότερα (πιθανώς με τον homo erectus ή heidelbergensis) άρχισε αλλαγή στις σχέσεις μέσα στην ομάδα ,για να φτάσουμε στους homo sapiens neanderthalensis και sapiens sapiens όπου έχουμε ένα ''θεσμό οικογένειας''.
Πάλι όμως τα θυληκά δεν ''αφιεριώνονταν ψυχή τε και σώματι'' στο σύζυγο ,γιατί μετά από μάχη με αντίπαλη ομάδα ή κυνήγι μαμούθ, μπορεί να μη γυρνούσε ποτέ.Το ξεπερνούσε γρήγορα και πήγαινε σε άλλον άνδρα,για να θρέφει αυτήν και τα μικρά της....

ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έτσι πλεξε το εγκώμιον του έρωτα.. Το φυσας και δεν κρυώνει που παραλίγο να είχες σκούτερ. ... Αχαχαχα..
Πήγα και εγώ ο άνθρωπος, ορθολογιστικά σκεπτόμενος, να πάρω την καλή νοικοκυρά να βολευτώ...να είμαι άνετος στον καναπέ περιμένοντας τα κεφτεδάκια...

Αλλά βλέπεις δεν ήταν γραφτό και πάλι στην ***νάρα κατέληξα!

Caponordara σ'αγαπώ! Hug
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία... αλλά φτάνουν για να αγοράσεις αρκετή...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.453
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα πολλά τη φέρνουν.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.469
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Για καθημερινο εργάτη κοιτάς τα δεδομενα


Για μότο διασκέδασης μόνο το συναίσθημα...
 
Top Bottom