Συμβαίνει τώρα....

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.438
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Μου άρεσε κ το μπροστινό φανάρι.
Δεν νομίζω πάντως να είναι μόνο 125 κυβικά.
Ο κύλινδρος δείχνει μεγαλύτερος κ με τα πολύ φαρδιά λάστιχα, δεν θα πηγαίνει μισό στον δρόμο
Τότε ήταν χοντρά όλα τα μοτερια
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τότε ήταν χοντρά όλα τα μοτερια



Γιάννο
Τότε που έρχονταν καραβιες με κοντέινερ,είχα δει αρκετά εδώ πάνω van van και TW,νομίζω το tw είχε γίνει και επίσημη εισαγωγή.
Αλλά δεν πούλησαν ιδιαίτερα.
Όντως το μοτέρ τους βασιζόταν το μεν στο dr και το δε στο ΧΤ.
Το ποιο κουλό που είχα δει τότε ήταν αυτή η τριροδη γουρούνα με κάτι μπαλόνια για Ρόδες και χωρίς μπροστινή ανάρτηση,και το ποιο εξωφρενικό που είχα οδηγήσει κιόλας ήταν το bahnsee της γιαμαπα.
Με μοτέρ RD
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Άκυρο, έβγαινε και σε 200


Το 200αρι βλέπω, είχε και ψυγείο λαδιού. Τα συγκεκριμένα μοτέρ, τόσο το 200cc όσο και το 125cc, είναι ίσως από τα πιο αλεξίσφαιρα μικρά που υπάρχουν.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Άκυρο, έβγαινε και σε 200


Το 200αρι βλέπω, είχε και ψυγείο λαδιού. Τα συγκεκριμένα μοτέρ, τόσο το 200cc όσο και το 125cc, είναι ίσως από τα πιο αλεξίσφαιρα μικρά που υπάρχουν.
Για 200άρι το κόβω...
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Στο ίδιο περίπου σημείο, ενώ φεύγαμε, είχε παρκάρει κ ένα zrx 1200 εικοσαετίας, σε άριστη κατάσταση.
Ήταν σκοτάδι βέβαια κ η φωτό δεν είναι καθαρή.


Στάλθηκε από το 21081111RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.657
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Στο ίδιο περίπου σημείο, ενώ φεύγαμε, είχε παρκάρει κ ένα zrx 1200 εικοσαετίας, σε άριστη κατάσταση.
Ήταν σκοτάδι βέβαια κ η φωτό δεν είναι καθαρή.


Στάλθηκε από το 21081111RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κλασικός τοπικός καγκουρας με ελεύθερη εξάτμιση,και χωρίς ουρά φλας και πινακίδα.Αγνη ελληνική ύπαιθρος.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Περγκερ κατάσταση;
Καφεδάκι Γιάννη αυτή την φορά!
Τα μπέργκερ είναι να έχεις παρέα μεγάλη και να πιεις και μια μπυρα άνευ!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

scrabler

new member
Δημοσιεύσεις
325
Ηλικία
56
Περιοχή
Athens
Μοτοσυκλέτα
KLR 650
Όνομα
Giorgos
Τυχαια συναντηση στις Ροβιες που εληξε με μπυρες τσιπουρα και πρωινες καταιγιδες με τον @alexandros71

Καλη επιστροφη φιλαρακι, χαρηκα που σε γνωρισα

 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έχω νέα επιτέλους

Τελικά απλά χτύπησε βαλβίδες....το μηχανάκι αδράνησε, λόγο απουσίας κόφτη. Ανέβασε παραπάνω στροφές από όσο μπορούν να αντέξουν οι βαλβίδες και τις χτύπησε. Θα μπουν σκληρότερα ελατήρια αυτή τη φορά, για να μην ξανασυμβεί εύκολα, ωστόσο θα το οδηγάς μου λέει εντός των ορίων κάθε σχέσης. Η όλη δουλειά πάνω από 80€ δεν θα βγει.

Στα καλά νέα: πιστόνι, κύλινδρος, μπιέλα, μετάδοση, ηλεκτρικά είναι μια χαρά όλα τους, καμία απολύτως φθορά. Τον είπα αν μπορεί να μου ρυθμίσει και το καρμπυρατεράκι σωστά.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Aπό Νεάπολη Νίκο;
Ναι Μάνο.
2,5 ωριτσες από Καλαμάτα και άλλη 1,5 το πλοίο και βρίσκεσαι σε άλλα μέρη.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έκανα μια ανανέωση τον εξοπλισμό μου επιτέλους.



Το μπουφάν είναι το Nordcode Jackal Air. Δοκίμασα αρχικά, το small μέγεθος μιας και μου φάνηκε πιο κοντά στα κυβικά μου, αλλά στένευε αρκετά στα χέρια, δεν ήτανε άνετο. Ένα νούμερο παραπάνω το Μ, κάθησε γάντι πραγματικά. Με αφαιρούμενη αδιάβροχη επένδυση και φυσικά μου άρεσε και οπτικά. Προστασίες σε πλάτη, ώμους και αγκώνες, όλα κομπλέ.

Δεν με ενοχλεί κάπου, έχω καλή ελευθερία κινήσεων, βολεύει πολύ ωραία. Τώρα, για τον χειμώνα, έχω ήδη ένα καλό ισοθερμικό, ακόμα και με φούτερ και ελαφρύ μπουφάν να έβγαινα, δεν ένιωθα τίποτα από κρύο.

Για παντελόνι, για να μην διαλύω ότι τζιν έχω στην ντουλάπα, πήρα ένα απλό cargo. Επίσης άνετο, και με αρκετές τσέπες για να βάζω διάφορα πράματα. Και άμα θέλω το φοράω και για απλή βόλτα, καφέ κλπ.

Πήρα και γαντάκια...



Five5 - Globe λέγονται, κοκάλινα υδροφοβικά.

Δηλώνω έτοιμος για βόλτες τώρα! Yes
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.713
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Έκανα μια ανανέωση τον εξοπλισμό μου επιτέλους.



Το μπουφάν είναι το Nordcode Jackal Air. Δοκίμασα αρχικά, το small μέγεθος μιας και μου φάνηκε πιο κοντά στα κυβικά μου, αλλά στένευε αρκετά στα χέρια, δεν ήτανε άνετο. Ένα νούμερο παραπάνω το Μ, κάθησε γάντι πραγματικά. Με αφαιρούμενη αδιάβροχη επένδυση και φυσικά μου άρεσε και οπτικά. Προστασίες σε πλάτη, ώμους και αγκώνες, όλα κομπλέ.

Δεν με ενοχλεί κάπου, έχω καλή ελευθερία κινήσεων, βολεύει πολύ ωραία. Τώρα, για τον χειμώνα, έχω ήδη ένα καλό ισοθερμικό, ακόμα και με φούτερ και ελαφρύ μπουφάν να έβγαινα, δεν ένιωθα τίποτα από κρύο.

Για παντελόνι, για να μην διαλύω ότι τζιν έχω στην ντουλάπα, πήρα ένα απλό cargo. Επίσης άνετο, και με αρκετές τσέπες για να βάζω διάφορα πράματα. Και άμα θέλω το φοράω και για απλή βόλτα, καφέ κλπ.

Πήρα και γαντάκια...



Five5 - Globe λέγονται, κοκάλινα υδροφοβικά.

Δηλώνω έτοιμος για βόλτες τώρα! Yes
Καλοριζικα και αχρείαστα να είναι . Μια χαρά τίμια τα nordcode Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom